Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem to :D po pierwsze wymieniłem 3700x na 3800x XDD a po drugie zszedłem poniżej 65ms w aidzie. Jestem spełniony XD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci teraz chodzi Andrzej...

 

Pośmiejemy się jak będziesz odpalał piecyk na Intelu 7nm :lol2:

 

będziemy Binowac jak zawsze, jak bys nie wiedzieal jak to się robi :thumbup:

 

m5epd4lr.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSS, mogę prosić link do tej tapetki? Sorry za offtop. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę jak nonsensownym podejściem był zakup płyty ,,na zapas’’. Właśnie dostałem informacje że nie planują wprowadzać w mojej płycie opcji niezależnego podkręcania CCX. Super :E

Edytowane przez pijacka_czkawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to :D po pierwsze wymieniłem 3700x na 3800x XDD a po drugie zszedłem poniżej 65ms w aidzie. Jestem spełniony XD :D

4400Mhz przy jakim napieciu robi?? Pojdzie 4450??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400Mhz przy jakim napieciu robi?? Pojdzie 4450??

4400 zrobił przy 1.37v, sprawdzałem 4450 na 1.40 to były błędy po 20 minutach w occt więc pewnie 1.42 potrzeba. Na 1.42 przechodził 20 cykli Cinebench R20 także jakaś stabilność jest

 

EDIT: Mógłbyś mi podesłać swoje wyniki w C20 oraz aidzie o ile jeszcze gdzieś masz? Chciałbym porównać bo widzę że masz tylko 50mhz mniej na procku

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400 zrobił przy 1.37v, sprawdzałem 4450 na 1.40 to były błędy po 20 minutach w occt więc pewnie 1.42 potrzeba. Na 1.42 przechodził 20 cykli Cinebench R20 także jakaś stabilność jest

 

EDIT: Mógłbyś mi podesłać swoje wyniki w C20 oraz aidzie o ile jeszcze gdzieś masz? Chciałbym porównać bo widzę że masz tylko 50mhz mniej na procku

Mi do 4400 w CB20 potrzebuje 1,47v wiec sporo, do OCCT Z AVX2 juz 1.49v. Jesli twoj przy 4450 przechodzi CB20 1.42v to swietny wynik.

 

Bede po 22 w domu to wrzuce wyniki.

 

Jestem ciekaw czy nowe Zeny w przyszlym roku zrobia 4600Mhz bez problemu jak zapowiadaja 200Mhz wieksze zegary.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będziemy Binowac jak zawsze, jak bys nie wiedzieal jak to się robi :thumbup:

 

 

m5epd4lr.png

 

 

 

Będziecie binować coś w stylu 4.1-4.3 i to za pomocą C20 bo Prime będzie nie do użytku, jak teraz na Ryzenach 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi do 4400 w CB20 potrzebuje 1,47v wiec sporo, do OCCT Z AVX2 juz 1.49v. Jesli twoj przy 4450 przechodzi CB20 1.42v to swietny wynik.

 

Bede po 22 w domu to wrzuce wyniki.

 

Jestem ciekaw czy nowe Zeny w przyszlym roku zrobia 4600Mhz bez problemu jak zapowiadaja 200Mhz wieksze zegary.

Na yt widziałem jak jakiś ziomek miał 4.5ghz z 1.32v D: To moje trzecie podejście do Ryzena. Pierwszy 2700 robił 4ghz na 1.35v i ani mhz wyżej. Następnie 3700x potrzebował 1.47v do 4.3ghz także dramat. Teraz chyba trafiłem w miarę. W sumie moim celem było zejście poniżej 65ms w aidzie jak i 4400mhz z jakimś sensownym napięciem. Wiem że gra nie warta świeczki ale taki miałem kaprys xD

 

 

Orientujesz się może co oznacza txt bug w Cinebench R20? Mam go czasami i nie wiem. Oznacza niestabilność czy jakiś błąd programu?

 

 

 

Drugie pytanko,czy jest szansa że wraz z nowym prockiem pamięci mogą pójść wyżej? Bo wklepałem teraz stare sprawdzone nastawy 3733 mhz i działają bez problemu. Chyba jutro z ciekawości sprawdzę 3800 i IF 1900

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac czy przyszedl ci nowka zapakowany sprzet, jestem ciekaw. Jak widac trzeba pisac krotko i stanowczo do nich.

Dam znać, ale ciekawa sprawa, bo ja krótko i stanowczo napisałem do nich już dwa tygodnie temu bez odzewu. Dzisiaj się tylko przypomniałem, żeby mieć taką odmowę dla UOKIK i szybka odpowiedź.

 

Na marginesie zapytam, masz tego procka ustawionego na sztywno jak widzę, ale sztywno-sztywno, czy w idle też masz 4,35Ghz 1,375v ? Da się ustawić na MSI daną wartość, ale żeby napięcie i taktowanie w idle spadało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywno sztywno, nigdy nie bawie sie w zrzucanie napiecia czy zegarow bo po co :cool: Zawsze windows wysoka wydajnosc, a w przypadku AMD High Performance.

