Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pobawiłem się znów w PBO i zauważyłem, że okazjonalne spadki do 3600MHz w Battlefieldzie zniknęły całkowicie :D

 

Proc w grze trzyma sztywno taktowanie jak w mordę strzelił, praktycznie jak na Stock'u, tylko ma 75-150MHz więcej na rdzeniach.

 

Dwie sesje grania:

 

bf54pbozwjox.png

 

bf55pbohgkic.png

 

Średnio trzyma niecałe 4300MHz pod obciążeniem na Multi na Podboju, jest jakieś 3-4 stopnie średnio więcej, około 10 fpsów średnio więcej, spadło średnie wykorzystanie procka o jakieś 5% względem Stock/Auto ~4.2GHz.

 

Napięcie jest nieco wysokie i właśnie z uwagi na nie zastanawiam się czy zostawić sobie PBO czy jednak wyłączyć.

 

Nie chcę sztywnych nastawów, bo mój proc nie zrobi 4400MHz ani 4350MHz sztywno przy rozsądnym napięciu, a przy PBO mam takie wartości w grach i aplikacjach jednowątkowych.

 

Na fajnym napięciu mogę zrobić jedynie 4200MHz @ 1.28v i 4250MHz @ 1.34v. Wszystko powyżej wymaga już voltów i krzaczy pod AVX'em.

 

@novi:

 

Wstyd przyznać, ale na obecnych Dual Rankach, więcej niż 7700 nie zrobię :E

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/697146

 

Nie chce mi się przekładać na B-die i się ścigać w Geek'u, wolę moje 32GB ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ten mój nowy i Twój to też susy :P .

Teoretycznie tak, ale trzeba dać im sztywny nastaw, wtedy będzie widać wszystko :P.

Chcesz pobić, mój rekord w geekbencha :D ? Szczerze, sam chciałem kupować i ewentualnie robić zwroty, korci te 8700pkt w geekbenchu , a tu już nie dam rady :lol2:

Mój procek się skończył przy 8575pkt, może do 8600pkt bym dał radę jakimś cudem dobić. Ale to i tak jest kosmiczny wynik, 3700x po tyle pkt miewają :E

Na daily nastawie do 8450pkt mam, na identyko co w sygnie i jest 100% stabilny :D .

8600 punktów w multi 3700x geekbench? Jak mój 3800x czyli o maksymalnie 200mhz lepszy 3700x zrobił ponad 10k, mam gdzieś ss a to i tak było z bardzo luźnym ramem i tylko 4.4ghz na sztywno. Potencjał jest większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600 punktów w multi 3700x geekbench? Jak mój 3800x czyli o maksymalnie 200mhz lepszy 3700x zrobił ponad 10k, mam gdzieś ss a to i tak było z bardzo luźnym ramem i tylko 4.4ghz na sztywno. Potencjał jest większy

 

Moj 3700X robi ponad 10k:

 

fa642530e90f2348.png

 

 

8600 to zalosnie malo jak na tego procka.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 3700X robi ponad 10k:

 

fa642530e90f2348.png

 

 

8600 to zalosnie malo jak na tego procka.

Dokładnie, dlatego coś mi tu nie pasowało. Kolega @Novi chyba się pomylił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się znów w PBO i zauważyłem, że okazjonalne spadki do 3600MHz w Battlefieldzie zniknęły całkowicie :D

 

Proc w grze trzyma sztywno taktowanie jak w mordę strzelił, praktycznie jak na Stock'u, tylko ma 75-150MHz więcej na rdzeniach.

 

Dwie sesje grania:

 

 

 

Średnio trzyma niecałe 4300MHz pod obciążeniem na Multi na Podboju, jest jakieś 3-4 stopnie średnio więcej, około 10 fpsów średnio więcej, spadło średnie wykorzystanie procka o jakieś 5% względem Stock/Auto ~4.2GHz.

