Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

SOC NB/SoC - 1.208V - Patrz HwInfo. Ryzen master nie pokazuje nic powyzej 1.1 - jakiś bug w sofcie.

SOC Voltage SV12 TFN - 1.162V

 

 

 

Small FFT po zagrzeniu wody nie działa mi na 4.2GHz - 1.4V 100*C ewidentnie nie wyrabia 7nm z oddawaniem ciepła.

Small FFT na tej cieplej już wodzie 4.175GHz @1.4V złapało błąd na 55minucie testu.

Small FFT idzie teraz na 4.15GHz @1.4V - powinno być już OK tak na 100%. No chyba że latem będzie wpokoju 35*C to wiadomo, + 15*C na CPU już się nie zmieści, jak teraz jest 91*C.

No to i tak za mało w rzeczywistości podajesz na SOC 1.16v odstęp między vddg i soc powinien być w okolicy 40mv. Jak coś to tak tylko wspominam. Natomiast wynik w CB masz za niski ja teraz mając ustawione ramy na luźno cl16 i to z GD na 1.4v i 3733 z trfc288 bez żadnych pbo all stock z soc na 1.075v wyciskam coś 3530 pewnie jak bym puścił ze 2 razy pod rząd to pykło by z 3540. Ja bym dokładnie sprawdził czy ci przypadkiem nie wachluje taktami między 3600 a ponad 4 GHz co kilkaset ms czego przy standardowych nastawach w HWinfo nie zobaczysz, a w RM jak wykresu nie masz to też nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOC NB/SoC - 1.208V - Patrz HwInfo. Ryzen master nie pokazuje nic powyzej 1.1 - jakiś bug w sofcie.

SOC Voltage SV12 TFN - 1.162V

 

 

 

Small FFT po zagrzeniu wody nie działa mi na 4.2GHz - 1.4V 100*C ewidentnie nie wyrabia 7nm z oddawaniem ciepła.

Small FFT na tej cieplej już wodzie 4.175GHz @1.4V złapało błąd na 55minucie testu.

Small FFT idzie teraz na 4.15GHz @1.4V - powinno być już OK tak na 100%. No chyba że latem będzie wpokoju 35*C to wiadomo, + 15*C na CPU już się nie zmieści, jak teraz jest 91*C.

Dziekowka za tescik

 

Small to tak na dobra sporawe mocny Render z dużym naciskiem na kontroler, ale mimo tego widzisz gdzie sa granice i jak duży nacisk jest na Uklad chłodzenia, nie wiem jakie masz LC ale wiem jedno ze 1.4v to nie sa przelewki i nie da się na takim napięciu renderować w nieskończoność, prędzej czy później stopa coolera albo woda da znać o sobie, pamiętajmy jeszcze ze większość tu po prostu zakłada jakiś tam wirnik z Frani i cieszy się Platforma a do stabilności daleka droga, nawet nie wiecie jak się fajnie wasze wpisy czyta " ustawiłem i jest stabilnie", kilka pętli CB i jest stabilnie", , wpomniano ze do intela potrzebne jest drogie chłodzenie, to powiedz Minciu czy na Boxie tez mial bys tak wysokie loty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest oczywiste, że Ryzeny 7nm są ciepłe jak Intel;e 14nm ;-)

 

Nie ma cudów. Odbiór ciepła jest mocno ograniczony, stąd takie jaja w Prime95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest oczywiste, że Ryzeny 7nm są ciepłe jak Intel;e 14nm ;-)

 

Nie ma cudów. Odbiór ciepła jest mocno ograniczony, stąd takie jaja w Prime95.

 

ja to naprawde bym chcial zeby wszystkie cepy byly na glucie, wtedy byla by dopiero jazda bez trzymanki w odpowiedzi na Intela byście odpowiadali : "Po skalpie to dopiero ryz wyrywa z botów" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS boxa nawet nie testowałem. Ale na Intelu 9900k też mozesz wsadzić boxa i pochwalić się pixami ze smallfft. Raczej 5.3 się nie uda przepchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy ryzen ale przy takich taktach memek 3600Mhz CL14-15-14-28-CR1 procesor jest ustawiony 4250Mhz przy napieciu 1,375v i patrzac na wyniki innych uwazam ze dosc dobra sztuka mi sie trafila. Przy takim napieciu ten procesor jest chlodny. U mnie w AIDA 64.7ns robi przy tych nastawach, trfc 288 bodajze.

