Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Z Ryzenem 2700 i GTX 1060 tak miałem. Teraz tego nie zauważyłem. Czasami przy starcie wentyle na chłodnicy potrafią się wkręcić na 100% obrotów ale to też nie przy każdym bootowaniu więc to nie koniecznie wina nowych Zenów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje co powoduje problem?

sterownik sata AMD, odinstaluj w menedżerze urządzeń prawym myszy i mają zostać standardowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Zenów

 

Ale faktem jest, że nie miałem tego na GTX 1060, jakaś pechowa kombinacja RTX + Ryzen3? Ten sam problem maja też ludzie z nowymi Navi...

Cholera, fajnie się gra w FC4 z rozbudowanym oświetleniem wolumetrycznym w FHD ze znudzoną kartą, nie chcę wracać do 1060 :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawość mnie zżerała, wrzuciłem do socketu rysia 1932sus , Zgadnijcie, jaki boost ma z jakim średnim napięciem (oczywiście totalne auto, bez pbo ) ?

Za godzinę, będzie wrzucony filmik z chwilowym gameplayem i zrzut z hwinfo.

Imc nie sprawdzalem, idę się ogarnąć po robocie , dopiero pobawię się później.

 

 

 

f0789f82fff9b99a.jpg

 

 

Edit 1. Nie trafiłeś :P . Podpowiem , że na wszystkich trzyma równe takty . Ale czy jest lepiej niż na starym ?

 

 

Jeszcze jakie napięcie:p ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi

3.9GHz na jednym i ram max 3466 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

Czemu nie odpalisz hwinfo i tam w opcjach rtss ustawić nakładkę odnośnie procka, masz wtedy napięcia, itp tak jak ja to wrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich , koszt zmiany procka wyszedł mnie tyle co paczka papierosów.

Zyski jak na razie bardzo dobre . 4.2ghz trzyma przy 1.28-1.32v , oczywiście ustawiony na auto, w biosie pokazuje 1.27v , na tamtym pokazywalo 1.44v .

 

Co do mechanicznych różnic, to ihs są wyłożone innym materiałem, w tym nowszym, jest ciemniejszy i ślizgi, w tym moim był szorstki i jasny . Do wieczora będę wiedział co kręci z pbo ten procek , i jak się ma imc:)

 

@Reddzik nagrywalem afterburnerem , ale nie wiem, czemu nie pokazało napięcia.

 

@Phoenix myślę że z pbo , da radę ta sztuka dobić do 4300-4350mhz w grach :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawskich , koszt zmiany procka wyszedł mnie tyle co paczka papierosów.

Zyski jak na razie bardzo dobre . 4.2ghz trzyma przy 1.28-1.32v , oczywiście ustawiony na auto, w biosie pokazuje 1.27v , na tamtym pokazywalo 1.44v .

 

Co do mechanicznych różnic, to ihs są wyłożone innym materiałem, w tym nowszym, jest ciemniejszy i ślizgi, w tym moim był szorstki i jasny . Do wieczora będę wiedział co kręci z pbo ten procek , i jak się ma imc:)

 

@Reddzik nagrywalem afterburnerem , ale nie wiem, czemu nie pokazało napięcia.

 

@Phoenix myślę że z pbo , da radę ta sztuka dobić do 4300-4350mhz w grach :)

 

Moj 3700X leci do 4.4GHz bez PBO, a napiecie do 1.43V jesli jest dobrze odczytywane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bardzo na + , w końcu ten egzemplarz przyjmuję soc 1.14v i vddg 0.95! Na starym egzemplarzu jak tak ustawiłem, to nawet r20 mi nie przeszedł ...

 

Więc podejrzewam, że tu i imc jest dobre. Czeka mnie rzeźba na nowo ... Ram jest z tyłka ustawiony, bo nie miałem żadnego profilu pod 3733mhz ...

 

W apexie 4342mhz trzyma średnio, z skokami do 4374mhz , spadki jak to z pbo do 3600mhz na pojedynczych rdzeniach , ram oczywiście ustawiony na 3733mhz cl16 . Więc chyba całkiem ciekawy egzemplarz się trafił.

 

 

478550df74dac9bd.jpg016f113934fa3684.jpgcf8f39bb6a33b17f.jpg

6042e620226c99f7.jpg

 

 

9c27d3a67c63b3bd.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

 

Cieszę się razem z Tobą :D

 

Działa to dokładnie jak u mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz idź do tematu OC i rozgryź jak ustawić 3733 cl14 bez GD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymać tego cepa na autoOC ? Napięcie w grach dobija do 1.44v , w cięższych zadaniach do 1.35-1.38 około . Czy dać go na sztywno 1.35v ? Czemu od razu takiego egzemplarza nie trafiłem, tylko musiałem się męczyć.

Idę chyba spróbować na sztywno cpu ustawić, zobaczę co potrafi.

Jednak te nowsze sztuki , faktycznie są lepsze, nawet jak widać z drugiej ręki takiego trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 4.4 vid ustaw na 1.45v i napięcie zostaw na auto i llc też. Będziesz miał stały zegar a będzie tylko napięcie schodzić w dół. Będziesz stabilny tylko tego nie przetestujesz ale cpu będzie podawał dokładnie tyle ile mu trzeba. No a na Navisie to i tak będziesz miał przy 100% obciażeniu w grach pewnie 55-60 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bardzo na + , w końcu ten egzemplarz przyjmuję soc 1.14v i vddg 0.95! Na starym egzemplarzu jak tak ustawiłem, to nawet r20 mi nie przeszedł ...

