Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No tak ale bez IHSa masz mniejszy docisk na CPU. Było obejrzeć filmik derbaurea o skalpie TR 3960X - nic nie dało.

AMD ma dobry lut a nie Intelowski guwnolit.

no nie do końca bo chyba angielskiego nie ogarniasz, wyraźnie jest w dwóch wersjach języcznych wspomniane ze blok nie ma idealnego docisku i na paście po dokręceniu mógł luźno ruszać blokiem co generuje dość spory luz miedzy cepem a blokiem, brak docisku generuje brak efektu ale czy z odpowiednim dociskiem będzie to efekt WoWwww, bedzie tak samo jak na poprzednich skalpach i różnice zakręcą się na poziomie ~5°

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro cebula na całego, ktoś użył 24 kody i sprzedaje konto z subskrypcją na 2 lata :E

Gra teraz będzie niegrywalna, przybędzie sporo cziterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiada ktoś Ryzena 3800x i ma takie same skoki napięcia w idlu? Mam najnowszy BIOS na płycie Asusa x570 gaming-f i napięcie skacze między 1.080 do nawet 1.5

Nie wiem czy to normalne czy powinienem się martwić? Przy graniu to wraca do normy, zresztą w HWinfo uśrednione napięcie jest przeważnie w okolicach 1.36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszędzie promo na 3800x w polszu? O co kaman? Wie ktoś coś? Czy były obniżki u AMD bo np. na amazonie nie widzę i jakbym nie liczył to najtaniej wychodzi powyżej 1600 bez bandyckiego przelicznika a z bandyckim tak jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszędzie promo na 3800x w polszu? O co kaman? Wie ktoś coś? Czy były obniżki u AMD bo np. na amazonie nie widzę i jakbym nie liczył to najtaniej wychodzi powyżej 1600 bez bandyckiego przelicznika a z bandyckim tak jak zwykle.

Po prostu 3800x / 3600x zweryfikował rynek. Zalegały na półkach te procki to trzeba coś ruszyć. 3700x w X-kom 1479, a 3800x 1529. 50 zł różnicy w cenie odzwierciedla rzeczywistą różnice w wydajności. W cenie pierwotnej, dopłata prawie 300 zł do 3800x to była głupota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zawinąłem na raty bo wychodzi to całkiem zacnie. Ktoś wie czy da się zgonić te gry z rewardsów? bo jak Boarderlands 3 sobie chętnie ogram tak The outer worlds już skończyłem na XGP i mi będzie niepotrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dostaniesz 2 kody do aktywacji gier, i jeden aktywujesz na swoim koncie amd, a drugi "nowemu właścicielowi" Ja przynajmniej tak mam z kodami do rx5700xt , kod na game passa oddzielnie i oddzielnie na gre ;).

Byle , Ci się dobra sztuka trafiła, na zagranicy było widać już z 3tyg temu sztuki 3800x co robiły 4.4-4.5ghz w okolicach 1.35v allcore , więc może jedna z takich Ci się trafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle tam 4.2 robił i wsio styka. Całkiem doskonały deal za 1529 XGP używam to sobie przedłużę. Boarderlandsa chętnie ogram, to już jestem co najmniej 150 ziko do przodu. Jak za TOW wezmę flaszkę to się jeszcze napije ;) No i sprzedam r5 3600 póki coś warty. Myślałem nad 3600x ale sobie pomyślałem że zyskam max kilka % a przy 3800x to przynajmniej mam dodatkowe jajka w sam raz na porty z ps5 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu cokolwiek znaleźć więc zapytam wprost , posiadając dobre chłodzenie ''wodne'' na ile można przeciętnie pocisnąć Ryzena 3700/3800

dość mało info od wujka googla , czy jest szansa na 4500MHz na wszystkich rdzeniach ??? jeśli można to poproszę jakieś linki do stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kwestia temperatur, słaba sztuka wykłada się na takim 4.3 GHz od razu, zanim jeszcze temperatura wzrośnie (od razu bsod lub reset).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa jest że zrobisz ale raczej co najwyżej stabilny w grach będziesz przy wysokim napięciu. No i tylko jeśli trafisz dobry chip. Bardziej jak 4.3 jest realne. Jak widzisz na razie wszyscy ostrożnie wymieniają pierwsze rzuty zena2 na nowsze partie, bo tak naprawdę to jesteśmy na etapie "ktoś widział więc się śpieszcie" Ja wziąłem tylko dla tego 3800x bo w x-komie można szybciej raty spłacić więc mogę sobie zawinąć i nie odczuć tego zbytnio na kieszeni. Bo tak naprawdę to już 3600 na 4.0 GHz obskakuje moje potrzeby z nawiązką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wyglada 3900x z aktualnych dostaw? kreci sie cos lepiej niz pierwsze sample z premiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to nie wiem jakim cudem dał x-kom radę ale mam dziś w łapach procka i tak jeszcze go nie wsadziłem ale 37 tydzień produkcji końcówka sus. Zastanawiam się jakie ma I/O bo o ccd się nie martwię bo nawet padlina będzie zacna.

