Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie wrzuciłem na szybko jednym kliknięciem z Biosu MSI, Memory Try It, 3600MHz CL16, kalkulator obadam wieczorem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Błędu u MSI by nie naprawiono z latency gdybym do nich nie pisał jak opętany. Przyznali, że była jakaś luka w ustawieniach i dobrze, że ich poinformowałem i mówią, że dalej nad latency będą pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, ponad 20k pkt :E Ja mam tylko ponad 9k po OC na 9940X.

Zastanawiam sie nad tym 3950X ale boje sie linii PCI-E że znowu będzie jazda na x8 na GPU.

 

Zaopatzrzenie gratów sTR4 wygląda dziwnie, mobo Xtreme Aorus moge miec od ręki a CPU żadnego nie ma. Żeby chociaż w międzyczasie 1900X na niego wszedł a tu kicha.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle, ponad 20k pkt :E Ja mam tylko ponad 9k po OC na 9940X.

Zastanawiam sie nad tym 3950X ale boje sie linii PCI-E że znowu będzie jazda na x8 na GPU.

 

Zaopatzrzenie gratów sTR4 wygląda dziwnie, mobo Xtreme Aorus moge miec od ręki a CPU żadnego nie ma. Żeby chociaż w międzyczasie 1900X na niego wszedł a tu kicha.

Koledzy juz zamowili nowe TR wiec bedzie zabawa :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze gdzie?

Brakuje bardzo Threadrippera 16C w konfiguracji 4+4. Idealny do gier i tony dysków M.2 / multi GPU / osobnej karty dzwiekowej.

Obecne 24c i Aorus Xtreme bagatela 10 tys zlotych.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tr 3960x jest w proshopie, dostawa do 6 dni, wiec bez tragedii , a znowu ryzen 3950x czas dostawy 1-2 miesiące :/.

 

 

Nie wiem czemu na biosie 1201 procek stock + oc ram mi nie działało, teraz siedzę na 1403 biosie , i spróbowałem ustawić procka na auto, wszystko śmiga z ramem 3533mhz :) .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X zeszly w Holandii. AMD robi kokosy na tych cepach.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie gdzieś rozpiskę co robi patch 1.0.04 względem 1.0.0.3ABBA bo na stronie asusa to zaszaleli z opisem :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze gdzie?

Brakuje bardzo Threadrippera 16C w konfiguracji 4+4. Idealny do gier i tony dysków M.2 / multi GPU / osobnej karty dzwiekowej.

Obecne 24c i Aorus Xtreme bagatela 10 tys zlotych.

Proshop ma do 5-6dni dostawe.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3950X zeszly w Holandii. AMD robi kokosy na tych cepach.

 

 

TR kupuj :) Ryśka już miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za mały offtop, ale mam pytanko czy ktoś korzystał z amd rewards i tych kodów na darmowe gry i 3msc xbox passa? Mam problem ponieważ nie wiem co wpisać pole "kod kuponu sprzedawcy" w aplikacji która weryfikuje sprzęt. Ktoś się z tym spotkał już albo wie co wpisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR kupuj :) Ryśka już miałeś.

Maly Rysiek ma za malo PCI-E i brzydko wyglada z RAMem po jednej stronie.

Zaczekam az beda na stanie, wole nie ryzykowac czekania miesiac.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie będę zmieniał Ryzena 5 1600 na 5 3600, pamięci planuję 2x8GB Patriot Viper 4 Blackout i mam pytanie, czy warto kupić 3600 czy wystarczą 3200? Procesor oraz pamięci nie będą podkręcane. Obawiam się czy mój chipset B350 da radę z 3600, ale chyba raczej użytkownicy nie mają z tym problemów nawet z biosem w wersji beta. A przecież te biosy będą coraz bardziej dopracowane. Z góry dzięki za jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Radę da, ale najlepszą wydajność osiąga się przy 3600-3733.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie będę zmieniał Ryzena 5 1600 na 5 3600, pamięci planuję 2x8GB Patriot Viper 4 Blackout i mam pytanie, czy warto kupić 3600 czy wystarczą 3200? Procesor oraz pamięci nie będą podkręcane. Obawiam się czy mój chipset B350 da radę z 3600, ale chyba raczej użytkownicy nie mają z tym problemów nawet z biosem w wersji beta. A przecież te biosy będą coraz bardziej dopracowane. Z góry dzięki za jakieś info.

