Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktoś zrobić cr1 przy 3800mhz z cl15 i cr2 przy tej samej wartości najlepiej firestrike jaka jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym bredzisz ???? Do takiego proshopu to tym naszym sklepikom rodzimym brakuje oj dużo dużo.Obsługa klienta pierwsza klasa,pomoc w razie gwarancji na najwyższym poziomie.Miałem nawet okazję z dwa tygodnie temu oddawać na gwarkę pamięci,pamięci kupiłem na olx i niestety jedna kość okazała się trafiona niby działały ale co jakiś czas komp pod obciążeniem potrafił się wysypać a ze człowiek często gęsto był poza domem to i po 2 miesiącach w końcu odpaliłem memtest :-) i jedna kostka była ubita.Oczywiście miałem fakturkę więc jeden telefon do proshop sprawa załatwiona ,podałem nr faktury i na momencie całe zamówienie zostało przypisane do mojego prywatnego konta w proshop,na emila dostałem etykietę do wydruku ,zapakowałem te pamięci nakleiłem tą etykietę i wrzuciłem do punktu dpd oczywiscie odesłanie na ich koszt.Po 4 dniach paczka była w danii a po następnych 3 dniach miałem na konto zwróconą pełną kwotę jaka widniała na fakturze.

Proshop bardzo dobry sklep ale widac ze co niektorzy nie maja pojecia a sieja panike :E

 

Moze ktoś zrobić cr1 przy 3800mhz z cl15 i cr2 przy tej samej wartości najlepiej firestrike jaka jest różnica

To nie jest test do testowanai takich rzeczy a wyniki potrafia byc losowe, roznica w grach jest zerowa lub na granicy bledu pomiarowego. Takie rzeczy to tylko AIDA wylapie ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proshop bardzo dobry sklep ale widac ze co niektorzy nie maja pojecia a sieja panike :E

 

 

To nie jest test do testowanai takich rzeczy a wyniki potrafia byc losowe.

Dokładnie,tylko szkoda że skończyły już się żniwa w dziale demo :E 2060super po 1250pln gigabyte oc,rxy 5700/XT po 1200-1450pln,płyty,procki w świetnych cenach :P i chyba już te dobre czasy nie wrócą za szybko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem, żeby Windows sam z siebie powodował niestabilność OC, ale nie będę się kłócić 8:E

Nie?

Sterowniki kolego :)

 

To jeden z tych o których prędzej czy później na forum pojawia się osobny wątek

 

KONTAKT

Proshop ApS

Michael Drewsens Vej 22

DK-8270 Hoejbjerg

Dania

NIP: 5263226856

Zgadzam się. Gadasz głupoty.

 

Brałem tam 3950X i moje memki.

To że jedna kości była trupem to fakt, ale rękojmia wymieniła mi je na nowy zestaw. Oczywiście że musiałem długo czekać.

 

To jest zwykły sklep liczyć się trzeba z dłuższą dostawa ew. reklamacją i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi pisałeś coś wczoraj o jakiś testach chyba z nudów na kwarantannie proca na 4.1 vs 4.45 i ramu w SOTR i gdzie te testy ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wypluwa Combined Score 10994 na 4,35. Na GPU proszę nie patrzeć, bo jest skręcona.

 

Przed chwilą robiłem testy na hdd+ nowy windows, wyniki mam w granicy błędu pomiarowego na karcie stock + 4.3ghz i ram 3800mhz cl16 :). Więc niskie wyniki gpu, to przez sterownik, lub przez egzemplarz mojej karty.

