Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Chyba przyzwoity ten batch 2003SUS: https://valid.x86.fr/b4z1zc

Konfiguracja niemal identyczna jak u kolegi repro7, tyle że 3700x i 32GB RAM.

Potencjał "mojego" proca chyba jednak mniejszy, bo potrzebuje ok 1.2V do 4.2GHz.

 

Czy kolega repro7 mógłby sprawdzić jakiego napięcia potrzebuje jego sztuka do 4.0GHz? Wygląda na to że 1.075V u mnie wystarczy (1.069V SVI2 TFN pod obciążeniem - przechodzi testy z AVX OCCT i Prime95 i takie ustawienie wydaje się u mnie optymalne). Komp złożony pod koniec tygodnia dla koleżanki (do ray tracingu).

Edytowane przez jaketherake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten occt z avx i małe dane jest o kant dupy. Procek bez problemu przeszedł 10 minut i w CSGO pokaz slajdów dopiero podniesienie napięcia o 0.02 rozwiązało problem.

 

Ja testuje duże dane avx2 20min , i zadna gra mi się nie sypła jeszcze . Małe dane to do minuty pewnie sypną u mnie błędem, ale nie widzę najmniejszego sensu tego testu. Wydajności mi nie ucina , stabilności nie brakuje , więc nie ma co marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje duże dane avx2 20min , i zadna gra mi się nie sypła jeszcze . Małe dane to do minuty pewnie sypną u mnie błędem, ale nie widzę najmniejszego sensu tego testu. Wydajności mi nie ucina , stabilności nie brakuje , więc nie ma co marudzić.

To co powiedizec na to że ja testuje 2 minuty OCCT bez avx i jak nie ma errorów to od paru miesiecy jestem stabilny w każdej grze :E a nie raz czytałem jak ktos testuje 10min z avx2 a nagle w grze mu się wywala :lol2: ta sama jazda z różnicą temperatur i taktowań te ryzenki są po prostu różne i wychodzi na to że nie ma co ich porównywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm czy jest jakiś sposób by sprawdzić który rdzeń nie daje rady?

 

Próbowałem zrobić all core ale OCCT z dużym AVX2 wywala mi procka na 4200 nawet przy 1,325V chociaż według HWInfo żadna temperatura nie przekracza 70 stopni.

 

Boxowy Wraith całkiem dobrze daje sobie radę jak na 12 jajek.

 

W sumie to chyba zostawię PBO z negatywnym offsetem bo wtedy i tak boostuje do 4050-4100 wszystkie jajka i do 4550 na pojedyńczym rdzeniu na razie i poczekam na zapinki do Phanteksa.

 

edit: IF skończyło się na 1866

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyzwoity ten batch 2003SUS: https://valid.x86.fr/b4z1zc

Konfiguracja niemal identyczna jak u kolegi repro7, tyle że 3700x i 32GB RAM.

Potencjał "mojego" proca chyba jednak mniejszy, bo potrzebuje ok 1.2V do 4.2GHz.

 

Czy kolega repro7 mógłby sprawdzić jakiego napięcia potrzebuje jego sztuka do 4.0GHz? Wygląda na to że 1.075V u mnie wystarczy (1.069V SVI2 TFN pod obciążeniem - przechodzi testy z AVX OCCT i Prime95 i takie ustawienie wydaje się u mnie optymalne). Komp złożony pod koniec tygodnia dla koleżanki (do ray tracingu).

Ile da rade stabilnie wykręcić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem ostatnio za bardzo wątku, i widzę, że ładnie się pozmieniało w tych najnowszych batchach z taktowaniami i napięciami :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledziłem ostatnio za bardzo wątku, i widzę, że ładnie się pozmieniało w tych najnowszych batchach z taktowaniami i napięciami :o

 

AMD potestowało na beta-testerach (pierwszych klientach) to i w końcu AGESA wypuszczają załatane. :E

 

Ja na dniach będę zamawiał 3700X, pora wrzucić na C7H procka, który jako-tako przynajmniej jakoś pasuje do tej płyty. :lol2:

Tylko trzeba by wpierw bios zaktualizować. Ciekawe czy zmieni mi się coś w konfigu OC na 4.1 przy biosie 3004 C7H, mając Zen+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ile da rade stabilnie wykręcić ?

Niestety, nie będę w stanie tego sprawdzić. Po pierwsze chłodzenie to tylko Fortis 3 (budżet ograniczony, a i tak udało się przemycić 3700x zamiast pierwotnie planowanego 3600), po drugie komp nie mój, po trzecie ma pracować wiele lat w takiej konfiguracji u znajomej, więc nie chcę go katować.

