Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mi trafila sie dosc dobra sztuka 3700X bo lata 1,375v na 4350Mhz jednak IF 1900 nie ma szans zeby pociagnelo. Nowego zenka napewno wezme binowany model tak jak obecnie jest 3800X.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle z tego gadania że nie warto dopłacać do wersji z iksem. Binowane modele lepiej się kręcą od od pierwszego Zena. A jeszcze lepiej te z późniejszych etapów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj robi 4.3 all core ale musze zapodać stałe 1.45v więc używam 4.2 na 1.337 raz że fortis nie daje sobie rady powyżej 1.4 w testach, dwa że to już za wysokie napięcie na allcore.

Gdzie tam za duże, niektóre szpece ładują w recenzjach po 1,5 V, byle tylko zrobiło 4400 MHz, i nie widzą w tym niczego złego :E A że proc ma 110 C pod obciążeniem i szybko się zdegraduje, kogo to obchodzi :cool:

 

I tyle z tego gadania że nie warto dopłacać do wersji z iksem. Binowane modele lepiej się kręcą od od pierwszego Zena. A jeszcze lepiej te z późniejszych etapów produkcji.

Zależy co kto potrzebuje, bo pewna różnica zegarów oczywiście jest, ale nie oszukujmy się - kokosów wydajnościowych z tego nie ma.

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jakie masz napięcie na swoim 3700x 4.3ghz?

Dobre pytanie... komu wierzyć co do wartości :D BIOS ? Ryzen Master ? HWINFO ? CPU-Z ?

Generalnie na wszystkich jest niżej.

A jeszcze dodałem offset ujemny w BIOSie. Nie widuję już 1.5V, a max ok. 1.42V

Boostuje wyżej bo w grach widzę teraz że 2 cory boostują do 4.4, 2 kolejne do 4.35GHz z PBO włączonym.

Wcześniej maks co miałem to 4325MHz. Offset przełożył się na niższą temperaturę, mogłem trochę zmienić profil wentylatorów.

No ale u mnie wspólny wodny obieg z GPU, więc tak czy tak jest chłodniej niż na powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam za duże, niektóre szpece ładują w recenzjach po 1,5 V, byle tylko zrobiło 4400 MHz, i nie widzą w tym niczego złego :E A że proc ma 110 C pod obciążeniem i szybko się zdegraduje, kogo to obchodzi :cool:

 

 

Zależy co kto potrzebuje, bo pewna różnica zegarów oczywiście jest, ale nie oszukujmy się - kokosów wydajnościowych z tego nie ma.

 

 

Proc ma 3 lata gwarancji? Wymienia go przed uplywem tego okresu?

Wiec kto by sie przejmowal degradacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej ucięło, bo na końcu powinno być "BOX", czyli wersja pudełkowa ;) Trafiłeś marny egzemplarz i możesz albo z tym żyć, albo poszukać (nieświadomego) kupca, a potem kupić nowego 8:E Co do reklamacji z tytułu braku maksymalnego Boosta, to po prostu nie przejdzie u AMD.

 

Bardzo możliwe, że błąd :).

Nie da się ukryć, że jest słabiutki , właśnie chce coś takiego zrobić , pozbyć się go a kupić coś z świeższej produkcji, mam nadzieję, że nie będę miał znów pecha i nie trafie takiego samego kasztaniaka, z moim szczęściem do CPU wcale bym się nie zdziwił, jakbym trafił podobny egzemplarz. Raz w życiu trafiłem selekta, a procków miałem dużo , bo dość często przebudowywałem kompa, i5 6600k 4.5ghz 1.17v to chyba selektem można nazwać :P? I pół roku temu trafiłem dobrego ryzena 1600, 3.9ghz 1.35v + ram 3600mhz cl14 , na niżej puszczonym ramie 3.95ghz kręcił. A tak to kasztanki przeważnie mi się trafiają :).

 

Send1n , w jaki sposób testujesz stabilność procka ? Ja to z avx2 testuję, a słyszałem, że bez avx do gier się nada.