 

@Send1N , właśnie tam gdzie kolega wyżej wkleił link. Założyłem nowy temat, bo trochę dużo materiału się zebrało, i będzie bardziej widoczne w osobnym wątku.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) zaskoczony jestem że tam w jednym teście 4.3 + ram 3400 cl16 zrobił lepszy wynik z asynchronicznym fclk (1900) niż na screenie niżej przy 1:1 :E Ogólnie jak widać to ram najwięcej daje a walka o jakieś dodatkowe 50-100mhz nie ma sensu jak sam wspomniałeś :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś mi się o uszy obiło, że jak ktoś ma ram bez potencjału, to najlepiej fclk dać jak najwyżej się da i są zyski wydajności, jak już ustawiłem te 3400mhz, to pomyślałem, żeby to sprawdzić :).

 

Pod rx5700xt , wystarczy ram 3733mhz cl16 na crucialach, a cpu okolice 4.2-4.3ghz i w sotrze karta na 100% będzie odpowiednio wykarmiona. Tym bardziej, że robiłem porównanie na wysokich, a nie na najwyższych, na tych drugich jednak różnice by były jeszcze mniejsze. Widać po renderze cpu, że szybszy ram i procesor coś tam dają, ale to by trzeba było mieć kartę minimum 2070super albo i 2080super, a przecież mało kto pakuję 2080 do fullhd :). Ps testy zrobiłem raczej z ciekawości, bo jak nabędę ryzena 7, to chcę mieć do czego porównać, a przy tylu zrzutach, można ładnie zobaczyć co daje ryzen 7, czy tylko lżejszy portfel, czy jednak przez większa ilość cache da więcej fpsu :).

 

Tu moje wyniki 4.3ghz + 3800mhz cl16 (nastaw jak w tym linku wyżej). Karta totalny stock.

https://www.3dmark.com/3dm/45449452 timespy

https://www.3dmark.com/3dm/45449696 firestrike

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wypluwa Combined Score 10994 na 4,35. Na GPU proszę nie patrzeć, bo jest skręcona.

Podajesz wynik Combined Score i piszesz zeby na gpu nie patrzec gdzie ten wynik to suma gpu+cpu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o łączną ilość cache? że to niby coś daje w grach? ilość 3700/3800 względem 3600 jest mała, musisz kupić 3900x tam jest sporo więcej :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajesz wynik Combined Score i piszesz zeby na gpu nie patrzec gdzie ten wynik to suma gpu+cpu :E

No tak, sama nazwa o tym mówi :lol2: Ale w głowie mam ubzdurane od zabawy z i5 czy i7, że ten wynik zawsze mi malał po tym jak zwiększałem taktowanie GPU przez co wzrostu graphics score był znaczny i łączny wynik nadmiernie spadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi o łączną ilość cache? że to niby coś daje w grach? ilość 3700/3800 względem 3600 jest mała, musisz kupić 3900x tam jest sporo więcej :E

 

L1 i l2 ryzeny 7 mają minimalnie więcej :).

3900x i owszem, ma więcej, ale sens totalnie zerowy. Miałem pomysł na taki skok, ale po suchym przemyśleniu, wybiłem sobie go z głowy. Ekonomii 0, dopłata całkiem duża, więcej wydzielanego ciepła, bo i pobór energii wyższy od 3700x np. Ryzen 7, to chęć posiadania, i szukam na siłę jakichś argumentów do takiej zmiany :P. Ale w głębi, wiem że zysk wydajności będzie praktycznie zerowy. To już więcej bym zyskał pakując 4x ddr4 albo 2x dual rank :P. Pomysł na 4x8gb nadal gdzieś tam z tyłu głowy jest, ale zakup patriotów 4400mhz w tych czasach, to trochę ból, jak na początku stycznia po 527zł nówki w sklepie można było mieć, a teraz z 650-700zł za używki trzeba położyć. Chyba, że dorwę patrioty za 500-550zł to dokupię drugi komplet, ale raczej ciężko o taką okazję. I wiem, że niekoniecznie ogarnę je na tej platformie na 3800cl16, mimo posiadania topology T :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem stutteringu dźwięku w momencie chwilowego zwiększenia obciążenia (dociążenie procesora w programie)? Ryzen 3600. Po zresetowaniu biosu do ustawień podstawowych problem chyba zniknął. To kwestia pamięci? Infiniti Fabric?

