Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A we wrześniu jak 9600KF okaże się za słaby do CP2077 to wróci do 3600 :E ... i tak w zależności od tytułu.

On nie gra w singlówki. Raczej stricte multi.

 

Ja bym na pewno nie zmienił na 6/6, jeszcze 8/8, 6/12 takie 8700k to ok, ale robić "wątkowy" downgrade!? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu walcze z windą a tu się zaczęła dyskusja na mój temat :E .

Od początku.

Szukałem dobrej płytki na x470 , z dobra sekcja , dacem słuchawkowym. Ale i kolejnym powodem chęci zmiany plyty ,była teoretycznie piszczaca sekcja zasilania .

Nic ciekawego się nie pojawiało, aż się pojawila i5 9600kf za 650zl , popatrzylem na ceny płyt głównych i za pazdzierze w uzwyce trzeba położyć 350-400zl , odpuściłem temat . Wieczorem jednak pojawila się z390 aorus elite za 480zl , po chwili namysłu, zakupiłem procek i płytę.

Dodatkowo, mam opcje zakupu za miesiąc-dwa i7 8700k , pewna sztuka , po skalpie 5 na przodzie powinna pokazać, 300-400zl taniej od ceny jaka będzie rynkowa , wiec jest dobra opcja .

Nie miałem jakiegoś ultra parcia na zmianę platformy, chciałem zostać na am4 , ale akurat się pojawiła taka okazja , i postanowiłem posmakować/potestowac .

Fakt gram na 240fps, ale na max wykreconym rysiu + ram na ostro miewałem drop do 160fps , jak popuscilem procek do 4.2 to juz 130-140fps potrafi się pokazać.

Zaslyszalem od 2 osób, ze i5 9400f bije ryzena 3600 w mojej ulubionej grze . Skoro tak jest na prawdę, to powinienem mieć lepszy komfort gry .

 

Co najciekawsze, na z390 pisk jest identyczny , odlaczam przewod od neta i znika , również słychać wysoko , na wysokości Cpu. Odpialem blokopompke i dalej słychać. Nie wiem od czego jest ten pisk , ale mnie on denerwuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa pod biurko to piszczeć przestanie :D

 

Sprawdź wyjście słuchawkowe żeby nie okazało się że ma zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone , nie ma . Tylko muszę pobrać inna audio console bo nie wykrywa oporonosci słuchawek. Jakość gry bardziej naturalna niż na asusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienie może być w ustawieniach wyjścia nawet bez sterowników dedykowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze bardzo dobra sekcja w Asusie x570 okazała się głośniejsza od wentylatora chipsetu.

 

A jeszcze nasłuchał się że i5 w APEXie ma lepszy FPS to musiał sprawdzić :D W sumie jak apetyt urósł w miarę jedzenia, to ryzen jest za słaby do 240 czy 300FPS.

A dlaczego ty zmieniłeś 8700k na ryzena 6/12 tego też nie kumam :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reset pc i wzmocnienie mogę wybrać. Gra całkiem całkiem. Jeszcze poszukam normalnych sterowników z consolą a nie consola z windowsa.

Komp ustawiony stock totalny , tzn procek auto , ram 2133mhz cl15 :E . Ale dziś mi się nie chcę walczyć, idę się odstresować :P.

Ogólnie na razie nie ma niestabilności żadnych , ale chwilkę pograłem tylko w apexa bez licznika fps .

Zaraz gra z licznikiem, i normalne miejscówki , z karty uv zdjęte. Jutro chyba w ram się pobawię, 3600cl14 cr1 startowało ale windows mi się wysypał, więc zrobiłem przywracanie.

 

Minciu zmienił i7 na ryzena, bo po zmianie jeszcze siano w portfelu zostało . Ja mam trochę inną opcję na zakup i7 , więc sens zmiany jest .

Do tego wpadła tania płytka , z dobrym wypasem , więc też łatwo nie jest upolować takich okazji, ale jednak się udało :P. Co mogę powiedzieć, już na pulpicie widzę "przymulanie", ale zobaczę jak ustawie ram itp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w cenie używek 8700k z z370 (max OC 4700 avx offset 2) dostałem płytę, proca i ram nowe.

 

No i chciałem coś pod raida PCIe.

