Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tego procesora chyba nikt nie kupuje do grania wiec nie sadze zeby tu byl wysyp kupujacych ten procesor.

 

Ryzena 3900X też raczej nikt pod stricte gaming nie kupował i co? Problem z dostępnością był na całym świecie. Teraz szał zakupowy z 3900X przejdzie na 3950X i będzie powtórka z rozrywki. A weź pod uwagę że po testach widać jak bardzo dobrej jakości krzem idzie do tych procesorów i jak bardzo TSMC ma problem z zapewnieniem podaży. Będzie lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze jest problem z dostepnoscia nie swiadczy o tym ze sami gracze go kupowali bo jest to super procesor do pracy za dosc mala kwote wiec jego popyt jest ogromny. Nie masz tez danych jakie ilosc sa produkowane i jaki jest uzysk. Jakos na forum chociazby tutaj nie widze wysypu ludzi z 3900X, jest to zdecydowanie mniejszosc. Niemniej zakup 3950X do gier to tylko fanaberia nieswiadomego klienta.

 

moje podejscie w kwesti Ryzenow do gier jest takie ze lepiej co roku zmienic cepa 8/16 na nowszy gen zeby uzyskac wyzsze takty, szybszy cache oraz nizsze opoznienia pamieci. To si bardziej sprawdzic niz zakup 12-16rdzeniowego procesora i siedzenie na nim 2-3lata.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej zakup 3950X do gier to tylko fanaberia nieswiadomego klienta.

 

Mistrzu to może konsekwentnie?

 

Ty chyba nie rozumiesz, co to zajawka mocą. Nie nazywaj fanaberią zajawki na sprzęt.

Nie zaglądaj innym do portfela.

 

:E

 

 

Dobra, już się nie czepiam.

 

Tak na poważnie, to obawiałbym się przede wszystkim temperatur takiego 3950x.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu to może konsekwentnie?

 

Ty chyba nie rozumiesz, co to zajawka mocą. Nie nazywaj fanaberią zajawki na sprzęt.

Nie zaglądaj innym do portfela.

 

:E

 

 

Dobra, już się nie czepiam.

 

Tak na poważnie, to obawiałbym się przede wszystkim temperatur takiego 3950x.

No to juz ten rockman z długimi włosami pokazywał jak schłodzić to cpu jedną ręką grasz a drugą dolewasz ciekły azot :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu to może konsekwentnie?

 

Ty chyba nie rozumiesz, co to zajawka mocą. Nie nazywaj fanaberią zajawki na sprzęt.

Nie zaglądaj innym do portfela.

 

:E

 

 

Dobra, już się nie czepiam.

 

Tak na poważnie, to obawiałbym się przede wszystkim temperatur takiego 3950x.

Sa testy w sieci tutaj i u konkurncji na AIO, dopoki nie przegniesz z OC i napieciem to spokojnie da sie schlodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać 3950x, ale sobie odpuszcze - roznicy przy graniu i tak nie odczuje, a kase trzeba wywalić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem brać 3950x, ale sobie odpuszcze - roznicy przy graniu i tak nie odczuje, a kase trzeba wywalić ;)

 

Przepij, przynajmniej jakieś miłe chwile wpadną, bo różnicy w grach między 3700 a 3950 nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa testy w sieci tutaj i u konkurncji na AIO, dopoki nie przegniesz z OC i napieciem to spokojnie da sie schlodzic.

 

Brzmi sensownie, ale pewnie na powietrzu byłaby masakra. Bez AIO/wody raczej nie ma co podchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez AIO/wody raczej nie ma co podchodzić.

A tu wcześniej ktoś się pytał czy Fortisem da się schłodzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortisem będzie się go dało schłodzić - w trybie Eco obniżającym TDP. Z resztą nie rozumiem też tego oburzenia. Kupując procesor za taki hajs i wrzucać na niego bieda chłodzenie. Czekam aż ktoś zrobi jakiegoś fajnego CL na tym procku i pokaze jak wyglądają temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie, ale pewnie na powietrzu byłaby masakra. Bez AIO/wody raczej nie ma co podchodzić.

