Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie w benchmarku tylko gameplay paru godzinny :) . Znalem na pamięć gdzie mi najbardziej fpsy dropily i jak się utrzymywały. Przecież w grach dużo daje trfc na ryzenach , 530 vs 240 to jest trochę różnica, i inne timingi są jeszcze niżej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam już się w głowach gotuje od tego brudnego OC, generacja cała przejdzie a Wy dalej nie znajdziecie optimum ustawień jak tak dalej pójdzie! :E

Może pora ustawić jak jest i przestać tłuc się o kolejną 1ns w benchmarku bo Wam smak życia te zabawy zabiorą i przy okazji całą przyjemność z nowego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam już się w głowach gotuje od tego brudnego OC, generacja cała przejdzie a Wy dalej nie znajdziecie optimum ustawień jak tak dalej pójdzie! :E

Może pora ustawić jak jest i przestać tłuc się o kolejną 1ns w benchmarku bo Wam smak życia te zabawy zabiorą i przy okazji całą przyjemność z nowego sprzętu.

Myślę że np novi jeszcze 2-3 lata porzeźbi pamięci na r5 3600 :D:E pytanie tylko czy do tego czasu rozwiążę zagadkę czy imc kuleje w procku :P

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już 3 profile gotowe , i jakoś nie ciągnie mnie by jeszcze mocniej zaciskac timingi, jak wymienię gpu i będzie brakować fps to będę dalej rzeźbil:)

 

Ojj za rok już ryzena 3xxx nie będę miał, jedynie 4xxx , ale do tego czasu będę znał już na pamięć te patrioty, to jest pewne :P . Ram miałem chyba w czwartek A do piatku/soboty wyrzezbilem 3 profile i w sumie tylko trfc zrzuciłem na 220 i nic więcej nie tykałem, nawet nie sprawdzałem streestestow, w grach nic się nie dzieje więc jest Oki:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie w benchmarku tylko gameplay paru godzinny :) . Znalem na pamięć gdzie mi najbardziej fpsy dropily i jak się utrzymywały. Przecież w grach dużo daje trfc na ryzenach , 530 vs 240 to jest trochę różnica, i inne timingi są jeszcze niżej:)

 

Jeśli ogromna różnica to sprawdź w jakimś benchmarku wbudowanym ;> a tak to losowość.

 

Ja przestałem walczyć - 3733 67ns i gra. 2ns różnicy to 1 fps : )

 

U mnie absolutnie brak różnic w Full HD 3600 CL16 a CL14, błąd pomiarowy - także jeśli ktoś coś "widzi" więcej, jakieś niezliczone 10 fps to sobie wmawia.

 

avg_games.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w benchmarku tylko gameplay paru godzinny :) . Znalem na pamięć gdzie mi najbardziej fpsy dropily i jak się utrzymywały. Przecież w grach dużo daje trfc na ryzenach , 530 vs 240 to jest trochę różnica, i inne timingi są jeszcze niżej:)

Zgodze sie z opinia, wynika w aida to jedno a realna rozgrywka to drugie. Szczegolnie w grze siedzacej na cpu, jak ustawilem 3733cl16 to w bfie po 1min wiedzialem juz ze nie ten fps co trzeba. Dlatego ciasne 3600cl14 to dla Ryskow do gier uwazam najrozsadniejsze ustawienie. w grach siedzacyh na cpu/ram czyl gry multi nastawy pamieci to niebo a ziema w roznych konfiguracjach. Inne gry to fps nie drgnie ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z opinia, wynika w aida to jedno a realna rozgrywka to drugie. Szczegolnie w grze siedzacej na cpu, jak ustawilem 3733cl16 to w bfie po 1min wiedzialem juz ze nie ten fps co trzeba. Dlatego ciasne 3600cl14 to dla Ryskow do gier uwazam najrozsadniejsze ustawienie. w grach siedzacyh na cpu/ram czyl gry multi nastawy pamieci to niebo a ziema w roznych konfiguracjach. Inne gry to fps nie drgnie ;)