 

Jak wyjdą nowe intele to może skuszę się na jakąś promocje. A pozniej zeny 4000 i tak się kręci. W sumie od czasu 4770 lecę bez dopłat nie licząc wtopy z 3600c15 triendz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiek nie sprawdził się ?

 

@Minciu

 

cyt. : "Pare osób twierdzi ze Intel daje więcej fps w apexie"

Stwierdzam, że jednak bardziej do gustu przypadła mi i7.

Teraz zmieniłem płytę na B450 i czasem z głośników czy słuchawek wydobywa się takie charczenie/szelest nie wiem jak to dobrze nazwać.

Jutro cały dzień będę w domu to może na nowo postawie system.

 

 

Jakby ktoś jakimś cudem nie miał co robić i mógłby podzielić się zdjęciami/filmikiem z zakładki OC w płytach MSI. Coś mi blokuje procesor przez co mimo wyższego taktowania CPU i tak samo ustawionego tamu mam gorsze wyniki niż na 3600 i do tego w cs:go przy większej zadymie skacze mi choke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć, już na pulpicie widzę "przymulanie", ale zobaczę jak ustawie ram itp :P

Brak HT. Alt TAB w grach / chrome powinien mulic najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne . Teraz krótki gameplay w cs go lecę, o 22 apex to bede cos więcej wiedzial . Chociaz ten nastaw dużo mi nie da i wiem ze bedzis mniej fps niz na ryzenie:) .

Fps minimum 178 , max 468 , avg 267 w cs go. Fps benchmark 385fps

Dla porównania , ryzen 3600 4.35 + ram jak niżej minimum 268fps , max 760fps , avg 485fps , fps benchmark 567fps :)

Na razie patrzę na wyniki z sporym przymrużeniem oka, ram 2133mhz to się nadaję do ... Przeglądania internetu :X.

 

Przy 100% obciążenia ma 1.14v , dużo czy mało na 9gen ? Temp poniżej 50*

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzam, że jednak bardziej do gustu przypadła mi i7.

Teraz zmieniłem płytę na B450 i czasem z głośników czy słuchawek wydobywa się takie charczenie/szelest nie wiem jak to dobrze nazwać.

Jutro cały dzień będę w domu to może na nowo postawie system.

 

 

Jakby ktoś jakimś cudem nie miał co robić i mógłby podzielić się zdjęciami/filmikiem z zakładki OC w płytach MSI. Coś mi blokuje procesor przez co mimo wyższego taktowania CPU i tak samo ustawionego tamu mam gorsze wyniki niż na 3600 i do tego w cs:go przy większej zadymie skacze mi choke.

standardowo soc podbij na 1.15v przy ramie powyżej 3600 i jeśli masz sterowniki sata od amd to je usuń aby zostały standardowe, sprawdz czy coś to dało

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone , nie ma . Tylko muszę pobrać inna audio console bo nie wykrywa oporonosci słuchawek. Jakość gry bardziej naturalna niż na asusie

Nie chcesz kupić STXII xD bo ja ostatnio odinstalowałem drivery bo asus wydał nowe drivery i nie mogę już karty zainstalować na ostatnim biosie. Potem jak sprawdziłem to asus nie wydał nowych driverów tylko w kilkuletnich zmienił nazwę archiwum i napisał, że wydał nowe. Walić ich prądem to mało. Na intelu karta chodzi jak złoto. Tak swoją drogą potestowałem modowane drivery dla realteka i jest faza bo w zależności od paczki grają inaczej. Dedyki asrocka grają ekstra, a zainstalowałem super hiper creative 720 i grają jak przez koc. Są jeszcze modowane paczki uad które też w zależności od wersji grają w miarę lub jak przez koc ale najlepiej śmigają dedyki. Jakbym nie sprawdził to bym nigdy nie przypuszczał, że dźwięk realteka się zmienia dość drastycznie w zależności od drivera. Niestety instalacja modów bez revo jest raczej nie możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć, już na pulpicie widzę "przymulanie", ale zobaczę jak ustawie ram itp :P

Bez urazy, ale to jest placebo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy odpowiednikiem ryzena 3600 6/12 u intela jest i7 9700? Chodzi mi o procesory dostępne w sprzedaży.

Kompletuję główne podzespoły i sprwadzam czy jest jakakolwiek alternatywa dla zestawu AMD. Nie interesują mnie procesory 6/6 i 8/8 też wydaje mi się gorszym rozwiązaniem niż w miarę mocne 6/12.