Ale taka noctua czy dark rock Pro 4 schlodzi tak samo dobrze jak wydajne AIO ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi sensownie, ale pewnie na powietrzu byłaby masakra. Bez AIO/wody raczej nie ma co podchodzić.

Ja tam jestem zainteresowany tym prockiem.Po testach myślę jeszcze nad płytą chyba wypadnie na asus-a.[Jaki model jeszcze myślę].

 

Na powietrzu to byłaby ciekawostka,a tak serio ja zamierzam chłodzić go tylko wodą z lc,żadne aio,czy tym bardziej noctua nhd15 raczej nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile u AMD kosztuje jeden rdzeń? :hmm: Bo jeśli nowy R5 3600X kosztuje około 1100zł to wychodzi za jeden rdzeń 183 zł, więc R9 3950X powinien kosztować max 2900zł a nie blisko 5000zł, bo taka cena się gdzieś przewinęła w sieci. Tym bardziej jeśli kupujemy hurtowo te rdzenie, to AMD powinno dać upust i 3950x powinien kosztować max 2500zł. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile u AMD kosztuje jeden rdzeń? :hmm: Bo jeśli nowy R5 3600X kosztuje około 1100zł to wychodzi za jeden rdzeń 183 zł, więc R9 3950X powinien kosztować max 2900zł a nie blisko 5000zł, bo taka cena się gdzieś przewinęła w sieci. Tym bardziej jeśli kupujemy hurtowo te rdzenie, to AMD powinno dać upust i 3950x powinien kosztować max 2500zł. :E

 

Panie, Segmentacja rynku wygląda w ten sposób że ten procesor jest pozycjonowany na bieda HEDT i ma konkurować z jednostkami Intela serii 9. Stąd też cena. TR startują od 24c/48t więc Intel aktualnie nie ma na nie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj musialem zjechac z OC ramu o te 66Mhz do 3600Mhz, niestety memtest sie sypal pomimo ze inne testy przechodzil dobrze ale mialem randomowe wywalanie z gier wiec dobilem do sciany 3600Mhz na cyklach z sygn i recznie ustawionej reszcie i wiecej nie tykam. Przydalby sie 3900X na ktorym mozna zrobic wiele wiecej. Takze polecam memtesta po OC memek bo jakies tm5 przechodzil i cala reszte a memtest prawde pokazal :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=J69aiJJEHzQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=9UlpA_IsPrQ

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest na ilu % się sypał? Z nawiewem ram sprawdziłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer w końcu złożony, oparty o 3900X (i cooler od AMD). Wszystko się ładnie odpaliło za pierwszym razem. Dziwnie się zachowuje z tymi temperaturami w IDLE, ale po ustawieniu wentylatorów na stałe obroty przy 40-65 stopniach nie włącza suszary co chwile.

 

Mam w szafie Alpenfohn K2, więc po jakichś dwóch tygodniach jeżeli nie będzie problemu z platformą to przełożę i posprawdzam temperatury, ale jestem pozytywnie zaskoczony tym stockowym.

Edytowane przez M.C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest na ilu % się sypał? Z nawiewem ram sprawdziłeś?

W ciagu 5min o wlaczenia wiec duza niestabilnosc no ale przy tych timingach trudno oczekiwac zeby to ruszylo przy 3666-3733. tak naweiw mam caly czas o g.skill takze kosci zimne. Zostawiam jak jest, szkoda mi czasu na dlubaie zeby 50mhz wyciagnac a gierki czekaja :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer w końcu złożony, oparty o 3900X (i cooler od AMD). Wszystko się ładnie odpaliło za pierwszym razem. Dziwnie się zachowuje z tymi temperaturami w IDLE, ale po ustawieniu wentylatorów na stałe obroty przy 40-65 stopniach nie włącza suszary co chwile.

