Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś chciał kupić ryśka 3600, to mam do oddania kod zniżkowy na 30 zł (obniża cenę z 799 do 769 zł) do x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wziąłem się za przeszczep i się okazuje , ze mx4 pod aio zaschniete. Chyba jakaś wadliwą ta pastę trafiłem. Dziś kładę na niedźwiedzia blokopompke, zobaczymy. Ta pasta kawałkami odpada jak w starym laptopie , taka ala skorupa :E. Na połowie procka takie zjawisko. Coś jak plastelina.

 

dd0fd8552619a238.jpg

 

Pewnie jakbym nie przekręcał blokopompka to by mi z procesorem wyszla. Jeszcze parę minut przez rozebrabiem pc , podgrzalem pastę w occt przez 10min.

 

Ps. Ten zamotany bios asrocka, jest dla mnie idealny. Chyba dla takiego grzebacza jak ja się nadaję. Pc już z pół godziny dobre złożony, a dopiero z biosu wyszedłem :E .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest normalne w niektórych pastach, że po wygrzaniu tak wyglądają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pastę nakładałem miesiąc temu, w miesiąc to ona powinna być normalnie mokra, a tu sucha jak pieprz. Na pewno to zależy od pasty, ale na moje oko mx4 tak wyglądający po takim czasie jest wadliwy. Mx2 w laptopach po roku tak wygląda, a mx4 jest bardziej "długowieczny".

 

I jak ktoś zamontuję sobie płytę asrocka i wyskakuję "automatyczna naprawa systemu", to niech sprawdzi boot menu w biosie, tu pięknie wybrało drugi dysk jako rozruchowy :P.

 

 

Co zauważyłem, bios 5.80 , rozruch pc trwa prawie minute, sam boot i suszenie wentylatorów od karty, trwa tyle co gotowe uruchomienie pc na asusie x570. Najpierw,pobawie się w sterowniki audio, bo słuchawki grają bardzo cicho , potem nowy bios i oc.

 

Poza tym, że na czwartym sterowniku hda, nie działa mi wzmak słuchawkowy, to reszta jest oki. Szkoda czasu marnować, na kombinację, kolega Art385 mi odpiszę, to na pewno jakoś pomoże z tym sterownikiem :). Oczywiście słuchawki z przodu obudowy podpięte.

 

Wrzucam nowy bios, i lecę z oc, nie ma na co czekać :E .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za przeszczep i się okazuje , ze mx4 pod aio zaschniete. Chyba jakaś wadliwą ta pastę trafiłem. Dziś kładę na niedźwiedzia blokopompke, zobaczymy. Ta pasta kawałkami odpada jak w starym laptopie , taka ala skorupa :E. Na połowie procka takie zjawisko. Coś jak plastelina.

Ten arctic wygląda jak pactum pt2 oryginalnie (plastelina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy nakładaniu normalnie mokry jest i rzadki, bo na chusteczce się nim pobawiłem, nie wiem o co chodzi. Ale nałożyłem niedźwiedzia, blokopompka, przekręcona lekko w prawo (z ruchem zegara, tak jak kolega art385 podpowiedział po nastu próbach montażu chłodzenia) 20-21* w pokoju i temperatury jak na załączonym obrazku:

 

 

e3277cc5773eeacf.jpg

 

 

 

Idę ustawić cpu, jak miałem na asusie, zaraz zobaczę jak to wygląda :P.

 

Ale czad, skoro asus swoim biosem "podnosił wydajność", to co dopiero asrock robi :o. Chyba to jest płyta do bicia rekordów...

 

 

966e6fb15ea86194.jpg

 

 

A tu temperatura, napięcie dałem 1.24v w biosie i llc 3 , muszę wyczuć sprzęt:

 

 

3f8b4d66c864c90f.jpg

 

 

R20 , wynik taki sam jak na asusie, więc wychodzi, że msi x570 "zaniża" wyniki, a nie asus zawyża:

 

 

21a18e77cbd81fdd.jpg

 

 

Jeśli płyta jest bez wad, i nie będę miał żadnych black screenów lub bsodów, to z wymiany będę zadowolony, bios dla typowego grzebacza ^^.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi, wiem dlatego napisałem że wygląda jak oryginalny pactum PT2 po wyciśnięciu z tubki ;) mam sporo past i pactum ma najbardziej plastelino watą i trudną do rozsmarowania konsystencję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możliwe, nie używałem pactuma :D. Dc1 mam jeszcze leżeć, nówkę , jakoś nie rozpakowałem jej jeszcze a leży już z pół roku w domu :lol2: .

