Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

robi się ciekawie,

Ryzen 5 3500 OC vs Core i7 3770K OC vs Ryzen 5 3600 OC vs Core i7 4770K OC

Słaby trolling:

1. dobór procków do testów, porównują zamierzchłe arch Ivy Bridge i Haswell do ZEN2.

2. dobór zegarów procesorów - R5 3600 winien na tej płycie bez problemu uzyskać 4,2GHz szczególnie, że zastosował niezłe chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby trolling:

1. dobór procków do testów, porównują zamierzchłe arch Ivy Bridge i Haswell do ZEN2.

2. dobór zegarów procesorów - R5 3600 winien na tej płycie bez problemu uzyskać 4,2GHz szczególnie, że zastosował niezłe chłodzenie.

 

Pewnie PBO nie działa prawidłowo stąd wynik 3600 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurza, że napięcie CPU (SVI2) nadal siedzi na 1,4V w grach opartych na jednym rdzeniu, np. ETS2... :)

Tak ma być. Wyłącz softy do monitorowania. W przypadku ryzena będziesz zdrowszy psychicznie, bo niektórzy to na siłę próbują poprawić design tej archi, zrobić jak na intelu itd. Nie da się.

 

Do ramów Thaiphoon burnerem sprawdź jakie masz tam kostki (Pewnie hynix MFR, może afr?). Zgraj raport, wrzuć go do ryzen dram calculatora i ustaw sobie jakieś 3000cl14 -3200cl16

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być. Wyłącz softy do monitorowania. W przypadku ryzena będziesz zdrowszy psychicznie, bo niektórzy to na siłę próbują poprawić design tej archi, zrobić jak na intelu itd. Nie da się.

Jak czytam niektóre odloty to lekarstwo jest tylko jedno - A320 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem sobie bezpieczne i lamerskie 2800 MHz 16 16 16 36 56 na 1.30V dla RAM... i w sumie nie wiem jak było wcześniej, ale trochę to wkurza, że napięcie CPU (SVI2) nadal siedzi na 1,4V w grach opartych na jednym rdzeniu, np. ETS2... :)

W tej chwili mam na pauzie ETS2, jadę z Neapolu do Uppsali. Grasz w VID czy też inne monitoringi czy też gry? Jeśli to drugie to olej monitoringi, o ile komp nie wyje lub nie masz dziwnych dropów.

A co do ETS2, w najbliższym patchu 1.36 wreszcie przejdą na DX11 więc pojawi się wielowątkowość.

 

Pewnie PBO nie działa prawidłowo stąd wynik 3600 :E

Nie, to raczej głupota lub celowe wprowadzanie w błąd, że ZEN2 kiepsko się kręci.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro podejmę ostateczna decyzję :E

 

No i kupiony i złożony (to co w sygnaturce). A już na biurku leżał I5 9600K... Tabelki mnie skusiły i „zaryzykowałem“ po czytaniu tego tematu :E Tak jak pisałem wcześniej: proc na stock + profil xmp- dwa dni- zero problemów z pierwszym biosem do tej płyty.

 

Ciekawostka: kupiłem na allegro używkę GTX 1070 od Asusa, temperatury powyżej 80 C. Rozebrałem chłodzenie i wydusiłem końcówkę pasty Thermal grizzly kryonaut i szok- temperatury nie przekraczają 65C podczas intensywnego grania. Druga używana, nieodkręcana wcześniej karta od Asusa gdzie pasta straciła swój żywot po wcale niedługim czasie. Na starym procesorze miałem od nowości 9 lat jedną pastę i do końca temperatury ani drgały do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jakoś szczególnie tego nie przezywam :E Cieszę się, ze na razie wszytko działa bez błędów i restartów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napiszę co się dziś wydarzyło.

PC uruchomiony długo, jakoś co 2h gra zwis i wyrzucenie sterownika gpu "sterownik odzyskał sprawność po nieoczekiwanym błędzie"

Ścinki dźwięku takie jakby gniazdo nie łączyło cały czas. Podejrzewam, że w górnym slocie gpu już by się pc resetował w dzisiejszym dniu, a tak ani jednego resetu. Załatwiam cpu zastępczy, mojego śle na rma, nie będę dalej codziennie wypisywał, że nie działa. Zmieniłem slot pcie , widać poprawę, ale idealnie nie jest, więc już starczy tego żalenia się. Jak dostanę nowy cpu to poinformuję. Ewentualnie jak się zdarzą nowe anomalia jakieś, to dopiszę, że może ktoś się doszuka objawów , i co było powodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, napiszę co się dziś wydarzyło.

PC uruchomiony długo, jakoś co 2h gra zwis i wyrzucenie sterownika gpu "sterownik odzyskał sprawność po nieoczekiwanym błędzie"

Ścinki dźwięku takie jakby gniazdo nie łączyło cały czas. Podejrzewam, że w górnym slocie gpu już by się pc resetował w dzisiejszym dniu, a tak ani jednego resetu. Załatwiam cpu zastępczy, mojego śle na rma, nie będę dalej codziennie wypisywał, że nie działa. Zmieniłem slot pcie , widać poprawę, ale idealnie nie jest, więc już starczy tego żalenia się. Jak dostanę nowy cpu to poinformuję. Ewentualnie jak się zdarzą nowe anomalia jakieś, to dopiszę, że może ktoś się doszuka objawów , i co było powodem.

