Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pobiegałem na szybkensa w W3 - Novigrad (często tam testuje), bo nie mam nic z gierek zainstalowanego bardziej obciążającego procka. Komp zimny nie był, bo gram sobie ostatnio w hellblade. Mi napięcie nawet 1.5 wbija :E.

 

APC3FkA.png

 

DIbCFQQ.png

 

Same gpu 65, ale jakbym posiedział z godzinę, nagrzałoby się minimalnie powyżej 70. Wiem, bo sprawdzałem wcześniej.

e:

@Mario24

Też mam te trzy fabryczne wentyle. Buda z panelem na topie wyciszającym. Panel przedni zamknięty (drzwiczki frontowe), wszystkie filtry są. Mało tego - 30 centymetrów od kompa mam kaloryfer :E :E.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 40min grania w bfa5 gdzie gra mocno procesorowa.

 

bwFxxxM.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne masz temperatury, chłodzenie masz lepsze, ale zeby aż taka różnica?

A jakiasz ustawiony plan zasilania w windowsie? Bawiłeś się ustawieniami wentylatorów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywać się do @Phoenixsuple, to trochę nie ma sensu, bo procek nie na auto, kraken na pokładzie i bardziej przewiewna buda w dodatku (z tym panelem z frontu zdjętym to musowo). Musi być i jest chłodniej. Ale i tak chyba coś nie gra z tym twoim fortisem chyba. Dokręcony jest jak należy? Pasty nie dałeś za mało albo za dużo?

e:

Wentyle z budy u mnie normalnie podłączone są pod kontroler budy, a ten pod cpu2 na mobo. Plan podstawowy, domyślny. Działają sobie spokojnie, bez szaleństw.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywać się do @Phoenixsuple, to trochę nie ma sensu, bo procek nie na auto, kraken na pokładzie i bardziej przewiewna buda w dodatku (z tym panelem z frontu zdjętym to musowo). Musi być i jest chłodniej. Ale i tak chyba coś nie gra z tym twoim fortisem chyba. Dokręcony jest jak należy? Pasty nie dałeś za mało albo za dużo?

e:

Wentyle z budy u mnie normalnie podłączone są pod kontroler budy, a ten pod cpu2 na mobo. Plan podstawowy, domyślny. Działają sobie spokojnie, bez szaleństw.

To ze mam inna obudowe i inne chlodzenie fakt ale nie rozumiesz prostej rzeczy jaka jest optymalizacja chlodzenia, on nie ma zlego chlodzenia, ma dobra obudowe wiec tutaj lezy problem w konfiguracji. To ze ktos wsadzi krakena czy taka sama bude jak ja nie znaczy ze bedzie mial takie same tempy ;)

 

A dodam ze bede zmienial paste bo ta juz jest troszke wyjechana.

 

Fajne masz temperatury, chłodzenie masz lepsze, ale zeby aż taka różnica?

A jakiasz ustawiony plan zasilania w windowsie? Bawiłeś się ustawieniami wentylatorów ?

Chlodzenie ustawione na 70%, wentyle w budzie jak widac w hwinfo niecele 900rpm ale podstawa to obudowa z otwartym frontem, jak mzienie na dniach paste to tempy jeszcze spadna.

 

Plan zasilania wysoka wydajnosc.

 

W kwesti wydajnosci nigdy nie wchodza zadne kompromisy, wszystko ustawione na max i na sztywno.

 

Musisz zrozumiec jedna rzecz, napiecie na cpu 1.325v a 1.5v lub te 1.45v to jest przepasc wiec mozesz w prosty sposob zoptymalizowac swoj PC pod dobra wydajnosc, kulture pracy oraz niskie temp.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że 1,19V przy 4,35GHz na 3800X+X570 Aorus Elite to dobry wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że 1,19V przy 4,35GHz na 3800X+X570 Aorus Elite to dobry wynik?