 

Ryzena 1600 miałem z pierwszych etapów produkcji, a jednak nie wstydził się na tle nowszych egzemplarzy :).

 

No ale jednak widać, że nowsze sample, częściej trafiają się lepsze, niż to miało miejsce na początku.

 

Jak 3700x z ramem 3733mhz masz w pełni stabilne z tak ustawionym prockiem to masz całkiem dobry egzemplarz :).

 

Przed chwilą zrobiłem testy geekbench i r20 na 4.2 procku i ramie 3733mhz cl14 , całkiem sensownie to wypadło:

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/646751

 

 

9d280b5edef3c36f.jpg

 

4f074a67077d06a7.jpg

 

 

heh w sumie w wyszukiwarce geekbencha wpisy z ostatnich paru dni, z najwyższymi wynikami należą do mnie :X. Wszedłem dla picu w wyszukiwarkę i ponad 8k pkt na 4.1ghz i bdie da się, na edie na maxa zaciaśnionych + 4.25ghz na procku przebijałem barierę 8k pkt

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem bardzo dobrego R5 3600 już w momencie premiery. Proc robił 4300 MHz przy napięciu 1,4 V i był przy tych parametrach stabilny jak skała (przeliczył wiele godzin w PrimeGrid, co prawda przy wysokich temperaturach, bo AVX2 trochę grzeje, ale bez żadnych problemów). Zatem możesz próbować szczęścia, może się do Ciebie uśmiechnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny egzemplarz trafiłeś. Mam nadzieję że loteria silikonowa się do mnie uśmiechnie:) . Chociaż żeby te 4.2ghz się dało zrobić na sensownym napięciu i ram chociaż 3666/3733mhz , moduły chyba są gotowe na pracę 3733mhz cl14, przy lekkim dovoltowaniu. Przynajmniej po aidzie to widzę jak je nakarmilem 1.5v , to wyniki bardzo mocno się zrównały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem bardzo dobrego R5 3600 już w momencie premiery. Proc robił 4300 MHz przy napięciu 1,4 V i był przy tych parametrach stabilny jak skała (przeliczył wiele godzin w PrimeGrid, co prawda przy wysokich temperaturach, bo AVX2 trochę grzeje, ale bez żadnych problemów). Zatem możesz próbować szczęścia, może się do Ciebie uśmiechnie ;)

 

W sklepie czy dostałeś taki na testy na premierę? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem bardzo dobrego R5 3600 już w momencie premiery.

To dlaczego u ciebie w stopce widnieje platforma 1366? Miłość do starych gratów? Czy jednak stary 990x okazał się lepszy od 3600? :E:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie czy dostałeś taki na testy na premierę? :hmm:

Ze sklepu, nie żaden selekt premierowy ;)

 

To dlaczego u ciebie w stopce widnieje platforma 1366? Miłość do starych gratów? Czy jednak stary 990x okazał się lepszy od 3600? :E:o

Tłumaczyłem już kilka razy, stopki nie zmieniam, bo jestem leniwy i tyle. Poza tym gdybym chciał tam władować wszystkie graty, jakie mam, to by miejsca zabrakło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte wydal oficjalny BIOS dla plyt X570 -> F10 i nie jest to juz beta.

 

I we wszystkich Gigaszrotach na X570 jest opcja niezależnego podkręcania CCX? Mógłbyś sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trafiłem bardzo dobrego R5 3600 już w momencie premiery. Proc robił 4300 MHz przy napięciu 1,4 V i był przy tych parametrach stabilny jak skała (przeliczył wiele godzin w PrimeGrid, co prawda przy wysokich temperaturach, bo AVX2 trochę grzeje, ale bez żadnych problemów). Zatem możesz próbować szczęścia, może się do Ciebie uśmiechnie ;)

ten twoj PrimeGrid to najwieksza sciema jako wyznacznik stabilnosci jak tu slyszalem, tak sprawdzilem to na owym 9900k Bat na takie twoje trolowanie, a ku scislosci to primegrig lata na takich V ze prime 95 czy linx wywala sie na plecy w pierwszych minutach jak nie sekundach a primegrid liczy i liczy i nie wysypuje sie, to nazwal bym Cinebench stable :lol2: bo te softy lataja na prawie podobnym V, i nawet nich ci nie przyjdzie na mysl sie sprzeczac bo wyciagne pixy i glupio ci sie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I we wszystkich Gigaszrotach na X570 jest opcja niezależnego podkręcania CCX? Mógłbyś sprawdzić?

