Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , posiada ktoś Pure wings 2 wentylatory w budzie ? 120mm pwm nadadzą się na aio ? Myślałem też o 2x 140mm na przód budy . Tył chyba ten spc rgb 120mm da radę , bo jakoś nadzwyczajnie głośny nie jest , a i tak powietrze gorące głównie uchodzi Góra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , posiada ktoś Pure wings 2 wentylatory w budzie ? 120mm pwm nadadzą się na aio ? Myślałem też o 2x 140mm na przód budy . Tył chyba ten spc rgb 120mm da radę , bo jakoś nadzwyczajnie głośny nie jest , a i tak powietrze gorące głównie uchodzi Góra:)

W Eisaberach montuje te wentyle, nadadza sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj @RemiKo, on ma Prime X370-Pro sparowane z 3600 i chyba jest zadowolony. Bardzo dobre osiągi miał na 1700+, teraz chyba też nie narzeka. Z ASrocka X370 to brałbym tylko Taichi ze względu na t-topology i możliwość wykręcenia wysoko RAM przy 4x8GB.

 

No ten Asus X370-Pro ciekawy się wydaje. UEFI ma wszystko co potrzeba do w pełni manualnego OC. Bios jest 32-megabajtowy w tym modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować. Dałem ogłoszenie w dziale kupię, ale zapewne i tak zamówię nowki. Myślę , że już temat kiszenia się w budzie wysokich temp zostanie zażegnany . Wczoraj tylko dorzucilem 2x noctua i juz parę stopni mi urwalo pomyśle też o jakichś gumowych podkladkach pod wentyle 140mm z przodu , żeby były jeszcze cichsze. Pozbede się corasirow 6x140mm to na 2 Pure wingsy będzie. Czy lepiej brać 140 pwm i przez rozgaleznik podłączyć do plyty wentyle , i ustawić fan stop do 45* na procku ? Bo rownie dobrze moge 3pin dac przez kontroler w obudowie i 5/7/12v chyba podaje na poszczególnych trybach . 120mm na aio na 100% wezmę pwm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.3 GHz allcore stable. Napięcie takie sobie, ale ogólnie taktowanie stabilne. Może przy 1.45v zrobiłby te 4.4 GHz.

 

aum2ta61nlw5_t.jpg

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem tak szybko Ci skończyło ten benchmark? Na 4.1ghz miałem ponad 14min , na 4.35 mam 13.37min , na oc ram mam 13.33min , na 4.4ghz mam 13.27min hmm . Ustawialeś jakieś priorytety , lub jakieś dodatkowe oc w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 3500X 20 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ja mam 4.35ghz allcore i ram 3733mhz cl14 , Windows świeżutki , wątków też 12 :).

 

W cinebenchu r20 ile masz pkt ? Ja okolice 4000pkt na tym nastawie, na 4.4ghz miałem 4038pkt

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie, czemu wycofano czesc laptopow HP z procesorami Ryzen 3500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wynika, że 3600x jest kompletnie nieopłacalny. Szkoda, bo brałem go pod uwagę jako alternatywe dla 3600. Wiadomym było że na początkowych sztukach wersji z X osiągnięcie 4.4ghz było niemalże niemożliwe (nie licząc sekundowych skoków na 1 czy 2 rdzeniach). Za to miał zapewniać podobne taktowania co 3600 przy niższym napięciu, na wykresie gdzieś to było nawet - i to właśnie z tego względu o nim myślałem.

Ale teraz dziwne rzeczy się tu wyprawiają - 3600 robi 4.35 przy sensownym napięciu, a 3600x ledwo 4.2 przy napięciu powyżej 1.4v

Oczywiście jest to kwestia późniejszej rewizji, 3600 sprzedają się jak ciepłe bułeczki a 3600x słabo, zalegają na półkach. Ciekawe jak będzie wyglądał młodszy 3600x .

 

A jaka jest sytuacja jeśli chodzi o porównanie 3700x z 3800x?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

U mnie w tym tygodniu pojawi się Zenek 3600 seria 1943SUS, zobaczymy co z tego wyniknie, jestem dobrej myśli :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 wątków plus stały zegar 4.3 daje mi przewagę 8 minut?

Te same wersje softu odpalaliscie, wydaje mi sie ze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpalilem ta z linku od kolegi Remiko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja raczej też, choć wszystko w pośpiechu - blender-benchmark-1.0b2-windows64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie wynika, że 3600x jest kompletnie nieopłacalny. Szkoda, bo brałem go pod uwagę jako alternatywe dla 3600. Wiadomym było że na początkowych sztukach wersji z X osiągnięcie 4.4ghz było niemalże niemożliwe (nie licząc sekundowych skoków na 1 czy 2 rdzeniach). Za to miał zapewniać podobne taktowania co 3600 przy niższym napięciu, na wykresie gdzieś to było nawet - i to właśnie z tego względu o nim myślałem.