W teorii wynik bardzo dobry ,zalezy czym testowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii wynik bardzo dobry ,zalezy czym testowane.

10h renderował w Blenderze 2.80, i od jakoś 2 tygodni gram na takich ustawieniach w BF5 i RDR2, crasha jeszcze nie zaliczyłem. Temperatura maksymalnie 75 stopni, chłodzenie Raijintek Leto PRO, wentyle max 1200 rpm. W Cinebench R20 5100 pkt z 2x8GB Patriot Viper 3733 MHz@CL16, IF 1867 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h renderował w Blenderze 2.80, i od jakoś 2 tygodni gram na takich ustawieniach w BF5 i RDR2, crasha jeszcze nie zaliczyłem. Temperatura maksymalnie 75 stopni, chłodzenie Raijintek Leto PRO, wentyle max 1200 rpm. W Cinebench R20 5100 pkt z 2x8GB Patriot Viper 3733 MHz@CL16, IF 1867 MHz

No to fajowa sztuka :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h renderował w Blenderze 2.80, i od jakoś 2 tygodni gram na takich ustawieniach w BF5 i RDR2, crasha jeszcze nie zaliczyłem. Temperatura maksymalnie 75 stopni, chłodzenie Raijintek Leto PRO, wentyle max 1200 rpm. W Cinebench R20 5100 pkt z 2x8GB Patriot Viper 3733 MHz@CL16, IF 1867 MHz

Testy wporzadku jednak ja na 4.3Ghz wyciagm 5300ptk w CB20 wiec jak na wyzsze takty to dla mnie za maly wynik i czuje niedowoltowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10h renderował w Blenderze 2.80, i od jakoś 2 tygodni gram na takich ustawieniach w BF5 i RDR2, crasha jeszcze nie zaliczyłem. Temperatura maksymalnie 75 stopni, chłodzenie Raijintek Leto PRO, wentyle max 1200 rpm. W Cinebench R20 5100 pkt z 2x8GB Patriot Viper 3733 MHz@CL16, IF 1867 MHz

 

Powtórz r20, wyłącz wszystko zbędne w tle i w menadżerze zadań ustaw priorytet dla cb albo wysoki albo czasu rzeczywistego. Jeśli wynik podskoczy do poziomu Phoenixa lub lekko wyżej, to jest całkiem oki. Jeśli jednak będziesz miał wynik poniżej 5300pkt, jak kolega ma na 4.3 tyle, to jednak papu brakuję :). Ale i tak wielki szacun za taką sztukę. Dawno go kupiłeś? Pewnie daty produkcji z czapki nie zanotowałeś :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy wporzadku jednak ja na 4.3Ghz wyciagm 5300ptk w CB20 wiec jak na wyzsze takty to dla mnie za maly wynik i czuje niedowoltowanie.

Jeszcze na to popatrzę, choć myślę, że to może być kwestia Windowsa, którego stawiałem rok temu, jeszcze na i7 4790k i masy syfu, który mam poinstalowany i mimowolnie coś tam lata w tle.

Powtórz r20, wyłącz wszystko zbędne w tle i w menadżerze zadań ustaw priorytet dla cb albo wysoki albo czasu rzeczywistego. Jeśli wynik podskoczy do poziomu Phoenixa lub lekko wyżej, to jest całkiem oki. Jeśli jednak będziesz miał wynik poniżej 5300pkt, jak kolega ma na 4.3 tyle, to jednak papu brakuję :). Ale i tak wielki szacun za taką sztukę. Dawno go kupiłeś? Pewnie daty produkcji z czapki nie zanotowałeś :Up_to_s:

Nie zanotowałem :( RTV Euro Agd, jakoś w pierwszej połowie stycznia tego roku. Zaraz to sprawdzę.