 

Wiec swoj zloty setup znalazlem i wiecej nie kombinuje, w CB20 5280ptk cep robi.

W sygnaturce masz 4.35 GHz @ 1.38V to która wersja jest prawdziwa?

 

U mnie 4300 @ 1.355V, nie wiem czy da się zejść niżej z napięciem bo więcej nie testowałem a wątpie abym akurat trafił idealnie w graniczne stabilne napięcie.

 

Cine jest wrażliwy na pamięci? Bo u mnie na 4.3 wynik to 5150 pkt ale pamięci mam znacznie luźniej puszczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sygnaturce masz 4.35 GHz @ 1.38V to która wersja jest prawdziwa?

 

U mnie 4300 @ 1.355V, nie wiem czy da się zejść niżej z napięciem bo więcej nie testowałem a wątpie abym akurat trafił idealnie w graniczne stabilne napięcie.

 

Cine jest wrażliwy na pamięci? Bo u mnie na 4.3 wynik to 5150 pkt ale pamięci mam znacznie luźniej puszczone.

Poprawiona syng, tamto bylo na poczatku testowo ale doszlifowalem i zszedlem na 1,375v, pod obciazeniem 1,376v dokladnie.

 

U mnie do testow leci standardowo Real Bench, OCCT z AVX2, Bledner, Corona.

 

Przy tych nastawach co masz roznicy na pamieci nie zobaczysz w CB, nie wiem jak u ciebie z limitami ale jak raz zapomnialem wylaczyc po resecie biosu to przy 4400Mhz zbijal mi juz CB wynik no i czesto jak masz za niski SOC to tez cpu potrafi mniej wypluc ptk.

 

1.355v to bardzo ladne napiecie dla tego cepa.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piątaka nie przepchasz na BOXIE

SmallFFT 93*C

OCCT LinkPack AVX2 70*C.

OCCT Duże dane AVX2 65*C

OCCT Małe dane AVX2 87*C

AIDA CPU+FPU+Cache 77*C

AIDA CPU+FPU 83*C

Cinebench r20 69*C

 

SmallFFT to nie rendering. To raczej czyste smażenie nie do odtworzenia w żadnym programie. Nawet chyba żaden wypielacz nie uciągnie tyle wat.

 

 

 

Proce i tak jakby nie patrzeć są stworzone pod PBO. Te ich PBO to taki automatyczny offset AVX z intela. PBO samo przycina zegar tak, żeby było szybciej przy niskich obciążeniach (gry) i stabilnie przy wysokich (rendery i wypiekacze).

 

Poprawiona syng, tamto bylo na poczatku testowo ale doszlifowalem i zszedlem na 1,375v, pod obciazeniem 1,376v dokladnie.

 

U mnie do testow leci standardowo Real Bench, OCCT z AVX2, Bledner, Corona.

 

OCCT Małe dane czy duże dane? AVX czy AVX2 ?

 

 

Działą Ci SmallFFT, Aida CPU+FPU i OCCT małe dane AVX2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to naprawde bym chcial zeby wszystkie cepy byly na glucie, wtedy byla by dopiero jazda bez trzymanki w odpowiedzi na Intela byście odpowiadali : "Po skalpie to dopiero ryz wyrywa z botów" :lol2:

 

Nie wiem o co Ci teraz chodzi Andrzej...

 

Pośmiejemy się jak będziesz odpalał piecyk na Intelu 7nm :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Asusa wspaniałego co z cashbackiem za płytę, to mi odpisali, że rozpatrzone pozytywnie, ale wysyłka środków może zając 90 dni :E

 

Ogólnie po jakimś czasie zmiana z 7700K na Ryzeyna 3600 do 4k byłaby pozytywna, ale przydałoby się żebym przestał mieć problemy z działaniem sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmallFFT 93*C

OCCT LinkPack AVX2 70*C.

OCCT Duże dane AVX2 65*C

OCCT Małe dane AVX2 87*C

AIDA CPU+FPU+Cache 77*C

AIDA CPU+FPU 83*C

Cinebench r20 69*C

 

SmallFFT to nie rendering. To raczej czyste smażenie nie do odtworzenia w żadnym programie. Nawet chyba żaden wypielacz nie uciągnie tyle wat.

 

 

 

Proce i tak jakby nie patrzeć są stworzone pod PBO. Te ich PBO to taki automatyczny offset AVX z intela. PBO samo przycina zegar tak, żeby było szybciej przy niskich obciążeniach (gry) i stabilnie przy wysokich (rendery i wypiekacze).

