Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

chcesz się ściągać na 1 rdzeniu.... jestem za, dobra pójdę ci na rękę ty decydujesz na jakim napięciu będziemy jechać w przykładowo CBR20x1 rdzeń.... :lol2:, tylko trzymaj się mocno bo jak się rozpędzę moim kotletem to skali zabraknie

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że ratują go zegary, więc nie mam co się ścigać. Gry pokazują, że Intel wciąż szybszy.

Czepnąłeś się zegarów na 3950X 16/32, to do tego była odpowiedź.

Poczekajmy jak Intel wyda 7nm 16/32 dla mainstream. Zobaczymy ile będziesz musiał chłodnic dołożyć aby marne 4300 zrobić ;-)

 

Oj Andrzeju, jak Ci się nudzi to nie szukaj zaczepek tylko zajmij się czymś ciekawym ;-) Zdrówka :beerchug:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziałeś jak wysoko się kreci niebieski potwor na LN2 ??,

 

pomijam juz sam fakt ze tu nikt z was nie renderuje co dziennie po 200GB materiału wiec nie wiem po co taka spina z waszej strony, wytykanie ze intel ma lepsze zegary wcale nie jest tu upośledzeniem procesora, po prostu ma wyższe zegary z pudelka i dzięki temu jest wydajniejszy a jeszcze ma dobre 10 pro zegara w zapasie, nadrabia przepustowością i lepiej taktuje RAM, ma niższe czasy dostępu, jest zwyczajnie lepszy i wygodniejszy dla każdego gracza :thumbup: zapomniał bym dodać jest tez droższy czyli wszystko ma na plus :P

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Twój kotlet 14+++++++++++++ ma niższe IPC od 3950X :lol2:

A to jest jakiś uniwersalny wyznacznik IPC :lol2:? Lepiej wypada w Cinebechu i sporym gronie innych aplikacji, ale wciąż są zastosowania, gdzie moc wątku zegar w zegar jest zauważalnie do tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poczekajmy jak Intel wyda 7nm 16/32 dla mainstream. Zobaczymy ile będziesz musiał chłodnic dołożyć aby marne 4300 zrobić ;-)

Co prawda nie było to do mnie ale się wtrącę.

A ten 16/32 Ryzen w 7nm co ma wyjść na dniach, to się schłodzi byle Ferą że taki ma być chłodny? I nie mówię tu o jakichś trybach ECO do 65 TDP czy iluś tam. Tylko porządne OC ile tylko wlezie :hmm:

Także już nie faworyzujmy tak tej architektury, bo po pierwszych przeciekach testów wygląda że papu tez lubi i nie jest tak daleko od 16/32 Intelowskiego.

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Mowa była o zegarach a nie o TDP czy chłodzeniu tego.

VSS jest fanem zegarów, więc 5300 na 3950X przy -140C wywołało u Niego śmiech...w sumie, z punktu widzenia maniaka benchmarków, zrozumiały.

Intele robią tyle na LC.

Także napisałem, że zobaczymy czy tyle będą robić jak zejdą do 7nm ;-)

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Także napisałem, że zobaczymy czy tyle będą robić jak zejdą do 7nm ;-)

Na razie jeszcze dobrze nie zeszli do 10nm, a ty mówisz o 7nm. Może kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki byle pierwszy KS zrobi około 1GHz więcej AVX stable jak ryzen, wiec powoływanie się na IPC zegar w zegar to tak średnio bo kto normalny będzie odkrecal swojego cepa by mierzyć sie z ryzenem który już z pudla leci na redline :E ,

 

jeżeli to weźmy Pakiet pod uwagę czyli Cepa RAM i Grafe i zróbmy z tego najlepszy SteUp do GIER biura i multimedia czyli do tego do czego 95% użytkowników tego forum używa kompa to chcąc być w czołówce nie da sie pominąć Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze x53 to selekty robią, do tego na lc.

Większość na oczy nie widzi nawet x50.

 

Jakbyś był sprawiedliwy to byś nie brał najlepszego możliwego scenariusza dla dla Intela. Czyli drogi selekt, drogi ram i drogie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakiś uniwersalny wyznacznik IPC :lol2:? Lepiej wypada w Cinebechu i sporym gronie innych aplikacji, ale wciąż są zastosowania, gdzie moc wątku zegar w zegar jest zauważalnie do tyłu.