A niedawno, dorwałem gryzliego za 19zł, przy okazji zamawiałem dysk koledze, to jedna wysyłka i dlatego wziąłem :P. Mam nadzieję, że już nie będę miał okazji ściągać chłodzenia :D .

 

Raczej książce z moimi przygodami, nie przybędzie stron , na razie komp działa tak samo jak na x570 , nawet w grach. Żadnych black screenów nie mam, działa elegancko.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC1 mam kupiłem jak mi się ostatnio Phanteksowa pasta skończyła , bardzo przyjemna w nakładania i świetnie zlepiła cooler z prockiem aż musiałem rozrywać jak przesuwałem go trochę w bok bo nie trafiłem odpowiednio w zapinki za pierwszym razem :)

 

Ja już skończyłem grzebać przy swoim nareszcie - teraz spokojnie czekam na 4900X i parę miesięcy po premierze się zmieni (jak będą robić te 4200-4300 all core)

 

A potem będzie można spokojnie kilka lat polewać z wszystkich przepłacających za DDR5 na nowe sockety :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przeorałem 5-6 sterowników audio na tym asrocku, o ile customy super grają w muzyce , o tyle w grach są słabe strasznie. Zainstalowałem oryginały z strony, w grach jest b.dobrze, ale w muzyce jest patologia niesamowita . Tony się tak zlewają , jakbym miał słuchafony za 5zł z tesco :E .

Poza audiem, na które najbardziej liczyłem, wszystko lata tak samo jak na asusie x570... W pytę można rzec, żadnego problemu nie uznałem :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli kolejny raz zmieniłeś coś co działało i się zawiodłeś 8:E 8:E teraz zobaczymy co zrobisz jak wyjdą nowe ryzeny na tym chipsecie :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Novi Ty jestes nie normalny. Przecierz linkowalem Ci DACki na normalnych chipach za 150-200zl. Tutaj jeszcze ktoś napisał, że wyratuje Cię z opresji i nawet wyśle już swoją dźwiękowe, a Ty serio kupiles najstarszy chipsety?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda podstawa po zdjęciu z procka ewidentnie przylega tylko trzema rogami, zastanawiam się poważnie nad szlifem ihs. Co sądzicie? Macie może swoje zdjęcia po ściągnięciu w cepa jak wygląda radiator?

HKJzbmEl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeorałem 5-6 sterowników audio na tym asrocku, o ile customy super grają w muzyce , o tyle w grach są słabe strasznie. Zainstalowałem oryginały z strony, w grach jest b.dobrze, ale w muzyce jest patologia niesamowita . Tony się tak zlewają , jakbym miał słuchafony za 5zł z tesco :E .

Poza audiem, na które najbardziej liczyłem, wszystko lata tak samo jak na asusie x570... W pytę można rzec, żadnego problemu nie uznałem :P.

Zalamujesz chlopie, "liczy na zaintegorwane audio na plycie" :E

 

Novi Ty jestes nie normalny. Przecierz linkowalem Ci DACki na normalnych chipach za 150-200zl. Tutaj jeszcze ktoś napisał, że wyratuje Cię z opresji i nawet wyśle już swoją dźwiękowe, a Ty serio kupiles najstarszy chipsety?

Pytalem sie go jakie ma sluchawki, to AKG chyba za ok 200zl a ja myslalem ze takie zmiany to ma jakies min gsp600 senki bo wtedy fakt potrzeba dobrej karty zeby to napdzic ale nie sluchawki za 200zl.... Nic z tego nie rozumiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli kolejny raz zmieniłeś coś co działało i się zawiodłeś 8:E 8:E teraz zobaczymy co zrobisz jak wyjdą nowe ryzeny na tym chipsecie :cool:

 

Kupię monitor 1440p :P .

 

Novi Ty jestes nie normalny. Przecierz linkowalem Ci DACki na normalnych chipach za 150-200zl. Tutaj jeszcze ktoś napisał, że wyratuje Cię z opresji i nawet wyśle już swoją dźwiękowe, a Ty serio kupiles najstarszy chipsety?

 

Wczoraj odkażałem organizm, z obawy o koronawirusa bo już jest w najbliższej okolicy , i nie wyraziłem się precyzyjnie.

