Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Minciu no i co z tą temperaturą sekcji, wiarygodne będą te tempy z HWinFo ? Myślisz, że u mnie to będzie to VR MOS i VR Loop1 i VR Loop2, tylko które co pokazuje, jak to u Ciebie wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest sekcja :) Nie widziałem wcześniej Twojego posta ale to jest sekcja. VR Loop 1 to ta lewa. VR Loop 2 to ta górna. VR MOS to też gdzies po lewej czyli te najcieplejsze miejsca. Dodatkowo u siebie mam zewnętrzny sensor temperatury na radiatorze i zgadza się jego temperatura z VR sensorami. Bez nawiewu na radiator VR i radiator mają zbliżoną tempetarurę. Z nawiewem jest większy rozjazd do 10-20 stopni. Pewnie thermalpady z kibla dali, nic nowego ;)

 

U Ciebie VR1 jest zimniejsze od VR2 bo Grandis wieje prosto w radiator VR1. No chyba że coś pomieszałem i jest na odwrót z VR1 i 2, ale raczej jest jak napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś Ci się nie uruchomił ten prime :E . Takie tempy to ryzeny maja w grach na lepszych chlodzeniach , na gorszych na pulpicie :D.

 

Będzie mi Ciebie brakowało i pewnie będę żałował, ale tak już bywa. Nowy właściciel będzie zadowolony .

 

 

Zamienił siekierkę na kijek, ale pewnie wrócisz, jak ZEN3 będzie ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co 10gen pokaże, a potem zen3 . Jeśli cenowo nie bedzie tragedii i będą jakies dodatkowe korzyści z 10gen , to zrobię na razie przeskok , z 8/9 na 10 , a potem czekanie na zen3 :) .

 

Wszystko rozbija się też o koszta , bo jeśli 10gen sporo nie wniesie wydajności, a cenowo wypadnie sporo gorzej niż platforma na 8/9gen , to taka migracja będzie bez sensu ..

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest sekcja :) Nie widziałem wcześniej Twojego posta ale to jest sekcja. VR Loop 1 to ta lewa. VR Loop 2 to ta górna. VR MOS to też gdzies po lewej czyli te najcieplejsze miejsca. Dodatkowo u siebie mam zewnętrzny sensor temperatury na radiatorze i zgadza się jego temperatura z VR sensorami. Bez nawiewu na radiator VR i radiator mają zbliżoną tempetarurę. Z nawiewem jest większy rozjazd do 10-20 stopni. Pewnie thermalpady z kibla dali, nic nowego ;)

 

U Ciebie VR1 jest zimniejsze od VR2 bo Grandis wieje prosto w radiator VR1. No chyba że coś pomieszałem i jest na odwrót z VR1 i 2, ale raczej jest jak napisałem.

Dzięki za odpowiedź, czyli nie ma co sobie głowy zawracać temperatury w granicach 40-50 stopni podczas grania, niech w upalne lato będzie +10 do tego. tutaj akurat w pierwszej zakładce Loop1 jest loopem2 w drugiej zakładce :E Ale nie ważne, ważne, że nie jest gorąco ;)

 

CtZbNyO.jpg

 

Tak na marginesie, pamiętasz jak przy kupnie X570 dawno temu i zarejestrowaniu produktu u nich na stronie można było zgarnąć chyba 50$ na Steam i 3pack wentylatorów MSI Rainbow Fan Pack. Hajs do portfela już dawno dostałem, o wentylach już zapomniałem, bo kupowałem MOBO 4 września :E Dosłownie kilka minut temu dostałem maila, że jakaś paczka z Holadnii będzie u mnie jutro kurierem UPS, patrzę a to dokładnie te wentyle :E Nie żebym narzekał, przydadzą się, ale 5 miesięcy już minęło i zapomniałem o tym. Najwyżej wymienię te paździerze których jeszcze nie ruszałem, a są dodawane 4 sztuki do mojej obudowy, Corona HP RGB ze śmiesznym przepływem 35CFM :E Albo komuś sprezentuje, jakby nie patrzyć po dwie stówki chodzą https://www.x-kom.pl/p/530663-wentylator-do-komputera-msi-rainbow-fan-pack.html?utm_source=ceneo&utm_medium=comparison&utm_campaign=ceneo_click