Tak samo mówiłeś jak się porównywało pierwszego Ryzena czy nawet FX-a z Intelem?szczerbaty.gif Wtedy uniwersalny wyznacznik IPC był? Prawda jest taka że 3950x jest wydajniejszy zegar w zegar w zdecydowanej większości aplikacji z mającym tyle samo wątków Intelem więc śmiało można powiedzieć że ma wyższe IPC. Dodatkowo pobiera mniej energii więc o czym my tutaj rozmawiamy. Niebieska rewolta widzę nadal w natarciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, ze x53 to selekty robią, do tego na lc.

Większość na oczy nie widzi nawet x50.

 

Jakbyś był sprawiedliwy to byś nie brał najlepszego możliwego scenariusza dla dla Intela. Czyli drogi selekt, drogi ram i drogie chłodzenie.

KSy maja multiplikator x50 we krwi,

 

ale szczerze to dlaczego mam być sprawiedliwy ??? tak samo jak w sporcie: szykuje auto na sezon zakładam super opony heble z górnej polki strojenie ecu odpowiednie karnisty z mieszanka i jadę na tor.... to po tym wszystkim mam uczestnikom/rywalom ogłosić dla wyrównania szans ze będę się ścigał z nimi bez powietrza w kolach czy jak ?? :hmm:

 

zreszta Marcin sam wiesz jak jest na Intelu, jest OC jest i zabawa, sam dobrze wiesz ile frajdy daje jak ugrasz więcej jak się spodziewałeś, całkiem cie rozumiem i twoje lekkie zniesmaczenie tym ze AMD zabrało wam to co najważniejsze u entuzjasty czyli potencjał podkręcania, mogli by dac wam tryb turbo 3.8GHz i wolna rękę do 4.2Ghz i już by to wyglądało elegancko a tak jak teraz jest to platforma bezuczuciowa, brak mocy nad zegarami niestety ale objawia się negatywnymi wpisami na konkurencyjna platformę, a nie takie hejty już się przeżyło :thumbup:

 

@Pamiętasz jak kebabami/kawa kasowaliśmy ryz I gen w benchmarkach i tez niby wszyscy wtedy renderowali na ryżu :E, a teraz przyznaj sie renderujesz cokolwiek, lub czy oprócz bencha renderowałeś jakiś materiał większy jak 100GB ?

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KSy maja multiplikator x50 we krwi,

 

ale szczerze to dlaczego mam być sprawiedliwy ??? tak samo jak w sporcie: szykuje auto na sezon zakładam super opony heble z górnej polki strojenie ecu odpowiednie karnisty z mieszanka i jadę na tor.... to po tym wszystkim mam uczestnikom/rywalom ogłosić dla wyrównania szans ze będę się ścigał z nimi bez powietrza w kolach czy jak ?? :hmm:

 

zreszta Marcin sam wiesz jak jest na Intelu, jest OC jest i zabawa, sam dobrze wiesz ile frajdy daje jak ugrasz więcej jak się spodziewałeś, całkiem cie rozumiem i twoje lekkie zniesmaczenie tym ze AMD zabrało wam to co najważniejsze u entuzjasty czyli potencjał podkręcania, mogli by dac wam tryb turbo 3.8GHz i wolna rękę do 4.2Ghz i już by to wyglądało elegancko a tak jak teraz jest to platforma bezuczuciowa, brak mocy nad zegarami niestety ale objawia się negatywnymi wpisami na konkurencyjna platformę, a nie takie hejty już się przeżyło :thumbup:

 

@Pamiętasz jak kebabami/kawa kasowaliśmy ryz I gen w benchmarkach i tez niby wszyscy wtedy renderowali na ryżu :E, a teraz przyznaj sie renderujesz cokolwiek, lub czy oprócz bencha renderowałeś jakiś materiał większy jak 100GB ?

 

Ja się mogę przyznać ze mam ryzena 3900x i 64gb i używam go do pracy: analiza danych oraz wirtualizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mówiłeś jak się porównywało pierwszego Ryzena czy nawet FX-a z Intelem?szczerbaty.gif Wtedy uniwersalny wyznacznik IPC był?

