Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie BF na procku to jest partia produkcji ? Jak to u mnie wygląda 1931SUS ?

 

wt4fBIO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , 31 tydzień 2019 , czyli źle nie masz :) sus to fabryka prawdopodobnie.

 

Mój 1932 nie ma wybitnego imc, ale prawdopodobnie 3733mhz będzie stabilne , za to nadrabia zegarem :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PBO nic nie daje... Ustawiam Advanced +200MHz i nic, zwiekszam limity i tez nic.. daje limity na 0 i tez nic... a skoro nie widac roznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z automatu ściągnięte limity .

Zabawa w fclk i kolorowo nie jest , maks na jakim pc wstaje to 1866mhz , ale normalnie mogę ustawiać vddg i soc wyżej niż na tamtym egzemplarzu , wiec na 99% da się w pełni ustabilizować fclk na tych 1866mhz :) ! Bawiłem się od rana w if , przed chwilą dałem 1.35v i 4350mhz , jak na razie 5 minuta leci occt , oczywiście ram 3733mhz , bo chce znaleźć stabilne ustawienie procka dla tak taktowanego ramu :) llc high i pod occt trzyma 1.34v.

 

Mój procek na tym napięciu pokazuje 110W :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używa w windowsie 10 planu zasilania przygotowanego przez 1usmus (tego od DRAM Ryzen Calculator) ??? Jakie wnioski ? temperatury?

Rzeczywiście na tym planie mam wyższe taktowania w turbo na 3700x, ale i napięcie dobija do 1.5V od czasu do czasu. Na planach zasilania z W10 miałem mniej jakieś takie 1.46V około.

Na biosie 1.0.0.4

 

 

U mnie na 3900X ten plan nic nie dawał chociaż może była to kwestia tego że nie miałem połowy opcji dopóki Gigaszrot nie wprowadził Agesy 1.0.0.4 na X470. Aż sobie za chwilę w sumie to przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , 31 tydzień 2019 , czyli źle nie masz :) sus to fabryka prawdopodobnie.

 

Mój 1932 nie ma wybitnego imc, ale prawdopodobnie 3733mhz będzie stabilne , za to nadrabia zegarem :)

Kupiłem go dokładnie 9 września w Proline, czyli teoretycznie produkcja tydzień wcześniej niż Twoja ? Ale ja takich napięć jak Ty na auto na oczy nie widziałem, już w Biosie mam 1,42V, po sesji w grze The Outer Worlds, jest tak ja na obrazku. Za to boostuje w zależności od gry maksymalnie do 4,400MHz na czterech rdzeniach i 4,375MHz na czterech pozostałych.

 

3k4Jhwn.jpg

 

jbBvKn0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lichy ten plan dalej albo moja sztuka procesora jest jakimś szitem. Zgodnie z zaleceniami wyłączyłem PBO i zegary jeszcze bardziej spadły niż na stocku w Cinebenchu - do 3950 MHz. 4000 MHz w OCCT. Włączyłem PBO, zwiększyłem limity i max boost w to 4200 MHz w OCCT gdzie przez większość czasu i tak spada do 4100. W Cinebenchu oszałamiające 4050 MHz. Dodatkowo temperatury wyższe niż przy manualnym OC. A tyle pozytywnych komentarzy w internecie na temat tego planu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie PBO nic nie daje... Ustawiam Advanced +200MHz i nic, zwiekszam limity i tez nic.. daje limity na 0 i tez nic... a skoro nie widac roznicy...

U mnie dokladnie to samo bez zmian, już na auto lepiej chodzi bo przynajmniej w grach boostuje do 4200 tylko że na nieco wyższym napięciu niż mam ręcznie więc używam manualnego 4.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go dokładnie 9 września w Proline, czyli teoretycznie produkcja tydzień wcześniej niż Twoja ? Ale ja takich napięć jak Ty na auto na oczy nie widziałem, już w Biosie mam 1,42V, po sesji w grze The Outer Worlds, jest tak ja na obrazku. Za to boostuje w zależności od gry maksymalnie do 4,400MHz na czterech rdzeniach i 4,375MHz na czterech pozostałych.

