Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj znajomy ladnie nastawil memki wdg nowego kalkulatora obslugujacego TR oraz TM5 w wersji Quad. Taki maly szczegol, napiecia dla Zen2 Ryzen/TR sa takie same ;)

 

zpT9jIQ.png

KTpSX58.jpg

kDaAHV8.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej zalatuje brojacym timingiem , puść hci i przetestuj jeszcze raz stabilność ramu

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu jeszcze raz wrzucę ustawienia po propozycji nowego kalkulatora https://zapodaj.net/e1c8ad3a4dce2.png.html (VDDG 1025v) :E :E

A a tu te same stabilne nastawy po powrocie na VDDG do 0.950v https://zapodaj.net/5a6df70c78402.png.html

 

Zbyt wysokie napięcie if u mnie robi takie jaja od początku czyli już kilka biosów przeleciałem :E może komuś się takie info przyda w przypadku jakiś gorszych wyników czy niestabilności ;)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest nieźle popieprzony, odpaliłem w czasie gry z CoDa HWinfo.

Wszystkie core siedziały na max 1.42V i boostowały na max 4,275GHz.

Wyszedłem odpalam gównianie zoptymalizowana przeglądarkę i YT i w ciągu paru minut na wszystkich core widzę że napięcie max dobiło do 1.5V i do 4.4-4.375GHz...

Mimo ustawionego offsetu ujemnego w BIOSie.

To są jakieś żarty.

 

Nowy kalkulator RAMu inaczej zaleca ustawianie VDDG niż wcześniej - mam wrażenie to nieźle wpływa na ustabilizowanie nastaw RAMu.

VDDG poszło do góry ale SoC i DRAM niżej - moje pierwsze obserwacje.

 

Ja obecnie zszedłem do FCLK 1800 i RAMów 3600.

Bo na 3800 i 3733 o ile system i gry i testy są stabilne. To podczas restartowania kompa BIOS uwala nastawy i twierdzi, że overclocking nie udany...

Edytowane przez handrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ;)

 

 

Tyle wystarczy, czy chcesz całe HW ? Ale nigdzie nie ma nic co by miało związek z sekcją, tylko tu. Po kilkugodzinnej sesji w grze VR MOS mam w okolicach 60 stopni, to będzie to ?

 

enQ7jBq.jpg

 

 

Jeszcze dwa powinny być. Trzeba było dać szerzej HwInfo. To jest 1 z trzech.chyba nizej są jeszcze z podobną nazwa oznaczone 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD jest nieźle popieprzony, odpaliłem w czasie gry z CoDa HWinfo.

Wszystkie core siedziały na max 1.42V i boostowały na max 4,275GHz.

Wyszedłem odpalam gównianie zoptymalizowana przeglądarkę i YT i w ciągu paru minut na wszystkich core widzę że napięcie max dobiło do 1.5V i do 4.4-4.375GHz...

Mimo ustawionego offsetu ujemnego w BIOSie.

To są jakieś żarty.

 

Nowy kalkulator RAMu inaczej zaleca ustawianie VDDG niż wcześniej - mam wrażenie to nieźle wpływa na ustabilizowanie nastaw RAMu.

VDDG poszło do góry ale SoC i DRAM niżej - moje pierwsze obserwacje.

 

Ja obecnie zszedłem do FCLK 1800 i RAMów 3600.

Bo na 3800 i 3733 o ile system i gry i testy są stabilne. To podczas restartowania kompa BIOS uwala nastawy i twierdzi, że overclocking nie udany...

Bo na pulpicie wbija ci pojedyncze rdzenie wyzej dlatego napiecie jest wieksze. to jest akurat normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła, zostaję przy intelu.

Jak ktoś chętny to Asus x570-p jest na sprzedaż box, z xkom, jeszcze się skontaktuję z osobami chętnymi na cpu, jeśli się rozmyśliły to również będzie dostępny .