AMD wychodzi 850+350lub450+300zł za ram,proc,płyta. Płyta aurorus elite albo MSItomMAX.

Intel wychodzi 1500+500+600zł?+300zł. Czy da radę tutaj taniej? Oczywiście chodzi o nowe. Boje się używanych płyt intela ze względu na piny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 nigdy nie konkurowal z 9700K, tutaj R3700X.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu interesować się sekcją szczególnie w jedno chipletowych ryzenach (3600/3700/3800), bo nie jesteśmy w stanie wyciągnąć z CPU takich ilości ciepła, aby zacząć rozgrzewać sekcję. Dodatkowo sama sekcje przyjmie na klatę 20-30*C więcej niż CPU, które zawsze będzie najcieplejsze.

 

BZDURA!

 

Ale co ja tam wiem, dlatego pozwolę sobie załączyć materiał pokazujący że nie masz racji.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nolcn9EGdnQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 2133mhz cl15 miał taki wpływ, ustawilem 3300 cl14 i juz jest o niebo lepiej , tak samo w grach .

 

I5 9400f nie jest na równi w apexie z ryzenem 3600 , tu mialem 4.3ghz na rdzeniach , 9400f ma 3.9ghz , wiec 400mhz różnicy, i dopiero z ramem 3600mh cl14 + 4.5ghz rdzenie mam ten sam fps co miałem na 3600 4.2ghz i ram 3733mhz cl14 .

Podejrzewam , ze choćby w opor ram wykrecił na 9400f to i tak przegra z ryzenem .

W cs go 4.5ghz +Ram 3300mhz cl14 503 fps w benchmarku , wiec troche mniej niż na ryzenie 4.2 z lekko z optymalizowanym systemem (560) na 4.2ghz

 

Ustawilem ram 2666mhz cl15 procesor Stock i w apexie mam dropy do 110-120fps. Widać że ram dużo daje . Ale wracajac do tematu mam na razie walkę o stabilnosc .

Wczoraj przez 2h było wszystko super , zaktualizowałem bios , windowsa i zaczęły pojawiać się bsody:E . Nie chce być złym prorokiem ale chyba trafiłem uwalone Cpu. Na auto nastawie prime wyrzuca core3 , dziś zacząłem ustawiać cpu na sztywno i 4.7ghz nie ma szans na 1.38v , occt zamarza po 5sek :E . Ale ustawilem 4.5ghz 1.35v , occt przeszedł 20min avx2 , temp okolice 50* . Zostawilem go na dobre pół godziny na pulpicie , nie wysypal się jeszcze , wiec bardzo możliwe, ze ten core 3 potrzebuje zdecydowanie wiecej papu niz reszta rdzeni . Vid 1.14v ma pod occt avx2 na auto. Potestuje , jeśli tak bedzie to pojedzie na rma .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3600 nigdy nie konkurowal z 9700K, tutaj R3700X.

No tak mój błąd. Sądziłem, że to 6/12 a to 8/8. I chodziło mi o 9700 bez K.

Najtaniej widzę po 1500zł a 8700,8700k,8086 nie ma już w sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 2133mhz cl15 miał taki wpływ, ustawilem 3300 cl14 i juz jest o niebo lepiej , tak samo w grach .

 

I5 9400f nie jest na równi w apexie z ryzenem 3600 , tu mialem 4.3ghz na rdzeniach , 9400f ma 3.9ghz , wiec 400mhz różnicy, i dopiero z ramem 3600mh cl14 + 4.5ghz rdzenie mam ten sam fps co miałem na 3600 4.2ghz i ram 3733mhz cl14 .

Podejrzewam , ze choćby w opor ram wykrecił na 9400f to i tak przegra z ryzenem .

W cs go 4.5ghz +Ram 3300mhz cl14 503 fps w benchmarku , wiec troche mniej niż na ryzenie 4.2 z lekko z optymalizowanym systemem (560) na 4.2ghz

 

Ustawilem ram 2666mhz cl15 procesor Stock i w apexie mam dropy do 110-120fps. Widać że ram dużo daje . Ale wracajac do tematu mam na razie walkę o stabilnosc .