 

Napięcie jest nieco wysokie i właśnie z uwagi na nie zastanawiam się czy zostawić sobie PBO czy jednak wyłączyć.

 

Nie chcę sztywnych nastawów, bo mój proc nie zrobi 4400MHz ani 4350MHz sztywno przy rozsądnym napięciu, a przy PBO mam takie wartości w grach i aplikacjach jednowątkowych.

 

Na fajnym napięciu mogę zrobić jedynie 4200MHz @ 1.28v i 4250MHz @ 1.34v. Wszystko powyżej wymaga już voltów i krzaczy pod AVX'em.

 

@novi:

 

Wstyd przyznać, ale na obecnych Dual Rankach, więcej niż 7700 nie zrobię :E

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/697146

 

Nie chce mi się przekładać na B-die i się ścigać w Geek'u, wolę moje 32GB ;)

 

 

Timingi luźne , dlatego i wynik średni :P

 

Tu masz na crucialach mój wynik : https://browser.geekbench.com/v5/cpu/605946

 

 

W wyszukiwarce geekbencha znalazłem wyniki ryzenów 3700x na poziomie 8500-8600pkt , wiem że to mało, ale może taki wynik robi ram 3200mhz cl16 np ? Wiem że i dobrze ustawiony ryś 3700x robi ponad 10k pkt z palcem w nosie :). Tak samo jak w ryzenach 3600, jest spora rozbieżność . I są wyniki od 6tys pkt , ale i są prawie do 8600pkt , więc jest różnica :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejście z którymkolwiek SCL wywala wszystko(czasami uda się normalnie używać, czasami nie). Trfc po wcześniejszych doświadczeniach obstawiam że max 465 co się uda ustawić. 1T, GDM off, BGS on(zastanawiam się nad wyłączeniem). Rrcd niżej niż 20 powoduje black screen, trp w sumie tak samo. Oczywiście cep na 4.3/1.28 z llc 2. Proca podbijać już mi się nie chce dla tych 50MHz przy dużym wzroście napięcia. Teraz pytanie czy dałoby się jeszcze wydusić wydajności z tych CJR'ów? Mało widzę tematów z o/c tych kostek, a nie mam pojęcia czy idę w dobrym kierunku przy CJR.

 

Kolejne godziny zabawy za mną - oba SCL udało się jakimś cudem zjechać do 4T, procODT do 43.6. TRP z 19 powędrowało na 20 - mimo, że chodził, to po jakimś czasie sypał błędami. Lekko podbite napięcie na vddg i vddp - problemy z dzwiękiem(jakieś dziwne popiskiwanie). W memteście przez 3h żadnego błedu, inne benchmarki też przechodzi. Chyba zbliżam się do sciany oc tych ramów.

Edytowane przez Anoizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geekbench 5.

 

wynik auto:

hal0jd9cnous_t.jpg

 

wynik przy OC 4.3 GHz:

r4dgutr8hdby_t.jpg

 

Nie za niski ten wynik w multi czasem jest?

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niziutke , ale to wina wolnego ramu :). Na crucialach byś wykręcił okolice 8000pkt, jakbyś je dobrze podkręcil:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niziutke , ale to wina wolnego ramu :). Na crucialach byś wykręcił okolice 8000pkt, jakbyś je dobrze podkręcil:)

Zapewne może to i kwestia RAMu, aczkolwiek w sieci ludzie tez mają wyniki nieco powyżej 7000 pkt multi przy kręconym 36X. Kwestia indywidualna danego zestawu PC.

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/search?q=ryzen+5+3600x

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W geekbenchu sporo daje ram , przejście z cruciali na patrioty , i uzyskałem 300pkt więcej, na tym samym taktowaniu tzn 3533mhz :). A cruciale też miałem bardzo ciasno , tylko samsungi bdie z trfc zeszły mi spokojnie do 240t , na crucialach musiałem się zadowolić 530t bo później nie było stabilności:).