 

Mam w szafie Alpenfohn K2, więc po jakichś dwóch tygodniach jeżeli nie będzie problemu z platformą to przełożę i posprawdzam temperatury, ale jestem pozytywnie zaskoczony tym stockowym.

 

Stockowe w 3900X jest bardzo OK. Nie wiem jak z resztą chłodzeń od AMD ale te jest wyprodukowane i wspólnie zaprojektowane z Cooler Master więc wydajność nie dziwi chociaż i tak najlepszym rozwiązaniem w przypadku 3900X jest AIO/CL. Temperatury w idle strasznie skaczą, to fakt. Ustaw sobie na sztywno 1.325V w BIOS i zobacz jak ładnie spadają. U mnie na Krakenie widuje z Chrome w tle 33-34 stopnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stockowe w 3900X jest bardzo OK. Nie wiem jak z resztą chłodzeń od AMD ale te jest wyprodukowane i wspólnie zaprojektowane z Cooler Master więc wydajność nie dziwi chociaż i tak najlepszym rozwiązaniem w przypadku 3900X jest AIO/CL. Temperatury w idle strasznie skaczą, to fakt. Ustaw sobie na sztywno 1.325V w BIOS i zobacz jak ładnie spadają. U mnie na Krakenie widuje z Chrome w tle 33-34 stopnie :E

 

Dzięki, jak będę miał chwile to zobaczę napięcia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wysoko 3950X z testu poszedłby na dobrym AC po wyłączeniu rdzeni do 6c/12t, 8c/8t, 8c/16t.

No i kiedy niższe modele doczekają się binu takiej jakości.

 

Co do płyt- te szesnastomegabajtowe BIOS'y w oryginalnych MSI B350/B450 są okrojone tylko z interfejsu graficznego, czy przycięte są również opcje w stosunku do wersji Max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wysoko 3950X z testu poszedłby na dobrym AC po wyłączeniu rdzeni do 6c/12t, 8c/8t, 8c/16t.

No i kiedy niższe modele doczekają się binu takiej jakości.

 

Co do płyt- te szesnastomegabajtowe BIOS'y w oryginalnych MSI B350/B450 są okrojone tylko z interfejsu graficznego, czy przycięte są również opcje w stosunku do wersji Max?

 

Trochę wody upłynie ale na pewno w późniejszym czasie zaczną ładować lepsze biny w słabsze proce. Widać było to po pierwszym Zenie. Mam w domu sztukę która robi stabilne 4.1 GHz. W necie pełno raportów o tym że bez problemu z całkiem przyjemnym napięciem osiągają 4. A to było nie do pomyślenia zaraz po premierze i OC zamykało się na 3.8 GHz w większości sampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak wysoko 3950X z testu poszedłby na dobrym AC po wyłączeniu rdzeni do 6c/12t, 8c/8t, 8c/16t.

No i kiedy niższe modele doczekają się binu takiej jakości.

 

Co do płyt- te szesnastomegabajtowe BIOS'y w oryginalnych MSI B350/B450 są okrojone tylko z interfejsu graficznego, czy przycięte są również opcje w stosunku do wersji Max?

 

Wydaje mi się, że tylko z interfejsu, sam mam taką płytę i raczej jest ok, nie ma problemu.

 

Jedynie co wiem, co nie działa, to MSI podało, więc nawet dla MAX jest to zablokowane, ale może potem zmienią:

 

CPPC (Collaborative Power And Performance Control) - Work with Ryzen 3000 + X570 only!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niezły gniot... do 5.3 potrzebuje minus 140 stopni :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ VSS

 

Ten Twój kotlet 14+++++++++++++ ma niższe IPC od 3950X :lol2:

 

Ratują go tylko zegary i gaming.

 

Intel nie ma odpowiedzi dla AMD, więc pozostały Tobie drogi Andrzeju, zaczepki w dziale o Ryzen'ach ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...