Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne, że u mnie przy losowych skokach taktowania do 4.4 GHz vcore w systemie dobija do aż 1.488v?. Tak płyta ustawia, czy to taka specyfika tego 3600X przy tym automatycznym mnożniku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że u mnie przy losowych skokach taktowania do 4.4 GHz vcore w systemie dobija do aż 1.488v?. Tak płyta ustawia, czy to taka specyfika tego 3600X przy tym automatycznym mnożniku??

Norma na auto, pod obciążeniem wszystkich rdzeni będziesz miał sporo niższe.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za niskie napięcia do oc fclk? Ustawialeś ręcznie czy automat?

 

U mnie 3733 chodzi na vsoc 1.14v , vddg 0.93 , vddp 1v :)!

Podając te nastawy zachęciłeś mnie do sprawdzenia ich u siebie na moich Dual Rankach i oto rezultaty:

 

Zapodałem sobie wszystkie ustawienia z kalkulatora z zaimportowanym profilem XMP moich pamięci, reset BIOSu, wklepałem wszystko, uruchomiłem system i wychodzi na to, że wszystko działa elegancko:

 

testmem2gljws.png

 

Proc na Stock/Auto.

 

Wiadomo, całość jest jeszcze do poprawki, ale zdziwiło mnie, że jest stabilnie za pierwszym razem z kalkulatora i to jeszcze na Dual Rankach przy 1.42v oraz SoC na 1.13750v.

 

W sumie to nawet podoba mi się to ustawienie bo jest w teorii szybsze niż moje poprzednie 3600MHz CL14 @ 1.45v.

 

A w praktyce jeszcze się okaże, bo będę je testował na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę:) . Oby śmigalo elegancko . U mnie jest stabilnie w pełni fclk , od pierwszego dnia używania tego cpu . Nie miałem ani jednej scinki/resetu , śmiga jak Bóg przykazal :) . Nie próbowałem schodzić niżej, vddp pomogło mi pocisnac ram na równe timingi po 14 , wcześniej miałem 0.9 I miałem niestabilność ramu , teraz przechodzi testy stabilności bez problemów:) . Już do biosu nawet nie wchodzę, bo nie ma co poprawiać, jest ślicznie i niech tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie wygląda to tak, że 2-3 razy próbuje przejść posta, dioda od cpu debugu zapala się i gaśnie, za 4 razem wejdzie do systemu, a potem już nie chce w ogóle zapostować. Skoro wczoraj mi działało normalnie nawet z mniejszymi napięciami, a dzisiaj już nie, to gdzie leży problem, jak nie w biosie? Coś czuje że za miesiąc/dwa wpadnie jakaś inna płyta, bo z tym Tomahawkiem to same cyrki od początku mam.

 

A jesteś pewny, że tamte nastawy 100% stabilne? Zrobiły przynajmniej 500% memtesta (choć to i tak krótko), 15 cykli testmema i przeszły dłuższe obciążenie occt/prime?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że u mnie przy losowych skokach taktowania do 4.4 GHz vcore w systemie dobija do aż 1.488v?. Tak płyta ustawia, czy to taka specyfika tego 3600X przy tym automatycznym mnożniku??

Normalna patola, u mnie skoki do 1.494, dlatego dałem offset -0.08125

 

Cholera, nie mam żadnej fotki ze składania, a ciekawi mnie z którego miesiąca ten mój 3700X, ale nikt tego nie brał, ja kupowałem w listopadzie, czyli pewnie padaka z początków produkcji :( Serio tylko na czapce można to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy ktoś co dokładnie oznacza błąd tej treści?

"memory pmu training error"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie timingi miałeś ręcznie? Płyta nie przeszła pomyślnie testu ramu podczas startu , tak mniej więcej w moich oczach wygląda ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Timingi były ręcznie ustawione. Tak myślałem że to coś z ustawieniem Ramu.

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już z cadhbacku dostał siano na konto od Asusa? Wczoraj do nich kolejny raz napisałem i dziś dostałem takiego maila:

 

Hello Mariusz Kustra,

 

thank you for participating in this Promotion. Your claim has already been approved.

 

The payment of your cashback / shipping of your bonus usually takes place within 90 days after the release of your application.

 

We kindly ask you for your patience.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal czekam ale od zatwierdzenia 90dni to jeszcze maja czas :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od zatwierdzenia minęło 60dni , wiec mają czas ... będę ich pilnował, żeby przysłali siano :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile? To jednak MSI lepiej rozwiązało tę sprawę z kodami Steam na 25 dolanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci przetestowane 2,5 godziny na Podboju w BF 5 bez V-Sync'u:

 

Temp otoczenia 25 stopni.

