Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@VSS Intel ma jakieś plany na wakacje 2020? Bo jak nie to ten KS zostanie rozjechany nawet w grach przez AMD. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma, jak ma, i5/i7/i9 10xxx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie ma, jak ma, i5/i7/i9 10xxx...

10 rdzeni 5.3ghz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 rdzeni 5.3ghz? :E

to był by dopiero świetny Bin,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyrzuca jakiś błąd, że brakuje mu pamięci fizycznej.

 

 

Prime95 Blend Test z PBO działa tak jak niże, 4,25GHz. Pudełkowo 4,20GHz więc jest jakieś mini OC :D

https://zapodaj.net/images/fa0a4115b5e2f.png

 

 

I tutaj dalej na próbce co siedzi mocno na CPU (85*C) zegar zostaje 4025MHz:

https://zapodaj.net/images/eae86cf660728.png

 

Cinebench 4100MHz:

https://zapodaj.net/images/766f2a9b37df9.png

 

Tak działa z PBO jak się smaży to zegar przycina. Jak po prostu liczy normalne sensowne rzeczy to zegara nie tnie :)

 

 

 

I niżej FIXED zegar i napięcie aby było 4.2 w smallFFT:

https://zapodaj.net/images/b30802b8cf66c.png

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 rdzeni 5.3ghz? :E

I to na Fortisie :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MIinciu nie zebym siem czepial ale 3 minuty to tak słabo no i w Preime lepiej wyglądają ramki dla każdego workera, jak i TC rdzeni o ile sa diody w twoim procku, powiedzmy 15-30min SMALL tak na początek :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zen ma jeden czujnik na jądro. 3800x powinien mieć dwa czujniki.

 

Dłuższe testy nie miałem czasu robić. Musiałem puknąć kilka rundek w Apexa i dać nacieszyć się synkowi. Sam nie jestem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mjin styknie ciekawi mnie czy się wywali na plecy bez Okno moda bo z tego co widać to po 3 min już leciał pod Redline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tym? Zabrałem się za OC kompa i takie coś uzyskałem:

 

CPU 4275 all core 1.33 v stabilne occ 50 min lekko bez błędu

 

Cinebench R20 wychodzi między 7660 - 7710

 

RAM: cruciale ballistixy 3000 CL 15 2x16GB udało mi się zrobić tak i na razie przeszły kilka razy geekbencha gdzie wyniki to ( 1289 sc, 13670 all core )

 

3600Mhz

FCLK 1800

1.38 v

v soc 1.1

timing: 16 18 16 34 54

 

W AIDA64 wygląda to tak - > https://zapodaj.net/c986a36cd7595.png.html

 

Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie i panie grzebiąc tu i tam, jak to mam w zwyczaju odkryłem że CPPC i CPPC Preferred Cores obniżają wydajność. Głowiłem się milion razy nad tym i nie wiedziałem czemu mam słabsze wyniki na nowszych biosach, a to ta opcja.

 

Ona chyba w ogóle nie działa na B450, a jak jest włączona to słabiej wypada np w grach naciskających w multi core.

 

Warto sprawdzić także na X570. Akurat u mnie testowałem w AC Origins, procek tam jest mocno wykorzystywany. Wyłączenie tych opcji to dodatkowe 2-3 fps średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie grzebiąc tu i tam, jak to mam w zwyczaju odkryłem że CPPC i CPPC Preferred Cores obniżają wydajność. Głowiłem się milion razy nad tym i nie wiedziałem czemu mam słabsze wyniki na nowszych biosach, a to ta opcja.

 

Ona chyba w ogóle nie działa na B450, a jak jest włączona to słabiej wypada np w grach naciskających w multi core.

 

Warto sprawdzić także na X570. Akurat u mnie testowałem w AC Origins, procek tam jest mocno wykorzystywany. Wyłączenie tych opcji to dodatkowe 2-3 fps średnio.

Też to zauważyłem jak wynik w cinebench miałem gorszy po wgraniu nowego biosu beta u siebie, wyłączyłem i wynik w C20 z powrotem powyżej 3800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 mjin styknie ciekawi mnie czy się wywali na plecy bez Okno moda bo z tego co widać to po 3 min już leciał pod Redline

Niech zapoda próbkę na custom 8k/16k przy 95% zapełnionego ramu ~ 30 min a nie przeloty 3 minutowe szczerbaty.gif Jak mu sypnie pod redline powyżej 95*c to zapewne wywali szczerbaty.gif Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zapoda próbkę na custom 8k/16k przy 95% zapełnionego ramu ~ 30 min a nie przeloty 3 minutowe szczerbaty.gif Jak mu sypnie pod redline powyżej 95*c to zapewne wywali szczerbaty.gif

Mi przy 103 C dopiero wywaliło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyrzuca jakiś błąd, że brakuje mu pamięci fizycznej.