Że tak się zapytam, gdzie pierwsze Ryzeny albo FX-y miały wydajniejszy pojedynczy wątek od Intela? Nigdzie. Niebieski nadal ma wyższe IPC w grach (przewaga nie wynika tylko z zegara), viewportach, ogólnie operacjach projektowych związanych z grafiką 3D. Zatem chociaż można spokojnie powiedzieć, że w dużej części zastosowań Zen 2 przegonił Intela, to jednak nie wszędzie. Ergo wystarczy napisać "na ogół ma wyższe IPC" i wtedy jest ok.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A Phenom po o/c czasem nie miał bardzo dobrej wydajności 1 wątkowej także? (dobre IPC)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Phenom po o/c czasem nie miał bardzo dobrej wydajności 1 wątkowej także? (dobre IPC)?

nie byl zly ale w konkurencji intela niebieski byl lepszy na tamte czasy, mialem phenoma ii x4 965

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

zreszta Marcin sam wiesz jak jest na Intelu, jest OC jest i zabawa, sam dobrze wiesz ile frajdy daje jak ugrasz więcej jak się spodziewałeś, całkiem cie rozumiem i twoje lekkie zniesmaczenie tym ze AMD zabrało wam to co najważniejsze u entuzjasty czyli potencjał podkręcania, mogli by dac wam tryb turbo 3.8GHz i wolna rękę do 4.2Ghz i już by to wyglądało elegancko a tak jak teraz jest to platforma bezuczuciowa, brak mocy nad zegarami niestety ale objawia się negatywnymi wpisami na konkurencyjna platformę, a nie takie hejty już się przeżyło :thumbup:

 

Później kupujesz 8600k a on 4.8Ghz na 1.375v robi i to z offsetem AVX -2. Czyli 4.6GHz z AVX. Dajesz Intelowi druga szansę i kupujesz 8700k a on jeszcze lepszy i kończy się na 4.7GHz z offsetem AVX -2, czyli realnie 4.5GHz po skalpie na wodzie.

 

Platforma pełna wrażeń i uczucia dające niesamowitą frajdę z OC jak się dowiadujemy jaki to kasztan nie mający nic wspólnego z tymi, które trafiły do redakcji na testy.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie Minciu najgorszego babola jaki tylo mogl sie trafic to byl twoj, ale na pocieszenie lez to i tak sie lepiej krecil od aktualnych ryzenow bo ty chyba ugrales 200MHz ponad Pudelkowy Boost :lol2:

 

a przyznaj się o ile wyżej pudełkowego boosta podkręciłeś swojego ryza :P

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki byle pierwszy KS zrobi około 1GHz więcej AVX stable jak ryzen, wiec powoływanie się na IPC zegar w zegar to tak średnio bo kto normalny będzie odkrecal swojego cepa by mierzyć sie z ryzenem który już z pudla leci na redline :E ,

 

https://siliconlottery.com/collections/all/intel-i9-9900ks

 

 

Wg sylicon litery większość KSow też leci na redline bez możliwości OC. A te co robią 5.2GHz kosztują 1300dolcow. Więc nie wiem czy przechwalanie się 5.3 ma coś wspólnego z rzeczywistoacia?

 

 

Jak się uprzec to 4.4GHz zrobisz na ryzenach X, co w większości przypadków daje KSowi 600MHz przewagi a nie około GHz.

 

zgadza sie Minciu najgorszego babola jaki tylo mogl sie trafic to byl twoj, ale na pocieszenie lez to i tak sie lepiej krecil od aktualnych ryzenow bo ty chyba ugrales 200MHz ponad Pudelkowy Boost :lol2:

 

a przyznaj się o ile wyżej pudełkowego boosta podkręciłeś swojego ryza :P

 

Ryzen podkręcił się tyle ile w testach się kręciły, czyli nic. Ale nie mam tutaj przynajmniej wqrwa jak przy Intelu i selektach jakie fiutki rozeslaly na testy a do sklepów poszło ścierwo.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x44 ale czym podparte chyba nie myślisz ze mi można wcisnąć bajkę o CB Stable, bo z tego co tu się czyta przy jakich parametrach testujecie to nawet największe pazdziochy intelowe będą osiągały zawrotne megaherce

 

jest już LINX dla czerwonych i jakoś nikt jeszcze go tu nie odpalił, z pewnością wielu próbowało ale nikt nie chce sie na pośmiewisko wystawić i wklejać pixy

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj prawie nikt nie ma Xa. A te bez Xa kończą się na 4.2xx. za 800pln przyjmuje na klatę i czekam na 4000 lub na Intela z PCIe 4.0 i sensownym DMI, bo na DMI 3.0 4x Intel się zawiesił bardziej chyba niż na plusowaniu czternastki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami dobrze wiecie ze Intel nie ma u nas lekko i jak widać to tyramy go tak mocno a cepy dają rade..... dają rade PRIME FMA3 AVX2 LINXa i nie wiem czy ktoś by się odważył podobnie przetestować proca AMD, po prostu domyślam się ze cepy AMD nawet nie dają rady utrzymać zegarów -2 do pudełkowego i to przy solidnym wietrze w plecy,

zresztą co tu dużo mówić do samego przelotu CB na booscie All core trzeba już ujemnej temperatury i jak widac to czym chłodniej tym większy zegar do osiągnięcia ale to tylko przelot w CB a niech ktoś zapuści LINXa/AVX2 czy tez Prime95FMA3 to dopiero się zacznie płacz

 

bee8bb-1573934460.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PBO zegary zbija chyba zawsze w automacie. Ale przy sztywnych Linux na 3600 4.2GHz powinien chodzić. Czyli pudełkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten soft nie działa.