 

Więc podejrzewam, że tu i imc jest dobre. Czeka mnie rzeźba na nowo ... Ram jest z tyłka ustawiony, bo nie miałem żadnego profilu pod 3733mhz ...

 

W apexie 4342mhz trzyma średnio, z skokami do 4374mhz , spadki jak to z pbo do 3600mhz na pojedynczych rdzeniach , ram oczywiście ustawiony na 3733mhz cl16 . Więc chyba całkiem ciekawy egzemplarz się trafił.

 

 

478550df74dac9bd.jpg016f113934fa3684.jpgcf8f39bb6a33b17f.jpg

6042e620226c99f7.jpg

 

 

9c27d3a67c63b3bd.jpg

 

Jak ustawiles PBO/AutoOC?

Daje cos realnie? Wiecej FPS?

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Performance Enhancer : 3 (oc)

Performance bias cbr15

Pbo mam ustawione auto i tylko dorzucone + 200mhz

I to na tyle :)

 

Na razie o fpsach nic nie powiem, rx5700xt nie dojechał, tam zapewne zobaczę jakąś różnice na + w fps. W sumie ze względu na wrzucenie mocniejszej karty , postanowiłem zmienić cpu. Jak widać nie dopłaciłem nawet 20zł, a zyskałem więcej niż się spodziewałem. Nie ukrywam, że chciałem trafić chociaż sztukę, co w grach zrobi te 4200mhz , i ram na te 3733mhz pójdzie. Na razie grzebie przy procku, jak już go ustawie pod siebie , to pobawię się ramem :)!

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Performance Enhancer : 3 (oc)

Performance bias cbr15

Pbo mam ustawione auto i tylko dorzucone + 200mhz

I to na tyle :)

 

To wszystko masz w podmenu Overclocking? Bo ja nie kojarze takich opcji u siebie ;)

Jest z tego jakis realny zysk u Ciebie?

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AI Tweaker mam wszystko , czyli główna zakładka asusa do podkręcania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w AMD Overclocking mam duzo podmenu ale w zadnym z nich nie ma takich opcji... Moge PBO przestawic miedzy Auto/Enable/Disable ... Tak samo LN2 (cokolwiek to jest).

Poza tym mam napiecia ustawienia IF/RAM. Sporo zmienili miedzy F10c a F10. Wczesniej moglem tam ustawic np +200MHz a teraz nie widze takiej opcji.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w podmenu PBO , u góry mogę wybrać auto/manual i coś tam jeszcze , zostawiam to na auto, i tam 3-4 od góry w tej podzakładce , mam ile mogę mu dodać boosta . Idę zobaczyć co on potrafi na 1.35v na sztywno ...

 

A co tam , próbuję 4.4ghz 1.36v w biosie , fclk na 1866mhz , geekbencha przeszło , więc aż takiej tragedii nie ma :

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/766824

 

R20 wysypało, dołożyłem do 1.39v w biosie llc extreme , r20 ponad 4k :)! Na wyższym napięciu strzele geekbencha, Nie wrzucam nawet linku do geek , wynik różnica po około 5pkt , w single mniej, w multi więcej.

 

7436f9baf7ec10d6.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede musial dokaldniej przejrzec ten BIOS... ale najpierw pewnie zrobie updated do F11, bo wyszedl wlasnie. Niby poprawili kompatybilnosc RAMu i urzadzen PCIe, ale moze zmienili cos wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ RemiKo , Twój ryś jaki ma pobór w occt ? Znowu ten cep ma bardzo mały pobór watów , tak jak na początku mój ex egzemplarz, limity off mam ...

 

 

ee0c0cfcd97d96e1.jpgaa0ca55b91f11527.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w podmenu PBO , u góry mogę wybrać auto/manual i coś tam jeszcze , zostawiam to na auto, i tam 3-4 od góry w tej podzakładce , mam ile mogę mu dodać boosta . Idę zobaczyć co on potrafi na 1.35v na sztywno ...

 

A co tam , próbuję 4.4ghz 1.36v w biosie , fclk na 1866mhz , geekbencha przeszło , więc aż takiej tragedii nie ma :

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/766824

 

R20 wysypało, dołożyłem do 1.39v w biosie llc extreme , r20 ponad 4k :)! Na wyższym napięciu strzele geekbencha, Nie wrzucam nawet linku do geek , wynik różnica po około 5pkt , w single mniej, w multi więcej.

 

7436f9baf7ec10d6.jpg

Szok jakie zegary :o Odpalaes jakies gry czy sie nie wysypuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilkę grałem w cs go, w sumie strzele benchmark, zobaczę ile więcej fpsów wypluje :D.

Ale to dla mnie za wysokie napięcie na co dzień, może uda się wbić 4.3-4.35ghz na 1.36-.1.37v i tak pięknie się zachowuje ten egzemplarz... Wiedziałem , że będzie dobrze , po pierwszym uruchomieniu pc , bios zresetowany, i zamiast 1.44v widziałem 1.27v , różnica ogromna, przeliczając co mój potrafił, zacząłem wierzyć , że +150-200mhz uda się ogarnąć, i może tak być ^^ . Nawet ramu jeszcze nie ustawiam, bo bawię się tym prockiem.

 

W r20 rekord mojego ex to niecałe 3800pkt, tu na autooc już wyższy wynik , a ram z tyłka ustawiony , a sztywne 4.4 4k robi :D

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...