Edytowane przez Vivrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie sztuka z 1940+ jak się świeża trafiła. Całkiem fajnie to lata. Sam się mocno rozglądam za ryzen 7 i nie ukrywam, chciałbym trafić jakąś dobrą sztukę :). Nie musisz sprawdzać, data produkcji jest tylko i wyłącznie na procesorze wybita :). A czy początek stycznia, czy koniec to już mało ważne :). Zależy co z magazynu Ci wysłali. Czy leżaka, czy świeżaka, ale przypuszczam, że dostałeś świeży egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze mam inna obudowe i inne chlodzenie fakt ale nie rozumiesz prostej rzeczy jaka jest optymalizacja chlodzenia, on nie ma zlego chlodzenia, ma dobra obudowe wiec tutaj lezy problem w konfiguracji. To ze ktos wsadzi krakena czy taka sama bude jak ja nie znaczy ze bedzie mial takie same tempy ;)

Rozumiem. Szło mi tylko o to, że bardziej porównywalny z kompem Mario jest mój sprzęt. Te same budy, wentyle fabryczne fractala i nic nie kręcone. Mam cooler z innej póki i chłodniejsze, słabsze gpu. Tylko widzisz - ja nie mam nic praktycznie ustawione, a komp leży przy kaloryferze :E. Pasta mx4, więc też jeszcze na miśku trochę do ugrania. Buda w opcji na wyciszenie, nie na przepływ (bo mógłbym otworzyć front, na topie zostawić sam filtr + załadować kolejny wentyl nad procka, bo mam jedną 140stkę w zapasie). Gpu jest sporo chłodniejsze, ale nie wiem czy ta różnica + drp4 zamiast fortisa może dać 15 stopni mniej na procku, bo nie pamiętam, żebym w jakiejś grze miał ponad 70, 71 max. Przynajmniej tak pokazuje hwinfo. Cały czas zakładam, że mam gorsze warunki działania kompa, bo rzadko kto trzyma sprzęt w takim miejscu :). Można gorzej, ale raczej nie trzyma kompa zawiniętego w kołdrę. Ogólnie te jego temperatury wyglądają jakby jechał na boxie. Jeszcze dwie rzeczy mi przyszły na myśl - osłonę na klatki dysków mam (tę z logiem producenta), ale same klatki zdemontowałem. Druga rzecz, to nie wiem jak na jego mobo, ale na tufie jak sam pewnie wiesz - krzywa wentylatorów jest ustawiona na def tak, że powyżej 70 stopni wchodzą wysokie obroty na coolerze cpu. Jeśli ma u siebie inaczej, to też może być tak, że mi jak chce się procek nagrzać, to zaraz dostaje po łbie od dark rocka, a u niego nagrzewa się dalej. Zanim zacznie ustawiać procka, niech sprawdzi tylko czy z coolerem wszystko gra. No i te ustawienia krzywej, bo może ma po prostu skręcony wentyl na coolerze.

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak zapytam o ten bug w ustawieniach AMD PBO .

Ustawiam EDC na 16 , 200mhz i skalar x10 i mój Ryzen 3900X boostuje na wszystkich rdzeniach . Aplikacja CPUZ i jej benchmark all core 8600 pkt a single core ok 560 pkt .Cinebench R20 rowniez dobija do 7400 pkt , napięć nie tykałem wszystko na auto z wlaczonymi opcjami energooszczednosciowymi , ruszylem w uefi tylko to co wyzej napisalem . Wszystkie testy przechodzi bez problemu , AIDa, occt , itd . Czy to jest bezpieczne czy raczej degraduje tym procesor ?

 

Novi podlapales moje testy z 4 kosciami single rank co prowadzilismy na prywatnym :) . Tak dokupienie przezemnie kolejnych 2 kości na BDie 4000 mhz spowodowało kopa dla Ryzena . 4xsingle rank jest lepsze niz 2x dual rank .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz 5347 pkt, choć musiałem ubić z 25 procesów ?, więc chyba w porządku. Inna kwestia, że na stockowych ustawieniach było tragicznie, napięcie pod obciążeniem rzędu 1,38v, temperatury po 85 stopni podczas renderowania, a w grach, nawet z PBO, i tak rzadko kiedy pokazywał więcej jak 4,25GHz. Bios od początku z agesa 1.0.0.4, a w Cinebenchu ledwo 4800 pkt.