4.6 wchodzi do windy na 1.45, można maile odbierać i w notatniku popisać, ale walidacji w CPU-Z nie przejdzie.

Koleżanka siedzi w projektowaniu wnętrz i potrzebuje na koniec projektu wygenerować wygląd pomieszczenia z konkretnymi wersjami oświetlenia, a opcja Raytracing w jej aplikacji zużywa każde ilości mocy. Priorytetem jest stabilność, punktem odniesienia Blender.

Pytanie, co może być przyczyną następującej sytuacji: w OCCT małe dane bez żadnych błędów kilkanaście minut na 4.0 przy 1.075V (bios), natomiast duże dane wyrzuca jakieś błędy. Podnieść napięcie na SOC, czy coś innego?

 

Zapomniałem dopisać: Blendera testy przechodzi bez zająknięcia 4.2 na 1.19V, natomiast Prime95 smaży mu wówczas jajca, więc wolę nie ryzykować opcji manual OC przy zbyt wysokim napięciu i obecnym chłodzeniu dla 5% wydajności.

Edytowane przez jaketherake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co powiedizec na to że ja testuje 2 minuty OCCT bez avx i jak nie ma errorów to od paru miesiecy jestem stabilny w każdej grze :E a nie raz czytałem jak ktos testuje 10min z avx2 a nagle w grze mu się wywala :lol2: ta sama jazda z różnicą temperatur i taktowań te ryzenki są po prostu różne i wychodzi na to że nie ma co ich porównywać

 

Możliwe, że to kwestia egzemplarza, ex 3600 na 4.35 1.35v (1.33v pod windowsem w obciążeniu) z ramem 3733mhz cl14 pluł błędami , a jednak nie miałem ani jednej niestabilności, nie odczułem również jakichś spadków fps.

Ten znów duże dane mieli bez problemu, a małe pluję błędami od razu, nawet na 1.24v pod windowsem w obciążeniu (1.2675v w biosie), a jednak gry latają bez problemu i na 1.2v pod dużymi danymi, i jakoś mnie to nie rusza, że nie przechodzi małych danych. Skoro nie odczuwam, żadnej różnicy po dołożeniu napięcia, to po co mam je dokładać :E ?

 

Zauważyłem w hwinfo jedną rzecz, w czujniku płyty, napięcie "VDD" jest na 1.1v ustawione, to przypadkiem nie jest jedno z napięć vddg lub vddp ? Stąd pewnie, nie da się zejść poniżej 30w smu na pulpicie, nawet poniżej 1.2v ...

Mogę mieć za okolice 50zł dopłaty x570 aorusa elite , nie wiem czy nie wziąć :hmm:

 

Odpowiadając na pytanie "po co się bawić w uv wszelkich napięć", to już mówię.

 

Popuszczenie ramu, i uv wszelkich napięć, podczas gry ma pobór 55w średnio na cpu, maksymalny skok do 68w (wczoraj pół dnia miałem hwinfo włączone podczas gier), na 1.35v 4.45ghz bez uv żadnego napięcia + ram 3733mhz cl14 (1.48v) pik poboru do 98w, temperatura pod 80*, podczas tej samej gry ! Wczoraj temp średnio lekko powyżej 56* naliczone, maksymalna odnotowana niecałe 70*.

Ja przygotowuję się na lato, 35* w pokoju mam w ciepłe dni, a teraz mam 22-24*, więc i temperatury urosną. Wolę sobie wszystko wyczuć, bo w okresie letnim, będę miał bardzo mało czasu na grę, a już nie wspominam o zabawie przy pc. Teraz jeszcze mam przestój przez jakieś 2tyg, więc wole sobie wszystko już ogarnąć.

 

Co roku, przy moim "sezonie" roboczym, robiłem downgrade pc, bo grałem w tygodniu przez 2-4h może, ale teraz sobie powiedziałem, że niech sobie jest jaki jest pc, i nie będę zmieniał bebechów na słabsze.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

AMD potestowało na beta-testerach (pierwszych klientach) to i w końcu AGESA wypuszczają załatane. :E

 

Ja na dniach będę zamawiał 3700X, pora wrzucić na C7H procka, który jako-tako przynajmniej jakoś pasuje do tej płyty. :lol2:

Tylko trzeba by wpierw bios zaktualizować. Ciekawe czy zmieni mi się coś w konfigu OC na 4.1 przy biosie 3004 C7H, mając Zen+.

