Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

U mnie w cine różnice potrafią być nawet 60 pkt, nigdy nie jest to tak dokładne, że wynik praktycznie cały czas ten sam. Geekbench to samo robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na BIOS F50 i sterach do chipsetu mam mniejsze opóźnienia... o całe 1.1ns.

post-47627-15747091148564_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w cine różnice potrafią być nawet 60 pkt, nigdy nie jest to tak dokładne, że wynik praktycznie cały czas ten sam. Geekbench to samo robi.

60ptk to sporo, nigy tak nie mialem na sztywno ustawionej platformie no ale to taki drobny szczegol, zboczenie mozna powiedziec :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja sterowników chipsetu AMD już dostępna:

 

Nowa wersja AMD Ryzen Master również dostępna.

 

Edit. Niestety u mnie na 3900x przy standardowych nastawach czegoś nie ogarnia. Apka się nie uruchamia wywalając błąd "unable to initialize" lub po uruchomieniu jako tryb OC wypisuje "nan" i zegary pokazuje 4650MHz :lol2:

Edytowane przez hofmonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem z xkom-a ten sam proc.Jest na tyle udany że warto go kupić.

 

Na pewno o wiele lepszy od i9-10980XE,który mnie osobiście mocno rozczarował czekam jeszcze na testy seby.[on na aio sie gotuje 100c i tylko 4600mhz z 1.16v :lol2:]

Jak dostaniesz w styczniu to bedzie HIT bo w tym roku bedzie lipa. Papierowe premiery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że jest np włączone HWinfo aby mieć podgląd co się dzieje w trakcie cinebench i już wynik jest o 20-25pkt mniejszy z hwinfo, dlatego musicie sprawdzać czy nic w tle nie działa i czy to nie stąd różne wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

60ptk to sporo, nigy tak nie mialem na sztywno ustawionej platformie no ale to taki drobny szczegol, zboczenie mozna powiedziec :E

 

Sztywno nie jest u mnie bo boost na auto, no i testuję w Cine R15, wyniki potrafią się wahać od 1600 gdzieś do 1655

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten dział ale tu siedzą największe hardware'owe koksy...to zapytam ;-)

 

Najlepsza ITX mobo B450/X470? Któraś ma normalny rozmiar kości na bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus na x570 dostaje nowe biosy. moze w weekend sprawdze to i xonar wroci do ladu, gdzies wyczytalem ze komus z k. dzwiekowka zaczela plyta wstawac na nowym biosie.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten dział ale tu siedzą największe hardware'owe koksy...to zapytam ;-)

 

Najlepsza ITX mobo B450/X470? Któraś ma normalny rozmiar kości na bios?

 

Gigabyte x570 Robiony na 10 warstwach PCB i zasilaniu jak w najmocniejszej płycie extreme. Tylko faz mniej ale TRki 500wat ciągnąć nie będą, na ryzeny styknie z zapasem pewnie.

 

1000zl.. trochę nie na temat, ale to najlepsza opcja.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze nowych tr przypomina się sytuacja z premiery AMD z prockami A64 X2. Pierwsze dwu rdzeniowe procesory na podstawkę do domu. Wtedy intel również nie miał nic porównywalnego do zaoferowania. Jeżeli ktoś miał X2 na dobrej płycie z chipsetem nvidii i sli na jej kartach był królem. Nic podobnego nawet jak by się chciało na intelu nie można było złożyć. Teraz również AMD zwyczajnie wyprzedziło intela na praktycznie wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie ten dział ale tu siedzą największe hardware'owe koksy...to zapytam ;-)

 

Najlepsza ITX mobo B450/X470? Któraś ma normalny rozmiar kości na bios?

Co do tego co minciu napisał można jeszcze doradzić że jak jednak stara generacja to może poprzestać na b450. X470 nie dodaje dużo(pytanie do jakiego procesora). Z x570 w itx to pytanie czy obchodzi cię coś więcej niż sama sekcja(która też dobrze jak by miała jakiś przewiew i nie jest najlepsza z x570 bo asus ma lepszą w strix).Asrock ma thunderbolta itd.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się wczoraj boostami i z biednych 3450 pkt sprzęt już w cb20 robi 3590 ale dalej jest bieda jeśli idzie o zegarki. Całkowicie nie da się wyeliminować spadków do 3600 MHz po skokach na 4150+ więc chyba tak ma być. Przy 12 wątkach zajechanych memtestem sprzęt lata na 4000-4025 MHz. W cb20 między 3925-3950. Teraz porównywałem to w nfsie heat na pierwszym wyścigu bo gra siedzi srogo na cpu i nie wiem czy to grafa już się całkowicie wypluła z mocy ale cpu na auto z zegarem schodzącym do 3975 generuje podobny fps co przy 4150 na sztywno jak nie gorszy :hmm: Tego boosta od AMD to nie ogarnie :E

Niestety więcej nie da rady na tej płycie, bo ma rozstrzał napięcia między 1.36-1.44v, a zaczyna boostować do 4100 dopiero powyżej 1.4v. Niby można kombinacjami autooc + scalara + offsetu i llc zawęzić zakres napięć aby nie schodził poniżej 1.4v ale jakoś tak nie mogę się przemóc :E bo wtedy przy obciążeniach@100% może być grubo. Jeszcze dziś spróbuje pokombinować z autooc między 25 a 75MHz i pobawię się ustawieniami cppc2 i "ulubionych jajek oraz planami zasilania od 1anusza (nigdy nie potrafię napisać nicku tego gościa od kalkulatora) zobaczę czy uda się zrobić te 3600pkt w cb20 jeśli tak to chyba już tak zostawię.