zależy , bo jakbyś np dysponował pamięciami które ogarną te timingi co masz przy 3600 np na 3733 i miał stabilne if 1866 to było jeszcze lepiej, przy premierze nowych ryzenow było mówione że największą wydajność są w stanie osiągnąć przy ramie 3733.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie jest robione w benchmarku tylko "czujesz, że jest lepiej" to mało miarodajne. Możesz sobie to wręcz wmawiać, byle obronić dopłatę ;)

Różnica jest tu sobie wmawiać nic nie trzeba, co prawda wymagająca sowitej dopłaty ale jest. Dlatego napisałem, żeby się z liczeniem na wzrosty nie przeliczyć, bo trzeba sporo dołożyć. Jednak dużym plusem jest to że jak z różnych powodów nie możesz pociągnąć zegara to możesz powalczyć timingami i dostać co chciałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, walka na siłę o 3733mhz jest bez sensu, jak nie widać przyrostow . Aida to jest dla mnie taki bardzo szybki test , dodatkowo sprawdzam r20 i geekbench jako syntetyki , chociaz widzę jak się wyniki układają. Ale najbardziej interesują mnie gry , miałem przypadek na micronach że mimo niższego timingu , pełnej stabilności ucinalo mi fps w grach . Jak na razie w apexie osiągnąłem maksymalny limit karty graficznej , leci prawie non stop na 99% , wiec procek jej nie blokuje. Ale jak zmienię kartę i może przeskocze na 300fps to się okaże, że są jakieś braki w pamieciach/procku bo jednak fullhd na najniższych już daje trochę obciążenie na cpu. Jak ktoś gra na 60fps to takie kręcenie ramu do końca jest bez sensu . Druga sprawa gamernexus robił test ramu na różnych taktach ramu w grach, i zyski zaczynają być dopiero w fullhd powyżej rtx2060 , wszystko poniżej przynosi Max 1-2 fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy , bo jakbyś np dysponował pamięciami które ogarną te timingi co masz przy 3600 np na 3733 i miał stabilne if 1866 to było jeszcze lepiej, przy premierze nowych ryzenow było mówione że największą wydajność są w stanie osiągnąć przy ramie 3733.

Ale mowisz o czym nierealnym wiec wiesz :E U mnie 3733to juz wyzsze Cl a 3800 IF sie jrzaczy i w zaden sposob nie do ogarniecia. 3733 przy tych nastawach co mam teraz byloby cudnie :cool:

 

 

Total Intel HEDT Annihilation

 

https://www.youtube.com/watch?v=oKYY37ss3lY

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W geekbench akurat fajnie widać co dają pamięci jak novi wypluł 300pkt więcej odemnie na multicore przy tym samym cpu na 4.2ghz

Takich wykresów jak wyżej nigdy nie biorę pod uwagę liczy sie tylko to co kto sam potestuje, na wykresach wygląda to tak że ram 3200 vs 3800 nie daje praktycznie nic a w bf5 grając widać różnice.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to u mnie widzicie Panowie Zenowcy, wynik w normie ? Kompletny stock/auto podczas testu, RAM również podczas testu tylko z profilu XMP, czyli 3000MHz CL15

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/664398

Testuj w CB20 a memy w AIDA. ten Gekk to mozna sobie tylek podetrzec ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz więcej tylko o 150pkt w Multi jak ja na ryzenie 3600 4.2ghz i 3733mhz cl14 ramie. Na 3533mhz cl14 mam -40pkt tylko. Jak porzezbisz w ramie to te 9-10k powinieneś ogarnąć. Ale patrząc na wyniki na stock + wolny ram to masz w normie , bo przeglądałem parę dni temu wyniki w geeku i zdarzały się przypadki, że 3700x był pod 3600 :) .

