Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten bios i poki co bledy sa :) Ale bede sledzil temat bo przy OC mialem milion restartow PC wiec moglo sie cos pomieszac. Poki co memki zostawiam tak i proc na 4350Mhz i bede testowal stavilnosc w codziennym uzytku. Nie umiem jescze tu memek krecic, sporo wiecej tych napiec itp niz na Intelu. :E A nie chce tez sie za duzo meczyc jak zaraz wjedzie najnowsza Agesa, ktora wszystko i tak zresetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie kupie tego RTX-a 2060 Super, bo i ja zacne mieć błędy :E

coraz bardziej wygląda na to, ze to coś na linii CPU - GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to PCIE 4.0 cos miesza, mam nadzieje ze nowe biosy to wyelimunuja aczkolweik nie przeszkadza to w niczym poki co. Gdyby nie dziennik to nie wiedzialbym o tym.

 

Novi jak ustawiales napiecia do tego 3733cl16?? oraz timingi konkretnie. :hmm:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszedlem do ladu w koncu, jedna opcja powodowala mi bsody i nie wiem nawet co to jest i od czego ale wylaczenie spowodowalo wejscie na dobre osiagi i stabilnie:

 

4kXNUza.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszedlem do ladu w koncu, jedna opcja powodowala mi bsody i nie wiem nawet co to jest i od czego ale wylaczenie spowodowalo wejscie na dobre osiagi i stabilnie:

 

 

Teraz wszyscy będą chcieli wiedzieć która to opcja :lol2:

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, doszedlem do ladu w koncu, jedna opcja powodowala mi bsody i nie wiem nawet co to jest i od czego ale wylaczenie spowodowalo wejscie na dobre osiagi i stabilnie:

 

4kXNUza.png

Wygląda ok jak na 4.3 GHz a co tam mogłeś wyłączyć lub przełączyć to co najwyżej mogłeś przełączyć bgs alt na bgs. Bo włączone masz inaczej przepustowość byłaby niższa ale za to spadłoby też opóźnienie pamięci. No chyba, że ci power downa włączało na auto. Ewentualnie nie miałeś włączonej opcji soc/uncore OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość dziwna sztukę procka jeśli chodzi o napięcia i ustawienia oc ram.

 

Cldo_vddg 0.9v (możesz próbować dac do 1.05v , moja sztuka się resetuje powyżej 0.95v)

vddp 1000mV

Dram voltage 1.4v

Vtt 0.71v (×2 ma dawać minimalnie wyżej niż napięcie na ramie)

ProcODT 53.3ohm (możesz próbować od 36.9, moja sztuka lubi wyższe)

Gear down mode enabled

Soc voltage 1.1v

Cad 24 20 20 24

To tak z pamięci, możesz próbować w tym rzeźbic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi dojsc do ladu to pozniej napisze jak ugram cos stabilnego bo mimo wszystko sypie sie i tak bluescrean, zapeszylem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi dojsc do ladu to pozniej napisze jak ugram cos stabilnego bo mimo wszystko sypie sie i tak bluescrean, zapeszylem :lol2:

 

Najpierw sprawdz czy na stocku bedzie Ci stabilnei dzialal, bo niektorzy i z tym maja problemy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w idle Ci się bsoduje to C State daj off w biosie, erp jeśli zasilacz obsługuje to na 5 ustaw , w Windowsie plan zasilania ryzen high performance i ustaw minimalny stan procesora 99 , powinny zniknąć. Przynajmniej u mnie to wyeliminowało bsody/ resety w idle i przy zmiennym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz czy na stocku bedzie Ci stabilnei dzialal, bo niektorzy i z tym maja problemy :P

Ja mam juz profil stestowany na 3400Mhz co wrzucalem wczesniej. W bfie fajnie wychodzi niestabilnosc ramu bo jak cos nie tak do twara do razu do pulpitu. Poki co ustawilem 3600 cl4 i szukam po kolei stabilnych napiec. jak znadje to zaczne bawic sie trfc itp czyli ksiozkowo tak jak sie powinno po kolei szukac w OC :D

 

Jak w idle Ci się bsoduje to C State daj off w biosie, erp jeśli zasilacz obsługuje to na 5 ustaw , w Windowsie plan zasilania ryzen high performance i ustaw minimalny stan procesora 99 , powinny zniknąć. Przynajmniej u mnie to wyeliminowało bsody/ resety w idle i przy zmiennym obciążeniu.

Nie mam zadnych resetow jesli nie przesadze z memkami, c-state wylaczone i tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , może cep przy wyższym oc ramu potrzebuje dovoltowania? U mnie przeskok z xmp na 3733mhz kosztował + 0.07v na cpu . Mógłbym spróbować zejść minimalnie niżej z napięciem, ale nie próbowałem. Ustawiłem tak llc że mam 1.33-1.35v .

A memtesty, occt przechodzi jak masz te bsody ? Aida stress test , z obciążeniem na procek, ram i cache szybko wylapuje niestabilnośc fclk .