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W internetach piszą że sekcja do doopy i ma 130 stopni. Więc nie wiem czy masz powody do obaw o VRM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=3NTkpb3pj9U

 

https://www.kitguru.net/components/motherboard/luke-hill/x570-vrm-temperature-analysis-luke-deep-dive/10/

 

Faktycznie, zamontuje jeszcze dwa wentyle na górze obudowy na wszelki wypadek :E Czyli nie ma co patrzeć na czujniki i programy typu HWinfo jeśli chodzi o sekcje, tylko kupić sprzęt do mierzenia, bo nie wierzę żeby chłodzenie CPU tyle dawało i aż tak dmuchało na sekcje że ma połowę mniej :hmm:

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 w mediaexpert i elektro ponownie po 749zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj baw się dobrzeklik

Dzięki

 

 

A swoją drogą czy gdzieś tutaj a może na innej stronie ewentualnie YT można znaleźć fajny poradnik o podkręcaniu nowego Ryzena oraz pamięci?

 

Dla tych, co przeszli do obozu czerwonych (czyt. kompletnie zielonych). Najlepiej taki co nie skończy się na ustaw to i to na tyle i tyle, i to powinno działać. Nie działa? UPS... Sorry, silicon lottery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

https://www.kitguru.net/components/motherboard/luke-hill/x570-vrm-temperature-analysis-luke-deep-dive/10/

 

Faktycznie, zamontuje jeszcze dwa wentyle na górze obudowy na wszelki wypadek :E Czyli nie ma co patrzeć na czujniki i programy typu HWinfo jeśli chodzi o sekcje, tylko kupić sprzęt do mierzenia, bo nie wierzę żeby chłodzenie CPU tyle dawało i aż tak dmuchało na sekcje że ma połowę mniej :hmm:

 

Wentyl nawet jeden dodatkowy na Topie budy mocno pomaga na temperatury panującej wewnątrz. GPU i CPU później chodzi z niższymi obrotami i ma chłodniej. Dzięki temu ciszej też dla Ciebie.

 

Czujniki i pirometry możesz kupić i mierzyc co chcesz. Ale żeby robić 1300stopni na sekcji trzeba być inwalida umysłowym a samo CPU trzymać w takich warunkach, że mielibyśmy sporą szansę na sprawdzenie warunków gwarancji w AMD.

 

Masz 3 sensory, sam sobie odpowiedz jaka jest szansa że czujniki kłamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

AMD Ryzen 5 3600 739,00 zł w proline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie moze ktos z danymi na temat zuzycia pradu w idlu na ustawieniach auto vs na sztywno manual oc?

Edytowane przez Sisay1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka będzie różnica w podkręcaniu ramu na Ryzenie 5 3600 pomiędzy:

 

Crucial Ballistix Sport LT 2x8GB DDR4 3200MHz CL16

 

a

 

Crucial Ballistix Sport LT 2x16GB DDR4 3200MHz CL16

 

Czy kości 16GB gorzej się podkręcają? Warto kupić 2x16 czy może lepiej 2 zestawy po 2x8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie klarują się ceny dla 3600, przesiadał się ktoś z 1600AF/2600 na 3600 ? Jaki ogólnie wzrost zauważył w grach ? Zależy mi głównie na FC5, FC new dawn i BF1/3/4/5.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie klarują się ceny dla 3600, przesiadał się ktoś z 1600AF/2600 na 3600 ? Jaki ogólnie wzrost zauważył w grach ? Zależy mi głównie na FC5, FC new dawn i BF1/3/4/5.

