Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Auto znaczy default, nie żadne mi tam auto OC.

U mnie nic nie daje zmiana limitów czy autooc, proc ma krótkie boosty do 4400MHz, nie wbija wyższego dzielnika nawet na milsecundę.

 

Czyli jak większość 3600X - jaki sens dopłacać?

 

Nadal jednak nie rozwiązaliśmy kwestii jakie manualne o/c u Ciebie?

 

Ja dziś będę miał mojego batch 1927 3600X. Nie spodziewam się cudów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusc Novi Blender na 4.4Ghz i daj znac ile wyplulo ina jakim napieciu, ram do renderu jest malo wazny jesli chodzi o timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PONOAWIAM PYTANIE:

Co macie na myśli pisząc o AutoOC?

 

Cała zakładka PBO odpowiada głownie za limity napięcia prawda? To "AutoOC" to ta opcja w PBO "Max Boost Clock?"

W AI Tweaker jest jeszcze TPU, ale to chyba jakiś autorski feature Asusa, prawda?

W "Advanced" jeszcze jeszcze AMD CBS z Core Performance Boost i C-state.

No i jest "AMD Overclocking" - to o to chodzi? Tam się ustawia np. LLC? Bo w sumie nie sprawdzałem :E

 

A bootowanie na 1.0.0.4 jednak taki sam :( Także suszara na GPU bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cholera wie co tam na Asusie jest. Na MSI prosto - boost override i wpisuje się +200, boost scalar x10, zamiast x1, potem limity prądowe EDC, PPT, TDC, tyle z pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Blender benchmark wywala się (ale dopiero w drugiej części tego testu) przy allcore 4.3 GHz / 1.392v. Wrócę z pracy po 22 to sprawdzę ponownie ten test przy 1.4v.

 

Z tego co obserwuję po dokonanych już testach, to 4.3 GHz jest u mnie w pełni stabilnie dopiero przy około 1.415 volta.

 

A 4.2 przy 1.38 maksymalnie (nawet przy 1.3685v), także nie widzę sensu trzymania go 100 MHz wyżej przy znacznie wyższym vcore względem 4.2.

 

No ale dla zabawy sprawdze te 4.3 aby zrobić je w pełni stabilne. Nie chcę do codziennej pracy wychodzić poza 1.4v, co pewnie da mi stabilność (?) przy 4350 MHz, ale do testów w sumie pobawić się mogę.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie Blender benchmark wywala się (ale dopiero w drugiej części tego testu) przy allcore 4.3 GHz / 1.392v. Wrócę z pracy po 22 to sprawdzę ponownie ten test przy 1.4v.

 

Z tego co obserwuję po dokonanych już testach, to 4.3 GHz jest u mnie w pełni stabilnie dopiero przy około 1.415 volta.

 

A 4.2 przy 1.38 maksymalnie (nawet przy 1.3685v), także nie widzę sensu trzymania go 100 MHz wyżej przy znacznie wyższym vcore względem 4.2.

 

No ale dla zabawy sprawdze te 4.3 aby zrobić je w pełni stabilne. Nie chcę do codziennej pracy wychodzić poza 1.4v, co pewnie da mi stabilność (?) przy 4350 MHz, ale do testów w sumie pobawić się mogę.

 

Jednym słowem te wszystkie 3600X to pic na wodę. Kto dopuścił ten badziew do sprzedaży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualne oc masz na fotkach.

1100 pln nie jest wart ten proc, ale jak idze wyrwać na promce za 100 pln więcej to można rozważyć zakup.

U kolegi za słabe chłodzenie pewnie, u mnie też nie było szans na nic więcej na boxie niż pisałem.

Ja tam jestem zadowolony ze swojego 3600x, zero problemów od kupna, if 1900MHz i to na bieda płycie za 340 pln.

A 3600 może różny się trafić jak zgłaszają nabywcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatnio 3600 bez X same dobre, 4,2 Ghz trzymają boost i PBO+200 do 4,4. Jak nie widać różnicy między tym a X po co przepłacać :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pusc Novi Blender na 4.4Ghz i daj znac ile wyplulo ina jakim napieciu, ram do renderu jest malo wazny jesli chodzi o timingi.

 

Podejrzewam, że 1.39v w biosie ogarnie bez problemu 4.4ghz , bo miałem w pierwszy dzień tego cepa tak puszczonego i occt 20min avx2 i różne testy, chodziły miodzio . Po południu spróbuję i wrzucę wynik :)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uroczyście mogę stwierdzić, że Ryzeny 3600X to badziewie.

 

To mój 3ci model, 2 już odsyłałem na 14 dniowy zwrot i chyba ten też tak pójdzie.

 

1927 batch, najmłodszy jaki mieli.

 

4.3Ghz to on widział jak świnia niebo.

 

Dwa poprzednie nie robiły 4.2 Ghz (!) stabilnie.

 

Za to 3600 bez X miałem dwa i dwa robiły 4.2 i 4.250Mhz.

 

SZEJM AEMDE

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, przy Ryzen 4000, poczekam sobie pół roku albo lepiej. Będzie wiadomo co kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroczyście mogę stwierdzić, że Ryzeny 3600X to badziewie.

 

To mój 3ci model, 2 już odsyłałem na 14 dniowy zwrot i chyba ten też tak pójdzie.

 

1927 batch, najmłodszy jaki mieli.

 

4.3Ghz to on widział jak świnia niebo.

 

Dwa poprzednie nie robiły 4.2 Ghz (!) stabilnie.