 

btw.

 

Intel w grach wciąż jest najlepszy. Każdy to wie.

 

A zegarki jarają tylko maniaków tego sportu. Ogół ma to w dupie.

 

Jedyne do czego można się realnie przyczepić u AMD to soft. W przypadku CPU, biosy a w przypadku GPU sterowniki.

 

Szkoda czasu na dalsze dysputy w kwestii Intel vs AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak się zapytam, gdzie pierwsze Ryzeny albo FX-y miały wydajniejszy pojedynczy wątek od Intela? Nigdzie. Niebieski nadal ma wyższe IPC w grach (przewaga nie wynika tylko z zegara), viewportach, ogólnie operacjach projektowych związanych z grafiką 3D. Zatem chociaż można spokojnie powiedzieć, że w dużej części zastosowań Zen 2 przegonił Intela, to jednak nie wszędzie. Ergo wystarczy napisać "na ogół ma wyższe IPC" i wtedy jest ok.

 

Jak poszukasz to znajdziesz pojedyncze przypadki

https://www.tweaktown.com/articles/8379/amd-threadripper-vs-intel-core-i9-cpus-clock/index4.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rdr 2 nie jest dobrą grą do sprawdzania stabilnośći oc .
    • Cześć, Aktualnie posiadam Optix MAG272C MSI. Niby ma naprawdę dosyć dobre ustawienia jak 165HZ, 1ms, HDR, natomiast bardzo męczą mi się przy nim oczy. Nie mogę wytrzymywać w pracy jako programista. Ekran jest tak jakby trochę nie wyraźny dla mnie, jakby cień. Naprawdę tragedia. Zależy mi głównie na tym, żeby oczy męczyły mi się jak najmniej, aby obraz był po prostu jakościowy do pracy biurowej/dla programisty. Opcjonalną cechą jest kompatybilność z Macbookiem (na razie mam zwykłego paviliona na linuxie). Na razie znalazłem takie, które mogłyby się sprawdzić. Inne cechy: 1444p minimum, 27 cali, prosty nie zakrzywiony, w moim przypadku odbieram zakrzywienie jako dużo gorszą jakość i droższą opcje. Nie wiem czy lepiej patrzeć w 32 cale czy w 27, żeby wzrok się mnie męczył.   https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html#Specyfikacja https://iiyama-sklep.pl/1149-monitory-gamingowe-g-master-red-eagle-monitor-iiyama-g-master-red-eagle-gcb3480wqsu-b1-34-zagiete-va-led-180hz-04ms-2xhdmi-2xdisplayport-hub-usb-freesync--4948570122257.html INNE: https://www.x-kom.pl/p/1168419-monitor-led-27-lg-ultragear-27gr93u-b.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 https://www.x-kom.pl/p/1160222-monitor-led-27-dell-g2724d.html?utm_source=forum&utm_medium=pclab-dl&utm_campaign=Q1 1. https://www.amazon.com/ASUS-1080P-Gaming-Monitor-VG246H/dp/B071KHHDNK?linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=ea51b393324ca79167d5322a38606c89&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl&th=1 2. Dell SE3223Q -https://www.amazon.com/Dell-SE3223Q-31-5-inch-Monitor-Gray/dp/B0B2GRMGFL?&linkCode=sl1&tag=suzlyfee-20&linkId=09491e0d74e512c4fa21d9984e748fb4&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl  
    • Thermalright Peerless Assassin za 184zł z amazona, ciężko znaleźć coś lepszego "taniego"
    • Jest pełno info, że GTA V nie lubi szybkich maszyn, w tym też dużo filmików na yt "jak sobie z tym poradzić". Niestety, większość filmików dotyczy sytuacji, gdy stuttery pojawiają się regularnie w odstępach kilkusekundowych, a u mnie sytuacja wygląda tak, że gra zacina się raz na kilka/kilkanaście minut na około 1-3 s, co mocno wkurza. Tym bardziej, że na serwerach RP zwykle przy tym stutterze po prostu gra wywala się. I: tak, stuttery są zarówno w online, jak i offline.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...