Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej byłoby je sprawdzić na intelu. Tylko nie na z170 a na czymś sensowniejszym jeżeli mówimy o 4000+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedynie średnia płytę z370 gaming plus leżeć, ale brak cepa bo sam z ciekawości bym potestowal na testbenchu ten ram ^^. Ale płyta chyba słaba do oc ram 4000mhz+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory ale ty mowisz o bdie a nie o crucialach na inncyh kosciach a to roznica, w dodatku robisz maslo maslane na roznych paltformach i roznych kociach wrzucasz wyniki wiec nic z tego nie wynika.

Twierdzisz, że kompletny brak różnic przy Bdie jaki miałem u siebie nie mówi nam kompletnie nic a nic?

 

Bdie 3600cl15-15-15 latało IDENTYCZNIE na Intelu i AMD. Ogólnie słabo przy niskim zegarku (3600-3800) i nic na plus nie wniosła przesiadka na AMD w tym temacie.

 

A to Micron który biega na AMD z 4600MHz polegnie 1GHz niżej na Intelu?

 

 

Czytasz moje ostatnie posty to przeczytaj te dwa ostatnie jeszcze raz i swój. Jak napiszesz że Micron osra się na intelu 300-600MHz niżej niż na AMD to byłbym skłonny przyjąć taką tezę za wysoko prawdopodobną. Ale 1GHz??? Jakby ten Micron był GÓWNEM to na 4600 była by ciemność totalna..

 

Jeszcze raz Patriot 4400 na AMD nie wstaje mi na 4400 i jest ciemno, a zgodnie z zasadą +1GHz dla AMD powinno wstawać z palcem w nochalu. Na 4600 jak próbuje puścić to mam start kompa na 1s i zasilanie odcina. Nawet ciemności standardowej nie widzę ;D

 

Mam jedynie średnia płytę z370 gaming plus leżeć, ale brak cepa bo sam z ciekawości bym potestowal na testbenchu ten ram ^^. Ale płyta chyba słaba do oc ram 4000mhz+ ?

 

Do sprawdzenia tezy 3600 Intel MAX vs AMD 4600 w zupełności wystarczy :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o twoim 4600 to nawet na bdie na intelu zeby zrobic taki wyczyn to hoho.

 

Nigdy te cruciale nie beda latac tak ciasno jak bdie a Mhz to nie wszystko.

 

Pokaz mi wyniki na intelu na tych kosciach to uwierze. Pokazywanie tego na AMD z dzilnikiem i pisanie ze przyszly uzytkownik intela doceni potencjal jest po prostu absurdalne.

 

Poki nie sprawdzisz tych konkretnych mem na intelu to mozna sobie gdybac o potencjale, w dodatku kluczowym czynnikiem bedzie konkretna sztuka cpu oraz mobasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy te cruciale nie beda latac tak ciasno jak bdie a Mhz to nie wszystko.

 

To jest święta prawda :) Pewnie dla tego wczoraj kupił Bdie ? :D

 

Nawet na 3466-3600 Bdie przegonią Microny na 3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bdie 3600cl15-15-15 latało IDENTYCZNIE na Intelu i AMD" to zaden wyczyn przeciez wiec musialo to dzialac.

 

Niestety jak porownujesz krecenie ramu z dzielnikiem na AMD do krecenia na intelu to odbijam od tej rozmowy.

 

Niech sobie te ramy ida nawet na 5000Mhz na AMD, co z tego jak wydajnosc jest marna to czym tu sie zachwycac??

 

I tak jak napisalem wczesniej jak kolega stestuje kosci na Intelu to wtedy mozna mowic o jakichkolwiek faktach, teraz to jest tylko gdybanie.

 

A co do wstawania to wiadomo ze duze znaczenie ma mobas oraz sztuka cpu wiec czasem nie wiem jak dobre kosci bys mial to nie przeskoczysz pewnych barier. to ze ci mem nie wstaly to nawet nie ma nad czym plakac bo wszystko pow 3800 z dzielnikiem 2:1 jest do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że crucial nadrabia taktowaniem i to jest takie bdie dla oszczędnych, i zegar w zegar nigdy się nie zrównają z bdie wydajnością, dlatego też kupiłem patrioty 4400cl19 , zapewne będzie bdie, ale jaki potencjał to się okaże :).

 

Crucial wystawiony dla picu na alledrogolokalnie, może wrzucę na lollegro je, a nóż ktoś doceni potencjał ich. Tu nie pokazuję wydajności, tylko pokazuję, że odpalił ten ram, na 4266mhz :

 

 

A tu z wydajnością :

 

https://abload.de/img/e-dies4000c16enj6x.png

 

https://abload.de/img/e-diessuperpi4000c169ukqw.png

 

https://abload.de/img/screenshot184iskkm.png

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nie rozumiem co chce Phoen od dzielnika, jak chodzi jedynie o sam fakt że wstają i działają tam, gdzie inne zestawy już dawno wysiadają. Wiadomo że nie będą wykręcać takich zapisów i odczytów na zen3600 do tego z dzielnikiem 2:1. Wiadomo że ostateczny potencjał może być inny ( bo np przez 8700k będzie w stanie zapisać ponad 2 razy szybciej dane w pamięć niż zen3600)

