Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No i ja się pokusiłem o benchmark. CCX OC - 4.4 - 43.75 - 4.2 - 4.2 1.325V

 

Pierwszy wynik to poprawiona wersja tomcuga

 

6HeQL5j.png

 

Uruchomiłem Windows i zassałem wersję blender benchamrk tomcuga. Wynik:

Bw8ah1T.jpg

 

CB20:

dd3AdMK.jpg

 

PBO na manual, limity zdjęte (EDC ustawione na 0 za radą Belliasha bo AGESA 1.0.0.4B), PBO scalar na 10x. To w zasadzie tyle, LLC nie ruszane, napięcie vcore też na auto. Reszta jak w podpisie, ciągle się zbieram do pracy nad timingami RAM, bo na częstotliwości to raczej już nic nie ugram przy czterech modułach.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak btw jak wy ustawiacie EDC 0? W biosie jak daje 0 to mi włącza "auto", a w Ryzen Master jak wpisze 0 to mi daje 62.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wy robicie quick test czy full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziękować - te same ustawienia 4.3 1.28:

 

cdO5k9H.png

 

 

Spróbuje zaatakować wyżej, niestety na tym napięciu 4.3 to maksymalne co mogę uzyskać. 4325 przy tym napięciu wywala się.

 

Trochę potestowałem i zero problemów jest przy 4.3/1.28, nic się nie wywala, stabilnie z 3733 16-19-20-16-32-48. 4350MHz przy 1.35 przechodzi CB20, blendera przy 1.37. 4400MHz to już zasięg 1.41-1.45. Do benchmarków na chwilę można poszaleć, ale daily to ostanę sobie na 4.3/1.28. I tak duża poprawa względem starszego egzemplarza, który stabilne 4.2 robił przy 1.42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój ma minimalnie lepszy potencjał, bo 1.33-1.34 pod windowsem mi wszystko śmiga jak laleczka, blender też ,płyta podaje 1.344v podczas wypalaczy . Ciekawe czy zejdę do 1.26-8v na 4.3ghz . Z drugiej strony tylko do gier i przeglądarki mam pc, więc wątpię , że mu te 1.34v zaszkodzi , staram się bez sensownie nie używać prime95 czy occt , procek już tydzień lata na ponad 4.3ghz , nie miałem nawet najmniejszego problemu, ba nawet wczoraj formata leciałem na kompie ocniętym :). Fajnie, że w końcu ta magiczna bariera 4.25ghz allcore jest często przekraczana jeśli chodzi o ryzeny 3600 , czekam na sztukę co robi 4.5ghz na 1.35v :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może na innej płycie zrobiłbym lepsze wyniki, bo czuje że ta sztuka może mieć większy potencjał. Nie od dzisiaj wiadomo, że MSI jest w bardzo w tyle jeśli chodzi o biosy do B450. Zwłaszcza te wersje non-max :lol2: Dobrze, że chociaż działa raid (na początku nie działał) i się bootuje (wystarczy przejrzeć reddita MSI, żeby wiedzieć że to nie aż takie oczywiste).

Edytowane przez Anoizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że w kwestii oc , lepsza płyta byś nic nie ugral więcej. Spróbuj llc2 , u mnie na tomahawku trzymalo praktycznie betonowe napięcie, i z prockow wyciskalem Max. Nawet mój wcześniejszy egzemplarz nie zyskał wynikow oc po zmianie tomahawka na Asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój ma minimalnie lepszy potencjał, bo 1.33-1.34 pod windowsem mi wszystko śmiga jak laleczka, blender też ,płyta podaje 1.344v podczas wypalaczy . Ciekawe czy zejdę do 1.26-8v na 4.3ghz . Z drugiej strony tylko do gier i

Tylko że anoizm ma 3700x ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi

 

Którego Performance BIAS obecnie używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywny nastaw , a ten bias auto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywny nastaw , a ten bias auto :)

Czyli nie testowałeś u siebie, czy CBR15 Gentle coś daje w grach?