Wczoraj przez 2h było wszystko super , zaktualizowałem bios , windowsa i zaczęły pojawiać się bsody:E . Nie chce być złym prorokiem ale chyba trafiłem uwalone Cpu. Na auto nastawie prime wyrzuca core3 , dziś zacząłem ustawiać cpu na sztywno i 4.7ghz nie ma szans na 1.38v , occt zamarza po 5sek :E . Ale ustawilem 4.5ghz 1.35v , occt przeszedł 20min avx2 , temp okolice 50* . Zostawilem go na dobre pół godziny na pulpicie , nie wysypal się jeszcze , wiec bardzo możliwe, ze ten core 3 potrzebuje zdecydowanie wiecej papu niz reszta rdzeni . Vid 1.14v ma pod occt avx2 na auto. Potestuje , jeśli tak bedzie to pojedzie na rma .

A jak masz vccio/saa ustawione, intel to nie AMD i tam trzeba troszke bardziej rzezbic.

 

Dlaczego ram ustawiasz na 2666 a nie chociaz na 3200?? :hmm:

 

No tak mój błąd. Sądziłem, że to 6/12 a to 8/8. I chodziło mi o 9700 bez K.

Najtaniej widzę po 1500zł a 8700,8700k,8086 nie ma już w sprzedaży.

Jaka rozdzielczosc monitora i jakie gpu z tym poleci??

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem totalnie na auto bios jak mialen bsody , teraz sa 1.15v vcio 1.15v ram 3300mhz cl14 , zrobiłem taka mini symulacje , jakby ktos miał plyte b360np :) . Ale podejrzewam , ze cpu uszkodzony , wiec albo rma , albo zwrot . Jak zwrot, to muszę kumpla przycisnąć, niech zmienia i7 na i9 jak najszybciej:p .

 

Nie chce mi sie wyciągać plyty , bo ogólnie mi pasuje . Jak rma to muszę coś zamówić na przeczekanie . W sumie żeby sprawdzić , czy to nie z powodu plyty mam bsody to wystarczy najtańszy Cpu pod z370/390? Piny sa proste i na 1000% ich nie uszkodzilem , procesor bardzo delikatnie i równo włożony w Socket , z reszta pare lat zmienialem Cpu w intelu i raz tylko z swojej winy uszkodzilem 2 piny, ale procesor krzywo włożyłem do socketu i go przesunalem . A tu siadł idealnie, i nie był wrzucony w socket , tylko bardzo delikatnie położony.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

fullhd albo 1440p albo 4k ale wszystko w 60Hz. Grafika to gtx1080 ale nie chcę jej zmienić do premiery nowych kart nvidi. Na razie wystarcza mi całkowicie.

Wcześniej miałem procesor 6700k i do premiery nowych konsol wydaje mi się, że bez problemu by wystarczył ale muszę oddać płytę, procka i ram więc szukam nowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak masz vccio/saa ustawione, intel to nie AMD i tam trzeba troszke bardziej rzezbic.

 

Dlaczego ram ustawiasz na 2666 a nie chociaz na 3200?? :hmm:

 

 

Jaka rozdzielczosc monitora i jakie gpu z tym poleci??

Pewnie dla tego, że i5 9400kf miał jeszcze wczoraj rozwalić ryzena 3600, a podstawowym problemem tanich płyt Intela to blokada OC pamięci. Więc test mile widziany.

 

 

Ps. Szemrane testy z szemranych portali jutubowych można sobie wsadzić głęboko w zadek. Inwazja wykresikow bez podania źródła to zwykła sciema i wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W apexie i5 9400f + ram 2666mhz będzie albo słabszy albo na poziomie ryzena 3600 Stock + ram 3000mhz cl15/3200mhz cl16 . Widze to po 9600kf 4.3ghz i ramie 2666mhz , jajcow nie urywa. To samo jest w cs go . Dopiero kręcenie rdzeni i ramu daje boosty fps . Podejrzewam , ze taki 9600kf 4.8-5.0ghz + ram 3800-4000mhz , będzie w stanie zapewnić 200fps+ W miejscu mocno procesorowym w apexie . 4.5ghz i ram 3300mhz cl14 i już jest poziom rysia.

Procek około 1.5h stabilnie pracuje na sztywnym nastawie , wiec raczej Cpu jest uwalony . Bsody miałem zwiazane z Cpu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...