Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nienajgorsze, nienajlepsze, choć procoddt za duży jak na Ryzena 3, 34.9 powinien być.

Nie jest tak że powinien być, np CJR poniżej 40 nie ustabilizujesz powyżej 3533, to że masz na micronach 34 to nie znaczy że u każdego taki musi być :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z powrotem na 5216 i odkryłem dziwną sytuacje, kiedy grałem to komputer ucichł,a jak wyłączyłem grę to zaczęły znów pracować wentylatory. Zrobiłem test w cpu-z i dałem stressa i wentylatory ucichły dafuq?!

 

 

FuibHdA.png

 

42ET4kC.png

 

 

A procesor się gotuje 85C i zaczyna powoli zwalniać, co się dzieje w tym burdelu?

Edytowane przez Pan Ciastovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyzsze ryski maja fajne kontrolery, takie wyniki przy 3600cl16 to moge pomarzyc na 3700X nawet przy cl14.

 

ilVVpJS.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyzsze ryski maja fajne kontrolery, takie wyniki przy 3600cl16 to moge pomarzyc na 3700X nawet przy cl14.

 

ilVVpJS.jpg

 

Wyłącz SSC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up A co niby jest nadzwyczajnego w tym wyniku? latency większe niż u mnie, odczyt słabszy niż pokazywałeś na swoim 3700x z tego co pamiętam + to że cache L1,L2 i L3 są tak wysokie to norma im więcej rdzeni/wątków tym te wyniki rosną tyle.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz SSC.

Wyloguj sie do zycia...

 

@Up A co niby jest nadzwyczajnego w tym wyniku? latency większe niż u mnie, odczyt słabszy niż pokazywałeś na swoim 3700x z tego co pamiętam + to że cache L1,L2 i L3 są tak wysokie to norma im więcej rdzeni/wątków tym te wyniki rosną tyle.

Slepy jestes :hmm: ?? Chodzi mi o transfery, latency wiadomo ze do poproawienia ale nawet na mocno scisnietych cl14 nie uzyskam tego co tam na cl16. Porownalem to z kilkoma osobami z 3900X i ewidentnie widac ze tam to lepiej wypada i na wyzszych procach mozna wiecej. Co zreszta sam stwierdziles, wincyj rdzeni to wyniki lepsze do tego IMC jest sporo lepsze jesli chodzi o nastawy reczne.

 

Juz tu probowalem wbic nastawy kolegow sidzacych na 3900X i jest to scenariusz nie do powtorzenia w wynikach i nastawach. Ewidentnie widac ze IMC wyzszych modeli jest nie do przeskoczenia wiec skonczcie pisac te swoje banialuki :D

 

5JlDbxS.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak "ni w pięc ni w dziewięć", ale wrzucam Wam wyniki z procesorem Ryzen 1600 (ES), żebyście mieli odniesienie do pierwszych Ryzenów i płyty na X370

post-611041-1574556331857_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik geekbench na auto : https://browser.geekbench.com/v5/cpu/653909

Geek z ściągniętymi limitami : https://browser.geekbench.com/v5/cpu/654137

Tutaj prime95, occt, cinebench, ryzen master:

 

 

 

63c5431489ce6d7a.jpg

4a682a10f35de40f.jpg

8034d7877c9ebe7a.jpg

f09c64c5c264e9e9.jpg

693c1f3f1c3d57c9.jpg

 

 

Occt i geek bez kagańca :

 

 

e1d267a999c4dd2b.jpg

d12764e592145241.jpg

 

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/659245

czas bawienia 2 min w biosie. PBO ,limity sciagniete +125mhz

temp.70C w tym tescie

sztywne 4.150

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/659406

sztywny cine

cnb.jpg

3657

 

masz niskie wyniki zadziwiajaco

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że ram miałem 2133mhz cl15 te wyniki są jakie są?

Na sztywno 4.1ghz ram 3600mhz cl14 mam 1228 single i 8016pkt Multi w geek, r20 3768pkt jak się nie mylę

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/649185

 

:)

 

Ram 3733mhz cl14 ciasno ustawione nie daje przyrostu względem 3600mhz, prawdopodobnie przez to, że fclk jest jeszcze bardziej niestabilne .