 

Podbiłem SOC Voltage, VDDG CCD i IOD Voltage, CLDO VDDP Voltage w okolice dopuszczalnego maksimum i chyba się problem rozwiązał. Spróbuje wieczorem spowrotem je obniżyć do tego co miałem ustawione i zobacze czy ścinki wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L1 i l2 ryzeny 7 mają minimalnie więcej :).

3900x i owszem, ma więcej, ale sens totalnie zerowy. Miałem pomysł na taki skok, ale po suchym przemyśleniu, wybiłem sobie go z głowy. Ekonomii 0, dopłata całkiem duża, więcej wydzielanego ciepła, bo i pobór energii wyższy od 3700x np. Ryzen 7, to chęć posiadania, i szukam na siłę jakichś argumentów do takiej zmiany :P. Ale w głębi, wiem że zysk wydajności będzie praktycznie zerowy. To już więcej bym zyskał pakując 4x ddr4 albo 2x dual rank :P. Pomysł na 4x8gb nadal gdzieś tam z tyłu głowy jest, ale zakup patriotów 4400mhz w tych czasach, to trochę ból, jak na początku stycznia po 527zł nówki w sklepie można było mieć, a teraz z 650-700zł za używki trzeba położyć. Chyba, że dorwę patrioty za 500-550zł to dokupię drugi komplet, ale raczej ciężko o taką okazję. I wiem, że niekoniecznie ogarnę je na tej platformie na 3800cl16, mimo posiadania topology T :).

z 4 modułami jest ciężko o takie wyniki więc może i będzie 4x ale na OC stracisz :D ogólnie to wyjdziesz na 0 albo +2fps no ale czas ci zleci zawsze na kwarantannie :lol2::cool: a 2x dual rank to jakie pamięci masz na myśli z ciekawości?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3900X przy tych samych nastawach pamieci AIDA wypluwa lepsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 4 modułami jest ciężko o takie wyniki więc może i będzie 4x ale na OC stracisz :D ogólnie to wyjdziesz na 0 albo +2fps no ale czas ci zleci zawsze na kwarantannie :lol2::cool: a 2x dual rank to jakie pamięci masz na myśli z ciekawości?

 

No wiem, że nie jest to najłatwiejszy temat, chyba że desperacko bym się przerzucił na microny rev.E :P. Nie no, przeziębiony jestem i się w domu kuruję, żeby w razie potrzeby jak będę musiał gdzieś jechać, mnie ludzie nie zlicznowali i nie wezwali do mnie sanepidu :E. Możliwości technicznej zakażenia nie miałem, więc jestem spokojny :). Wiosenna pogoda i odczucie lata w głowie, powoduję takie zjawiska :E. W słońcu ciepło, w cieniu zimno a na bluzie samej się latało :P. Jakbym miał kupić 2x16gb, to starałbym się upolować samsungi bdie, chyba że te cruciale z nowym radiatorem :).

 

Na 3900x faktycznie odczyty w aidzie są sporo wyższe, ale z opóźnieniem raczej niżej niż na ryzenie 3600 nie zejdzie :). Jakbym na głowie stanął to te 61ns powinienem ukręcić na moim aktualnym zestawie. Ale niżej się nie da zejść, chyba że ktoś ma sztukę co na rdzeniu da radę wbić 4.6ghz i fclk z 1933mhz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coraz bardziej kontrolują na każdym kroku także uważaj :E ja wczoraj po 4 miesiącach pojechałem samochód umyć na myjkę a dzisiaj w TVP pokazywali olsztyn jak wszyscy co myli dostali po 5 stówek bo policja wjechała :D :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem :P. Wyjazdy bez celu są karane, a umyć auto do tego się zalicza :).

