Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jakie 2 minuty = 40 minut to stabilne, a nie 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 2 minuty = 40 minut to stabilne, a nie 2 minuty.

Jak ci nie wywali przez 2 minuty w occt błędów to nie wywali nigdzie i nigdy więc ja nie potrzebuje godziny w wypalarce kosztem większego napięcia/ niższego zegara bo po co?? ale jak cinebench przechodzi a po odpaleniu occt od razu lecą errory lub restart pc to w takim BF5 w każdej chwili może wywalić

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT zostawiony na godzinę, żadnych błędów, gry również śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT zostawiony na godzinę, żadnych błędów, gry również śmiga aż miło.

to git ciekawe ile zrobi ta sztuka sprawdzałeś 4.4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego bo się śpieszyłem 4.4 potrzebował już 1.32v ale w przyszłym tygodniu jeszcze się pobawię i zobaczę co się uda wykręcić, raczej bym wolał zostać do max 1.30v ale z ciekawości spróbuje wyciągnąć max zegar, do jakich napięć max się bawić ?. 1.45v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ryzen Master nie ustawia dobrze napięć, czasem w ogóle (SVI TFN2 nieruszone w HWINFO), więc ustawiam jedynie z biosu.

 

Te 4375 allcore? Stabilne? Jakie V? Naa screenie nic ciekawego nie ma, ledwo powyżej 4Ghz. Identyko wyniki jak na Ryzenie 3600 bez X.

[/quote

Na boxie latał 3900MHz w prime95 small FFT i temp. w sekundę 95C

Proc z 23 tygodnia IF 1900MHz

Trzeba voltować bo płyta nie ma ustawień LLC (B450 Aourus Elite)

Pod obciążeniem spada napięcie.

Testy na takich samych nastawach.

W grach około 4350MHz na auto.

 

 

cb.jpg

 

rm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego bo się śpieszyłem 4.4 potrzebował już 1.32v ale w przyszłym tygodniu jeszcze się pobawię i zobaczę co się uda wykręcić, raczej bym wolał zostać do max 1.30v ale z ciekawości spróbuje wyciągnąć max zegar, do jakich napięć max się bawić ?. 1.45v?

1.32 to malutko na ten cep to niezłą sztuke trafiłes skoro allcore 4.4 przy takim niskim napięciu jest stabilne :E :E do 1.38-1.4 możesz smiało używać na allcore na codzień, chłodzenie masz boxowe dlatego chcesz zostać poniżej 1.3 czy po prostu oszczędzasz prąd :):Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.32 to malutko na ten cep to niezłą sztuke trafiłes skoro allcore 4.4 przy takim niskim napięciu jest stabilne :E :E do 1.38-1.4 możesz smiało używać na allcore na codzień, chłodzenie masz boxowe dlatego chcesz zostać poniżej 1.3 czy po prostu oszczędzasz prąd :):Up_to_s:

 

To prawda, zobaczymy co dalej będzie.

 

1.32 to malutko na ten cep to niezłą sztuke trafiłes skoro allcore 4.4 przy takim niskim napięciu jest stabilne :E :E do 1.38-1.4 możesz smiało używać na allcore na codzień, chłodzenie masz boxowe dlatego chcesz zostać poniżej 1.3 czy po prostu oszczędzasz prąd :):Up_to_s:

 

Nie nie, chłodzenie Corsair h105, a dlaczego do 1.30 hmm jakoś go nie chce upalać bardzo kosztem pewnie nie dużego wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, chłodzenie Corsair h105, a dlaczego do 1.30 hmm jakoś go nie chce upalać bardzo kosztem pewnie nie dużego wzrostu wydajności.

Jak masz to chłodzenie co podałeś to aż grzech nie dać tych 1.32 do 4.4 :E ja bym walczył o każde mhz tym bardziej jak idzie na tak niskim napięciu, swoją drogą ciekawe jaki jest jego max powiedzmy do granicy 1.4v

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz to chłodzenie co podałeś to aż grzech nie dać tych 1.32 do 4.4 :E ja bym walczył o każde mhz

 

Powalczę bo sam jestem ciekaw ile uda się wykręcić tą sztukę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega siedzi na gtx1070 to te 100mhz dużo w grach nie da .