 

 

 

 

Albo tak się polepszyło tylko w ryzenach 3600 , albo po prostu można trafić dobrą sztukę z młodszą datą, sam już nie wiem :hmm: Tak , tydzień różnicy , RemiKo ma ryzena 3600 z taką datą jak Ty, i też fajna sztuka .

 

Sam już nie wiem, na tym egzemplarzu , czy pbo czy sztywno to zegar do 4.4ghz się ukazuję, na wcześniejszym miałem z 40mhz więcej niż na stock, z autoOC i pbo .

 

Jak na razie 4.35 1.35v i 0 problemów, pograłem , posłuchałem muzyki, przeglądałem neta, zostawiłem pc w idle . Za 2 dni biorę się ostro za ram, mam nadzieję , że będzie stabilny na aktualnych nastawach :)!

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując , wychodzi na to , że mam jedną z najlepszych sztuk ryzena 3600, jakie się trafiły na tym forum ? Można mieć aż takie szczęście po wcześniejszym takim pechu ?

Nie ma szans, że zmienie procka miech po premierze nowych, pół roku niech minie, obadam temat i zobaczę, czy zmiana się opłaci , i czy już produkcja , daję radę ogarnąć normalne sztuki , a nie jakieś "kasztany" . Jestem niesamowicie zadowolony z tego egzemplarza, taki jako pierwszy, którego kupiłem by mi się przydał . Mam takie poczucie jakbym zmienił procesor na wydajniejszy, (tak odczuwam więcej fps, nawet na rtx2060, jestem maniakiem fpsnolimit :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analizując , wychodzi na to , że mam jedną z najlepszych sztuk ryzena 3600, jakie się trafiły na tym forum ? Można mieć aż takie szczęście po wcześniejszym takim pechu ?

Nie ma szans, że zmienie procka miech po premierze nowych, pół roku niech minie, obadam temat i zobaczę, czy zmiana się opłaci , i czy już produkcja , daję radę ogarnąć normalne sztuki , a nie jakieś "kasztany" . Jestem niesamowicie zadowolony z tego egzemplarza, taki jako pierwszy, którego kupiłem by mi się przydał . Mam takie poczucie jakbym zmienił procesor na wydajniejszy, (tak odczuwam więcej fps, nawet na rtx2060, jestem maniakiem fpsnolimit :) )

Ja mam najlepszego :Up_to_s: Ba każdy ma najlepszego dla siebie, chyba, że ma inne zdanie, to wtedy lipa :kwasny:

Tobie się należał w końcu normalny proc, a nie jakiś pustak, bo to była kaszanka. :beerchug: Może masz bina z 3600x ? Ktoś zapomniał mu machnąć "X" z tyłu 3600 i sprzedali go jako słabszego? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie PBO nic nie daje... Ustawiam Advanced +200MHz i nic, zwiekszam limity i tez nic.. daje limity na 0 i tez nic... a skoro nie widac roznicy...

 

Jaki batch?

 

Kupiłem go dokładnie 9 września w Proline, czyli teoretycznie produkcja tydzień wcześniej niż Twoja ? Ale ja takich napięć jak Ty na auto na oczy nie widziałem, już w Biosie mam 1,42V, po sesji w grze The Outer Worlds, jest tak ja na obrazku. Za to boostuje w zależności od gry maksymalnie do 4,400MHz na czterech rdzeniach i 4,375MHz na czterech pozostałych.