 

W głównym dziale o procesorach, jest temat geekbench 5 dawajcie wyniki , tam wrzucałem wyniki z różnymi nastawami ramu, bardzo ładnie widać jak dobrze ustawiony ram podbija wyniki do góry. Na nastawie z sygny mam 8400-8450pkt w geeku , ale zbytnio w ramach nie ma co poprawiać, bo są na prawdę ciasno puszczone , więc wyniku nie poprawię już.

 

Zanim trafiłem ten egzemplarz cpu , to najwyższy wynik w geeku był 8380pkt , i wątpię że to daily nastaw , to raczej nastaw do bicia rekordu , niekoniecznie stabilny. Więc jakby nie patrzył mój aktualny nastaw na codzień i tak jest niesamowity:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36X clock auto + 3466 18-19-19-40-80-1T, oraz offset vcore ustawiony na: - 0.12v.

 

0sv74qrow3n7_t.jpg

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudów bym sie nie spodziewał, raczej tak samo jak każdy Zen2 czyli okolice 4200-4350MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36X clock auto + 3466 18-19-19-40-80-1T, oraz offset vcore ustawiony na: - 0.12v.

 

0sv74qrow3n7_t.jpg

Ram masz mega wolny... takie timingi przy 3466 to masakra :E

Mój wynik https://browser.geekbench.com/v5/cpu/831897 ładnie równiutko wyszło :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabył już ktoś Ryzena 3950X i powie mi jak wygląda realny boost? :E

 

Teoretycznie do 4.7GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram masz mega wolny... takie timingi przy 3466 to masakra :E

Mój wynik https://browser.geekbench.com/v5/cpu/831897 ładnie równiutko wyszło :E

No nie jest to demon prędkości. W sobotę przysiądę i pobawię się z ręcznymi timingami na konkretnie. Zobaczymy co wycisnę z nich. Do CL16 może zjadę.

 

Ogólnie ten model ma taki sobi potencjał OC jesli chodzi o timingi.

https://thinkcomputers.org/adata-xpg-spectrix-d41-ddr4-3000-16gb-memory-kit-review/4/

Edytowane przez PCFan1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi luźne , dlatego i wynik średni :P

 

Tu masz na crucialach mój wynik : https://browser.geekbench.com/v5/cpu/605946

 

 

W wyszukiwarce geekbencha znalazłem wyniki ryzenów 3700x na poziomie 8500-8600pkt , wiem że to mało, ale może taki wynik robi ram 3200mhz cl16 np ? Wiem że i dobrze ustawiony ryś 3700x robi ponad 10k pkt z palcem w nosie :). Tak samo jak w ryzenach 3600, jest spora rozbieżność . I są wyniki od 6tys pkt , ale i są prawie do 8600pkt , więc jest różnica :P

Wynik 8500-8600 dla 3700X to coś nie tak, mój który nie jest kręcony i jedzie z pamięciami na XMP profilu robi około 9500 (9491) i to jest normalny wynik dla stock.

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młodziak się trafił, sam jestem ciekaw co pokaże :D.

Czym go będziesz schładzał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tym co na razie mam, czyli Gelid Phantom Black Edition Dual Tower.

 

W zasadzie pójdzie niedługo do następnego kompa i z chipsetem x570, a tego co mam do tej pory to Córka dostanie :-)

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PBO:

 

https://www.3dmark.com/3dm/42079956

 

Średnio 4266MHz w Physics test i wynik wyższy od Twojego?

 

 

A może uruchomie ten performance bias , który sugerowałeś ? Bo właśnie wynik mi się nie wydaję jakiś nadzwyczajny :P .

 

Gelid da śmiało radę, wrzucaj mu na start 1.35v i dopasuj takty tylko :P . Ciekawe czy 4.3-4.4 zrobi stabilnie na takim napięciu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perf bias nie wiadomo co robi, ale czasem potrafi parę punktów w benchmarkach dorzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...