w BF jest spory wzrost, to samo w CS go czyli obie gry bardzo procesorowe, FAR CRY dla mnie się skończył na trójeczce 4 nie zdołałem skończyć a 5 poszła z dysku po godzinie gry, new dawn nawet nie pobierałem patrząc na screeny i gameplaye :E w bfie i w csie wzrost nawet 30%

 

BTW https://imgur.com/a/HMGYVpP gość z forum twierdzi że stabilny na 1.1 i poniżej przy takim taktowaniu jakaś rekordowa sztuka czy fake? :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie klarują się ceny dla 3600, przesiadał się ktoś z 1600AF/2600 na 3600 ? Jaki ogólnie wzrost zauważył w grach ? Zależy mi głównie na FC5, FC new dawn i BF1/3/4/5.

Do 144Hz ideolo zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30% to pewnie niskie detale i gra typu multiplayer

Zamiana 12 wątkow na 12 wątkow z lepszym ipc da wzrost ale nie przesadzajmy

Duzo tez zalezy jaka karta grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w BF jest spory wzrost, to samo w CS go czyli obie gry bardzo procesorowe, FAR CRY dla mnie się skończył na trójeczce 4 nie zdołałem skończyć a 5 poszła z dysku po godzinie gry, new dawn nawet nie pobierałem patrząc na screeny i gameplaye :E w bfie i w csie wzrost nawet 30%

 

BTW https://imgur.com/a/HMGYVpP gość z forum twierdzi że stabilny na 1.1 i poniżej przy takim taktowaniu jakaś rekordowa sztuka czy fake? :E

To niech wrzuci cos wiecej ale pewnie bsody poleca :lol2:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na asusach i na sztywnym nastawie, zawsze takie napięcie pokazuję :E .

Czy to ryzen master , czy przy pojedynczych rdzeniach osd itp

 

de35feabf7faa4c9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w biosie pokazuje normalnie? bo on twierdzi że zszedł tyle na sztywno więc pewnie robił to w biosie

 

Te 30% to pewnie niskie detale i gra typu multiplayer

Zamiana 12 wątkow na 12 wątkow z lepszym ipc da wzrost ale nie przesadzajmy

Duzo tez zalezy jaka karta grafiki

w cs go przewaga nowych ryzenów jest ogromna, w bfie nie aż tyle ale też sporo, do 60fps bez różnicy.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w biosie pokazuję normalnie , tak samo hwinfo w SVI2 tfn , i occt też normalnie czyta, tak się buguję na asusie.

 

Eee to cieniutko , mój Ex robił 4.35ghz przy 1.099v :E

 

e90053befe43347d.jpg

 

d5da6df0a1cbc691.jpg

 

Jak widać, na załączonych obrazkach VID się buguję przy sztywnym nastawie

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie realne ;-)

 

Ten user to zapewne adamiakadam ;-)

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na MSI też mogę spowodować coś takiego ze RM będzie pokazywał 1.1V gdzie realnie będzie całkowicie inne napięcie co pokaże HWinfo. Na niektórych płytach może i HWinfo pokazywać takie bajki, kto wie. Trzeba patrzeć na pobór prądu i temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl nawet jeden dodatkowy na Topie budy mocno pomaga na temperatury panującej wewnątrz. GPU i CPU później chodzi z niższymi obrotami i ma chłodniej. Dzięki temu ciszej też dla Ciebie.

 

Czujniki i pirometry możesz kupić i mierzyc co chcesz. Ale żeby robić 1300stopni na sekcji trzeba być inwalida umysłowym a samo CPU trzymać w takich warunkach, że mielibyśmy sporą szansę na sprawdzenie warunków gwarancji w AMD.

 

Masz 3 sensory, sam sobie odpowiedz jaka jest szansa że czujniki kłamią.

Zamontowałem sobie 1 wentylator wyciągający na górze i temp zeszła o 1st na CPU. Muszę sprawdzić jak jest w przypadku GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...