Na customach , nie działa mi wzmacniacz słuchawkowy, słuchawki grają bardzo cicho, na oryginalnym działa wzmacniacz, ale jakość dźwięku jest średnia.

Na 2-3 customach , strzały są 5x głośniejsze niż kroki w grach, można powiedzieć, że na polu bitwy głuchy jestem. Wrzuciłem na szybko oryginalne sterowniki, i w grach jest super, ale w porównaniu do customów słuchawki grają jakby zlaną sceną. I zobacz to tylko sterownik, a ma taki wpływ na jakość gry. Nie ma czego żałować, mam pasywnego kompa do 50* :P.

 

Tak wygląda podstawa po zdjęciu z procka ewidentnie przylega tylko trzema rogami, zastanawiam się poważnie nad szlifem ihs. Co sądzicie? Macie może swoje zdjęcia po ściągnięciu w cepa jak wygląda radiator?

HKJzbmEl.jpg

 

 

Na pierwszym ryzenie 3600 miałem tak samo, gdzieś w okolicach sierpnia/września wrzucałem w tym temacie zdjęcie. Też chciałem to lekko szlifnąć, ale nie wiem czy się nie straci gwrancji. Nawaliłem więcej pasty, rozeszła się po całym ihs i używałem.

 

Zalamujesz chlopie, "liczy na zaintegorwane audio na plycie" :E

 

 

Pytalem sie go jakie ma sluchawki, to AKG chyba za ok 200zl a ja myslalem ze takie zmiany to ma jakies min gsp600 senki bo wtedy fakt potrzeba dobrej karty zeby to napdzic ale nie sluchawki za 200zl.... Nic z tego nie rozumiem :lol2:

 

Już wyżej napisałem, kwestia sterownika i audio zagra na dobrym poziomie :P.

No właśnie , to proste akg k240 , które mają służyć do czytelnego słyszenia przeciwników i tyle, więcej wymogów nie mam. Na oryg sterowniku, dźwięk jest jak przez koc słyszalny :D.

 

@Novi masz na test, z ciekawości czy coś się zmieni na lepsze, wersja próbna jest zdaje się na 7 dni: https://www.fxsound.com/

 

https://www.youtube.com/watch?v=v8HMJ2D_RcE

 

Dzięki spróbuję :).

 

 

Na marginesie, nie chcę wprowadzać haosu, ale podejrzewam, że asus x570, przy sztywnym ustawieniu cpu ma buga. Objawia się zawyżonym poborem smu, przez co temperatury są wyższe. Dodatkowo ustawiłem kompa 1:1 jak miałem na aususie,na asrocku pobór przez cpu na poziomie 78-80w duże dane occt avx2 , czyli sporo mniej niż na x570 asusa. Nie wiem o co tu chodzi, ale mi się to osobiście nie podoba. Jakby nie kombinował, poniżej 30w na pustym pulpicie nie złapie na asusie, na asrocku 13w nie problem.

 

b3c04b2b7b830cd4.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem coś w stylu FXsound, posiada to moja płyta główna, Nahimic. Działanie spoko, np oglądanie YT, wszystko działało w moich 5.1 głośnikach, na Xonarze tego nie mogę ustawić, YT działa tylko w stereo. Głośność też dużo lepsza niż na realteku, gry czy filmy.. mega różnica,- muzyki nie słucham już od dawna.

 

Ale problem był taki, że czasem to nie działało, jakby się proces "killował" wieszał itp, a przy nagrywaniu filmów jest brak dźwięków, bo problemem jest Nahimic, bo to działa jak nakładka, a czy to shadow play- czy odpowiednik AMD, czy obs nie miałem dźwięków jak pamiętam przy nagrywaniu gameplayu. Wyłączenie Nahimic przywracało nagranie dźwięku.

 

Ja poszedł bym w kartę pcie, coś pod usb itp tego jest mnóstwo, zawsze będzie lepsze niż płyta, jak ktoś chce dawać na drogą płytę bo ma fajne audio, można kupić tańszą, ale dokupić kartę/daca chyba około 300zł to już powinno w miarę grać?

Ja się zbytnio nie znam, u mnie musi być głośno, bo jam jest głuchy człek, uszkodzony nerw słuchowy, więc na jakości dźwięku się nie poznam. Ja mam Superluxy HD668b studyjne słuchawki, mają mało bassu i o to mi chodziło.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem trochę kart i płyt w swoim zyciu, od dla niektórych prehistoryczych GravisaUS, Awe32, przez wszelkie live, x-fi, aż po asusy, jak tylko miałem płytę z integrą, to patrzyłem, testowalem jak to gra.