Fajna sztuka się trafiła. U mnie jeszcze napięcie fajnie się skaluje do 4350mhz , już do 4.4 stable potrzebuje 1.38-1.4v w biosie, pod Windowsem mam -0.01v na tym llc przy obciążeniu. Teraz mam 1.35v bios , a mam w windzie 1.33-1.34v i mam tak ustawione na daily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega siedzi na gtx1070 to te 100mhz dużo w grach nie da .

Fajna sztuka się trafiła. U mnie jeszcze napięcie fajnie się skaluje do 4350mhz , już do 4.4 stable potrzebuje 1.38-1.4v w biosie, pod Windowsem mam -0.01v na tym llc przy obciążeniu. Teraz mam 1.35v bios , a mam w windzie 1.33-1.34v i mam tak ustawione na daily.

 

Dokładnie tak karta leci do zmiany ale dopiero w przyszłym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak ci nie wywali przez 2 minuty w occt błędów to nie wywali nigdzie i nigdy więc ja nie potrzebuje godziny w wypalarce kosztem większego napięcia/ niższego zegara bo po co?? ale jak cinebench przechodzi a po odpaleniu occt od razu lecą errory lub restart pc to w takim BF5 w każdej chwili może wywalić

 

Brak zgody, kiedyś testowałem po 10 minut w OCCT, a potem w grze po godzinie resecik. Teraz testuję 30-40 minut + Prime small fft 10 minut, bo ten dużo mocniej katuje.

 

Na szybkiego bo się śpieszyłem 4.4 potrzebował już 1.32v ale w przyszłym tygodniu jeszcze się pobawię i zobaczę co się uda wykręcić, raczej bym wolał zostać do max 1.30v ale z ciekawości spróbuje wyciągnąć max zegar, do jakich napięć max się bawić ?. 1.45v?

 

1.325 perfect napięcie, 1.35 raczej w 99,9% bezpieczne.

 

Ja bym się bawił do 1.45 ale na krótką metę. 1.4v na dłuższą, a tak do 1.375 na stałe, jeśli mamy dobre chłodzenie. Choć wszystko zależy jaki jest zysk Mhz po podniesieniu. Jak 4.4Ghz 1.32v w godzinę OCCT to oddawaj mi go :E

 

 

Na boxie latał 3900MHz w prime95 small FFT i temp. w sekundę 95C

Proc z 23 tygodnia IF 1900MHz

Trzeba voltować bo płyta nie ma ustawień LLC (B450 Aourus Elite)

Pod obciążeniem spada napięcie.

Testy na takich samych nastawach.

W grach około 4350MHz na auto.

 

 

cb.jpg

 

rm.jpg

 

Jak na auto to się nie liczy : > Na auto to tak samo mój 3600 bez X chodził i też w grach do 4350mhz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zgody, kiedyś testowałem po 10 minut w OCCT, a potem w grze po godzinie resecik. Teraz testuję 30-40 minut + Prime small fft 10 minut, bo ten dużo mocniej katuje.

Po co katujesz czymś co nie ma przełożenia na realne obciążenia + to że w p95 może wyłożyć się od nierealnej temp?? coś miałeś nie tak i tyle żadna gra nie zrobi poboru 100-120w tak jak OCCT nawet bf dobija do 80W i nie więcej co za tym idzie jak tam przy poborze powyżej 100w przejdzie chwile to już nie ma szans się wywalić w normalnym użytkowaniu, ja mam 3 miesiące a gram sporo w bf i tylko na początku wywalało z gry jak przy odpaleniu occt miałem błędy a zapętlony cinebench 10x z rzędu przechodził, po podbiciu napięcia o jedno oczko od tamtej pory spokój, nie trzeba katować żadnym prime proca... chyba ze lubisz sobie po degradować powoli :E Jak miałeś resecik (a nie wyrzut z gry) to proc nie był lekko niestabilny tylko brakowało mu prądu to co innego

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak zgody, kiedyś testowałem po 10 minut w OCCT, a potem w grze po godzinie resecik. Teraz testuję 30-40 minut + Prime small fft 10 minut, bo ten dużo mocniej katuje.

 

 

 

1.325 perfect napięcie, 1.35 raczej w 99,9% bezpieczne.