Tylko żebyś trafił, bo znajomy ostatnio kupił z batchem bardzo zbliżonym do mojego, a mam 1931SUS kupiony na początku września :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś nowy BIOS? Ostatnio mnie tu nie było... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niet, na x570-p od listopada ten sam bios jest dostępny :E .

Chyba jednak problemy wszelkie rozwiązane, skoro nie pchają biosów co 3tyg nowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój jednak poleci na rękojmie, tylko w tym momencie nie mogę sobie pozwolić na kilka tygodni bez procka, a nie chce się bawić w kupowanie i zwracanie i nie wiadomo, czy w ogóle uznają rękojmie. W najgorszym wypadku kupię nowy procek a z nimi, a ze sklepem będę się bujał po jakiś rzecznikach.

 

Jak ktoś pamięta, po kilku tygodniach od zakupu PC w zeszłym roku padła mi płyta główna, a PC odkąd go mam, potrafi nie włączyć się za pierwszym razem, tylko 2-3-4 (przeważnie za drugim, ale bywa różnie) i tak zostaje ze świecącą się kontrolką na płycie od CPU nie wstając do Biosu i Windowsa. Dzieje się tak od początku, ale wtedy było pełno różnych problemów, nowe Biosy, cold stary itd. Któregoś dnia nie włączył się już wcale, procek wraz z mobo pojechał na reklamację, płytę wymienili na nową, a procek wrócił ten sam jako sprawny. I od tego czasu czyli już kilka miesięcy na nowej płycie dzieje się dosłownie to samo, tylko całkowicie losowo. Na przykład przez kilka, lub kilkanaście dni potrafi się włączać bez problemu, żeby potem kilkanaście dni włączać się za drugim, czasem trzecim, czasem czwartym razem. A dwa razy się zdarzyło, że musiałem zworkę wcisnąć na mobo żeby wstał.

 

Nic nie podkręcane, Bios ten ostatni nie beta dla X570. Zasilacz podmieniałem, z RAMem kombinowałem i losowo tak się dzieje. W programach i grach procek zachowuje się stabilnie i nic mu nie jest, ale to włączanie jak już go dopadnie jest bardzo irytujące.Może za pierwszym razem ten procek w jakiś sposób uszkodził płytę, bo już nie mam pomysłu. Najgorsze jest to, że mogę być bez procka przez 3 tygodnie i wróci jako sprawny, bo wszystkie testy przechodzi i u nich może akurat będzie się włączał normalnie. Najwyżej kupię coś na przeczekanie, ale szkoda na 3 tygodnie procka i później odsprzedawać ze stratą. Kiedyś nagram jakiś filmik jak to wygląda.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jednak poleci na rękojmie, tylko w tym momencie nie mogę sobie pozwolić na kilka tygodni bez procka, a nie chce się bawić w kupowanie i zwracanie i nie wiadomo, czy w ogóle uznają rękojmie. W najgorszym wypadku kupię nowy procek a z nimi, a ze sklepem będę się bujał po jakiś rzecznikach.

 

Jak ktoś pamięta, po kilku tygodniach od zakupu PC w zeszłym roku padła mi płyta główna, a PC odkąd go mam, potrafi nie włączyć się za pierwszym razem, tylko 2-3-4 (przeważnie za drugim, ale bywa różnie) i tak zostaje ze świecącą się kontrolką na płycie od CPU nie wstając do Biosu i Windowsa. Dzieje się tak od początku, ale wtedy było pełno różnych problemów, nowe Biosy, cold stary itd. Któregoś dnia nie włączył się już wcale, procek wraz z mobo pojechał na reklamację, płytę wymienili na nową, a procek wrócił ten sam jako sprawny. I od tego czasu czyli już kilka miesięcy na nowej płycie dzieje się dosłownie to samo, tylko całkowicie losowo. Na przykład przez kilka, lub kilkanaście dni potrafi się włączać bez problemu, żeby potem kilkanaście dni włączać się za drugim, czasem trzecim, czasem czwartym razem. A dwa razy się zdarzyło, że musiałem zworkę wcisnąć na mobo żeby wstał.