Nie, no tak nawiązując do pandemii, Polacy są nieodpowiedzialni, wystarczy posłuchać ile osób olewa kwarantanne, a przecież jestem święcie przekonany, że osób ją łamiących jest zdecydowanie więcej, tylko nie zostali przyłapani. A przecież to ma spory wpływ na to, ile czasu potrzeba do opanowania tego wirusa.

 

Ale to raczej nie temat o zen2 :P. Mógłbym już dziś mieć 3700x lub 3800x w całkiem oki cenie, tylko trochę mnie martwią ich daty produkcji. 1932sus i 1937sus, troszkę stare mi się wydają.

W chinach już mają ryzeny 3600x z datą 20xx :P. Ktoś prywatnie wrzucił zdjęcie 2006 jak się nie mylę, ciekawe co to cudeńko potrafi. Jest lepszy od 3600 tych młodych :P?

 

https://static.chiphell.com/forum/202003/21/211429whou7adopss8h3di.jpg

 

Źródło: https://www.chiphell.com/thread-2201996-1-1.html

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co sądzicie o tych screenach ?

 

9839b5c474586.png

9d5740dcbbf8d.png

 

Są do screeny po 2,5 godzinnej sesji spędzonej w grze Dying Light. Wersja Hwinfo v6.24-4120 Sprzęt ten z mojej sygnaturki.

Pamięć dobiła do 98% bo jakimś cudem w tle program xbox game bar zużywał 14gb...

 

Moim zdaniem mój PC ma za wysokie temp... A co Wy o tym myślicie ?

zastanawiam się czy nie robić najpierw OC proca i zrzucić trochę napięcie a później wziąć się za pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tego cepa recznie, ja nie mam wiecej jak 70st po 10min renderowania pod pelnym obciazeniem z AVX w Blenderze a w grach to 50-60st w tych mocno procesorowych, do tego twoj cep wibija max 4,25Ghz co przy napieciu 1.45v to jest bardzo kiepski wynik. Moj proc mam na sztywno 4.3Ghz i 1.325v w bios a pod obciazeniem 1.32v. 85st podczas gry to jest hardkor, niekotrzy nie maja tyle w wypalarkach.

 

OC ramu to podstawa i daje wiecej niz krecenie cpu takze bierz sie do roboty ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sporo grałem w DL. Fhd, odblokowane klatki. Sesje i po 5h z rzędu i nie pamiętam, żeby przekroczył mi 70. Ale to szczytowo, bo często temperatura spada i znów się podnosi. Budy mamy podobne (wersja z usb c u mnie), gpu sporo słabsze mam. Tylko właśnie fortis nijak nie da się porównać do dark rocka, ale aż 15 stopni, no sam nie wiem :o.

e:

Wszystko auto mam, nic nie kręcone - tylko ram na xmp 3200 cl16.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy karta proca trochę nie grzeje. GPU potrafi osiągnąć 83*C, wcześniej miałem gtx 1060 i temperatura samej karty była znacznie niższa, CPU chyba też

Może wentylatory za słabo dmuchają ? obecnie mam zamontowane 3 fabryczne, ale w zapasie mam jeszcze Phoyba NB-eloop 1800rpm 120 i zastanawiam się czy go gdzieś nie wrzucić, tylko gdzie ? może wdmuch od góry na cooler ?

Jutro przedmucham jeszcze PC'ta, może kurzem już zaszedł za bardzo

Mimo wszystko spróbuję go ręcznie ustawić, tym sposobem zbiję też trochę V, a i temperatury będą niższe. Stabilność OC proca AMD obecnie jakim programem najlepiej sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spojrzalem na gpu ale faktycznie dramat, 83st?? To ja nie mam wiecej jak 66st i to po OC.

 

Phantom GS to jedna z chlodniejszych i dobrych konstrukcji, ewidentnie przeplyw powietrza kuleje.

 

Sprawdz ile kreca wentyle w obudowie, z kurzem daj sobie spokoj bo to placebo.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...