OC pamięci jeśli nie grzebiesz w każdym timingu ile tylko się da nie jest trudne, kalkulator + nastawy i jedziesz z tych 3200 do 3600/3733

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym najnowszym chipsecie który dzisiaj zainstalowałem, wentyle od GPU nie startują mi na maksa na 2 sekundy jak to miało miejsce zawsze, tylko tak bardzo delikatnie. Bios najnowszy instalowałem już kilka dni temu i zawsze zawyły na start.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nowy bios, czy nowy chipset AMD,

ale latency spadło o 0.3ns:

WrUskao.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nowy bios, czy nowy chipset AMD,

ale latency spadło o 0.3ns:

WrUskao.jpg

Bios, nowy chipset nic nie daje w tej kwestii

 

Na tym najnowszym chipsecie który dzisiaj zainstalowałem, wentyle od GPU nie startują mi na maksa na 2 sekundy jak to miało miejsce zawsze, tylko tak bardzo delikatnie. Bios najnowszy instalowałem już kilka dni temu i zawsze zawyły na start.

U mnie wentyle od grafy tak wyją od początku przygody z AM4 i do tej pory to się nie zmieniło na żadnych biosach czy sterach :E przy poprzedniej płycie na AM3+ tego nie miałem

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, nie będę podkręcał ani pamięci ani procka, nawet jeśli to jest łatwe. I tego się trzymajmy :). Dlatego jeśli miałbym kupić pamięci 3200 i podkręcać do 3600-3733 to już wolę kupić pamięci 3600 i niech tak sobie działają. Tym bardziej, że między tymi pamięciami prawie nie ma różnicy w cenie (model Patriot Viper 4 Blackout). Tylko właśnie cały problem w tym, czy różnica w wydajności na Ryzen 5 3600 między pamięciami 2x8GB 3200 a 2x8GB 3600 jest na tyle duża, że warto ryzykować niestabilną pracę zwłaszcza na chipsecie B350 i BIOS beta? Pytałem na forum MSI (mam MSI B350M Mortar) to nie wiadomo, kiedy te biosy już nie będą w wersji beta i kiedy wszystko to będzie już dobrze dopracowane przez AMD i producentów płyt głównych. Czy może jednak nie ma obawy, że coś będzie niestabilne i nawet jeśli to nie jest chipset topowy jak X570 i BIOSy są w wersji beta to wszystko będzie spoko śmigać z pamięciami 3600? Może ktoś z Was ma pamięci 3600 na tym Ryzenie i na jakiejś płycie B350 i może potwierdzić, że nie ma żadnych problemów. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy włożyć do płyty ryzena 1xxx/2xxx i wentyle od grafiki nie startują przy starcie pc . Chociaż na najnowszym biosie + parę rzeczy zmieniłem w biosie i wentyle startują na 0.1 sek, tylko jest minimalny szum jakby chciały startować i cisza. Jak miałem tomahawka i przekladalem procki to na ryzenie 3xxx wentyle wyly , na 1600 cisza totalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, nie będę podkręcał ani pamięci ani procka, nawet jeśli to jest łatwe. I tego się trzymajmy :). Dlatego jeśli miałbym kupić pamięci 3200 i podkręcać do 3600-3733 to już wolę kupić pamięci 3600 i niech tak sobie działają. Tym bardziej, że między tymi pamięciami prawie nie ma różnicy w cenie (model Patriot Viper 4 Blackout). Tylko właśnie cały problem w tym, czy różnica w wydajności na Ryzen 5 3600 między pamięciami 2x8GB 3200 a 2x8GB 3600 jest na tyle duża, że warto ryzykować niestabilną pracę zwłaszcza na chipsecie B350 i BIOS beta? Pytałem na forum MSI (mam MSI B350M Mortar) to nie wiadomo, kiedy te biosy już nie będą w wersji beta i kiedy wszystko to będzie już dobrze dopracowane przez AMD i producentów płyt głównych. Czy może jednak nie ma obawy, że coś będzie niestabilne i nawet jeśli to nie jest chipset topowy jak X570 i BIOSy są w wersji beta to wszystko będzie spoko śmigać z pamięciami 3600? Może ktoś z Was ma pamięci 3600 na tym Ryzenie i na jakiejś płycie B350 i może potwierdzić, że nie ma żadnych problemów. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Nie będzie problemu, bierz 3600, jak nie ruszy ci takie taktowanie to po prostu pamieci zwolnią do tych 3200 jeśli cena praktycznie ta sama to warto wziąc 3600. I tak nawet jak kupisz 3200 to musisz ręcznie ustawić w biosie xmp bo nie będziesz miał takiej szybkości automatycznie.

 

Wystarczy włożyć do płyty ryzena 1xxx/2xxx i wentyle od grafiki nie startują przy starcie pc . Chociaż na najnowszym biosie + parę rzeczy zmieniłem w biosie i wentyle startują na 0.1 sek, tylko jest minimalny szum jakby chciały startować i cisza. Jak miałem tomahawka i przekladalem procki to na ryzenie 3xxx wentyle wyly , na 1600 cisza totalna :)

fakt na 2600 tego nie było ale to nie w moim pc ani na B450 gaming plus ani na mortar ani na B450A-pro na wszystkich tych mobo pakowałem 2600 czyli to wsadzony nowy ryzen coś modzi

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...