 

Za to 3600 bez X miałem dwa i dwa robiły 4.2 i 4.250Mhz.

 

SZEJM AEMDE

 

Ja też uroczyście mogę stwierdzić, że nowsze 3600 robią lepsze wyniki niż stare. Kupiłem w piątek z xkomu - dzisiaj przyszedł 1942SUS (okolice połowy października). 4.2 z palca na 1.35 robi, napawa mnie to optymizmem, bo wcześniejszy 1922SUT potrzebował 1.43 żeby przejść CR20. Teraz tylko tweakować.

Edytowane przez Anoizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że mój to kropla w morzu :Up_to_s: Choć po włączeniu PBO z autoOC to wiadomo, że leci ponad 1.4v to przy auto normalnie działa 4200mhz, nie przekracza 1.4v nawet w idle.

Zaś chciałem sprawdzić Hwinfo by dopisać co tam jest, ale okazuje się, że nie odpalone, przestałem ostatnio w ogóle zaglądać, użytkuje kompa.

 

Szkoda, że nie sprawdzałem jaki ja posiadam proc, z którego tygodnia. No ale takie dane, że lepiej czekać, to dobre dla nas, wtedy można wyrwać lepszego proca, a nie "byle co" na premierę. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze oczom:

 

yo7og6v.png

 

Co najlepiej puścić żeby przykatować go trochę?

Edytowane przez Anoizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blender benchmark. Jak jest za niskie vocre to na bank wywali. Mi wywalił przy 4.3 i 1.3875v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prime95 smallfft. 20 minut, a nie tam po 5 minut.

 

Ty lepiej wbijaj 4.3Ghz od razu a nie się czaisz na 4.2 ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak ja 4.4ghz 1.35v , u mnie się włączył i lekkie testy przechodził. , ale brakowało do stabilności, dałem 1.39 i latal dobrze na4.4 . Zszedlem Na 4.35ghz 1.35v i jest stable , z ramem 3733mhz :).

 

Gdzie taka młoda sztunie dorwales xd?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 smallfft. 20 minut, a nie tam po 5 minut.

 

Ty lepiej wbijaj 4.3Ghz od razu a nie się czaisz na 4.2 ;)

Ty dalej z tym prime, nie rozumiesz że te ryzeny mają problem z temperaturą i mogą się wywalić w tej smiesznej wypalarce od przegrzania, jak już to OCCT z avx lub ten blender, z resztą nie testuje się cpu pod nierealną prace.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime95 smallfft. 20 minut, a nie tam po 5 minut.

 

Ty lepiej wbijaj 4.3Ghz od razu a nie się czaisz na 4.2 ;)

Na cholere komu Prime, nastepny ..... :lol2:

 

U mnie do next Ryska wleci Eisaber ale 420 bo poki co nic lepszego przed LC nie znajde.

 

Tutaj test 360.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CcXvimsODVM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze miesiąc i zaczną robić 5GHz :E

Ciekawe ile by poszły lepsze modele z nowych partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak ja 4.4ghz 1.35v , u mnie się włączył i lekkie testy przechodził. , ale brakowało do stabilności, dałem 1.39 i latal dobrze na4.4 . Zszedlem Na 4.35ghz 1.35v i jest stable , z ramem 3733mhz :).

 

Gdzie taka młoda sztunie dorwales xd?

 

4.4/4.5 próbowałem tylko na sprawdzenie czy się włączy i o dziwo w porównaniu do poprzedniej sztuki się włącza. 1922SUT wywalał bsody lub w ogóle się nie włączał. Ustawiłem mu teraz 4.3 na 1.28V i LLC na 4. Przeszedł pozytywnie blendera:

 

rTmql3O.png

 

Z wyższymi taktami muszę pokombinować, na szybko dałem 4350 i 1.35 i się wywalił przy końcu. 1942 z xkomu aktualnie kupiłem, więc może to 1943/1944 też idzie wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sztuka się zapowiada, szkoda że nie zrobi 100mhz więcej na tym 1.28v. Więc rekord ryzena 3600 w geekbenchu nadal niezagrożony, ale kandydaci już się szykują :P . Muszę strzelić geeka na 4.75ghz , żeby trochę "odskoczyć" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.4/4.5 próbowałem tylko na sprawdzenie czy się włączy i o dziwo w porównaniu do poprzedniej sztuki się włącza. 1922SUT wywalał bsody lub w ogóle się nie włączał. Ustawiłem mu teraz 4.3 na 1.28V i LLC na 4. Przeszedł pozytywnie blendera:

 

rTmql3O.png

 

Z wyższymi taktami muszę pokombinować, na szybko dałem 4350 i 1.35 i się wywalił przy końcu. 1942 z xkomu aktualnie kupiłem, więc może to 1943/1944 też idzie wyrwać.

patrzac po czasie to jest stary Blender bez AVX a nie to na czym tu kilka osob testowalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzac po czasie to jest stary Blender bez AVX a nie to na czym tu kilka osob testowalo.

 

 

Tak, stary. Nie mogę doszukać tego z AVX. Wiem, że gdzieś w tym temacie on był, ale nie mogę go zlokalizować :( Ma ktoś link do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, stary. Nie mogę doszukać tego z AVX. Wiem, że gdzieś w tym temacie on był, ale nie mogę go zlokalizować :( Ma ktoś link do niego?

https://drive.google.com/file/d/1f2LB0I41v_ksX8p_KHR6LwljztTDsV01/view

 

Tomcug ulepił, a dwie strony temu podlinkował RemiKo ;-)

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...