 

Nic nie podkręcane, Bios ten ostatni nie beta dla X570. Zasilacz podmieniałem, z RAMem kombinowałem i losowo tak się dzieje. W programach i grach procek zachowuje się stabilnie i nic mu nie jest, ale to włączanie jak już go dopadnie jest bardzo irytujące.Może za pierwszym razem ten procek w jakiś sposób uszkodził płytę, bo już nie mam pomysłu. Najgorsze jest to, że mogę być bez procka przez 3 tygodnie i wróci jako sprawny, bo wszystkie testy przechodzi i u nich może akurat będzie się włączał normalnie. Najwyżej kupię coś na przeczekanie, ale szkoda na 3 tygodnie procka i później odsprzedawać ze stratą. Kiedyś nagram jakiś filmik jak to wygląda.

a to nie plyta znowu walnieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jednak poleci na rękojmie, tylko w tym momencie nie mogę sobie pozwolić na kilka tygodni bez procka, a nie chce się bawić w kupowanie i zwracanie i nie wiadomo, czy w ogóle uznają rękojmie. W najgorszym wypadku kupię nowy procek a z nimi, a ze sklepem będę się bujał po jakiś rzecznikach.

 

Jak ktoś pamięta, po kilku tygodniach od zakupu PC w zeszłym roku padła mi płyta główna, a PC odkąd go mam, potrafi nie włączyć się za pierwszym razem, tylko 2-3-4 (przeważnie za drugim, ale bywa różnie) i tak zostaje ze świecącą się kontrolką na płycie od CPU nie wstając do Biosu i Windowsa. Dzieje się tak od początku, ale wtedy było pełno różnych problemów, nowe Biosy, cold stary itd. Któregoś dnia nie włączył się już wcale, procek wraz z mobo pojechał na reklamację, płytę wymienili na nową, a procek wrócił ten sam jako sprawny. I od tego czasu czyli już kilka miesięcy na nowej płycie dzieje się dosłownie to samo, tylko całkowicie losowo. Na przykład przez kilka, lub kilkanaście dni potrafi się włączać bez problemu, żeby potem kilkanaście dni włączać się za drugim, czasem trzecim, czasem czwartym razem. A dwa razy się zdarzyło, że musiałem zworkę wcisnąć na mobo żeby wstał.

 

Nic nie podkręcane, Bios ten ostatni nie beta dla X570. Zasilacz podmieniałem, z RAMem kombinowałem i losowo tak się dzieje. W programach i grach procek zachowuje się stabilnie i nic mu nie jest, ale to włączanie jak już go dopadnie jest bardzo irytujące.Może za pierwszym razem ten procek w jakiś sposób uszkodził płytę, bo już nie mam pomysłu. Najgorsze jest to, że mogę być bez procka przez 3 tygodnie i wróci jako sprawny, bo wszystkie testy przechodzi i u nich może akurat będzie się włączał normalnie. Najwyżej kupię coś na przeczekanie, ale szkoda na 3 tygodnie procka i później odsprzedawać ze stratą. Kiedyś nagram jakiś filmik jak to wygląda.

 

Podobnie mialem jak mialem problem z IF, wszystko dzialalo, nic sie nie wykrzaczalo, ale co 2,3 wlaczenie zwiecha i to taka ze musiałem z pradu odłączać i po chwili próbować. Moze masz asyncha i ci sie gryzie ? albo za male napiecie na vdd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie plyta znowu walnieta?

Raczej ciężko mi uwierzyć żeby druga płyta, całkiem nowa, nie z naprawy była walnięta.

 

Podobnie mialem jak mialem problem z IF, wszystko dzialalo, nic sie nie wykrzaczalo, ale co 2,3 wlaczenie zwiecha i to taka ze musiałem z pradu odłączać i po chwili próbować. Moze masz asyncha i ci sie gryzie ? albo za male napiecie na vdd

