Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Ecodrive :P .

A tak serio, w tych grach co gram totalnie nie czuję różnicy między 3800cl14 a 3800cl16 , a z imc tylko niepotrzebnie marmolada się robi :P.

Ale spokojnie, nowa płyta i nowe ustawienia na co dzień siądą. W biosie będzie multum opcji ustawiania, ciekawe co wystrugam :).

Będzie też próba, przebicia 8714pkt w geekbenchu, może nowa płyta na to pozwoli :). I od razu pakuję thermal gryzlli pod blokopomkę ^^.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A czemu zmieniłeś płytę? bo od 2 dni trochę zaniedbałem forum, koronawirus mnie dopadł :P:kwasny:

Myślisz ze takie 1.5v zle wpływa na kontroler? bo od czasów trąbienia intela o max 1.65v dla ddr3 nie słyszałem aby ktoś rozwalił proca przez ram :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałem płytę z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym i z możliwością ustawienia 0rpm dla wentylatorów pwm, asus oferuję takie rozwiązanie po dc, ale wentyle pwm mi głupieją...

Kolejna sprawa, uparłem się na pobory smu przez cpu na pulpicie, na asusie poniżej 32w nie mogę zejść, i mam tempy 35-50* w przeglądarce, mam tak wysterowane wentylatory, że nawet nie przyspieszają, ale mimo wszystko fajnie będzie mieć jeszcze chłodniej.

 

Co do ramu, to podbija on trochę pobory na pulpicie, dlatego zjechałem na max w dół z wszystkim, ale i tak poniżej 32w nie pokazuję się, nawet bez ruszania myszką na pulpicie i z wyłączonymi wszelkimi procesami w tle. Prawdopodobnie kolejny bios może to naprawić, ale ja jestem niecierpliwy, tym bardziej, że laby mi się kończą za jakieś 2 tyg, to wolę zmienić płytę od razu i wszystko ustawić na tip top do tego czasu, później to będę max 1-2h na pc i to nie codziennie, może co drugi-trzeci dzień, więc w nastawy się nie pobawię .

Dodatkowo, płytka którą kupiłem, poza b.dobrym audio i innymi ficzerami, ma możliwość Vid oc procesora (zachowanie jak na automacie, z wyższym zegarem i z napięciem trzymanym przeze mnie).

Szczerze, mnie kila, czy dostanie ona wsparcie dla zen3 czy nie, dałem za nią na prawdę dobrą kasę, więc w razie "w" sporo nie stracę na odsprzedaży, o ile coś stracę, bo to jednak dalej topowa płyta.

 

Zobaczę pobory na nowej płytce, bo bardzo możliwe, że powrócę do 3800cl14, i zobaczę, czy gear down mode disabled nie jest stabilne przez ram, czy przez płytę.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, occt lds przechodzi mi 20 minut testu procek ustawiony na 4,2 Ghz przy napięciu 1,288 V.

Przy occt sds sypie szybko błędami na potęgę, nieważne jakie napięcie dam.

Stabilne occt sds mam dopiero na 4,15 Ghz oraz napięciu 1,225 V.

 

Ogólnie wygląda to trochę tak, jakby jakiś jeden rdzeń był słaby, a reszta rwała się do pracy i poszłaby wyżej, gdyby ten jeden nie ściągał je w dół za nogi. Wiem, że to śmieszne porównanie, ale takie mam odczucie :P

 

Niemniej jednak nie narzekam na sztukę. Jest ok. Zostawię na razie sobie te 4,2 Ghz, a jeśli pojawią się jakieś problemy to wrócę do 4,15 Ghz i już nie będę tego ruszał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

zajmij sie ramami, więcej pożytku ci dadzą po OC i zacieśnieniu timingów niż te kręcenie cepa o 50mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś :P. Nie jest to biostar x370gt7 , ani taichi , ani crosshair hero VI :) . Nie jest to też, gigabyte ani msi :) .