Kolega @Minciu ma bdie puszczone na 3600mhz cl14 , najwyżej możesz się dopytać o jakąś sciagawke napiec/oporów, może uda się ustabilizować.

 

@Belliash czytałem Twój wczorajszy wpis o tym , żebym na offsecie dał + 0.1v , jak go tak dovoltuje to mi zegary w grach utnie do 3.8ghz pewnie, teraz potrafi mieć blisko 3.9ghz A daje napięciem średnio 1.4v :). A temperatury pod 70* dochodzą podczas gry , oczywiście na stock.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cepa mam 4.2Ghz i 1,4v wiec mysle ze jest zapas. Nie odpalam benchmarkow jak odpalam bfa i sypie mi do puliptu. Jka uda sie pograc z 15min bez wyrzucania do pulpitu to wtedy zaczne ogarniac benhce bo poki co to potrafi wywalic sie firefox :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tm5 v3 sciagnij, rzuć 10 cykli , chociaż wyeliminujesz czy jakiś timing na ramie broi , czy fclk . Fclk jest zdradliwe, bo zauważyłem, że i occt przejdzie i tm5/memtest A Aida z obciążeniem procka, cache i ramu na raz resetowala pc po paru sekundach. Dzięki temu doszedłem do tego , żeby opuścić napięcie vddg, które bezpośrednio odpowiada za podkręcanie fclk . Teraz wszystko mi przechodzilo po parę h katowania, a i tak mój procek ma chwilę słabości raz na jakiś czas i resetuje się samoczynnie . Jak mam reset to już nie przejdzie nawet occt bo sypie błędami. Na drugi dzień spowrotem wyczytałem profil oc i znów działa tydzień bez błędu. Stawiam ze chwile slabosci miewa procek lub jego jakas wada sie ujawnia , juz bylem zdecydowany na wysylke rma nawet i dziś, ale poczekam do nowego biosu , może akurat mój bios coś broi, chociaż wątpię bo na tomahawku też miałem random reset jakiś, więc 2plyty ten sam przypadek. Ale dam ostatnia szansę, i poczekam te parę dni na nowy bios i dopiero jak będzie to samo to sle na rma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem ślepy, albo na moim Asusie nie ma w timingach możliwości ustawienia command Rate... :hmm: Gdzieś indziej to ukryli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest u mnie przynajmniej pomiędzy ustawieniami timingow gdzieś na środku A nie od góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po wymianie zasilacza moje niby stabilne OC się wysypało. Minuta po zalogowaniu do pulpitu następował reset gdzie musiałem wyłączyć zasilanie by system ponownie wstał. Stało się to po zmianie zasilacza. Teraz testy czy na pewno zasilacz jest sprawny. I tak zamiast zająć się pracą muszę teraz ustabilizować komputer :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jaki nowy zasilacz zakupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cldo_vddg 0.9v dziala mi najlepiej i udalo sie pograc 5min w bfa co wczesniej bylo niemozliwe wiec ide w dobrym kierunku, ruszanie tego wyzej lub nizej skutkuje szybkim wysyapniem sie. Teraz ruszam vddp i zobaczymy.

 

Ruszanie vddp na plus lub minus skutkuje niestabilnoscia, najlepeij dziala mi to na auto, jednak nie podaje jaka to faktyczna wartosc. Zabieram sie za cpuodt.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Kilka dni temu, gdy przeglądałem archiwum Lollegro, widziałem, że i5 6500 już nie schodzą, więc puściłem sprzęt mniej więcej po takiej cenie, po jakiej w ostatnim czasie udawało się go jeszcze ludziom sprzedać... i praktycznie od razu znalazł się kupiec. Znowu pogoniłem sprzęt zbyt danio :lol2::mad2:

 

@up - ocena na oficjalnej stronie "producenta" - 6/10. Trzeci wątek w polskim Google - "zasilacz z fochem".

Pogratulować :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - ocena na oficjalnej stronie "producenta" - 6/10. Trzeci wątek w polskim Google - "zasilacz z fochem".

Pogratulować :E

 

Zasilacz kupiony od jednego z użytkowników forum. Jak będzie dalej taki cyrk to będę musiał go zareklamować :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzeny 3xxx podobno są czułe na zasilacze , wrzuć zakładkę z hwinfo z amperami i watami dla cpu , podczas korzystania z przeglądarki. Na forum amd strzeliłem ss z parametrami niepoprawnymi dla tej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz akurat leci OCCT. Muszę to cudo dokładnie sprawdzić. Nie poczytałem tych opinii wcześniej i jestem w szoku że konstrukcja Seasonica sprawia takie problemy. Akurat teraz leci test OCCT

 

eCNLPBl.png

 

/// Edit Dobra, wstępnie już chyba wiem w czym leżał problem bo test leci już 12 minutę a wcześniej za każdym razem sypał się po 3. Moja płyta zasila CPU 8 + 4 PIN. Okazało się że procesor był zasilany tylko z wtyku 4 PIN i brakowało mu mocy stąd te resety. Podłączyłem na nowo i zadziałał. Ale to jeszcze wymaga dalszych testów :lol2:

Edytowane przez pijacka_czkawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...