Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dojechał do mnie Ryzen 3900X - obsadzony na X470 Gaming 7 z BIOSem F42e. Nie czytałem tak dokładnie wątku wcześniej ale PBO nie działa. Zrobiłem dwa testy.

 

Cinebench R20 - 6861 pkt - maksymalny boost na wszystkich rdzeniach - 4050 MHz

X264 FHD Benchmark - 60.1 - maksymalny boost 4150 MHz

 

Wyniki "dość" normalne? Jak się na to zaopatrywać?

 

u mnie bez OC aktualnie okolice 5100 - 5150 pkt w R20 czasami pokaże 5 170 :)

ale przeszedłem już 4 BIOSY :) 2 sterowniki chipsetu... i stwierdzam, że teraz jest najlepiej :) oraz AiO zamontowałem, bo wcześniej był DR4PRO który został uznany na reklamacji, potem BOX AMD i teraz AiO :)

Edytowane przez fryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie, nic cieniutko. SmallFFT jest tak zwanym "power virus'em" i wiekszosc cepów od razu mocno downclock'uje. Podobnie zachowuja sie GPU w Furmarku, widza power virusa i od razu wchodzi kaganiec bo inaczej wywali mu 150% TDP.

 

Mozna dac mu bardzo lekki negatywny offset na Vcore ale trzeba sprawdzać wyniki w Cinebenchu żeby się nie okazało że ma phantom throttling (zegary niby takie same ale jednak nie, CPU zostaje zagłodzony).

Jak się chce avx2 sprawdzić to occt large i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś od rana zostawiłem na pc odpalone gta 5, tak żeby zobaczyć czy mi się pc wysypię, okazuję się, że pc się nie wysypał, a gra była włączona około 7h. W dodatku nie mam już błędu kernel power i whea. Idę zjeść kolację i odpalę grę, zobaczę co z trzaskami w słuchawkach. Pc oczywiście ustawiony jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś instalował tą aktualizację:

KB4522355 for Windows 10 version 1903

 

?

 

Wczoraj mi wyskczyła do pobrania, ile rzeczy psuje ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich płytach skraca posta na 1.0.0.4 nawet na X370 co bardzo cieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawili wreszcie zaninającą się myszkę w BIOSie przy wyłączonym CSM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy najnowszy bios dla Asusa x570 1202 to z AGESA 1.0.0.4??

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1201 to 1.0.0.3 abba z oficjalnie nie widzę nowszego dla mojej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 1201 to 1.0.0.3 abba z oficjalnie nie widzę nowszego dla mojej płyty

 

U mnie wyszła wersja 1202 z dnia 2019/10/22 "Improve system performance."

edit : cpu-z pokazuje nadal 1.0.0.3 :/

po aktualizacji biosu wysypało wszystkie ustawienia :x

Edytowane przez adif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w normie, nic cieniutko. SmallFFT jest tak zwanym "power virus'em" i wiekszosc cepów od razu mocno downclock'uje. Podobnie zachowuja sie GPU w Furmarku, widza power virusa i od razu wchodzi kaganiec bo inaczej wywali mu 150% TDP.Mozna dac mu bardzo lekki negatywny offset na Vcore ale trzeba sprawdzać wyniki w Cinebenchu żeby się nie okazało że ma phantom throttling (zegary niby takie same ale jednak nie, CPU zostaje zagłodzony).

 

ustawiłęm offset na -0.005V. Wyniki jak i sam boost bez zmian.

 

u mnie bez OC aktualnie okolice 5100 - 5150 pkt w R20 czasami pokaże 5 170 :)ale przeszedłem już 4 BIOSY :) 2 sterowniki chipsetu... i stwierdzam, że teraz jest najlepiej :) oraz AiO zamontowałem, bo wcześniej był DR4PRO który został uznany na reklamacji, potem BOX AMD i teraz AiO :)

 

Mojego Krakena na Allegro udało mi się wyrwać za nieco ponad 4 stówki - nówka sztuka i nikt mnie już w życiu nie namówi na powietrze. Nie dość że wygląda to pięknie to do tego ma super wydajność. Nawet jakbym w przyszłości już nie trafił na taką okazję :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni BIOS z AGESA 1.0.0.4 dla X570 Aorus Master nie skracal. Gigabyte cos zj***l.

xD. Nie mniej to chyba najlepszy bonus tej AGESY no i ramce potrafią zabootować na niższym napięciu i wejść do windy niż na 1.0.0.3 tej pierwszej.

Jak na razie jedyny bug który znalazłem to wyjście CPU-OPT jak ustawie wentyl na custom i obserwacje cpu i 50 stopni 50% rpm to odpala mi 70%. Oprócz tego mogą to jako oficjalny wydawać. Działa to naprawdę elegancko byle nie próbować przekraczać bariery 66ns na pamięci no chyba, że przyłożymy na IMC 1.15+ i dovoltujemy znacznie CPU ale gra nie warta świeczki poza benchami. Prawdopodobnie to IMC w moim egzemplarzu się buntuje bo w loterii zdecydowanie nie wygrałem.

Ps. To oficjalne są czy bety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD. Nie mniej to chyba najlepszy bonus tej AGESY no i ramce potrafią zabootować na niższym napięciu i wejść do windy niż na 1.0.0.3 tej pierwszej.

Jak na razie jedyny bug który znalazłem to wyjście CPU-OPT jak ustawie wentyl na custom i obserwacje cpu i 50 stopni 50% rpm to odpala mi 70%. Oprócz tego mogą to jako oficjalny wydawać. Działa to naprawdę elegancko byle nie próbować przekraczać bariery 66ns na pamięci no chyba, że przyłożymy na IMC 1.15+ i dovoltujemy znacznie CPU ale gra nie warta świeczki poza benchami. Prawdopodobnie to IMC w moim egzemplarzu się buntuje bo w loterii zdecydowanie nie wygrałem.