 

 

Prime95 Blend Test z PBO działa tak jak niże, 4,25GHz. Pudełkowo 4,20GHz więc jest jakieś mini OC :D

https://zapodaj.net/images/fa0a4115b5e2f.png

 

 

I tutaj dalej na próbce co siedzi mocno na CPU (85*C) zegar zostaje 4025MHz:

https://zapodaj.net/images/eae86cf660728.png

 

Cinebench 4100MHz:

https://zapodaj.net/images/766f2a9b37df9.png

 

Tak działa z PBO jak się smaży to zegar przycina. Jak po prostu liczy normalne sensowne rzeczy to zegara nie tnie :)

 

 

 

I niżej FIXED zegar i napięcie aby było 4.2 w smallFFT:

https://zapodaj.net/images/b30802b8cf66c.png

Widzę ładną masz sztukę nie to co moje padło. Zachodzę tylko w głowę jakim cudem przy 4.1 w cb20 z PBO + autoOC robisz bardzo zbliżony wynik co robi moja padlina na ~3.875-3925 bez oc z wyłączonym pbo@stock :E a mój mindfuck jest tym większy, że według HWinfo twój zegar efektywny jest taki jak powinien

 

Temperatury też masz ładne jak na te napięcia, chyba trzeba kupić wiaderko thermal grizzly i szpachlować do skutku :E

Mam jeszcze pytanie po co masz ustawione vddg na 1.15v skoro soc masz na 1.1v? Żeby to działało tak jak sobie to zaplanowałeś powinieneś dać na SOC 1.19v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to na intelu tak nie wstanie nawet :lol2: 3600 to bedzie cud ugrac na sensownych timingach.

 

Ladnie z fantazja poplynales ale intel i krecenie tam memek to inna para kaloszy ;) A juz napewno nie na tych kosciach.

 

Wczoraj kolega 2x16 cruciale na intelu uruchomił na 3800mhz cl16 , mieliśmy problem z boot failure , ale okazało się, że jedna opcja w płycie blokowała uruchomienie ramu na wyższych taktach (relax oc czy jakoś tak się zwie). A płytę ma dość słabą do oc ramu bo z390 aorus pro wifi , w tandemie z i7 8700k :). Testował wczoraj ram w wypalaczach i w grach, jest oki.

 

 

A co do Twojego oc ramu na amd, zaglądałeś w zakładkę AMD overclock ;)? Dostrzegłem, że są jakby 2 różne napięcia dla soc i vddg , te inne napięcia kryją się w amd overclock, może dzięki ustawieniu tam napięć ram Ci pójdzie wyżej ? Ustawiłem właśnie 3733mhz z wklepaniem napięć tam, zobaczę do czasu przyjścia bdie czy jest stabilnie :). Aaa i jeszcze w tym amd overclock jest opcja soc overclock mode , fabrycznie jest ustawioną na disabled :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi widzialem te opcje ale nie ruszalem tam nic. Tu raczej problemu bym sie nie doszukiwal bo ciezko oczekiwac zeby ram 3773 poszedl przy tak niskich timingach. Wiem jedno ze napewno daloby odrobine wiecej ugrac majac 3900X ew inne kosci ramu jak te wysoko taktowane Patriot.

 

Co do cruciali 3800 i jeden timing to malo mi mowi i to nie zaden wyczyn bo wazne co ma dalej w timingach oraz 2-3rzad. Nie sa to zle kosci w stosunku do tego ile kosztuja.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to na Fortisie :E

 

Jestem ciekaw, jak będziecie się śmiali z tego za kilka miesięcy...lol2.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi widzialem te opcje ale nie ruszalem tam nic. Tu raczej problemu bym sie nie doszukiwal bo ciezko oczekiwac zeby ram 3773 poszedl przy tak niskich timingach. Wiem jedno ze napewno daloby odrobine wiecej ugrac majac 3900X ew inne kosci ramu jak te wysoko taktowane Patriot.

 

Co do cruciali 3800 i jeden timing to malo mi mowi i to nie zaden wyczyn bo wazne co ma dalej w timingach oraz 2-3rzad. Nie sa to zle kosci w stosunku do tego ile kosztuja.

 

Oki, ja ruszyłem wszystko w tym amd overclock , zobaczymy jak będzie ze stabilnością :). Chociaż ostatnio już mi nie wyrzucało gier na 3733mhz mimo tych samych ustawień ramu, bardziej mnie blokują jakieś napięcia, ewentualnie imc w procku a nie ram. Patrioty w środę, więc będzie zabawa od nowa, ciekawe jaki bin mi się trafi. Przy 4.1ghz na moim cepie musze mieć read i copy l2 cache na 766.x gbs, jak spadnie niżej to testów nie przechodzi ;).