 

Ja bym się bawił do 1.45 ale na krótką metę. 1.4v na dłuższą, a tak do 1.375 na stałe, jeśli mamy dobre chłodzenie. Choć wszystko zależy jaki jest zysk Mhz po podniesieniu. Jak 4.4Ghz 1.32v w godzinę OCCT to oddawaj mi go :E

 

 

 

 

Jak na auto to się nie liczy : > Na auto to tak samo mój 3600 bez X chodził i też w grach do 4350mhz.

 

Dzięki za rady, pobawię się i dam znać co się udało ugrać.P.S. nie oddamtongue.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Taką słabą grafę masz, na co Ci takie wysokie taktowania :P

 

Po co katujesz czymś co nie ma przełożenia na realne obciążenia + to że w p95 może wyłożyć się od nierealnej temp?? coś miałeś nie tak i tyle żadna gra nie zrobi poboru 100-120w tak jak OCCT nawet bf dobija do 80W i nie więcej co za tym idzie jak tam przy poborze powyżej 100w przejdzie chwile to już nie ma szans się wywalić w normalnym użytkowaniu, ja mam 3 miesiące a gram sporo w bf i tylko na początku wywalało z gry jak przy odpaleniu occt miałem błędy a zapętlony cinebench 10x z rzędu przechodził, po podbiciu napięcia o jedno oczko od tamtej pory spokój, nie trzeba katować żadnym prime proca... chyba ze lubisz sobie po degradować powoli :E Jak miałeś resecik (a nie wyrzut z gry) to proc nie był lekko niestabilny tylko brakowało mu prądu to co innego

 

Ano brakowało prądu, o to mi chodzi, żeby ustalić dobre napięcie, full stabilne.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano brakowało prądu, o to mi chodzi, żeby ustalić dobre napięcie, full stabilne.

Więc ciekawe jakim cudem przeszedł aż 10 min z poborem o niebo większym niż w grach a w grze sie wywalił objawem resetu pc :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Więc ciekawe jakim cudem przeszedł aż 10 min z poborem o niebo większym niż w grach a w grze sie wywalił objawem resetu pc :E

 

Losowa niestabilność/dłuższe wygrzewanie, mimo że z niższym poborem. Jak kupuję od kogoś CPU też mu każę zrobić test 30 minut, nie będę się bawił potem w zwroty, ściganie kogoś bo ja byłem olewczy w stosunku do kupna. Ja już się na błędach nauczyłem :) Teraz tylko perfect sprawdzanie i z głowy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szukania napiecia polecam Blender benchmark od Tomcuga, przed chwila sie bawilem i CB20 moglem zrobic 10 przebiegow i nic a po odpaleniu testu piekne resety z powodu niskiego napiecia wiec jak tego Blendera przejdzie to jest to wysoce prawdopodobne ze bedzie stabilne. W koncu to render z AVX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten blender chodzi ?

https://images90.fotosik.pl/291/5698ee4a7c27512e.jpg

 

Jak tak to ściągnę go I puszczę na lepiej ustawionym ramie niż wyżej:p . Ale i tak 55sek mniej na tym egzemplarzu, niż na tamtym kasztanku krecilem A ram miałem 3733mhz bardzo asekuracyjne cl16 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten blender chodzi ?

https://images90.fotosik.pl/291/5698ee4a7c27512e.jpg

 

Jak tak to ściągnę go I puszczę na lepiej ustawionym ramie niż wyżej:p . Ale i tak 55sek mniej na tym egzemplarzu, niż na tamtym kasztanku krecilem A ram miałem 3733mhz bardzo asekuracyjne cl16 :)

Ten co Tomcug wrzucal a remiko podlinkowal, bo ten ze strony jest stary i bez AVX a Tomcug go zmodyfikowal ;) Jak ci przejdzie caly test to bedzie skala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na auto to się nie liczy : > Na auto to tak samo mój 3600 bez X chodził i też w grach do 4350mhz.

Auto znaczy default, nie żadne mi tam auto OC.

U mnie nic nie daje zmiana limitów czy autooc, proc ma krótkie boosty do 4400MHz, nie wbija wyższego dzielnika nawet na milsecundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręconym ramem, urwałem całe 4 sekundy :P . Rożnica 3733 cl14 ciasno, a 3733 cl16 luźno :P .

 

838478b39b82e803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...