Jeszcze tylko docisnę trfc na memkach bo już nie ma co w sumie zaciskać. Trfc na 250 przy 3600 nie robi na patriotach wrażenia więc spróbujemy 220 zrobić. Na razie wyniki prezentują się z cpu na auto na poziomie 66.4ns a przy cpu na sztywno na 4.15 pokazujące realną wartość to 65.7ns tak więc może nie najlepiej ale jako tako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TRFC 256 przy 3733MHz - działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę zobaczyć jakie jest minimum wiem tylko, że przy 3800 min. na moim mobasie to 276. Na 3600MHz podchodzę ostrożnie i testuje powoli a każdy test do 500% trwa w uj długo. Ewentualnie jeszcze odchudzę SOC do 1.1v z obecnego 1.125v może się budżet w cpu poprawi i trochę dłużej utrzyma boosty. Jakby nie patrzeć ten bios 5.95 wygląda naprawdę obiecująco, bo choć trochę nie działa to jakby w całej reszcie działa całkiem nie najgorzej. No i niech już dają jakiś stabilny oficjalny, bo co me oczy widziały to mózg nie potrafił uwierzyć. Dobrze, że się na redicie ktoś o ile dobrze pamiętam z ekipy GB wypowiedział jak wygląda wydawanie biosów to już przynajmniej na bios teamach psów nie wieszam i nie przeklinam ich pokazów niekompetencji, bo jak się okazuje to nie ich wina i działają po omacku tak samo jak userzy :lol2: AMD tego się nie ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na patriotach trfc w okolice 200 powinieneś zrzucić na 3600mhz , mam teraz 220 i działają ok . Nie chce mi się próbować jeszcze niżej, nie mam już chęci cisnąć stress testów. Jak zmienię cpu to pewnie sobie doszlifuje ram ale raczej na wyższym takcie niż 3533mhz :)

Trfc2 mam 190 trfc4 130 , tak płyta mi podpowiadała:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja olałem wpisywanie kolejnych okienek jednak nic to nie zmienia w kwestiach stabilności ale znacznie ułatwia ustawianie myk w 3 oknach to samo i można zapisywać.

Powiem tak na 3600 te kostki sobie ładnie radzą tam mi jeszcze zostało zrzucić te timingi koło tfaw z 14-14 na 12-12 i już oprócz trfc nie ma bardzo co cisnąć, bo tfaw jest już na 16. No nic w takim wypadku zaatakuje dziś trfc 200 a jak nie da rady to podbije do 220.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hb2QIDu.png

 

Nie widzę tej promocji na morele. Daj link.

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tej promocji na morele. Daj link.

Jeszcze godz temu bylo a teraz jest 2600 model :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze godz temu bylo a teraz jest 2600 model :lol2:

 

No właśnie widziałem 2600 za 479 zł, który wyprzedał się w godzinę :D Szkoda, może w następnych dniach ten 2700x będzie do kupienia, bo 659 zł to jest ekstraklasa cenowa. Dostajesz 8 rdzeniowego procka, który po OC jest na poziomie Ryzena 3600 bez żadnych problemów z biosami. W dodatku w gratisie masz jeszcze grę.

Edytowane przez Khold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj w CB20 a memy w AIDA. ten Gekk to mozna sobie tylek podetrzec ;)

jhdsDU3.jpg

 

Na auto/stock, na razie jestem wygłodniały grania, bo jak pamiętasz 3 tygodnie bez mobo byłem i siedziałem na starszym PC, więc pamięciami to się będę bawił dużo później ;)

 

Masz więcej tylko o 150pkt w Multi jak ja na ryzenie 3600 4.2ghz i 3733mhz cl14 ramie. Na 3533mhz cl14 mam -40pkt tylko. Jak porzezbisz w ramie to te 9-10k powinieneś ogarnąć. Ale patrząc na wyniki na stock + wolny ram to masz w normie , bo przeglądałem parę dni temu wyniki w geeku i zdarzały się przypadki, że 3700x był pod 3600 :) .

Co do tej wydajności na 3733mhz to nie mogę nic więcej powiedzieć na razie, mam na 99% niestabilne fclk , a wiadomo że jak coś jest niestabilne to może ucinac wyniki . W grach miałem mniej fps niż na 3533mhz , wiec jakiś to podgląd daje :) .

 

Ojj ustawić identyczne timingi na 3600mhz i 3733mhz to raczej niemożliwe, chyba że ktoś na 3600mhz ustawione na luźno, bo wątpię że trfc zrzuce na 220 i scl na 2 przy 3733mhz , z wyłączonym gdm:)

Dzięki za odpowiedź ;)

 

Nowa wersja sterowników chipsetu AMD już dostępna:

Dobrze wiedzieć, zainstalowane :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, pamięci wrzuć sobie chociaż z kalkulatora na 3600mhz , raczej powinno być stabilne, zawsze będziesz miał większą wydajność :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...