 

 

 

OCCT Małe dane czy duże dane? AVX czy AVX2 ?

 

 

Działą Ci SmallFFT, Aida CPU+FPU i OCCT małe dane AVX2 ?

Aida CPU+FPU i OCCT małe/duze dane AVX2 tak dziala aczkolwiek AIDA uzywam sporadycznie.

 

SmallFFT ten progam mozna wsadzi do szuflady bo w zaden sposob nie odzwierciedla realnego uzycia na codzien i co najwyzej mozna sobie chlodzenie potestowac ew vrm.

 

Real Bench, AIDA, OCCT, Corona, Blender, to w zupelnosci wystarczy i nie widze sensu dorzucania czegos wiecej.

 

Minciu czym chlodzisz swojego proca?? Cos masz wysoka temp przy CB, u mnie po przelcie w CB20 o ile dobrze pamietam nie przekracza 60st.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok Corsaira z dużą powierzchnią Finów. No i w testach chłodnica 240+360 dla CPU ale ze szkłem na froncie i górze. Szkło na froncie to tragedia, z 360mm za szkłem ma wydajność jak na 140mm wolnostojącej chyba.

 

Ciągle czekam na kozak budę pod LC. AiO jest mega popularne to coś w końcu się pojawi pasującego do LC.

 

Puść sobie wpierw coś co wygrzeje chłodnice i dopiero wtedy odpal CB. +10 może +15 stopni być na wodzie. A to 1 do 1 odbija się na CPU.

 

U mnie 10stopni delty na wodzie to max co da radę ugrać na chłodnicach 5x SW3 1400rpm.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Asusa wspaniałego co z cashbackiem za płytę, to mi odpisali, że rozpatrzone pozytywnie, ale wysyłka środków może zając 90 dni :E

 

Ogólnie po jakimś czasie zmiana z 7700K na Ryzeyna 3600 do 4k byłaby pozytywna, ale przydałoby się żebym przestał mieć problemy z działaniem sprzętu.

 

No proszę, co konsultant to inna gadka , mi pisali że do końca listopada powinienem mieć zwrot na koncie , a jak nie wpłynie kasa to mam się kontaktować.

 

A jakie masz problemy z kompem, poza grzejacym się chipsetem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli uczestnik nie otrzyma zwrotu „cashback” w ciągu 90 dni po dokonaniu rejestracji, powinien on skontaktować się z zespołem wsparcia pod adresem: support@asus-promotion.com, aby zainicjować procedurę sprawdzenia statusu jego zgłoszenia.

 

Klient ma możliwość sprawdzenia statusu swojego zgłoszenia na swoim profilu użytkownika pod adresem: https://promotion.asus.com"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz problemy z kompem, poza grzejacym się chipsetem ?

Problemy z dźwiękiem (trzaski, przycinki) nawet na stocku i po totalnym formacie. Nie jest to wina dźwiękówki, bo na zewnętrznej jest dokładnie to samo. Inne głośniki i słuchawki tak samo. Nic nie wywala, blue screenów nie ma, ale dźwięk się tnie i trzeszczy od pierwszego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latencymonem sprawdzales czy przypadkiem sterownik jakiś nie powoduje trzaskow ? Np słyszałem że sterownik amd sata potrafi tworzyć trzaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no sprawdzałem: https://imgur.com/a/sVsqPNM :E

 

Ale usunięcie sterownika nvidii przez ddu nie likwiduje problemu.

 

A i przełączenie slotów na płycie na pcie 1.0, 2.0 czy 3.0 nic nie zmienia również.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj wszystkie programy diagnostyczne/benchmarki np Aida, ryzen master , msi afterburner itp , wyczyść rejestr i zobacz czy problem nie zniknie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pisałem już, problem nie zniknął po formacie, pierwsze włączenie i już trzask był przy komunikacie z Windowsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sterownik dźwięku z strony Asusa czy windowsowy :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spam się robi :P Oba i wyłącznie dźwiękówki w biosie też nic nie daje. Instalacja sterowników nvidii bez dodatków do dźwięki i USB nic nie daje. Skręcenie proca do 2 ghz i infinity fabric do 1000 też nic nie daje. Wyłączenie oszczędzania energii i danie trybu high performance w zasilaniu też nic nie daje.