 

Na razie ma asekuracyjnie 3800 16.19.16.36.56 , ma testować stabilność, ja u mnie juz po aidzie i l2 cache widzę czy jest sens puszczać jakiś wypalacz, czy to nie będzie stabilne, u niego jednak to jest trochę inaczej i nie wiem jakie wartości powinno mu kręcić w aidzie, więc niech testuję. Będzie oki to będziemy schodzić z dalszymi timingami niżej.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 3600cl4 to taki sweet spot i reszta to juz jest po prostu sport przekladajacy sie tylko na drobne wyniki w aida bo w grach nie jestes w stanie tego poczuc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3733/3800mhz wydaję mi się, że jest dobrą opcją dla takich micronów e-die/ cjrów , nie każde chcą się zaciskać na 3600cl14, więc wyższy takt pozwala wycisnąć więcej. 3733mhz cl16 dość luźno ma 66.5-7ns w aidzie, a 3533mhz cl14 ciasno ma 68.3-7ns , w teorii można by wskazać palcem, że te 3733mhz jest wydajniejsze, ale niestety tak nie jest. W cinebenchach , geekbenchu , grach to 3533mhz biję 3733mhz :). Fakt, że przy niższej częstotliwości , zszedłem z SCL na 2 , twr 10 , trfc 530 i innymi timingami chyba najciaśniej jak się da na tych ramach. a 3733mhz jest z palca wrzucone, ale mimo wszystko wedle aidy jest wydajniejsze, a tak nie jest :). Poszukam sweet spotu na patriotach , taktem procka nie nadrobię, bo 4.2ghz 1.4v nie jest stabilne, a jak mam dawać 1.4v dla +25-50mhz to chyba się nie opłaca. To już lepiej zmienić procka, i pewnie się trafi lepszy. Zaciekawiły mnie wpisy n/t osiąganych taktowań ryzenów 3700x/3800x, dość ciekawie wyglądają wyniki tych cepów. Nie twierdzę, że zakup 3700x jest gwarancją wyższego taktu , bo można trafić 3700x kasztana a 3600 selekta, ale chyba nie będę miał takiego pecha, żeby 2x trafić słabiaka , chociaż z moim szczęściem to wszystko jest możliwe :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy ryzen ale przy takich taktach memek 3600Mhz CL14-15-14-28-CR1 procesor jest ustawiony 4250Mhz przy napieciu 1,375v i patrzac na wyniki innych uwazam ze dosc dobra sztuka mi sie trafila. Przy takim napieciu ten procesor jest chlodny. U mnie w AIDA 64.7ns robi przy tych nastawach, trfc 288 bodajze.

 

Wiec swoj zloty setup znalazlem i wiecej nie kombinuje, w CB20 5280ptk cep robi.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ładną masz sztukę nie to co moje padło. Zachodzę tylko w głowę jakim cudem przy 4.1 w cb20 z PBO + autoOC robisz bardzo zbliżony wynik co robi moja padlina na ~3.875-3925 bez oc z wyłączonym pbo@stock :E a mój mindfuck jest tym większy, że według HWinfo twój zegar efektywny jest taki jak powinien

 

Temperatury też masz ładne jak na te napięcia, chyba trzeba kupić wiaderko thermal grizzly i szpachlować do skutku :E

Mam jeszcze pytanie po co masz ustawione vddg na 1.15v skoro soc masz na 1.1v? Żeby to działało tak jak sobie to zaplanowałeś powinieneś dać na SOC 1.19v

 

 

SOC NB/SoC - 1.208V - Patrz HwInfo. Ryzen master nie pokazuje nic powyzej 1.1 - jakiś bug w sofcie.

SOC Voltage SV12 TFN - 1.162V

 

@MIinciu nie zebym siem czepial ale 3 minuty to tak słabo no i w Preime lepiej wyglądają ramki dla każdego workera, jak i TC rdzeni o ile sa diody w twoim procku, powiedzmy 15-30min SMALL tak na początek :thumbup:

 

Small FFT po zagrzeniu wody nie działa mi na 4.2GHz - 1.4V 100*C ewidentnie nie wyrabia 7nm z oddawaniem ciepła.

Small FFT na tej cieplej już wodzie 4.175GHz @1.4V złapało błąd na 55minucie testu.

Small FFT idzie teraz na 4.15GHz @1.4V - powinno być już OK tak na 100%. No chyba że latem będzie wpokoju 35*C to wiadomo, + 15*C na CPU już się nie zmieści, jak teraz jest 91*C.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...