 

A próbowałeś kręcić na sztywno? 1.42v to też nie jakoś dużo z automatu, jak ludziom ponad 1.5v potrafi wskakiwać

 

Ja miałem 1918 batch, więc wcześniak 3600X i ten nie kręcił się na sztywno nawet do 4.2Ghz. Gorzej niż zwykłe 3600, więc oddałem i zażądałem od sklepu wymiany na jak najbliższy 1940 batcha. Niby kierownik osobiście pójdzie go wybrać, bo mają to zautomatyzowane.

 

Ciekawy jestem jakie są batche grudniowe, czy już czasem 1950 nie są i może takiego poprosić...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3600x nie ma szans na 1930 nawet ... bez x pokazują się do 38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tzn gdzie pokazują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W necie, nie w sklepach :P.

Robiłem rozeznanie, i każdy 3600X był zdecydowanie poniżej 1930 , nawet świeże z proline , z czarnego piątku czy tam okolic ;).

Dlatego wziąłem najmłodszego bez x, licząc na lepszy potencjał :).

W xkomie bez x powinny być 1932+ (mój tam był kupiony miesiąc temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale w necie gdzie? Jak chodzi o to czym się ludzie chwalą to nie ma to przecież przełożenia na realia, bo ludzie się mało znają i nawet nie wiedzą czym jest batch.

 

Pierwsze 3950X miały np 1935 też co ciekawe batch, a to listopadowe wersje jak mniemam.

 

Ja kupiłem w proline, więc tam mi wymieniają. 1940 jak im powiedziałem ciekawe co z tym zrobią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wrzucił zdjęcie, wiec takie już są do dostania, ale podpowiem że to nie w pl . Widziałem zdjęcia , 0 wzmianki o potencjale :( .

Wedle matmy wychodzi wrzesień jak się nie pomyliłem.

Nie wymienia , bo takich nie ma jeszcze na sklepach :P . Zdziwiłbym się jakbyś z taka data trafił wersję non x . Na takie sztuki trzeba poczekać. W pl normalnie w sklepie dla wersji 3600 jest realne 1934-1936 I więcej bym się nie spodziewał, a trzeba wziąć pod uwagę, że wersję bez x sprzedają się jak świeże bułeczki, a te drugie co najmniej średnio.

 

Na marginesie , dziś dłuższy gameplay poszedł, różne gry jakie mam na dyskach, 0 najmniejszego problemu , ścinki itp . Więc jest spora szansa na pełną stabilność tego nastawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to ładnie, choć do tego mitycznego 4.4 all core brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam ryzena 5 3600 1933 na szybko do testów ok 1,37V i 4,30Ghz chodziSystem działa z włączonym C states + Amd Cool&Quiet 4250Mhz i 1,352V .LLC- 2 ,ale czasami HWinfo prawie 1,50V pokaże .Jak mialem oszczedzanie energii wyłączone to nie było wahań.

Jak mialem Ryzena 7 3700X i MSI B450 Tomahawk na wczesnych biosach to tych 4,20Ghz na all core nie chciał zrobića teraz na biosie ostatnim stabilnym idzie bez problemów na 4,30Ghz.

Edytowane przez Tom Light

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez graben

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie, choć do tego mitycznego 4.4 all core brakuje.

 

 

Na ścisk da się go ustawić na 4.4 allcore na codzień, ale muszę go trochę dovoltowac , a myślę że nie warto dokładać prawie 0.05v dla 50mhz ,1.39v@llc extreme dawal rade śmigać elegancko , ale potrafiło się pokazać 1.4v , a teraz mam 1.35@llc high i mam 1.32-1.35v , przy mniejszym obciążeniu schodzi niżej, jak jakiś wypalacz to trzyma 1.344-1.35v cały czas, i wydaje mi się że warto tak zostawić tego cepa :) .

