Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś był obrotny, to już teraz mógł mieć w okolicach 2k 9900k+ciekawe z370 :P.

1650zł i9 z wysyłką była + Asrock Z370 k6 od kolegi z forum za 4 paki i był zestaw za 2k 2 miesiące temu :P. Tą i9 miałem dla Jacora wziąć, ale jego kumpel co miałby mu to przełożyć marudził, że czasu nie będzie miał przez najbliższy miesiąc, a w razie kasztana by pojechało na 14 dniowy zwrot. A bez przełożenia, kota w worku brać trochę głupio.

 

 

Ojjj, za bardzo optymistycznie patrzysz, tak mi się wydaję. z470/490 do 600-700zł ciekawej nie dostaniesz, pewnie z 800-900 trzeba liczyć pod nową "i7", nawet jak dostanie gratisy/rabat na 500zł i za i7 zapłaci z 1800-1900zł, to da z 2100-2200zł na czysto, więc ja mogę mieć 8/16 od amd z ciekawą płytą za 1500-1600zł, zależy za ile dostanę 3700x :). Dopłata 500zł, a zysk wydajności przy mojej karcie pewnie na poziomie 10-15% po dobrym oc :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zebys kupil i9 z dobra plyta gdzie teraz sama i9 kosztuje 2400zl. A jakis sensowny mobas jak Asrock Extreme 4 to koszt 900zl. Poki co nie ma sprzetu jeszcze na rynku wiec z promocjami bym poki co nie wybiegal tak daleko.

 

Z tabelek wynika ze pcie 4.0 ma byc wlasnie w rocket lake tylko ze na jeszcze nowszym chipsecie, nowe gpu zapewne beda na pcie 4.0 a w przyszlosci planuje zakup dysku pod ten interfejsc jak troche stanieja wiec dla mnie intel poki co odpada a Zen3 w zupelnosci zaspokoi moje potrzeby na wydajnosc.

 

Apropo promek to za swojego mobasa dalem 650zl bo mialem cashback asusa 155zl a niczego mi nie brakuje w tym mobasie i sekcja wystarczajaca wiec czekam cierpliwie na Zen3 ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu za 1700, za 1650zł z alledrogo miał lombard ogłoszone nówke sztukę.

 

2f41d467851d7778.jpg

 

 

Do zestawu płytka od Jacekcz i był wydajny zestawik, do tego chłodzenie jako takie miałem pod i9 :P.

 

W styczniu jakoś to było, w sumie miałem w koszyku już tą i9 z alledrogo, ale kumpel szybko dał znać że jeszcze nie teraz czas na zmianę. A teraz to widać co się wyprawia z cenami :E. Pewnie nawet używkę ciężko upolować za 1800, a ES to nie jest przepaść wydajnościowa do ryzena, bo one mają zablokowany mnożnik, z tego co mi się wydaję?

 

Hah :E. Co tu się odpier... :o Wchodzę na alledrogo, a za es chcą chorą kasę, toć z miesiąc temu można było za 1200zł kupić es, a teraz koło 2k? Za 2100 2 sztuki zeszły, to jest jakiś żart :D. Ten es wedle cpu-z ma słabszy jeden wątek od ryzena 3600 na 4.3ghz :hmm:

 

Te intele to chyba ze złota są, skoro takie ceny ludzie płacą. 2 miesiące temu w cenie tego es można było mieć płytę+ normalną i9 9900k , a teraz to jakaś parodia. I brawa dla tych panów, co wzięli es bez gwarancji po 2100zł. sprzedawca deale życia robi ^^.

 

Nie no czas na polowanie na 3700x, ciekawe czy za 1100zł dorwę nówkę sztukę w dodatku młodą. Pożyjemy, zobaczymy. Dla chcącego nic trudnego :thumbup:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jeśli może chodzić na sztywno 4.3GHz przy 1.125V, jest cicho, chłodno i wydajnie :E

Jaki batch procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poświęciłem godzinę czasu na pewien eksperyment, przy okazji sprawdzam sobie wyniki wydajności, jakbym rysia 3700x kupił to mam do czego porównać.

Test wykonany na podstawie benchmarku w sotr, zdziwicie się mocno pomiędzy różnicą 4.45ghz vs 4.1ghz :). Wszystkie ss podpisuję od razu po zrobieniu, nie ma miejsca na pomyłkę. Chwila mi zajmie wrzucenie tylu ss, ale bądźcie cierpliwi. Teraz jako bonus idę ustawić ram jak microny rev.E które miałem, na 3800mhz cl16, żeby ukazać różnicę wydajności pomiędzy patriotami a crucialami. I to już ostatni test będzie. Wrzucę wyjściowe ustawienie ramu i napiszę co zmieniłem po przeskoku na cl14. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem stutteringu dźwięku w momencie chwilowego zwiększenia obciążenia (dociążenie procesora w programie)? Ryzen 3600. Po zresetowaniu biosu do ustawień podstawowych problem chyba zniknął. To kwestia pamięci? Infiniti Fabric?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia vddg,vddp i vsoc podbij lekko do góry, głównie vsoc i vddg powoduja trzaski. Chyba że wgrales sterowniki sata ahci inne niż te fabryczne w Windowsie, to one mogą powodować problem. Sprawdź latencymon jak to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d mark 11 udalo sie komus przebic 16k na procesorze 3600 bez x ?