Ps. To oficjalne są czy bety

 

Alpha tylko dla Aorus Master. Beta dla wszystkich X570 powinna byc za ok. tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd takie specjały jak AGESA 1.0.0.4? od szkopów?

Ci z asrockiem mają od Jz bo na stronie jeszcze nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

 

3950X na A320 :o

3900X trotlowal na A320

Ci z asrockiem mają od Jz bo na stronie jeszcze nie ma

Jeża, Jesusa czy ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3900X trotlowal na A320

To ja wiem dlatego tym bardziej zobaczę 3950X na A320, będzie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp włączony od 8 do teraz, 0 resetu. Trzaski pojawiły się z 3 razy nie więcej, jakieś nie mocne. Whea i kernel nie pojawia się w podglądzie zdarzeń . Gta 5 włączone od około 9 do 18 , potem muzyka na yt i od około 19.30 sesja w apexa, do przed 10 minut . Po takim zachowaniu pc , co można wywnioskować? Przypomnę, że teraz mam przełożone gpu w dolny slot i dzięki temu te błędy znikły. Nie widzę jeszcze nawet bety z agesa 1.0.0.4 bo bym wrzucił i zobaczył czy pc się przestanie resetowac, jak mam kartę w normalny slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłęm offset na -0.005V. Wyniki jak i sam boost bez zmian.

 

 

 

Mojego Krakena na Allegro udało mi się wyrwać za nieco ponad 4 stówki - nówka sztuka i nikt mnie już w życiu nie namówi na powietrze. Nie dość że wygląda to pięknie to do tego ma super wydajność. Nawet jakbym w przyszłości już nie trafił na taką okazję :lol2:

No Kraken to klasa wygląd,cisza,wydajność ja też do powietrza już nie wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem dlatego tym bardziej zobaczę 3950X na A320, będzie ciekawie.

ciekawe czy kiedykolwiek znajdzie się płyta A320 której sekcja udźwignie Ryzena 9

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę spać więc to idealny czas na to by katować nowy nabytek. Zgodnie ze wcześniejszymi sugestiami ustawiłem offset -0.1V. W dalszym ciągu wynik jak i boost bez zmian. Gigabyte coś zepsuł i nie umie tego naprawić. Za to za sugestią jednego z użytkowników forum ze śmiesznymi obrazkami postanowiłem dokonać OC pojedynczych CCXów. I tak metodą prób i błędów i wielogodzinnych testów udało mi się dojść do takich oto wyników

 

6XOamAr.png

 

Jednym słowem - trochę się zawiodłem. Nie miałem szczęścia w loterii silikonowej albo najzwyczajniej w świecie ogranicza mnie moja płyta. Aczkolwiek względem stocka udało się podbić wynik o około 500 punktów. Mam nadzieje że wraz z nadejściem nowej Agesy uda się naprawić PBO :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jak mówisz, dlatego po półrocznych bojach z serwisem LG skontaktował się ze mną sam szef serwisu centralnego LG Polska i przeprosił za sytuację oraz ogarnął mi nowy TV. Ale masz rację, nie wiem nic o walce :p Idź lepiej wyczyść dokładnie monitor, co by wstydu nie było jak teściowa wpadnie, że znowu dałeś sobie lipę wcisnąć 
    • No byłoby na wszystkich forach i co? Ile to przypadków było na reddicie o tym, że te monitory przychodzą właśnie tak uwalone przez folie bąbelkową i co? Odpowiem I gówno. Wydajesz się mieć strasznie wysokie mniemanie o sobie, a wychodzi na to, że nie przerobiłeś batalii  z serwisami/supportami bo gadasz nieco jak moja teściowa co to pojecia nie ma o niczym ale lubi dołożyć swoje 3 grosze. Bo taki typ z Indii sie przejmuje, jakimś Wojtasem co w Polsce napisał na Pclabie o tym że ma uwalony klejem monitor? Tak na nastepny dzień miałbyś UPS pod domem z nówka prosto z fabryki     @Necronom i byś nic nie ugrał, trafisz na pajeeta lub innego amrdeep'a i sobie możesz walić głową w ścianę. Chciałem sprawdzić czy to zejdzie a tutaj jestem traktowany jakbym jakąś zbrodnie popełnił. 
    • @MaxaM Liczę na to, że tak właśnie jest. Uważam jednocześnie, że nie należy siedzieć cicho i liczyć na to, że wszystko będzie tak jak teoretycznie powinno to wyglądać. Z wypowiedzianych deklaracji i obietnic nie aż tak łatwo się wycofać, należny je prowokować i pilnować aby nikomu się w razie czego nie zapomniało na zasadzie "co? Obiecaliśmy wam kiedyś coś, ale to było dawno i już nieprawda". Właśnie, choćby niewielki front, aby tylko nas związać. Oni nawet nie będą musieli jakoś specjalnie napierać. Przecież my jako sojusz obronny nie będziemy kontratakować na ich pozycje za granicą. Wystarczy że będziemy warować przy granicy z obawy przed atakiem. Tymczasem oni główną operację będą prowadzić tam gdzie będziemy chcieli.
    • @Melodyman historia koalicji między PO i PIS sięga ponad 20 lat, nic nowego  lepiej jednak wypominać koalicję konfy i pisu w Bydgoszczy i ujadać o tym od kilku tygodni w każdym możliwym momencie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...