 

w koncu meska decyzja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fake kanal.... :cool:

 

To już starszych procków intela do porównania nie znaleźli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie będzie ujemny chyba :E

 

A co do benchów to miałem 4811 w Cinebench z wyłączonym PBO i boostem do 4000 MHz offset -0,05V. W single boost do 4360 Mhz, ale nie chciało mi się czekać na wynik :E.

1.0.0.4 działa elegancko ale ja wróciłem na razie znowu na 1.0.0.3. Niestety jak się przestawiasz na manualne oc to IF lokuje się na 0.7v i można zmienić napięcie wszędzie a i tak pod windą jest 0.7v. Teraz wiem czego nie mogłem zacisnąć subów na max. Ewentualnie można dać cpu na stock + pbo tedy jest normalnie 0.95v ale na mojej padlinie wydajność jest gorsza niż na 4.1 na sztywno a do tego cpu lata na wysokich napięciach. Dla 3975 MHz podaje aż 1.36v pod obciążeniem w cb20. Na razie do czasu wyjścia oficjalnego przesiedzę na 4.1 i 3600 cl15 z trfc na 288 i ciasnymi subami z wyłączonym GD puszczone na 1.37. Krótko zrobiłem set & forget i zacząłem katować The Outer Worlds wczoraj 5h jednym ciągiem i maszyna działa jak trzeba a jak ktoś w gierkę jeszcze nie grał to polecam bo zasysa jak odkurzacz. O takiego Fallouta w kosmosie nic nie walczyłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze pochwalić firme Msi, pamiętacie jak do ryzenów 3900x dodawali chłodzenie masterliquid 240l rgb? Oczywiście na promocję się załapałem i otrzymałem od nich chłodzenie, niestety zepsół się kontroler rgb. Przestało działać podświeltenie wentylatorów oraz pompy. Sprawę zgłosiłem do Msi gdzie poinformowano mnie że przedmioty objęte promocją niestety nie posiadają gwarancji ale oczywiście przyjęli zgłoszenie i przekazali do działu promocji. Poproszono mnie jedynie o zdjęcie opakowania z kodem kreskowym oraz założonego chłodzenia. Było to jakieś 2 miesiące temu i do dziś nie było żadnego odzewu. Jakie było moje zdziwienie gdy na maila otrzymałem wiadomość że nadano mi przesyłkę ups z Niemiec. Domyśliłem się że być może wysłali nowy kontroler. Dziś otrzymałem przesyłkę i jak się okazało otrzymałem nowiutkie chłodzenie oryginalnie zapakowane :). Więc jak by ktoś chciał to mam na sprzedaż nowe nie używane chłodzenie tylko bez kontrolera ewentualnie z tym moim nie działającym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze pochwalić firme Msi, pamiętacie jak do ryzenów 3900x dodawali chłodzenie masterliquid 240l rgb? Oczywiście na promocję się załapałem i otrzymałem od nich chłodzenie, niestety zepsół się kontroler rgb. Przestało działać podświeltenie wentylatorów oraz pompy. Sprawę zgłosiłem do Msi gdzie poinformowano mnie że przedmioty objęte promocją niestety nie posiadają gwarancji ale oczywiście przyjęli zgłoszenie i przekazali do działu promocji. Poproszono mnie jedynie o zdjęcie opakowania z kodem kreskowym oraz założonego chłodzenia. Było to jakieś 2 miesiące temu i do dziś nie było żadnego odzewu. Jakie było moje zdziwienie gdy na maila otrzymałem wiadomość że nadano mi przesyłkę ups z Niemiec. Domyśliłem się że być może wysłali nowy kontroler. Dziś otrzymałem przesyłkę i jak się okazało otrzymałem nowiutkie chłodzenie oryginalnie zapakowane :). Więc jak by ktoś chciał to mam na sprzedaż nowe nie używane chłodzenie tylko bez kontrolera ewentualnie z tym moim nie działającym.

 

Dział marketingu i promocji się postarał. Trzeba ratować tyłek po serii porażek po premierze Zen 2 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serią bym tego nie nazwał a klapą na całej linii :E no ale przynajmniej Niemcy dali zielone światło i przysłali chłodzenie ładnie z ich strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi: Trafilem dzis na posta (tylko nie pamietam gdzie) w ktorym koles pisal ze mial random resety i bsody na 3700X. Pomoglo mu dodanie +0.1V na CPU offset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarzło,

zazwyczaj po 14 dniach mrozy puszczając :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

MSI ftp rozumiem wywaliło się na plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekło zamarzło, Phoenixsuple dołączył do czerwonej rewolucji 8:E

 

Wrzucił duże foty, pewnie chce wywołać wrażenie, że Godzillę składa :E

 

Powodzenia. Oby bez problemów :E

 

To brzmi tak jakby istniało ryzyko, że tego nie przeżyje. :P

 

Nie ma czego się bać. Na pewno kolega dokładnie przeanalizował wątek i podekscytowany wszelkimi możliwymi problemami kupił Ryzena dla ... sportu ... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To brzmi tak jakby istniało ryzyko, że tego nie przeżyje. :P

ale On czy płyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte wydal BIOSy z AGESA 1.0.0.4B (SMU 46.54.0) dla plyt z X570:

 

X570 AORUS Xtreme - F5F

X570 AORUS Master - F7F

X570 AORUS Ultra - F6F

X570 AORUS Pro Wifi - F6F

X570 AORUS Pro - F6F

X570 I AORUS Pro (ITX) - F6G

X570 AORUS Elite - F5G

X570 AORUS Elite Wifi - F3G

X570 Gaming X - F5G

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...