 

bf53k7kel.png

 

Jak widać proc na Stock/Auto trzyma 4.2GHz @ 1.35v średnio, temp średnio jakieś 56 stopni, Power średnio 75W, użycie procka ~70%, chłodzenie cichutkie.

 

Jak na Dual Ranki to chyba całkiem niezły wynik ;)

 

Podoba mi się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztywny nastaw redukuje temperatury, ale chyba ja miałem niższe napięcia na moim na auto, mimo że potencjał nie jest jakoś przerażająco wyższy u mnie . Ale i tak jak na ryzena 3600, podziwiam ten Twój egzemplarz, dzięki niemu, złapałem wenę , aby wziąć młodą używkę , a nie nówkę ze sklepu , i jak widać się niezmiernie opłacało. Rekordy geekbencha pobite i pewnie, jeszcze trochę czasu minie zanim je ktoś pobiję :D. Timingi jak poprawisz to całkiem fajna wydajność będzie, w sumie główne powinny latać na 16.19.16.16 :P .

Ja mam mętlik w głowie, brać drugi zestaw patriotów , i liczyć na to , że daisy chain pociągnie ramy na tych samych timingach ? Wiem, że przy 4 modułach, jest minimalnie większa wydajność , bdie wymierają , więc nie stracą na wartości. A zawsze na długowieczność 32gb się przyda, karta u mnie zostaje do końca gwarki, czyli do końca 2021r :P. Fullhd też jak na razie, nie dorosłem do 1440p chociażby, więc wydajność procka się będzie liczyła. Procek też musi dać radę jeszcze ponad rok, kupię nowy typ i więcej rdzeni około 4 miesięcy po premierze, mam uraz po moim pierwszym egzemplarzu, kupionym miesiąc po premierze , i drugi raz się na to nie złapię ...

 

Ogólnie jak na razie, jestem zadowolony z kompa, chociaż coś mi w nim hałasuje, jest to cichy dźwięk ale mnie wkur... , mam podejrzenie, że to wentyl chipsetu , bo to taki dziwny hałas, odpinałem pompkę, wentylatory, gpu stoi i zostało albo pch , albo starty ssd crucial 240, albo zasilacz, to jest taki delikatny pisk, praktycznie go nie słychać a mnie doprowadza do szału w idle :E.

 

Będę polował na promkę i wezmę albo x570 pro , albo strix f gaming, ale nie dam więcej niż 900zł, obiecałem że jak ten nastaw będzie stabilny to tak zrobię. Zmiana płyty tylko i wyłącznie przez daca, bo tak to nie narzekam na nią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tym błędem o który pytałem rano? Kwestia niestabilnych timingów przy taktowaniu 3466? Poluzować z 17-18-18-34-80?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja, do kompletu wleci MSI Gaming Plus MAX i Ballistix 2x8GB 3200 CL16, jutro będzie składane.

 

IMG_20191218_223239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

To dobra informacja, że idzie już takie nowe procki też u nich dostać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze potencjał sprawdź , bo powoli trace wiarę, że młodsze to lepsze egzemplarze... Chyba to się nie pokrywa , ale częściej można trafić coś lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dochodzi różnica w fabrykach (PGT vs SUS).

 

Obecnie wiemy tylko tyle, że SUS się sprawdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, wcześniej miałem 1927sus A takiego rodzynka chyba nikt nigdzie nie znajdzie xd. Ale w sensie odwrotnym . Obserwowałem cały czas i data daje szansę częściej na lepszy egzemplarz, ale nie ma mowy ze każdy młodszy jest lepszy od starszego

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o SUS, chodziło mi o mojego procka, Twojego i usera Anoizm.

 

Wszystkie nowsze i radzą sobie dobrze :)

 

Wiadomo, że 100% pewności nie ma nigdy ;)

 

Sam się zastanawiam, czy nie zaryzykować i nie kupić sobie jeszcze jednego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten mój nowy i Twój to też susy :P .

Teoretycznie tak, ale trzeba dać im sztywny nastaw, wtedy będzie widać wszystko :P.

Chcesz pobić, mój rekord w geekbencha :D ? Szczerze, sam chciałem kupować i ewentualnie robić zwroty, korci te 8700pkt w geekbenchu , a tu już nie dam rady :lol2:

Mój procek się skończył przy 8575pkt, może do 8600pkt bym dał radę jakimś cudem dobić. Ale to i tak jest kosmiczny wynik, 3700x po tyle pkt miewają :E

Na daily nastawie do 8450pkt mam, na identyko co w sygnie i jest 100% stabilny :D .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...