Co do tej wydajności na 3733mhz to nie mogę nic więcej powiedzieć na razie, mam na 99% niestabilne fclk , a wiadomo że jak coś jest niestabilne to może ucinac wyniki . W grach miałem mniej fps niż na 3533mhz , wiec jakiś to podgląd daje :) .

 

Ojj ustawić identyczne timingi na 3600mhz i 3733mhz to raczej niemożliwe, chyba że ktoś na 3600mhz ustawione na luźno, bo wątpię że trfc zrzuce na 220 i scl na 2 przy 3733mhz , z wyłączonym gdm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RemiKo dzieki za nastawt, sa troche lepsze niz te co mialem wczesniej i tak zostawiam:

Miło mi że się mój screen na coś przydał :)

 

...

 

Ktoś jeszcze zamówił?

 

3950xdtjck.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w ciagu 2msc dostaniesz bo proshop ma wpisane ze wysylka ok 2msc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w ciagu 2msc dostaniesz bo proshop ma wpisane ze wysylka ok 2msc :E

Przyzwyczajony sytuacją z 3900X wolałem się już ustawić w kolejce :E

 

Tak naprawdę to nie potrzebuję takiego procka, ale bardzo chętnie bym się nim pobawił u mnie :D

 

A jak mi się naprawdę spodoba, to zostanie na dłużej ;)

 

EDIT:

 

3900X mi się również podobał, ale nie był dwa razy szybszy od mojego leciwego R7 1700 @ 4GHz :E

 

Dlatego też poszedł w świat :)

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi że się mój screen na coś przydał :)

 

...

 

Ktoś jeszcze zamówił?

 

3950xdtjck.png

Ja też zamówiłem z xkom-a ten sam proc.Jest na tyle udany że warto go kupić.

 

Na pewno o wiele lepszy od i9-10980XE,który mnie osobiście mocno rozczarował czekam jeszcze na testy seby.[on na aio sie gotuje 100c i tylko 4600mhz z 1.16v :lol2:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem z xkom-a ten sam proc.Jest na tyle udany że warto go kupić.

 

Na pewno o wiele lepszy od i9-10980XE,który mnie osobiście mocno rozczarował czekam jeszcze na testy seby.[on na aio sie gotuje 100c i tylko 4600mhz z 1.16v :lol2:]

A o której zamówiłeś?

 

W jaką płytę główną celujesz?

 

Dokładnie, i9-10980XE to porażka na całej linii, chyba że by był w cenie 3900X ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o której zamówiłeś?

 

W jaką płytę główną celujesz?

 

Dokładnie, i9-10980XE to porażka na całej linii, chyba że by był w cenie 3900X ;)

O 12.30 poszło.

 

Płyta z sentymentu w sumie wpada do procka to ASUS ROG CROSSHAIR VIII FORMULA.[ostatnia formula to czasy=4960x]Porażka ten i9,zawiodłem się okrutnie.

Dopiero przy lc solidnym może te 4800mhz-4900 by zrobił i wtedy Piszę jakoś by to było.Ale koszty takiego zabiegu to kawał floty.

 

A tak ten ryś póki co musi mi starczyć do pary z 6950x.

 

Miałem nie brać tak drogiego mobasa,bo to w końcu tylko mainstream ale raz się żyje.

Edytowane przez kosiarz66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja sterowników chipsetu AMD już dostępna:

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja sterowników chipsetu AMD już dostępna:

Sciagam, ciekawe co popsuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nowe stery do chipsetu czy podrasowane memki ale lekko w cine wynik podbilo:

 

e65D38n.png

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica na granicy błędu pomiarowego, może telemetria się wyłączyła ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica na granicy błędu pomiarowego, może telemetria się wyłączyła ;)

To dziwnym trafem przez setki pomiarow wyniki byly po 25ptk mniejsze, wiem ze to drobne roznice ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...