Jeden, jedyny raz , gdzie integra dla mnie grala dobrze, to plyty z Nforce.

Wszelkie realteki, nawet ten wynoszony na oltarze na tym forum 1220 to dla mnie beznadzieja.

Stary live 5.1 gra o wiele lepiej, o x-fi nie wspominajac

 

Zwykla uzywka xonara DX zagra o niebo lepiej, napedzi sluchawki czy sredni zestaw 2.0

( sam obecnie takiej tymczasowo uzywam + male edifier1600 )

 

Oczywiscie , to co dla niektorych jest swietne, dla drugiego jest nie do przyjecia.

 

Ale kupujac plyty po 800zl, naprawde warto sprobowac jak brzmi uzywka na pcie za 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmianą zawiedziony nie jestem.

Akurat kolega, chce mnie poratować w kwestii audio, więc jak wszystko wypali, to nie będę używał integry z płyty.

Miałem jeden dość ważny powód, żeby zmienić płytę. Na asusie najbardziej mi brakuje trybu 0rpm dla wentylatorów pwm. X570 mi potrzebny jak ręcznik rybie, a o następne ryzeny się nie martwię, bo najprędzej zmienię pół roku po premierze, nie rzucam się na kasztana przy premierze.

Więc do tego czasu jeszcze rok, za rok to mogę wrzucić z powrotem x570 albo coś podobnego, wypasionego. Bios asrocka jest bardzo fajny jak dla mnie . Chyba jak miałem pierwszego asrocka, to wydawał mi się strasznie zamotany, przez to że nie znałem się na ryzenach , po poznaniu wszystko dla mnie jest klarowne i czytelne, a funkcji w biosie co nie miara.

 

Co do tego poboru na pulpicie, ewidentnie jest problem biosu, mam zrzuty na biosie 1201 na asusie , i smu normalnie spadało do 14-16w , na 1405 choćby na głowie stanął, po ręcznym ustawieniu procka nie zejdzie poniżej 30w na pustym pulpicie. Stąd się wzięły takie wysokie temperatury w przeglądarce itp. Więc, nie jestem czepialski, a trzeba po prostu zgłosić to asusowi, niech naprawia.

 

1405 asus:

 

 

112feb2f8d495f33.jpg

 

 

1201 asus:

 

 

32030391b3791fc3.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moglby ktos przetestowac Ryzen 3600 bez OC tym benchmarkiem:

Mój link

 

 

 

I oczywiscie podac wynik. U mnie 46fps, chlodzenie box, no OC.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zmiana mobo to najgorsze co może być :) Masa roboty a zysk mizerny.

 

Mam nadzieję, że x570 starczy na 3-4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie z czyszczeniem gruntownym i ulozeniem kabli to dwie godzinki , a przy okazji komp na błysk wyczyszczony ^^.

 

X570 wystarczy na dłuższy czas, x370 pewnie przy zen3 juz bedzie miał problemy z długowiecznością.

 

Chciałem mieć topowa płytkę, A nie chciałem wydawać kroci, to bardziej chęć posiadania niz potrzeba. Miałem na oku taichi x570 za 900, ale jak poczytałem o tym wentylatorku chipsetu to sobie odpuściłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@novi nie trzeba było czytać tylko zapytać ;) bios beta 2.73 umożliwia ustawienie własnej krzywej. Ja mam ustawione 0rpm do 65 stopni. Do tego pcie gen4 ustawiłem tylko dla chipsetu (reszta na gen3). Piździk włącza się bardzo rzadko - w zasadzie tylko przy bardzo intensywnych operacjach dyskowych, gdy wentylatory na grafice też mają 0rpm.Gdy grafika jest obciążona to wentylatory powodują dodatkowy ruch powietrza schładzający PCH. A 900zł za tą płytę to naprawdę okazja.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już za późno, parę dni wisiała w ogłoszeniu i poszła :D.

Cena b.dobra była, dlatego rzuciła mi się w oczy. Miałem moment, że w koszyku już siedziała, ale wszedłem na redita i mnie zniesmaczyli.

Ja nie mam żadnego m2 dysku, więc i chipset nie jest obciążony nawet.

No cóż, ale udało się dorwać starszego brata, odpukać działa wszystko elegancko od wczoraj, a już mam oc ustawione :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...