 

Edit:

Dobra zmontowane no i jak pech to pech kryonauta mi zbrakło musiałem się rypać 20 minut aby rozsmarować pastę na pergamin ale wygląda na to że tragedii nie ma jeśli chodzi o tempy. Poniżej fotka procka i wstępnie walnąłem foteczke w halo reach (tutaj mój 3600 bez PBO wrzucał całe 4075MHz w porywach do 4100. 3800x jednak trochę lepiej, co bin to bin. Tak średnio jak chwile pograłem to lata powyżej 4400 i oczywiście zrzuca do niższych zegarków. HWinfo pokazuje że bez żadnych auto oc, pbo itd. 4 rdzenie wbijają 4550, 2 4500 i 2 4525 MHz. No nie powiem xD Ram na razie puszczony luźno Cl16-16-16-32 trc 48 trfc 312 i reszta jak płyta ustawiła na 1.35v. Tym razem trafiłem nieźle. Wcześniej myślałem o OC na sztywno ale mi przeszło xD wywalone. Dobra idę pomóc przy wigilii bo mnie ukrzyżują. Wesołych świąt.

 

gFP3Ibkl.jpg

jOkBCLEl.jpg

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezent na gwiazdkę:) . 3800x z taką data produkcji , może być zacnie :)! Dziś 2 paczki do mnie dotarły ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladna sztuka 3800X, ustawilbym go na sztywno 4,5Ghz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił jak jest, bez sensu żyłowac dla 50MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił jak jest, bez sensu żyłowac dla 50MHz.

Tylko to sa takty w grze a przy takim CB20 mu juz zbije zegary. Dla mnie dobre OC to takie jak w Blenderze z AVX przejdzie test z zegarami wysoko i na sztywno bez zrzucania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puściłem memtesta aby zobaczyć jak to się zachowuje @100% na 12 GB i no jest nieźle. Ja wiem nie czuje potrzeby tego ustawiać na sztywno. Warto było zaryzykować beke mam z toola do weryfikacji kodzik XGP wszedł, a na gry już musiałem wysyłać fakture do supportu i nie ma że pogram sobie w borderlandsa xD pazerniaki a fotki kodu i tak im nie zrobiłem. Jakby ktoś chciał to puszczę w dobrej cenie mojego mocno średniego 3600 ;)

 

4voQARMl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idioci z AMD. Ja kupiłem kod za 59zł i kolega na swoim 3700x zweryfikował i mam The Outher Worlds.

A Tobie kazali skany wysyłać kretyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że dlatego, że przez ten mobas przeleciało już 4 ryzeny xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączenie PBO i auto OC coś w ogóle daje? W Cine czy Geeku wyniki bardzo zbliżone chyba, że ja coś źle robię? W zakładce creator mode najpierw wchodzę w pbo i klikam apply, potem w auto oc i to samo, program restartuje komputer i to już jest włączone w tym momencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie w biosie i daje około 50MHz na przeciętniaku i ze 100 MHz na lepszych.

 

Tak nie śmiało sprawdziłem 4.4 na 1.325v z dropem do 1.306v i cinebencha to wciąga nosem ale testować pod wypalarkami nie będę bo tej pasty nałożyłem na grubość kartki papieru xD No i drapie się po głowię, bo mój bios pokazuje mi w per ccd oc że mam ich dwa xD

 

Ps 4.45GHz w cb20@1.306v w stresie też nie robi mu różnicy.

 

N67sKMTl.jpg

 

Spróbowałem czy przejdzie cb20 na 4.4 GHz na 1.3v na llc3 co daje pod obciążeniem 1.28v i nie ma problemu żadnego. Czas zacząć gry zassysać ale jak się w cb20 nie sypie to w grach też się nie wywali.

 

Edit: 4.5 GHz crashuje nawet przy 1.356v więc 1.375v pewnie potrzebne. Zostawiam 4.4 na sztywno :) ale do 4.45 GHz styka jak wyżej 1.3v. Ten cpu to rakieta jest

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sprawdzic 4,5ghz na jakim napieciu przejdzie CB20, pamietaj zeby proces ustaswic na wysoki za kazdym razem jak odpalasz CB20.

 

Ogolnie piekna sztuka, moj do 4,4Ghz do CB20 potrzebuje 1,49v zeby przejsc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...