Mi chodzi o sam fakt, że testując Bdie 3600cl15-15-15 nie byłem w stanie zejść na AMD na 3600CL14-15-15 ani zostając z cl15-15-15 nie mogłem zrobić 3733-3800MHz na AMD. A zgodnie z teorią/ że ram lepiej i dużo łątwiej kręci się na AMD, niż na Intelu, to musiałbym być w stanie bez problemu ustawić coś lepszego, a nie mogłem. Sypało błędami w programach.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam mocniej, wykonałem testy , 4200cl16 lata , 4600cl18 lata , wiec jest fajnie:). 3733cl16 na dość ciasnych timingach jak na microny śmiga, 3733mhz cl14 komp się uruchamia ale sypie błędami, prawdopodobnie suby za ciasne miałem, ale zluzowanie może nic nie wnieść z przejścia z cl16 jeśli chodzi o wydajność. To są b-die dla oszczędnych, niewątpliwie są lepsze niż pierwsze lepsze ddry, ale i też są słabsze od Samsungow. Mają wyjść nowe edie , niby mają się jeszcze lepiej kręcić, ale wątpię że dadzą radę zejść z trcdrd i trfc tak jak na bdie. Myślę, że dopłata tych 150zl do b-die to nie jest jakaś kolosalna dopłata, a na pewno się przydadzą. Muszę porobić testy w grach , żeby mieć bezpośrednie porównanie e-die vs bdie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen przy szybkich ramach w grach procesorowych ci podziekuje, u mnie nastawy stock a teraz to niebo a ziemia a bede dzis walczyl z innym presetem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgadza się, dlatego walka o 3800+ nie ma żadnego sensu.

Ja mam od momentu wyjścia biosu z 1003 takie same ustawienia i aż do wymiany sprzętu nie zamierzam tego zmieniać.

 

2144122.png

 

Ale masz włączone Swapbank i alt, nie? To Ci sztucznie podnosi wyniki

 

Jedynie latency zazdro

 

No i Ty chyba masz bardzo niskie rfc. Przy crucialach jest ponad 500, dobijając do 600, więc latency słabe

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz włączone Swapbank i alt, nie? To Ci sztucznie podnosi wyniki

 

Jedynie latency zazdro

 

No i Ty chyba masz bardzo niskie rfc. Przy crucialach jest ponad 500, dobijając do 600, więc latency słabe

Nie pamiętam dokładnie szczegółów ustawień ale swapa prawie na pewno nie mam włączonego.

Timingi mam bardzo dobre bo to B-die, a i kontroler w Ryzenie trafił się dobry i te 1900 robi z palcem w tyłku, wyżej też wstawał ale niestabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Musisz mieć włączone opcje pod benchmarki, bo za duży odczyt jak na 3800mhz cl16. Normalnie jest koło 50-51k.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U konkurencji pojawił się test Ryzena 3950X. Nie linkuję bo nie wiem czy można :lol2:

 

Tu tez jest... w trybie ECO wypada lepiej niz 3900X normalnie.

Prawdziwy potwor. Chociaz test z dupy... nie rozumiem czemu w grach nie puscili go rowniez w trybie ECO...

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu tez jest... w trybie ECO wypada lepiej niz 3900X normalnie.

Prawdziwy potwor.

 

Szokuje mnie pobór energii w spoczynku i pod obciążeniem. AMD robisz to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szokuje mnie pobór energii w spoczynku i pod obciążeniem. AMD robisz to dobrze.

 

Cena tez szokuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo dlaczego Intel zrobił obniżki 50% xD

 

Chyba nadal zbyt male zrobil :D

Jakby kosztowal 2k, to bym go wzial... prawie 3 a u nas przeszlo 3 to jednak troche za duzo... Wydajnoscia nie przesciga 3700X dwukrotnie aby placic 2x wiecej za niego.

Tym bardziej, ze za pol roku pewnie wyjda Ryzeny 4000.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X to dobry procesor pod ściśle określone zadania a najlepiej wielozadaniowość więc grupa docelowa jest wąska. Mimo wszystko cena taka jaką podejrzewałem i mimo że jest stosunkowo wysoka to i tak jest niezła biorąc pod uwagę wycenę konkurencji. Do tego dobre AIO lub LC i jest naprawdę fajnym sprzętem na kilka lat bo wątpię by Ryzeny w przyszłym roku szczególnie zwiększyły wydajność w multicore. Aż się boję co pokażą nowe TR :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chociaz test z dupy... nie rozumiem czemu w grach nie puscili go rowniez w trybie ECO...

Przykro, że tak sądzisz :(

W wybranych grach jest też 3950X-ECO (Wiedźmin, GTA V, CS:GO, SOTTR, Wolf2, AC:Odyssey, FC5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nadal zbyt male zrobil :D

Jakby kosztowal 2k, to bym go wzial... prawie 3 a u nas przeszlo 3 to jednak troche za duzo... Wydajnoscia nie przesciga 3700X dwukrotnie aby placic 2x wiecej za niego.

Tym bardziej, ze za pol roku pewnie wyjda Ryzeny 4000.

Ty tak serio?? Sadzisz ze to procesor do gier i zdziwiony dlaczego nie jest 2x szybszy od 3700X :lol2: Podpowiem, w Multicore ten procesor jest 2x wydjaniejszy od 3700X. Do tego jakies sugestie dlaczego on nie kosztuje 2-3k :E Co za cebulackie podejscie.... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wątpię by Ryzeny w przyszłym roku szczególnie zwiększyły wydajność w multicore. :E

A może w najwyższym modelu Ryzena 4000 jeszcze dołożą rdzeni tak na pożegnanie podstawki AM4. Taki R9 4950X 32/64 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...