 

Z cruciali da się więcej wycisnąć niż kolega wyżej i nizej osiągnął, na moich białych sztukach tak geekbench wygląda https://browser.geekbench.com/v5/cpu/612592

 

3749pkt rekord na tym nastawie w r20 :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

masz niskie wyniki zadziwiajaco

 

Nom, masz strasznie niskie wyniki jak na ustawienia na sztywno 4,15 Ghz. :E

 

Mam słabą sztukę procka, która sobie nie radzi w ustawieniach na AUTO i PBO

Ustawiłem sobie go na 4,1 Ghz. Więcej nie, bo np. przy 4,15 wyniki w benchmarkach nie są lepsze, a temperatura rośnie już bardzo mocno (mam słabo wentylowaną budę), a do tego napięcie z 1,33 V muszę podnieść do 1,4-1,42 V. Nie warto moim zdaniem.

 

No i przy tym moim ustawieniu mam coś takiego:

 

 

 

 

 

To są słabe wyniki, ale i tak lepsze w tych benchmarkach niż te Twoje 4,15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam auto tyle:

 

P142DTp.png

 

nie bawiłem się na sztywno jeszcze, wciąż nie czuję się przekonany, że powinienem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest powiedziane że na auto procek to zła koncepcja , np kolega @reddzik na auto procku i ramie 3733mhz z kalkulatora kręci wyniki bardzo dobre, ja 4.1ghz i ram 3533mhz Max ciasno jak tylko się dało wykręcam wyniki o parę pkt wyższe w Multi A w single brakuje mi 70pkt w geekbenchu do niego:). Jakby porzezbil timingi w ramie to 8k pkt by przebił:). Zmienię egzemplarz, mam nadzieję że te 4.2 Może 4.3ghz się da ustawić tego procka nowego, i ram te 3733mhz to pewnie bariera 8300pkt by pękła w geek, teraz na niestabilnym 3733mhz cl14 (fclk nie stabilne) i procku 4.2ghz kręcę ponad 8200pkt w geeku:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też w single wychodzi więcej w geekbenchu od Ciebie - z tego co pamiętam 1260 albo 1270 czy coś koło, ale multi dupy nie urywał, poniżej 8k na pewno :E

 

Pytanie zasadnicze, na ile się to przełoży na realne zastosowania, bo dla 2 fps więcej nie chce mi się za bardzo kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam się tutaj - mały off ale też jest tu sprawa dot. RYZEN i karty AMD.

Kuzyn mojej żony, student, potrzebuje PC na studia, do takich programów jak:

- AutoCAD

- Mathlab.

 

Niedługo chce kupić kompa, może nawet w listopadzie na jakiś promocjach.

 

Ale pytanie jest następujące:

Jaki procesor wybrać?

i5 9600KF

czy

może jakiś RYZEN ?

 

RAM 2 x 8 GB. Może kiedyś więcej.

 

Wybrał sobie kartą graficzną AMD RX 590. Czy ten wybór jest ok? Czy może lepiej wybrać coś od nVidia?

Edytowane przez fryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też w single wychodzi więcej w geekbenchu od Ciebie - z tego co pamiętam 1260 albo 1270 czy coś koło, ale multi dupy nie urywał, poniżej 8k na pewno :E

 

Pytanie zasadnicze, na ile się to przełoży na realne zastosowania, bo dla 2 fps więcej nie chce mi się za bardzo kombinować.

 

 

Wszystko jest zależne od karty graficznej , czym mocniejszą karta , tym te ramy dają więcej, Gn robił test ramu i wchodzi na to że do rx5700/rtz2060 te przyrosty fps 3600cl16 A 3800cl16 są praktycznie zerowe , a w mocniejszych kartach zyski są większe. Ja szykuje zestaw pod rx5700xt i gry 144fps+ , wiec każdy przyrost wydajności jest mile widziany :)

 

Rx5700xt jest dość mocna karta, a do fullhd niestety taki procek i ram ma największe problemy z zapewnieniem wysokiego fps. Po dobrym oc ramu karta mi częściej chodzi na 100% mimo że gram na niskich ustawieniach w niektóre gry, wiec procek jest jeszcze bardziej dociazany :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety. Ja mam jeszcze 3 lata gwary na 1080Ti bo kupiłem w czasach miningu to i na rozszerzoną gwarancję starczyło - więc raczej karty długo nie wymienię. Stosunek cena/jakość Turinga to dramat, chociaż SUPERy i 5700 trochę już lepiej wypadły.