Powodzenia z nowymi biosami przy Zen3 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem, ale ramów nie ruszam na poważnie jak na razie, bo bez rozwiązania problemu ze slotem PCI-Express x 16 nie ma to większego sensu. Każdy ewentualny reset BIOS-u do default (o co nie trudno przy OC pamięci) zmusza mnie do przełożenia karty graficznej do drugiego slotu PCI-E, odpalenia kompa, wgrania zapisanego profilu BIOS z pendrive'a i ponownym przełożeniu karty graficznej do głównego slotu PCI-E. Takie jazdy, że głowa mała.

 

W przyszłym tygodniu oddaję cały sprzęt do diagnozy do serwisu.

 

PS. A odrobinę szybszy procek się mimo wszystko przyda, choćby w takim DaVinci Resolve 16.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, zbytnio mnie nie interesuje wsparcie zen3, jak dostanie to będzie super, jak nie to nie będę płakał, tylko kupię x570, bo ceny zapewne spadna . Ewentualnie b550 jak wyjdą :). A jak kupię monitor 1440p to nie będę widział sensu zmiany zen2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś :P. Nie jest to biostar x370gt7 , ani taichi , ani crosshair hero VI :) . Nie jest to też, gigabyte ani msi :) .

 

To mogłeś wziąć tylko jedną płytę...

 

 

Fatal1ty X370 Professional Gaming

 

 

Jak to ma BIOS podobny do mojej Taichi, to będziesz miał zabawę na wiele wieczorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, trafiłeś :P.

Prawdopodobnie, jest to samo co na x570, ale tu na forum, są osoby co mają w palcu biosy asrocka, wiec jakos sobie chyba poradzę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz, trafiłeś :P.

Prawdopodobnie, jest to samo co na x570, ale tu na forum, są osoby co mają w palcu biosy asrocka, wiec jakos sobie chyba poradzę:)

 

Będziesz trzymał CPU na manualu? Bo X370 nie ma PBO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo manual, albo vid oc , do pbo moja sztuka cpu się totalnie nie nadaję, ledwo 4.1ghz wyciąga :P .

Zobaczymy, na piątek płyta w domu powinna być, więc od razu będę robił przeszczep.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo manual, albo vid oc , do pbo moja sztuka cpu się totalnie nie nadaję, ledwo 4.1ghz wyciąga :P .

Zobaczymy, na piątek płyta w domu powinna być, więc od razu będę robił przeszczep.

 

Która to już płyta pod Ryzena ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pod zen2, czy ogólnie :E ?

Ogólnie hmm, x370 gaming k4, b350 pc mate, b450 tomahawk, b450m ds3h, asus x570-p i teraz x370 professional gaming . Może jeszcze jedna płyta była po drodze, ale nie pamiętam jaka :E .

Coś czuję, że zacząłem przygodę z am4 na asrocku x370 i na asrocku x370 ją zakończę :P.

 

Od czasu przygody z am4, trochę sprzętu pozmieniałem.

Ramy miałem: Crucial 2400mhz cl16-> g.skill 3000mhz cl15-> G.skill 3600mhz cl16->hyperX 2400mhz cl15-> crucial 3200mhz cl16-> Crucial 3000mhz cl15-> Patriot 4400mhz cl19 , do tego 5 ryzenów, 1600,2600 i 3x 3600 , zasilacze 2 albo 3 , obudowy 2 , gpu chyba 4 , gtx1070->rx570->rtx2060->rx5700xt, chłodzenia 3. Platforma am4 obudziła we mnie grzebacza :E.

 

Ale teraz koniec zabawy, zostaję to co mam, ewentualnie jak nie będę widział sensu posiadania aio i patriotów, to je zmienię na coś budżetowego, i mam nadzieję, że dotrwam do końca roku bez grzebania przy pc ...

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod zen2, czy ogólnie :E ?

Ogólnie hmm, x370 gaming k4, b350 pc mate, b450 tomahawk, b450m ds3h, asus x570-p i teraz x370 professional gaming . Może jeszcze jedna płyta była po drodze, ale nie pamiętam jaka :E .

Coś czuję, że zacząłem przygodę z am4 na asrocku x370 i na asrocku x370 ją zakończę :P.