Edytowane przez Vivrael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szacuneczek, szukam młodej sztuki :P. Mało kto ma niedawno kupionego ryzena 3700x/3800x i ciężko wywnioskować potencjał tych młodszych. W ryzenach 3600 natura trochę fajnych sztuk rozdała ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie się udało, zatem zmiana z 3700X się opłaciła, bo straszna padaka była. Na sztywno 4,2GHz potrzebował 1,35V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak zapytam o ten bug w ustawieniach AMD PBO .

Ustawiam EDC na 16 , 200mhz i skalar x10 i mój Ryzen 3900X boostuje na wszystkich rdzeniach . Aplikacja CPUZ i jej benchmark all core 8600 pkt a single core ok 560 pkt .Cinebench R20 rowniez dobija do 7400 pkt , napięć nie tykałem wszystko na auto z wlaczonymi opcjami energooszczednosciowymi , ruszylem w uefi tylko to co wyzej napisalem . Wszystkie testy przechodzi bez problemu , AIDa, occt , itd . Czy to jest bezpieczne czy raczej degraduje tym procesor ?

 

Novi podlapales moje testy z 4 kosciami single rank co prowadzilismy na prywatnym :) . Tak dokupienie przezemnie kolejnych 2 kości na BDie 4000 mhz spowodowało kopa dla Ryzena . 4xsingle rank jest lepsze niz 2x dual rank .

 

U mnie to działa połowicznie - 'under heavy load' jest sporo lepiej, ale gdy wszystkie rdzenie są lekko obciążone (np. większość testów MC geekbencha) to częstotliwość zacina się przy 1.2GHz. Wspominają o tym w artykule o EDC bug.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 4 modułami jest ciężko o takie wyniki więc może i będzie 4x ale na OC stracisz :D ogólnie to wyjdziesz na 0 albo +2fps no ale czas ci zleci zawsze na kwarantannie :lol2::cool: a 2x dual rank to jakie pamięci masz na myśli z ciekawości?

 

Nie jest tak źle - na słabszych patriotach 4000 idzie zrobić 3733 z 16tkami na 4 kostkach. Chociaż moje wymagają GDM, ale to chyba kwestia słabszego binu bo na Intelu też nie lubiły CR1 a CR spokojnie latały 3866 z CL16.

 

Niby powinienem wyciągnąć 1 parę i szukać czy któraś nie jest słabsza, ale i tak nic z tym nie zrobię przy obecnych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na to popatrzę, choć myślę, że to może być kwestia Windowsa, którego stawiałem rok temu, jeszcze na i7 4790k i masy syfu, który mam poinstalowany i mimowolnie coś tam lata w tle.

 

Nie zanotowałem :( RTV Euro Agd, jakoś w pierwszej połowie stycznia tego roku. Zaraz to sprawdzę.

Do testow w CB20 ustaw wysoki priorytet, to lekko podbije wynik i bardziej dociazy cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak zapytam o ten bug w ustawieniach AMD PBO .

Ustawiam EDC na 16 , 200mhz i skalar x10 i mój Ryzen 3900X boostuje na wszystkich rdzeniach . Aplikacja CPUZ i jej benchmark all core 8600 pkt a single core ok 560 pkt .Cinebench R20 rowniez dobija do 7400 pkt , napięć nie tykałem wszystko na auto z wlaczonymi opcjami energooszczednosciowymi , ruszylem w uefi tylko to co wyzej napisalem . Wszystkie testy przechodzi bez problemu , AIDa, occt , itd . Czy to jest bezpieczne czy raczej degraduje tym procesor ?