 

Do tego myślę, że było cisnąć Cruciale, bo te CJRy jednak wypadają gorzej, możliwości OC głównych timingów kończą się na 19 i potem już w ogóle nie chce się odpalać. Wycisnąłęm z nich chyba wszystko, co się dało. Czekam jeszcze na nie-beta BIOS do Tomahołka to może pokombinuję z obniżaniem tRFC albo powalczę o to o czym pisał Art tj. to z końcówką SCL na 3, dałem radę na 4 ustawić ale bez podbicia napięcia już na 3 nie dało rady, nie wstaje.

 

Teraz zmieniać się nie opłaca, musiałby sprzedać te moje (ile wezmę, ze 300? o ile w ogóle) i dołożyć do nich tak z 60% wartości żeby dostać patrioty na B-die w jakimś promo (ostatnio chyba były po 479 pln), ale słabo to wygląda bo pomysł był taki żeby zmodernizować PC minimalnym kosztem i z grubsza się udało, CPU+Mobo+Ram kosztowały mnie tylko 300 zł po sprzedaży starych i dołożenie do tego 200zł psuje totalnie efekt "wymiany półdarmo" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem się zapytać czy mam ok temperatury, w CS GO około 65-67 stopni na ryzenie 3900x, a w Cinebench R20 mam temperatury w teście 81-82,a w OCCT 5.2 w tescie AVX2 mam 67 około . Wszystko ok?

 

Chlodzenie: nzxt kraken x72

obudowa: fractal design define s2 rgb vision

pasta: grizzly kryonaut

Ja w R20 miałem 74 stopnie, raz na chwilę wyskoczyło 75 i spadło na 74.

Z założonym frontem obubowy.jakbum go zdjął czuje że miałbym wynik 4-5 stopni lepszy, tak jak to jest podczas renderingu video.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety. Ja mam jeszcze 3 lata gwary na 1080Ti bo kupiłem w czasach miningu to i na rozszerzoną gwarancję starczyło - więc raczej karty długo nie wymienię. Stosunek cena/jakość Turinga to dramat, chociaż SUPERy i 5700 trochę już lepiej wypadły.

 

Do tego myślę, że było cisnąć Cruciale, bo te CJRy jednak wypadają gorzej, możliwości OC głównych timingów kończą się na 19 i potem już w ogóle nie chce się odpalać. Wycisnąłęm z nich chyba wszystko, co się dało. Czekam jeszcze na nie-beta BIOS do Tomahołka to może pokombinuję z obniżaniem tRFC albo powalczę o to o czym pisał Art tj. to z końcówką SCL na 3, dałem radę na 4 ustawić ale bez podbicia napięcia już na 3 nie dało rady, nie wstaje.

 

Teraz zmieniać się nie opłaca, musiałby sprzedać te moje (ile wezmę, ze 300? o ile w ogóle) i dołożyć do nich tak z 60% wartości żeby dostać patrioty na B-die w jakimś promo (ostatnio chyba były po 479 pln), ale słabo to wygląda bo pomysł był taki żeby zmodernizować PC minimalnym kosztem i z grubsza się udało, CPU+Mobo+Ram kosztowały mnie tylko 300 zł po sprzedaży starych i dołożenie do tego 200zł psuje totalnie efekt "wymiany półdarmo" :E

 

No cruciale nie są złe, jak trafisz dobre sztuki to latają całkiem fajnie. Moje białe, które czekają na nowego właściciela latały 3600mhz 14.17.14.14.32.56 cr1 gear down mode disabled , scl 2 , trfc 530t , twr 12 , to takie najgłówniejsze timingi co coś dają , można powiedzieć że bardzo ciasno to jest ustawione, jak na cruciale, chyba ciaśniej się ich już nie da ustawić. 3733mhz 16.18.16.16.35.58 scl4 twr 12, trfc 560t udało mi się stabilnie wyrzeźbić, ale nie schodziłem już dalej z timingami bo fclk mi się sypało i po prostu się zdenerwowałem ^^. Patrioty raczej da się ustabilizować na 3733mhz cl14 na ciasno, no ale trochę więcej trzeba położyć, teraz mam je ustawione 3533mhz 14.14.14.14.28.42 gdm disabled , trfc 240 , scl 2, twr 8. Jeszcze będę próbował schodzić z timingami, głównie trfc może się dać ustawić niżej.