Ja mam wszystko na auto w tym momencie, przyznam się bez bicia, że nie zależało mi na kręceniu tego Ryśka i nie zagłębiałem tematu, to mój pierwszy procek AMD chyba od czasów Athlona, cały jechałem na Intelach i tam to trochę inaczej wyglądało. Coś tam wiem, Ramy podkręcę, napięcie zmienię, kompa rozłożę i złoże i wszystko co podstawowe, ale od dłuższego czasu mam wszystko na stock i auto i tak się dzieję nie ważne, czy coś grzebane, czy stock. Napięcia wszystkie na auto, IF nie ruszany, RAM tylko na 3600MHz, ale jak jest na oryginalnym XMP, lub pełnym stock to samo. Z tym asynchem to nawet nie wiem o co Ci chodzi taki ze mnie noob :E Jak coś naprowadzisz, to śmiało zacznę grzebać, może to faktycznie jakaś pierdoła, ale na pełnym stocku może być za niskie napięcie na VDD ? Wkleić Ci jakieś screeny z czegoś ? Tylko raczej jutro dopiero dam radę podesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sam nie przestawisz na asynchroniczny IF to z auta zawsze na 1:1 ustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś pamięta, po kilku tygodniach od zakupu PC w zeszłym roku padła mi płyta główna, a PC odkąd go mam, potrafi nie włączyć się za pierwszym razem, tylko 2-3-4 (przeważnie za drugim, ale bywa różnie) i tak zostaje ze świecącą się kontrolką na płycie od CPU nie wstając do Biosu i Windowsa. Dzieje się tak od początku, ale wtedy było pełno różnych problemów, nowe Biosy, cold stary itd. Któregoś dnia nie włączył się już wcale, procek wraz z mobo pojechał na reklamację, płytę wymienili na nową, a procek wrócił ten sam jako sprawny. I od tego czasu czyli już kilka miesięcy na nowej płycie dzieje się dosłownie to samo, tylko całkowicie losowo. Na przykład przez kilka, lub kilkanaście dni potrafi się włączać bez problemu, żeby potem kilkanaście dni włączać się za drugim, czasem trzecim, czasem czwartym razem. A dwa razy się zdarzyło, że musiałem zworkę wcisnąć na mobo żeby wstał.

 

 

Mam podobny problem tzn. komputer czasami łapie cold boota (świeci się czerwona kontrolka od CPU) przeważnie po odłączeniu go od zasilania albo po dłuższej przerwie. Długo nie wiedziałem o co chodzi, ale znalazłem przyczynę problemu u siebie - pamięć RAM i włączony profil XMP. Jak wyłączę profil XMP i ustawię pamięć na stockowe ustawienia, zawsze komputer się uruchamia prawidłowo. Dodam, że na mojej płycie miałem też inne pamięci RAM i było to samo. Na innych forach zalecali ręczne ustawienie timingów przy pomocy kalkulatora. Ja czekam na nowy BIOS, być może poprawią kompatybilność pamięci. Z tego co piszesz to u Ciebie na stocku problem też występuje niestety, więc pewnie to coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba przyzwoity ten batch 2003SUS: https://valid.x86.fr/b4z1zc

Konfiguracja niemal identyczna jak u kolegi repro7, tyle że 3700x i 32GB RAM.

Potencjał "mojego" proca chyba jednak mniejszy, bo potrzebuje ok 1.2V do 4.2GHz.

 

Czy kolega repro7 mógłby sprawdzić jakiego napięcia potrzebuje jego sztuka do 4.0GHz? Wygląda na to że 1.075V u mnie wystarczy (1.069V SVI2 TFN pod obciążeniem - przechodzi testy z AVX OCCT i Prime95 i takie ustawienie wydaje się u mnie optymalne). Komp złożony pod koniec tygodnia dla koleżanki (do ray tracingu).

 

4GHz @ 0.992V occt avx2 małe dane

 

97dfVMV.png

 

Nie mam zbytnio czasu na dalsze testy, ale dziś po godzinie zabawy udało się mi ustalić taką wartość.

W biosie ustawione 0.9875V. Na 0.975V funkcjonuje, ale w occt avx2 (małe dane) restart komputera w ciągu 10 min lub błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tzn. komputer czasami łapie cold boota (świeci się czerwona kontrolka od CPU) przeważnie po odłączeniu go od zasilania albo po dłuższej przerwie. Długo nie wiedziałem o co chodzi, ale znalazłem przyczynę problemu u siebie - pamięć RAM i włączony profil XMP. Jak wyłączę profil XMP i ustawię pamięć na stockowe ustawienia, zawsze komputer się uruchamia prawidłowo. Dodam, że na mojej płycie miałem też inne pamięci RAM i było to samo. Na innych forach zalecali ręczne ustawienie timingów przy pomocy kalkulatora. Ja czekam na nowy BIOS, być może poprawią kompatybilność pamięci. Z tego co piszesz to u Ciebie na stocku problem też występuje niestety, więc pewnie to coś innego.

Niestety na wyłączonym też, w tym samym dniu mogę go kilka razy wyłączać i w 90% nic, ale już na drugi dzień bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój poprzedni kartofel robił 4.0/1.28v "game stable" a 1.3v dla Prime95 lol2.gif

 

4GHz @ 0.992V occt avx2 małe dane

 

 

97dfVMV.png

 

 

Nie mam zbytnio czasu na dalsze testy, ale dziś po godzinie zabawy udało się mi ustalić taką wartość.