 

Gigabyte dodal to w F10d, datowanym na 20 listopada, a dzien pozniej, na bazie tego BIOSu wydal stabilna wersje. Zatem powinna byc taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mojego na auto, bo mi się nie chce szukać napięcia na stock, w grach cały czas tzn te 95% w grze mam te 4200mhz.

Poniżej 1.4v nawet w idle, jedynie gdzie ciśnie ponad 1.4v, to jak zapodam mu autoOC 200mhz to przy ponad 4300+ ma te 1.45v-1,475v, ale nie potrzebuję tyle mu władować, a szkoda by miał się "psuć" przy takim vcore.

 

Jedynie co to Crysis 3 (mapa przy bieganiu w około wagonów) najbardziej ciśnie po procku często skacze zegar od 4125-4200, nawet BF5 przy 120fps tak nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten twoj PrimeGrid to najwieksza sciema jako wyznacznik stabilnosci jak tu slyszalem, tak sprawdzilem to na owym 9900k Bat na takie twoje trolowanie, a ku scislosci to primegrig lata na takich V ze prime 95 czy linx wywala sie na plecy w pierwszych minutach jak nie sekundach a primegrid liczy i liczy i nie wysypuje sie, to nazwal bym Cinebench stable :lol2: bo te softy lataja na prawie podobnym V, i nawet nich ci nie przyjdzie na mysl sie sprzeczac bo wyciagne pixy i glupio ci sie zrobi

Nawet nie sprawdziłeś na projekcie z liczydłem LLR, więc daruj sobie swoje wycieczki (Primo zamieścił Twój screen, jak byłeś na przymusowych wakacjach). Sam wrzucałeś screeny, gdzie miałeś różne wyniki (norma wektora rezydualnego) w LinX i byłeś zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mojego na auto, bo mi się nie chce szukać napięcia na stock, w grach cały czas tzn te 95% w grze mam te 4200mhz.

Poniżej 1.4v nawet w idle, jedynie gdzie ciśnie ponad 1.4v, to jak zapodam mu autoOC 200mhz to przy ponad 4300+ ma te 1.45v-1,475v, ale nie potrzebuję tyle mu władować, a szkoda by miał się "psuć" przy takim vcore.

 

Jedynie co to Crysis 3 (mapa przy bieganiu w około wagonów) najbardziej ciśnie po procku często skacze zegar od 4125-4200, nawet BF5 przy 120fps tak nie daje.

Masz więc dobry sylikon mój na ten przykład bez PBO w grach max to 4075MHz a z pbo 4000-4075 chwilowo na dwóch rdzeniach potrafi czasem na ułamek sekundy wbić 4200 xD ale mój sylikon to padlina, a IMC wprost przeciwnie. No ale 4150 robi na sztywno z podkręconym IF więc płakać zbytnio nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie sprawdziłeś na projekcie z liczydłem LLR, więc daruj sobie swoje wycieczki (Primo zamieścił Twój screen, jak byłeś na przymusowych wakacjach). Sam wrzucałeś screeny, gdzie miałeś różne wyniki (norma wektora rezydualnego) w LinX i byłeś zadowolony ;)

zapomnialem dodac ze wedle twojego trolowania to jeszcze trzeba wylaczac SMT w primegrid :lol2:

to zr linx sie rozlazil ale nie wysypal przez ponad 10 duzych loopow swiadczy o tym ze twoj glupi test primegrid latal stabilnie na napieciu nizszym o 0.060v od tego co potrzebowal w linxie, widzisz jak glupio sie modrzyles i nadal to robidz.