 

Co do tej 1933 , nie zła sztuka , ale jednak widać, data nie jest gwarancja super oc . Co do tych skoków, to są nie możliwe, patrzysz na napięcie tam pod temperatura ? Bo na vid na zenkach się nie patrzy :)

 

Niestety , tylko na ihs jest . W Szwecji to normalnie na półkach leżały procki , to można sobie wybrać najmłodszy ^^

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chce mi sie sciagac coolera aby to sprawdzic. Ale kupilem 1-2 tyg po premierze, wiec pewnie taki sam sikacz jak noviego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sierpniu , 6tego dokładnie z xtreem, trafiłem 1927sus, niby dość świeży, bo i są 1922 np , ale trafił się bardzo słaby egzemplarz.

 

Dziś dospać nie mogłem, i katowałem forze od rana , 0 zajawek , więc wydaję się być stable :P.

 

Kupiłem orgin basic i ciągnę bf v , jak tak fajnie testuję pcta, to zobaczymy co tam będzie :P.

 

Już chciałem zamawiać dysk nowy, bo na dysku miejsca brak, ale usunąłem parę gier na steamie (zbędnych) i się zwolniło prawie 300gb, nie wiedziałem, że aż tyle te gry zajmują ...

 

Ps Na dysku c mam w praktyce zajęte 140-150gb, a w teorii pokazuje 210gb zajętej przestrzeni, jak sprawdzić/uwolnić tą wolną przestrzeń ? Sprawdziłem wszystkie możliwe foldery na c , podliczyłem, również dokumenty podliczyłem i nie wyjdzie więcej niż 150gb zajętego miejsca, a pokazuję ponad 200 :hmm:

 

 

Asus x570-p outlet proshop niecałe 600zl, może ktoś szuka

 

https://www.proshop.pl/Pyta-gwna/ASUS-DEMO-PRIME-X570-P-Pyta-gwna-AMD-X570-AMD-AM4-socket-DDR4-RAM-ATX/2777390d

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • U mnie RX 6700 XT Nitro też coś bzyczy delikatnie ale to się muszę wsłuchać, karta po UV i limit 60 fps. 
    • Całe szczęście. Ja bym poszedł jeszcze dalej - zlikwidował te RODy, które są w dobrych lokalizacjach i pobudował tam osiedla. 
    • Jestem bardzo na nie. Wymęczyłem się do połowy drugiego odcinka. [uwaga, lekkie spoilery] To nie jest serial, to jest zestaw przydługich teledysków z losowymi scenami mającymi tylko zaakcentować charakterystyczne elementy z gier. Tępa jak maszynka do golenia z promocji na aliexpress laska wychodzi ze swojej nory, w której jej klan spędził ostatnie kilkaset lat, ot tak sobie i nagle to wywołuje heheheszki na całego, bo joj, ma niebieski kostium! Mimo że zachowuje się jak upośledzona, nic kompletnie nic jej nie zagraża na ziejącym promieniowaniem, wypełnionym szkieletami i mutantami terenie. Wielki rycerz Braterstwa Stali ma problemy z wielkim, zmutowanym misiem, ale na szczęście jego giermek załatwia misia jednym strzałem ze starożytnego rewolweru. Przed genetycznym laboratorium stoją wieżyczki gatlinga, ale nie są w stanie trafić w szybko idącego przed nimi staruszka.  Scenariusz tego dzieła jest tak prosty, że gierki, na które przecież narzekano, przy nim są historiami wartymi nagród literackich. Całość wypełniona jest stereotypowymi "dads jokes". Mimo że serial jest wypełniony zwłokami, mutantami, nie ma żadnego zagrożenia, nawet nikt nie udaje że cokolwiek tępej głównej bohaterce może się przydarzyć. Żarcik za żarcikiem i tyle.  Dobitnie to przypomina, że jedynym powodem produkcji jest przyciągnięcie więcej ludzi do prime poprzez maksymalne uproszczenie wszystkiego, co można uprościć. Można obejrzeć...tylko po co?
    • Nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy 😆
    • Ubi + i po problemie, dla mnie to gra na jeden raz wiec nawet zeby absolutnie pelna wersja kosztowala 250zl i tak bym wzial +.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...