 

Novi podlapales moje testy z 4 kosciami single rank co prowadzilismy na prywatnym :) . Tak dokupienie przezemnie kolejnych 2 kości na BDie 4000 mhz spowodowało kopa dla Ryzena . 4xsingle rank jest lepsze niz 2x dual rank .

 

A, zapomniałem dopisać - u mnie lepiej niż EDC bug sprawdza się całkowite wyłączenie PBO, ustawienie tylko limitu PB2 +200MHz. Tracę jakieś 50-70MHz single core, ale zyskuję 200-250MHz all core, niestety po benchmarkach tego nie widać - wyniki w geekbenchu zbliżone, pewnie trzeba by dać więcej woltów (albo LLC, albo offsetem), ale i tak napięcie dobija prawie do 1.5V wtedy. Po długich testach (benchmarki plus stabilność), najlepiej się u mnie sprawdza najnowszy BIOS, wszystko na auto, jedynie ustawiłem minimalny ujemny offset na Vcore (60mV) i zblokowałem BCLK na 100.1MHz (Spread spectrum off). Geekbench - multi trochę słabo, ale dla stabilności ustawiłem RAM na XMP, po podciągnięciu RAMu do 3600CL16 multi dobijało do 14k.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wstrzymuję swój durny pomysł zmiany ryzena 5 na 7.

Przeglądałem info o 10gen intela, i poza tym że to będą grzałki z wysokim poborem, to niektóre modele wydają się mieć całkiem sensowne zegary w zablokowanej wersji. Więc może jednak pójście w intela + jakieś tanie z. Sam nie wiem, ale poczekać ten miesiąc przed podjęciem dalszych kroków to żaden problem. Wtedy będzie wiadoma cena, i wydajność na tle ryzenów. Jeść nie woła, a jakieś dużej potrzeby zmiany procesora nie mam.

 

Wydać kasę w sposób nie przemyślany można w każdej chwili, ale może 10gen będzie sensownym posunięciem. Zobaczymy, poza ciekawością i chęcią posiadania 8/16 nie mam żadnych argumentów do zmiany na ryzena 3700x. Wiem, że kosmicznie wyższej wydajności nie zyskam, będą to marginalne zyski o ile będą.

 

Wczoraj pograłem z odpalonym frapsem w tle, to jednak mimo, że licznik fps w mojej gierce nie pokazuję jakichś nagłych spadków, to fraps wyłapał dropy fps, nawet do 77 z 240. Mimo, że zbytnio tego nie odczuwam, to jednak na pewno przy takim chrupnięciu pociski nie są super celne. Nie grałem nigdy z uruchomionym frapsem, wczoraj pierwszy raz to zrobiłem. Może od dłuższego czasu tak mam, ewentualnie mogę się pobawić sterownikami gpu. Na wykręconym gpu,cpu i ramie dziś wyląduję w tym samym miejscu i zobaczę co fraps odnotuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wstrzymuję swój durny pomysł zmiany ryzena 5 na 7.

Przeglądałem info o 10gen intela, i poza tym że to będą grzałki z wysokim poborem, to niektóre modele wydają się mieć całkiem sensowne zegary w zablokowanej wersji. Więc może jednak pójście w intela + jakieś tanie z. Sam nie wiem, ale poczekać ten miesiąc przed podjęciem dalszych kroków to żaden problem. Wtedy będzie wiadoma cena, i wydajność na tle ryzenów. Jeść nie woła, a jakieś dużej potrzeby zmiany procesora nie mam.

 

Wydać kasę w sposób nie przemyślany można w każdej chwili, ale może 10gen będzie sensownym posunięciem. Zobaczymy, poza ciekawością i chęcią posiadania 8/16 nie mam żadnych argumentów do zmiany na ryzena 3700x. Wiem, że kosmicznie wyższej wydajności nie zyskam, będą to marginalne zyski o ile będą.