ramy na 3800 cl 15 ogien

rx 5700 xt tylko na 2000 ustawiony rdzen na codzien

 

Bez-tytu-u.png

Edytowane przez hyx90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16K to robi kiblowaty R1600AF więc coś słaby ten Twój wynik :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na entry nie performance

Edytowane przez hyx90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia vddg,vddp i vsoc podbij lekko do góry, głównie vsoc i vddg powoduja trzaski. Chyba że wgrales sterowniki sata ahci inne niż te fabryczne w Windowsie, to one mogą powodować problem. Sprawdź latencymon jak to wygląda

 

Jak sprawdzić wersję tych sterowników ahci?

 

W latencymon widzę te chwilowe zwiechy ale nie wiem jak sprawdzić co je powoduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvm

Edytowane przez hyx90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a co z tym sklepem nie tak, ze tak zapytam?

 

Dobra, tutaj wrzuciłem moje testy wydajności : https://forum.pclab.pl/topic/1308262-Ryzen-3600-skalowanie-taktowania-procesora-i-ramu-na-podstawie-Sotr/

 

To jeden z tych o których prędzej czy później na forum pojawia się osobny wątek

 

KONTAKT

Proshop ApS

Michael Drewsens Vej 22

DK-8270 Hoejbjerg

Dania

NIP: 5263226856

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy lewy sklep, jak był błąd cenowy i wystawili myszki Logitech MX Master 3 za chyba 90zł (katalogowo chyba 400zł) to wysłali kilkaset sztuk normalnie. Aczkolwiek prawda że z Danii.

 

[EDIT] Sterownik AHCI mam windowsowy więc to nie z tym problem.

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.3dmark.com/3dm/43911252

 

Sklep kupę lat istnieje, magazyn w Danii, oddziały w różnych krajach. Problemów z nimi nie ma jak na razie. Siostra do Szwecji zamawiała od nich już dawno temu. Ja teraz 2 zamówienia od nich miałem, 0 problemów :).

 

Daj zrzut z latencymona

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z tych o których prędzej czy później na forum pojawia się osobny wątek

 

KONTAKT

Proshop ApS

Michael Drewsens Vej 22

DK-8270 Hoejbjerg

Dania

NIP: 5263226856

O czym bredzisz ???? Do takiego proshopu to tym naszym sklepikom rodzimym brakuje oj dużo dużo.Obsługa klienta pierwsza klasa,pomoc w razie gwarancji na najwyższym poziomie.Miałem nawet okazję z dwa tygodnie temu oddawać na gwarkę pamięci,pamięci kupiłem na olx i niestety jedna kość okazała się trafiona niby działały ale co jakiś czas komp pod obciążeniem potrafił się wysypać a ze człowiek często gęsto był poza domem to i po 2 miesiącach w końcu odpaliłem memtest :-) i jedna kostka była ubita.Oczywiście miałem fakturkę więc jeden telefon do proshop sprawa załatwiona ,podałem nr faktury i na momencie całe zamówienie zostało przypisane do mojego prywatnego konta w proshop,na emila dostałem etykietę do wydruku ,zapakowałem te pamięci nakleiłem tą etykietę i wrzuciłem do punktu dpd oczywiscie odesłanie na ich koszt.Po 4 dniach paczka była w danii a po następnych 3 dniach miałem na konto zwróconą pełną kwotę jaka widniała na fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d mark 11 udalo sie komus przebic 16k na procesorze 3600 bez x ?

ramy na 3800 cl 15 ogien

rx 5700 xt tylko na 2000 ustawiony rdzen na codzien

 

Bez-tytu-u.png

 

 

16k, to mój rysio nosem wciąga :E. 4.45ghz 3800mhz cl14 :)

 

https://www.3dmark.com/3dm11/13784777

 

Co do firestrike na 4.45ghz mam tak:

 

https://www.3dmark.com/3dm/45430796

 

Tylko w firestrike i timespy mi wyniki świrują, głównie karty.

 

Na dość luźnych subach to zrobiłem, ustawienie jak w temacie o skalowaniu wydajności, który dziś założyłem w tym dziale.

 

 

Edit, to jest nie możliwe, wyłączyłem oba bgs w biosie osobiście, a w aidzie na tak ustawionym ramie kręcę nawet lepszy wynik :hmm: Takie opóźnienie to ja miałem przy 4.5ghz i ciaśniejszych subach.

 

 

0a5948560a693f74.jpg

 

 

A tak aida wygląda na 4.3ghz@3800mhz cl16 z zrzutu z tamtego tematu:

 

 

e373ac7a88b17044.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić wersję tych sterowników ahci?

 

W latencymon widzę te chwilowe zwiechy ale nie wiem jak sprawdzić co je powoduje.

po prostu w kontrolery IDE/ATA/ATAPI masz mieć standardowy kontroler sata ahci wszędzie jeśli masz gdzieś inaczej to prawym odinstaluj i wróci microsoftowy, najlepiej daj screena z latencymon

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...