 

Mógłbyś to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie na sztywnym nastawie :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo ten profil powinien przynieść małego kopa we wszystkim co robisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję i strzele geekbench, może jeszcze lepiej rekord podskoczy . Tylko że muszę przepiac kabel z dp na hdmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, cb15 wybrane w biasie i ucina wyniki w geekbenchu, po około 40pkt. Zobaczę, potem w grach.

 

4.45ghz 1.44v bios , geekbench zaliczony, i nowy rekord wskoczył , prawie 130pkt więcej niż poprzedni rekord :)! 8575pkt pękło

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/816027

 

Lece ten blender benchmark vTomcug jak phoenixsuple prosił na 4.4ghz , zobaczymy w jakim czasie się uwinie.

 

Blender:

 

168d370d29dff675.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie testów jednak postanowiłem zmienić płytę główną. W sumie koszta zakupu nie wyjdą mnie jakieś wielkie - maks 150-180 złotych dopłaty (po sprzedaży mojej) może, a jak już zmieniać to na taką, która da mi pełne manualne wsparcie dla OC w UEFI. Na oku mam kilka modeli X370:

- ASRock X370 Pro 4

- Asus Prime X370-Pro

- Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5

- MSI X370 Gaming Pro Carbon

 

Ewentualnie coś na B450.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie testów jednak postanowiłem zmienić płytę główną. W sumie koszta zakupu nie wyjdą mnie jakieś wielkie - maks 150-180 złotych dopłaty (po sprzedaży mojej) może, a jak już zmieniać to na taką, która da mi pełne manualne wsparcie dla OC W UEFI. Na oku mam kilka modeli X370:

- ASRock X370 Pro 4

- Asus Prime X370-Pro

- Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5

 

Ewentualnie coś na B450.

Sprawdz czy na kazdej masz 32MB kostke biosu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie testów jednak postanowiłem zmienić płytę główną. W sumie koszta zakupu nie wyjdą mnie jakieś wielkie - maks 150-180 złotych dopłaty (po sprzedaży mojej) może, a jak już zmieniać to na taką, która da mi pełne manualne wsparcie dla OC w UEFI. Na oku mam kilka modeli X370:

- ASRock X370 Pro 4

- Asus Prime X370-Pro

- Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5

- MSI X370 Gaming Pro Carbon

 

Ewentualnie coś na B450.

 

Zmieniać x370 na x370 to totalny bezsens . Jak już to b450/x470 . Chyba znów można polecić msi b450 Max, bo raczej już jako takich problemów nie ma na nich .

 

X570 się nie opłaca, jak już na b450 śmigaja biosy , ja kupiłem x570 bo jeszcze wtedy jak miałem b450 tomahawka, to biosy były mocno niedopracowane . Chyba że wykorzystasz potencjał x570 to można brać . W oc nic nie zyskasz między b450 A x570 , miałem bezpośrednie przejście i potencjał oc procka się nie zmienił.

 

Ahh ta magia allegro , notua z 2 wentylami, zapinka am4 wisiała za 199zl 2tyg , zmieniłem cenę na 159zl , wziąłem 2 wentyle i poszła w 1 dzień . Za 40zl 2 wentyle noctuy mi zostały ^^

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w trakcie testów jednak postanowiłem zmienić płytę główną. W sumie koszta zakupu nie wyjdą mnie jakieś wielkie - maks 150-180 złotych dopłaty (po sprzedaży mojej) może, a jak już zmieniać to na taką, która da mi pełne manualne wsparcie dla OC w UEFI. Na oku mam kilka modeli X370:

- ASRock X370 Pro 4

- Asus Prime X370-Pro

- Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5

- MSI X370 Gaming Pro Carbon

 

Ewentualnie coś na B450.

 

Porozmawiaj @RemiKo, on ma Prime X370-Pro sparowane z 3600 i chyba jest zadowolony. Bardzo dobre osiągi miał na 1700+, teraz chyba też nie narzeka. Z ASrocka X370 to brałbym tylko Taichi ze względu na t-topology i możliwość wykręcenia wysoko RAM przy 4x8GB.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...