chciales tu zablysnac w temacie AMD ale uzytkownicy zaraz cie wyprostuja i tutaj

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie pisałem, że koniecznie trzeba wyłączać SMT. Jedynie to, że z wyłączonym SMT jest optymalna wydajność, bo PrimeGrid, podobnie zresztą jak LinX, jest limitowany jednostkami wykonawczymi, więc wielowątkowość na poziomie rdzenia może co najwyżej zaszkodzić, szczególnie jak dyspozytor zacznie mieszać. Zatem jak już uzupełnisz swoje "elementarne braki w wiedzy", to wtedy możemy wrócić do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz więc dobry sylikon mój na ten przykład bez PBO w grach max to 4075MHz a z pbo 4000-4075 chwilowo na dwóch rdzeniach potrafi czasem na ułamek sekundy wbić 4200 xD ale mój sylikon to padlina, a IMC wprost przeciwnie. No ale 4150 robi na sztywno z podkręconym IF więc płakać zbytnio nie będę.

 

Aż takiej padliny nie masz :P . U mnie zegar stabilnie kończy się na 4125-4150mhz ale to z voltarzem 1.4v , a co bym nie zrobił to fclk się wykrzacza powyżej 1766mhz , to jest dopiero padlina :P . Mój procek nie przyjmuje soc wyższego niż 1.1v , niższy ucina z automatu wydajność, vddg Max stabilne mam 0.91v , dam 0.95 i komp ma resety , moze sprobuje vddg isc w dol , np 0.86-7 i ram chociaz 3666mhz , vddp 1v najstabilniejsze . Ciekawe czy ktos trafił gorszy egzemplarz ode mnie, a jak juz takie sztuki sie trafily , to jaki to jest procent na całą skalę? Pewnie taki sam jak sztuki co kręcą 4.4-4.5 ghz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się wkurzyłem i jak zobaczyłem 3600 z dopiskiem X w niezłej cenie to kupiłem , bo jak miałem R5 2600 który ledwo co robił 4 GHz :( przy dużym Vcore się "zdenerwowałem" ... Teraz mam w bios-na sztywno- 4200 [MHz] i 1305 [mV], nawet z delikatnym zapasem .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takiej padliny nie masz :P . U mnie zegar stabilnie kończy się na 4125-4150mhz ale to z voltarzem 1.4v , a co bym nie zrobił to fclk się wykrzacza powyżej 1766mhz , to jest dopiero padlina :P . Mój procek nie przyjmuje soc wyższego niż 1.1v , niższy ucina z automatu wydajność, vddg Max stabilne mam 0.91v , dam 0.95 i komp ma resety , moze sprobuje vddg isc w dol , np 0.86-7 i ram chociaz 3666mhz , vddp 1v najstabilniejsze . Ciekawe czy ktos trafił gorszy egzemplarz ode mnie, a jak juz takie sztuki sie trafily , to jaki to jest procent na całą skalę? Pewnie taki sam jak sztuki co kręcą 4.4-4.5 ghz :)

Ale dobrze też nie jest xD grzeje się jak wuj znaczy w grach to jest między 55 i 70 jak obciążenie dochodzi do 70% W CB20 to już 85 stopni. Co prawda wydajność jest zacna ale wiadomo, że chciałoby się więcej. Gdyby AMD nie ogłosiło, że będzie w przyszłym roku kolejny rzut to pewnie już bym zaczynał polować na nowy batch, a tak nie ma sensu. Z drugiej strony wydajność mam podejrzanie dobrą nawet na auto a na manualu to w sumie więcej mi nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pełny bios na 1004 jakiś spierdzielony jest.

Komp po nocnym postoju i odłączeniu od zasilania, znowu dostaje resetu ustawień z informacją "CPU/memory change".

Nawet z XMP 3200 cl14 tak jest.

Walić to. Wróciłem do 1003ab bo mi komp dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#SOA1 u mnie na tej samej płycie działa znacznie lepiej niż na 1.0.0.3

Stabilniej, a boost niby wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...