Procka przedstawiać nie muszę 4.35ghz 1.35v + ram 3733mhz cl16 occt2 avx2 stable, 4.35ghz 1.35v + 3733mhz cl14 na bardzo ostro game stable + r20, render itp , occt2 avx2 sypie . Z tak ostrym ramem okolice 4.25-4.275ghz 1.35v occt avx2 stable. Na auto 4.2ghz w grach na wszystkich rdzeniach , 1.29-1.32v , na pulpicie max skoki do 1.35v nic wyżej.

 

Daily nastaw geekbench:

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/788604

 

R20 3989-4008pkt , zależy co w tle leciało

r20 single 506pkt

 

https://valid.x86.fr/bench/msmtd1

https://valid.x86.fr/bench/msmtd1/12

 

Cpu Zostanie dalej na forum :)!

Nie zdradzam nicku, ale pewnie nowy właściciel się sam ujawni :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie objawia niestabilnosc Infinity Fabric, jest mozliwe ze IF jest niestbailne jak bez zadnego bledu wywala gre na pulpit, nie ma nic w podgladzie zdarzen, ale nic wiecej sie nie wykrzacza spotify idize, przegladarka idzie , yutube idzie, czy raczj przy If sypie bledami

 

Odpalasz HCI test na 1000% i jest dobrze, bez błędu. Odpalasz cinebench a punkty zaniżone. Odpalasz grę i reset albo pulpit. Odpalasz chrome i dostajesz reset. Nic nie odpalasz i też wpada reset. Dźwięk ma zakłócenia losowo no w grach. Zrywa połączenia WiFi. Ma problemy z LANem. Potrafi odpinać i podpinać urządzenia USB. Nieraz potrafi się odpalić kom a myszka albo klawiatura nie działa do czasu ponownego wpięcia wtyczki.

 

Testy pamięci OK. A komputer totalny random to IF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa powinny być. Trzeba było dać szerzej HwInfo. To jest 1 z trzech.chyba nizej są jeszcze z podobną nazwa oznaczone 1 i 2.

Tutaj masz cały.

 

T5y1QK4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-3600-3-6ghz-32-mb-box-100-100000031box-5938599/

 

Ryzen 3600 w morele 789

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem 5 3600 i muszę przyznać, że ten procesor zadziwia mnie swoimi możliwościami codziennie. Nie sądziłem że AMD zbuduje tak wydajną i chłodną konstrukcję. Wygrzewam go właśnie w Prime 95 i osiąga maksymalnie 54,5*C po 30 minutach zabawy :)

 

Chłodzenie to prosty i wydajny Fortis od SPC. Dla jaj użyłem dodatkowo 10 letniego Arctic Silver i on nadal działa :D

Edytowane przez CatchKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się nie uruchomił ten prime :E . Takie tempy to ryzeny maja w grach na lepszych chlodzeniach , na gorszych na pulpicie :D.

 

Będzie mi Ciebie brakowało i pewnie będę żałował, ale tak już bywa. Nowy właściciel będzie zadowolony .

 

1619c75d4fbd30cc.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się nie uruchomił ten prime :E . Takie tempy to ryzeny maja w grach na lepszych chlodzeniach , na gorszych na pulpicie :D.

 

Będzie mi Ciebie brakowało i pewnie będę żałował, ale tak już bywa. Nowy właściciel będzie zadowolony .

https://images90.fotosik.pl/312/1619c75d4fbd30cc.jpg

 

czeka go świetlana przyszłość :E :

1ea8e2cb5871cda4c4347aaae171d8a7.jpg

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba coś Ci się nie uruchomił ten prime :E . Takie tempy to ryzeny maja w grach na lepszych chlodzeniach , na gorszych na pulpicie :D.

 

Będzie mi Ciebie brakowało i pewnie będę żałował, ale tak już bywa. Nowy właściciel będzie zadowolony .