 

To naprawdę musi ci się już nudzi na obecnej platformie. :D U mnie płyta to ostatnia rzecz, którą wymienię, a wymienię ją zapewne wtedy kiedy ZEN3 nie będzie domagał.

Daj znać jak tam wrażenie z OC i różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szczerze, na starość staje się bardzo czepialski, i dlatego takie zmiany. Ale teraz od za 2 tyg do końca roku, będę miał mało czasu, więc i już nie będę miał chęci grzebać przy pc, będę grzebał przy większych zabawkach :) . Na pewno wyrażę swoją opinie po przesiadce z asusa x570 na tego asrocka. Mam nadzieję, że się polubię z asrockiem :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szczerze, na starość staje się bardzo czepialski, i dlatego takie zmiany. Ale teraz od za 2 tyg do końca roku, będę miał mało czasu, więc i już nie będę miał chęci grzebać przy pc, będę grzebał przy większych zabawkach :) . Na pewno wyrażę swoją opinie po przesiadce z asusa x570 na tego asrocka. Mam nadzieję, że się polubię z asrockiem :P

Kupujesz jedna z najtanszych i najbiedniej wyposazonych plyt glownych a pozniej narzekasz ze nie ma tego i tamtego?? Mogles od razu kupic cos na wypasie to kupujesz starocia :E Jjak potrzebujesz wzmacniacza na sluchawki i dobrego dzwieku to kupuje sie zewnetrzna karte a nie smietnikowa karte dzwiekowa zintegrowana na plycie. Najlepsze karty zintegorwane z DAC , ESSABRE itp nie staly kolo sredniej klasy dzwiekowki.

 

Dziwne masz podejscie :D

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dźwiękówki to mam Xonara DGX i się znakomicie sprawdza. Nie jest to demon, ale z moim słuchem nie chodziło mi o to, a o głośność, bo Realtek jest bardzo cichy.

 

Według może można było wziąć DAC'a, czy coś innego na usb, albo nawet pcie, sporo tego do wyboru, i mniej zabawy ze zmianą płyty, do tego zawsze można tym manewrować przy zmianach płyt/ socketu. :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus x570, jest prawie idealną płytą, największy ból to dla mnie brak możliwości ustawienia 0rpm po pwm, w lato u mnie się kurzy strasznie, i ten tryb będzie dla mnie zbawieniem.

Dac , czy tam karta dźwiękowa to nie problem dokupić, problemem jest umiejscowienie tego zewnetrznego pudełeczka, mam kompa po prawej stronie biurka, i albo bym musiał położyć to urządzenie na podłodze, albo zamontować gdzieś pod biurkiem. Z kartami dźwiękowymi wewnętrznymi, podchodzę z dystansem. Zapewne kupiłbym używaną, żeby dostać max cena/wydajność, a do końca nie wiem, czy by mi płyta nie świrowała z dorzuconą kartą :). I ostatni minus asusa jak dla mnie, zawyżone ampery i waty na cpu na pulpicie i nie do opanowania skoki temperatur, w lato pewnie po 50* na pulpicie bym miał przy aio. Niestety latem mam saunę w pokoju, więc nie będzie kolorowo i zmiłuj się.

W dziale dźwięku, polecano mi karty dźwiękowe po 500zł, a ja taniej kupiłem całą płytę :E . Miałem x370 k4 i jego audio grało na moje ucho bardzo dobrze, a na tej płycie, może być tylko lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na czym to audio odsluchujesz, jakie glosniki lub sluchawki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Akg k240 studio, więc żaden szał. Muzykę puszczam przez amplituner głównie, wzmocnienie potrzebuję głównie do gier, muzyka prawie wcale na słuchawkach nie leci. Nieraz z lenistwa puszcze sobie 10-20min w tyg jakies nutki i to na tyle :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałem płytę z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym i z możliwością ustawienia 0rpm dla wentylatorów pwm, asus oferuję takie rozwiązanie po dc, ale wentyle pwm mi głupieją...