W biosie ustawione 0.9875V. Na 0.975V funkcjonuje, ale w occt avx2 (małe dane) restart komputera w ciągu 10 min lub błędy.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tzn. komputer czasami łapie cold boota (świeci się czerwona kontrolka od CPU) przeważnie po odłączeniu go od zasilania

Takie jaja to ja na początku miałem jak biosy były niedopracowane na B450 ale pózniej już ogarneli sprawę i wszystko w normie, przez 3 miesiące usypiałem kompa zamiast wyłączać 8:E żebym nie musiał odpalać 50 razy aż zaskoczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz @ 0.992V occt avx2 małe dane

 

97dfVMV.png

 

Nie mam zbytnio czasu na dalsze testy, ale dziś po godzinie zabawy udało się mi ustalić taką wartość.

W biosie ustawione 0.9875V. Na 0.975V funkcjonuje, ale w occt avx2 (małe dane) restart komputera w ciągu 10 min lub błędy.

Dziękuję. Jednak trafił Ci się selekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O czym świadczy cold boot po dobie postoju PC?

 

Procek przechodzi OCCT AVX2 Large, ram 500% memtestu a mimo to zdarza się zastój przy testowaniu i świeci się dioda pomarańczowa na mobo, opisana jako RAM scratchhead.gif

 

Dodam, że na XMP 3200 cl14 nie ma takich sytuacji.

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Vulc Przy mocnym wietrze nawet nie myślałem o zjazdach. 15km/h po płaskim robi się problemem. Nie ma bata, nawet duża masa nie pomaga. Lekka osoba by po prostu chyba odleciała z wiatrem. To, co na normalnym rowerze się da, na oreo jest niemożliwe. Fajny rowerek, oby służył i dawał dziką radość!  
    • 1. Tylko baza użytkowników pstryka jest trochę większa niż baza posiadaczy ps5, stąd argument o Xeno, które mimo wszystko sprzedało się średnio. 2. No niestety nie działa to w przypadku wszystkich gier;) 3. Zgodziłbym się, gdyby spadek sprzedaży gier z serii nie był postępującym od kilku poprzednich części trendem. To nie jest tylko problem Rebirth, trend jasno wskazuje, że spadek sprzedaży to problem systemowy Finali. No właśnie nie wiem, czy zaniedbało. Final od czasu 9 ewoluował, z ostatnich gier mamy umiarkowanie przyjęte 13, bardzo dobrze przez zainteresowanych przyjęte 14, 15, która złożyła podwaliny pod 15 i 16, FF16, który był eksperymentem (imho to dobra gra, ale kiepski jrpg i jeszcze gorszy slasher - ale to materiał na odrębną dyskusję), ale np. system walki z FF7 uwielbiam i uważam, że to najlepsze, co w ostatnich latach pokazały JRPGi. Szczerze, to nie mam za wiele pomysłów na to, co więcej mogłoby Square zrobić, żeby uczynić z Finala w jego ostatniej formie grę (w sensie JRPG) lepszą. Jest świetna, angażująca i wymagająca walka? Jest. Są świetne postacie i relacje między nimi? Jak najbardziej. Jest zakręcona historia i rewelacyjnie wyreżyserowane cutscenki? Owszem Muzyka? Masz tu Panie 9h epickiego soundtracku, z czego tylko walki z finałowego rozdziału to prawie 50 minut muzyki:D Final 7 Rebirth mógłby być mniej rozpompowany aktywnościami pobocznymi albo te aktywności mogłyby być przynajmniej w częsci lepsze niż to, co dostaliśmy, ale nie można powiedzieć, że ta gra to dowód na to, że Square zaniedbało markę. Zresztą tak samo 16 - to jest naprawdę dobra gra, w którą włożono masę serca. I to mnie martwi w kontekście przyszłości serii, bo jak napisałem wyżej - ostatnie finale to dobre gry, a sprzedają się coraz gorzej.
    • Dlatego mamy prawo, ktore trzeba umiec egzekowwac. I tak, duzo zalezy od sprzedawcy/sklepu, dlatego nie raz czesto lepiej doplacic 10-15% do ceny ale kupic towar, ktory ewentualnie bedzie naprawiany/wymieniany od reki. 
    • Dla PC to lepiej jak takie edycje nie wychodzą, tylko się potem problemy tworzą i scena moderska dzieli... 
    • oj zelenski znaj swoje miejsce w szeregu chlopie    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...