 

1619c75d4fbd30cc.jpg

 

Za ile poszedł? A widzę do 4.2Ghz zjechałeś w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lul! Wybrałem zły test :D Teraz go wygrzewam już poprawnie :lol2: :lol2: :lol2:

 

***************************

 

Panowie głupie pytanie, ale właśnie zauwazyłem, iż przy przeglądaniu neta, oglądaniu netflixa, procesor mam prawie stałe 1,46V i to mnie lekko martwi. Czy jest to wina Beta biosu, czy te procki tak po prostu mają? :hmm: :hmm: :hmm:

Edytowane przez CatchKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lul! Wybrałem zły test :D Teraz go wygrzewam już poprawnie :lol2: :lol2: :lol2:

 

***************************

 

Panowie głupie pytanie, ale właśnie zauwazyłem, iż przy przeglądaniu neta, oglądaniu netflixa, procesor mam prawie stałe 1,46V i to mnie lekko martwi. Czy jest to wina Beta biosu, czy te procki tak po prostu mają? :hmm: :hmm: :hmm:

Tak mają, było setki razy o tym pisane, doczytaj temat to wszystko ci się rozjaśni :) Podkręć po swojemu (ustaw na sztywno napięcie) to nie będziesz tak miał

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/procesor-amd-ryzen-5-3600-3-6ghz-32-mb-box-100-100000031box-5938599/

 

Ryzen 3600 w morele 789

 

+ przesyłka

 

w zadowolenie.pl po 773zł z darmową dostawą.

 

 

Póki co wszystko tanieje...

 

Obyśmy tylko nie doczekali, że za chwile wszystko zacznie strasznie drożeć i "zwyczajnie" będą ogromne braki towaru..

Edytowane przez mimuszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

w okolicach kwietnia, maja planuje wymienic platformę.

Myslalem nad 3600. Głównie gry, czasami jakies maszyny wirtualne aby sobie na nich programowac i takie tam.

 

To chyba będzie rozsądny wybór? czy tez jak to ma byc maj to juz lepiej poczekać na 4 serię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

w okolicach kwietnia, maja planuje wymienic platformę.

Myslalem nad 3600. Głównie gry, czasami jakies maszyny wirtualne aby sobie na nich programowac i takie tam.

 

To chyba będzie rozsądny wybór? czy tez jak to ma byc maj to juz lepiej poczekać na 4 serię?

Jak to ma być maj to już będzie wiadomo co pokaże 10gen Intela i wtedy wybrać pomiędzy, Zen 3 to dopiero końcówka roku, za dużo czekania według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

w okolicach kwietnia, maja planuje wymienic platformę.

Myslalem nad 3600. Głównie gry, czasami jakies maszyny wirtualne aby sobie na nich programowac i takie tam.

 

To chyba będzie rozsądny wybór? czy tez jak to ma byc maj to juz lepiej poczekać na 4 serię?

Najlepiej kupić to, co będzie najbardziej opłacalne w kwietniu. Obecnie R5 3600 wydaje się najlepszym wyborem jeśli chodzi o stosunek wydajność/cena (pomijając R5 1600 AF za grosze). Nie ma sensu czekać kilku miesięcy na premierę następcy Zen 2, bo to może być faktycznie dopiero końcówka roku - a wpadając w pułapkę czekania na kolejną generację, późną jesienią stwierdzisz, że jednak poczekasz na Zen 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie.

w okolicach kwietnia, maja planuje wymienic platformę.

Myslalem nad 3600. Głównie gry, czasami jakies maszyny wirtualne aby sobie na nich programowac i takie tam.

 

To chyba będzie rozsądny wybór? czy tez jak to ma byc maj to juz lepiej poczekać na 4 serię?

 

Panocku procesor jest naprawdę świetny. Przesiadłem się z r5 1500X na tego 3600 i naprawdę czuję, że to teraz grafika jest moim bootleneckiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/asrock-z-rekordowym-przychodem-firma-dzi%C4%99kuje-amd-za-procesory-ryzen/ar-BBZAtoX

 

Ciekawe, że nie dziękują tak dwu generacyjnym niebieskim podstawką ? :)

Czyżby pazerstwo nie popłacało jednak? :E

 

ASRock z rekordowym przychodem. Firma dziękuje AMD za procesory Ryzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...