 

A może cjry dadzą się zaciaśnić na 3600mhz cl14 ? Może lepiej na tym wyjdziesz ?

 

Sprzedaj swoje i za 360zł z wysyłką Ci puszczę cruciale moje białe :P Dokładka jednej pizzy na mieście a wydajności coś zyskasz :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... to co może być powodem tego? Możliwe, że chłodnica, którą mam założoną w odwrotny sposób tak działa? Bo skoro Ty masz tyle, a ja na krakenie x72 mam 82 stopnie to coś nie tak... Może to jakiś problem z napięciami? Ale na procesorze mam 1.33v, ramy 1.43, a SoC 1.08 v

 

CHŁODNICA SCREEN - > https://imgur.com/a/ft4nX5K

GÓRA OBUDOWY - > https://imgur.com/a/0WbDObR

PRZÓD OBUDOWY - > https://imgur.com/a/IVLCv6R

 

Nie mam pomyslu bo to dziwne, aby mieć na takim chłodzeniu, w takiej budzie 82 stopnie w C20 .. Jak widzisz mam wiatraki od chlodnicy inaczej zalzoone ze one sa na gorze obudowy, a nie do wewnatrz, poneiwaz typ co montowal mowil,. ze sie zalozyc inaczej w tej budzie nie da

Myślę że to może być główny powód. Ja bym tak wentyli nie montował na AiO.

Ja mam obudowę dosyć szczelna, wyciszaną, ze średnim przepływem powietrza. Top zabudowany dosyć mocno. A jednak temp mam niższe. Pewnie miałbym 70 stopni jakbym zdjął front, sprawdzić Ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może cjry dadzą się zaciaśnić na 3600mhz cl14 ? Może lepiej na tym wyjdziesz ?

 

Sprzedaj swoje i za 360zł z wysyłką Ci puszczę cruciale moje białe :P Dokładka jednej pizzy na mieście a wydajności coś zyskasz :P

 

na mniej niż 16 CL nie postuje, mógłbym jeszcze podbijać napięcie (obecnie 1.41V) ale do tego chciałbym bardziej stabilny bios, MSI wypuściło ten z końcówką D i jest niezły, ale to wciąż beta (są bugi z tego, co czytałem), poczekam na stabiny i spróbuję. Może w grudniu będzie.

 

Jak nie wypali to wystawię patrioty na sprzedaż i poszukam czegoś w promce na święta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... to co może być powodem tego? Możliwe, że chłodnica, którą mam założoną w odwrotny sposób tak działa? Bo skoro Ty masz tyle, a ja na krakenie x72 mam 82 stopnie to coś nie tak... Może to jakiś problem z napięciami? Ale na procesorze mam 1.33v, ramy 1.43, a SoC 1.08 v

 

CHŁODNICA SCREEN - > https://imgur.com/a/ft4nX5K

GÓRA OBUDOWY - > https://imgur.com/a/0WbDObR

PRZÓD OBUDOWY - > https://imgur.com/a/IVLCv6R

 

Nie mam pomyslu bo to dziwne, aby mieć na takim chłodzeniu, w takiej budzie 82 stopnie w C20 .. Jak widzisz mam wiatraki od chlodnicy inaczej zalzoone ze one sa na gorze obudowy, a nie do wewnatrz, poneiwaz typ co montowal mowil,. ze sie zalozyc inaczej w tej budzie nie da

 

WYSYŁAM FILM DODATKOWO JAK TO WYGLADA W TEŚCIE ...

Nadmuch AIO do srodka, wez to zmien bo oczy krwawia :kwasny:

 

Ja w cine przu 3700X mam 60st po przelocie w CB20 na krakenie X62.

 

jak masz ustawionego kraken?? Bo jesli odczyty na temp cieczy w ukladzie to jest kiepska opcja, musisz ustawic od temp cpu i pompke na performance.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak "ni w pięc ni w dziewięć", ale wrzucam Wam wyniki z procesorem Ryzen 1600 (ES), żebyście mieli odniesienie do pierwszych Ryzenów i płyty na X370

post-611041-1574556331857_thumb.jpg

Stare dzieje:

 

image_id_2190112.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...