 

Ja kiedys monitor oddawalem na rekojmie 1 raz w zyciu to chcieli zebym wyslal jakies zdjecia itp, ktore przekaza do samsunga to im odp ze sami niech sobie wysylaja i mnie to nie interesuje, mam prawo do rekojmi to oddaje. Po czym dostalem maila ze mam go przywiesc i dostane zwrot :D Jesli klient jest nieswiadomy to dymaja go jak moga a jak ktos zna swoje prawa i napisze krotko i na temat to musza to respektowac czy im sie to podoba czy nie.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Będziecie binować coś w stylu 4.1-4.3 i to za pomocą C20 bo Prime będzie nie do użytku, jak teraz na Ryzenach 8:E

mi tam jak na razie to te 14 z plusami w nieskończoność mi odpowiadają,

 

a tu wszystko na AUTO coś tak jak wasze PBO

 

https://www.youtube.com/watch?v=y6y5qqISSh8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie mało kogo to obchodzi.

 

Pisałem już, przyjdzie intelowskie 7nm to się potniesz jak maksa 4.3 zobaczysz :lol2:

 

Niebieskich też dopadną ograniczenia niskiego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie mało kogo to obchodzi.

 

Pisałem już, przyjdzie intelowskie 7nm to się potniesz jak maksa 4.3 zobaczysz :lol2:

 

Niebieskich też dopadną ograniczenia niskiego procesu.

 

Przecież to widać już po Ice Lake. Wpakowali ogrom pieniędzy w swoje 10 nm i jest jedna wielka kicha :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie mało kogo to obchodzi.

 

Pisałem już, przyjdzie intelowskie 7nm to się potniesz jak maksa 4.3 zobaczysz :lol2:

 

Niebieskich też dopadną ograniczenia niskiego procesu.

 

mysle ze intel tak przyzwyczail uzytkownikow do wysokich zegarow ze calkiem mozliwe ze by utrzymac zielone widelki bedzie niska baza ale wysoki Turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400 zrobił przy 1.37v, sprawdzałem 4450 na 1.40 to były błędy po 20 minutach w occt więc pewnie 1.42 potrzeba. Na 1.42 przechodził 20 cykli Cinebench R20 także jakaś stabilność jest

 

EDIT: Mógłbyś mi podesłać swoje wyniki w C20 oraz aidzie o ile jeszcze gdzieś masz? Chciałbym porównać bo widzę że masz tylko 50mhz mniej na procku

 

 

Dla mnie takie zegary poza skalą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto jeszcze bierze na sklepową premierę nowego R9 3950X?

 

Proc jest wyśmienity i z chęcią go u siebie zobaczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze intel tak przyzwyczail uzytkownikow do wysokich zegarow ze calkiem mozliwe ze by utrzymac zielone widelki bedzie niska baza ale wysoki Turbo

 

Na bank nie będziesz miał pola do popisu...nie w takim stopniu jak teraz.

 

Nie wykluczone, że wciąż będzie lepiej jak na AMD, ale who cares ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 3800x:

 

on ma tam kilka filmikow.

Ale on tyle osiaga przy nieznacznym uzyciu cpu (lock fps przewaznie na 60) pewnie przy takim cine20 albo jakims bfie w 200fps juz tak by nie bylo.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który program jest wiarygodniejszy do mierzenia częstotliwości CPU? Dlaczego mam takie rozbieżności między wynikami RM a HWiNFO? :hmm:

 

5u6eu2.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W HW trzeba patrzeć na Effective Clock. Jest w najnowszej wersji (chyba już nie beta).

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam occt avx2 i nie miałem sytuacji, żeby wyrzuciło mi jakąś grę, czy pc się sam z siebie zawiesił. Tylko jeden warunek, przy occt hwinfo off, bo będzie sypać błędami, przynajmniej u mnie tak jest.

 

Ktoś mnie tu wywoływał w sprawie trzasków- znikły po aktualizacji biosu. Wcześniej miałem tylko na auto, po oc procka i ramu trzaski znikały. Teraz czy stock czy oc ich nie mam.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na yt widziałem jak jakiś ziomek miał 4.5ghz z 1.32v D: To moje trzecie podejście do Ryzena. Pierwszy 2700 robił 4ghz na 1.35v i ani mhz wyżej. Następnie 3700x potrzebował 1.47v do 4.3ghz także dramat. Teraz chyba trafiłem w miarę. W sumie moim celem było zejście poniżej 65ms w aidzie jak i 4400mhz z jakimś sensownym napięciem. Wiem że gra nie warta świeczki ale taki miałem kaprys xD

 

 

Orientujesz się może co oznacza txt bug w Cinebench R20? Mam go czasami i nie wiem. Oznacza niestabilność czy jakiś błąd programu?

 

 

 

Drugie pytanko,czy jest szansa że wraz z nowym prockiem pamięci mogą pójść wyżej? Bo wklepałem teraz stare sprawdzone nastawy 3733 mhz i działają bez problemu. Chyba jutro z ciekawości sprawdzę 3800 i IF 1900

Z procem i memkami w AMD jest tak ze im nizsze takty cpu tym nizszy wynik w AIDA mimo tych samych nastaw ramu.

 

ten blad to zbyt niksie napiecie ale na pograniczu resetu a dzialania.

 

IVVZqWD.png

bUF2TMp.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...