 

Ogólnie widać jakieś mikrozacięcia, bo nawet przesuwanie kursorem po ikonach na pulpicie nie jest płynne.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się u Ciebie skończyło novi, bo chyba Ty miałeś straszne problemy z dźwiękiem, trzaskami i walczyłeś z tym długi czas ?

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Tak na marginesie, niektórzy może pamiętają, że pod koniec października wysłałem na reklamację CPU i MOBO, obydwa sprzęty zachowywały dziwnie. Z dnia na dzień komputer nie wstawał do Biosu/Windowsa ze świecącą się kontrolką CPU na MOBO i nie pomagało dosłownie nic. Obydwie rzeczy odesłałem, odmówili mi reklamacji na zasadzie rękojmi, że niby reklamowałem dwie rzeczy, a okazało się, że procesor jest sprawny, a płyta nie wstaje i jedzie na serwis i rękojmia nie zasadna. Zażądałem tylko żeby pisemnie przysłali mi odmowę udzielenia reklamacji na zasadzie rękojmi, bo moim zdaniem reklamacja jest zasadna skoro płyta nie wstaje i jedzie na serwis, a jeśli mają inne zdani proszę przysłać mi taką odmowę na maila lub pocztą.

 

Minęły równe dwa tygodnie i nie dostałem już żadnej odpowiedzi na tego maila, ani nie przysłali mi żadnej odmowy rękojmi. Więc napisałem dzisiaj, że do dzisiaj nie doczekałem się odmowy udzielenia rękojmi ani na maila ani pocztą i proszę ponownie, przy okazji chciałem się zapytać, czy już coś wiadomo w sprawie mojej płyty głównej i w bardzo krótkim czasie dostałem odpowiedz.

"Dziękujemy za wiadomość. Dzisiaj wysyłamy do Pana obie nowe rzeczy wymienione, jutro będzie paczka u Pana.

 

z poważaniem ......"

 

Ciekawe, czyli nagle się dało, i nagle wymiana na nowe dwóch rzeczy, gdzie wcześniej podobno procesor był sprawny, dziwne to i zbyt piękne :hmm: I ciekawe, że nagle tak szybko odpisali, a wcześniej cisza, choć to podobno korespondencja z tą samą osobą.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się u Ciebie skończyło novi, bo chyba Ty miałeś straszne problemy z dźwiękiem, trzaskami i walczyłeś z tym długi czas ?

 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Tak na marginesie, niektórzy może pamiętają, że pod koniec października wysłałem na reklamację CPU i MOBO, obydwa sprzęty zachowywały dziwnie. Z dnia na dzień komputer nie wstawał do Biosu/Windowsa ze świecącą się kontrolką CPU na MOBO i nie pomagało dosłownie nic. Obydwie rzeczy odesłałem, odmówili mi reklamacji na zasadzie rękojmi, że niby reklamowałem dwie rzeczy, a okazało się, że procesor jest sprawny, a płyta nie wstaje i jedzie na serwis i rękojmia nie zasadna. Zażądałem tylko żeby pisemnie przysłali mi odmowę udzielenia reklamacji na zasadzie rękojmi, bo moim zdaniem reklamacja jest zasadna skoro płyta nie wstaje i jedzie na serwis, a jeśli mają inne zdani proszę przysłać mi taką odmowę na maila lub pocztą.

 

Minęły równe dwa tygodnie i nie dostałem już żadnej odpowiedzi na tego maila, ani nie przysłali mi żadnej odmowy rękojmi. Więc napisałem dzisiaj, że do dzisiaj nie doczekałem się odmowy udzielenia rękojmi ani na maila ani pocztą i proszę ponownie, przy okazji chciałem się zapytać, czy już coś wiadomo w sprawie mojej płyty głównej i w bardzo krótkim czasie dostałem odpowiedz.

"Dziękujemy za wiadomość. Dzisiaj wysyłamy do Pana obie nowe rzeczy wymienione, jutro będzie paczka u Pana.

 

z poważaniem ......"

 

Ciekawe, czyli nagle się dało, i nagle wymiana na nowe dwóch rzeczy, gdzie wcześniej podobno procesor był sprawny, dziwne to i zbyt piękne :hmm: I ciekawe, że nagle tak szybko odpisali, a wcześniej cisza, choć to podobno korespondencja z tą samą osobą.

 

Pewnie czytaja to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac czy przyszedl ci nowka zapakowany sprzet, jestem ciekaw. Jak widac trzeba pisac krotko i stanowczo do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...