Ale teraz dziwne rzeczy się tu wyprawiają - 3600 robi 4.35 przy sensownym napięciu, a 3600x ledwo 4.2 przy napięciu powyżej 1.4v

Oczywiście jest to kwestia późniejszej rewizji, 3600 sprzedają się jak ciepłe bułeczki a 3600x słabo, zalegają na półkach. Ciekawe jak będzie wyglądał młodszy 3600x .

 

A jaka jest sytuacja jeśli chodzi o porównanie 3700x z 3800x?

Zależy to od tego za ile go kupisz. Mojego kupionego za 780 złotych bardzo ciężko nazwać nieopłacalnym zakupem.

 

Mój 36X robi 4.3 GHz przy 1.4v ful stable według blender benchmarka AVX, więc myślę, że przy 1.45v zrobi stabilne 4.350-4.375 MHz (a może i 4.400) all core.

 

Te same wersje softu odpalaliscie, wydaje mi sie ze nie.

Ja wersję Tomcuga z AVX.

 

No tak, tylko ja mam 4.35ghz allcore i ram 3733mhz cl14 , Windows świeżutki , wątków też 12 :).

 

W cinebenchu r20 ile masz pkt ? Ja okolice 4000pkt na tym nastawie, na 4.4ghz miałem 4038pkt

Ja na razie maksymalnie zrobiłem w CBR20 multi 3834 pkt.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam tą samą wersję A 2minuty więcej :E . Jeszcze raz sprawdzę potem czy jednak czegoś nie namieszalem/ zrobiłem źle. Po cinebenchu nawet widać, że u mnie ten blender powinien szybciej pójść :P. Chyba że, dysk ma wpływ, bo Ty masz z tego co widzę m2 , ja sate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy ryszard coś strzela fochy. Jak wczoraj chodził ładnie i stabilnie na ramach 3733, tak dzisiaj nie chce się zabootować i aktualnie jade na auto z XMP :E Nie mam pojęcia co jest powodem tego stanu rzeczy. Nawet zwiększanie timingów nic nie daje, po prostu jakby nie mógł więcej niż 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za niskie napięcia do oc fclk? Ustawialeś ręcznie czy automat?

 

U mnie 3733 chodzi na vsoc 1.14v , vddg 0.93 , vddp 1v :)!

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie. Własnie wydaje mi się, że napięcia są jak najbardziej OK. Wcześniej hulało aż miło i wszystkie benche przechodziło, a teraz taka kupa się zrobiła. Nawet już dałem ten maksymalnie bezpieczny zakres napięć (soc 1.17, vddg 1.05, vddp 1.05) i dalej mam problem ze stabilnością. Mogę wine zwalić na beta bios od MSI :lol2:

Edytowane przez Anoizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze na asusie nie miałem problemu z bootem, nie ważne czy fclk było stabilne czy nie . Jedynie miałem problem z startem jak przesadziłem z oc , czy to procesora czy pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak, że 2-3 razy próbuje przejść posta, dioda od cpu debugu zapala się i gaśnie, za 4 razem wejdzie do systemu, a potem już nie chce w ogóle zapostować. Skoro wczoraj mi działało normalnie nawet z mniejszymi napięciami, a dzisiaj już nie, to gdzie leży problem, jak nie w biosie? Coś czuje że za miesiąc/dwa wpadnie jakaś inna płyta, bo z tym Tomahawkiem to same cyrki od początku mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , posiada ktoś Pure wings 2 wentylatory w budzie ? 120mm pwm nadadzą się na aio ? Myślałem też o 2x 140mm na przód budy . Tył chyba ten spc rgb 120mm da radę , bo jakoś nadzwyczajnie głośny nie jest , a i tak powietrze gorące głównie uchodzi Góra:)

Miałem w rękach te wentyle i chwile ich używałem dawniej, bardzo fajne za taka cene ciche i nic nie terkocze ale ciśnieniem to one nie grzeszą wiesz o tym :Up_to_s:

 

Na przodzie mam te dwie 140 Świerze od bikłajeta https://domsary.eu/wentylator-do-komputera-be-quiet-shadow-wings-2-bl086-140-mm-900-obr-min/p-34964073 są mega ciche i całkiem dobrze wieją jak na 900rpm

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkurzyłem się i wgrałem starszego biosa(1003ABBA). No i ruszył, chyba nawet lepiej niż wcześniej:

 

Sk1MNag.png

wi6Cw7c.png

 

Zejście z którymkolwiek SCL wywala wszystko(czasami uda się normalnie używać, czasami nie). Trfc po wcześniejszych doświadczeniach obstawiam że max 465 co się uda ustawić. 1T, GDM off, BGS on(zastanawiam się nad wyłączeniem). Rrcd niżej niż 20 powoduje black screen, trp w sumie tak samo. Oczywiście cep na 4.3/1.28 z llc 2. Proca podbijać już mi się nie chce dla tych 50MHz przy dużym wzroście napięcia. Teraz pytanie czy dałoby się jeszcze wydusić wydajności z tych CJR'ów? Mało widzę tematów z o/c tych kostek, a nie mam pojęcia czy idę w dobrym kierunku przy CJR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...