Kolejna sprawa, uparłem się na pobory smu przez cpu na pulpicie, na asusie poniżej 32w nie mogę zejść, i mam tempy 35-50* w przeglądarce, mam tak wysterowane wentylatory, że nawet nie przyspieszają, ale mimo wszystko fajnie będzie mieć jeszcze chłodniej.

 

Co do ramu, to podbija on trochę pobory na pulpicie, dlatego zjechałem na max w dół z wszystkim, ale i tak poniżej 32w nie pokazuję się, nawet bez ruszania myszką na pulpicie i z wyłączonymi wszelkimi procesami w tle. Prawdopodobnie kolejny bios może to naprawić, ale ja jestem niecierpliwy, tym bardziej, że laby mi się kończą za jakieś 2 tyg, to wolę zmienić płytę od razu i wszystko ustawić na tip top do tego czasu, później to będę max 1-2h na pc i to nie codziennie, może co drugi-trzeci dzień, więc w nastawy się nie pobawię .

Dodatkowo, płytka którą kupiłem, poza b.dobrym audio i innymi ficzerami, ma możliwość Vid oc procesora (zachowanie jak na automacie, z wyższym zegarem i z napięciem trzymanym przeze mnie).

Szczerze, mnie kila, czy dostanie ona wsparcie dla zen3 czy nie, dałem za nią na prawdę dobrą kasę, więc w razie "w" sporo nie stracę na odsprzedaży, o ile coś stracę, bo to jednak dalej topowa płyta.

 

Zobaczę pobory na nowej płytce, bo bardzo możliwe, że powrócę do 3800cl14, i zobaczę, czy gear down mode disabled nie jest stabilne przez ram, czy przez płytę.

Dzięki za info, a to ty się cofnołeś o 2 chipsety do tyłu? dla wzmacniacza słuchawkowego :E nie lepiej było kupić kartę dzwiękową która taki ma a zostać na x570 ? ale u ciebie to wszystko jest możliwe :):P

 

Do dźwiękówki to mam Xonara DGX i się znakomicie sprawdza. Nie jest to demon, ale z moim słuchem nie chodziło mi o to, a o głośność, bo Realtek jest bardzo cichy.

Ten realtek jest fatalny to fakt, ja musiałem sprzedać i tak cichego xonara DS jak przechodziłem na nową płytę z powodu braku slotu PCI a w przejściówki nie chciałem się bawić z chin ale ciche granie DS to w nic w porównaniu do integry realteka :E wytrzymałem na niej miesiąc i kupiłem starego xonara DX za 120zł i nawet przy tej karcie mimo że była niezwykle udanym modelem to jest stara jak świat różnica jest kolosalna w dzwięku w porównaniu do tego realteka

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy podłączacie do tych kart ? Słuchawki 600 omów ?

Swoje Takstary 2050 hi muszę trzymać na 7-10% , żeby nie ogłuchnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy podłączacie do tych kart ? Słuchawki 600 omów ?

Swoje Takstary 2050 hi muszę trzymać na 7-10% , żeby nie ogłuchnąć :)

Ja na głośnikach logitech Z523 które mają swoje lata odczułem sporą różnicę po powrocie na xonara z integry realteka w jakości i głośności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za info, a to ty się cofnołeś o 2 chipsety do tyłu? dla wzmacniacza słuchawkowego :E nie lepiej było kupić kartę dzwiękową która taki ma a zostać na x570 ? ale u ciebie to wszystko jest możliwe :):P

 

Tak, poszedłem 2 kroki w tył z chipsetem, i również 2 kroki do góry z tierem płyty :P.

Nie, no wzmacniacz to przy okazji, 0rpm po pwm głównie mnie interesowało i zbicie amperów i poboru przez cpu na pulpicie. Dodatkowo egzotyka w postaci "Vid oc" , mnie bardzo mocno zaciekawiła :>.

Szukałem na siłę pretekstu, do zmiany płyty i znalazłem :E .

Dość dobrze zen2 już pracuję na starszych chipsetach, więc mnie nie odrzucił, a jak nie obsłuży zen3, to kupię sobie monitor 1440p i zostanę na ryzenie 3600 :cool:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...