 

Wczoraj pograłem z odpalonym frapsem w tle, to jednak mimo, że licznik fps w mojej gierce nie pokazuję jakichś nagłych spadków, to fraps wyłapał dropy fps, nawet do 77 z 240. Mimo, że zbytnio tego nie odczuwam, to jednak na pewno przy takim chrupnięciu pociski nie są super celne. Nie grałem nigdy z uruchomionym frapsem, wczoraj pierwszy raz to zrobiłem. Może od dłuższego czasu tak mam, ewentualnie mogę się pobawić sterownikami gpu. Na wykręconym gpu,cpu i ramie dziś wyląduję w tym samym miejscu i zobaczę co fraps odnotuję.

teraz jak coraz wiecej tytulow idzie w wielowatkowosc, no nie wiem czy intel to dobry pomysl, w doomie ryzen mi sie nudzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wstrzymuję swój durny pomysł zmiany ryzena 5 na 7.

Przeglądałem info o 10gen intela, i poza tym że to będą grzałki z wysokim poborem, to niektóre modele wydają się mieć całkiem sensowne zegary w zablokowanej wersji. Więc może jednak pójście w intela + jakieś tanie z. Sam nie wiem, ale poczekać ten miesiąc przed podjęciem dalszych kroków to żaden problem. Wtedy będzie wiadoma cena, i wydajność na tle ryzenów. Jeść nie woła, a jakieś dużej potrzeby zmiany procesora nie mam.

 

Podoba mnie się ta koncepcja, hehe...

 

 

Pracuję w PGE :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @Killer85 z czystej ciekawości - dlaczego do tego samego procka zmieniłeś b450 na b550? Sam myślałem o upgrade, ale nie bardzo mogę znaleźć jakiś solidny argument...
    • Cały sęk w tym, że i tak nikt o tym nie wie. Każdy myśli że jak ktoś testował i jest tyle ciepełka to u niego będzie to sam. Typowy enduser nie interesuje się kartą poza oczekiwanym fps. UV jest tylko pozornie popularną metodą a tak naprawdę niewiele osób to robi. Pod maskę tym bardziej nie będzie nikt zaglądał swojej karcie. Sam się zastanawiam co by było jakbym rozkręcił swoją i zapodał jej jakiegoś Grizzly. Z tym że nie mam żadnego doświadczenia w te klocki a poza tym utrata tych 4-5 fps kosztem ustawienia dobrych napięć / wentyli załatwia sprawę w sposób zadowalający.
    • Witam klawiatura działa częściowo, np nacisne I to wpisuje się O, na F7 nawias, na Shift przecinek, część klawiszy qwerty, asdf nie działa całkowicie. Wyciągałem złącze z płyty głównej wkładałem na nowo, bez reakcji. Włożyłem nowy dysk z systemem, żeby wyeliminować problem software to samo. Ustawienia biosu do domyślnych to samo. Usunięcie w menadżerze urządzeń i dodanie na nowo również. Więc chyba klawiatura do wymiany. Pytanie czy lepiej kupić osobno i rzeźbić czy cały palmrest + klawiatura? Ogólnie dużej dostępności nie ma    Poniżej filmik jak go wygląda    https://youtube.com/shorts/YJJLpsXiXpI
    • Udało mi się to ogarnąć, przynajmniej firmware update od Gigabyte, bo ten od Nvidii dalej boję się uruchomić. Trzeba było zmienić język systemu windows na English USA i dopiero wtedy się zaktualizowało poprawnie.
    • Witam, potrzebuje pomocy z wyborem. Moja sieć: - internet radiowy (antena na dachu), przy antenie router od ISP, nie mam do niego dostępu admina, ale nadaje on sieć wifi do której mogę się zalogować jako uzytkownik - z routera idzie kabel rj45 na poddasze, gdzie laczy się z "POE Ubiquiti" (również od ISP) -Ubiquiti laczy się kablem rj45 z moim routerem TP-Link AX1800, który tworzy nową sieć wifi6 do której podłączają się domownicy Owa sieć wifi6 ma zasieg na dom ale chciałbym rozszerzyć na cały teren -minimum 50 metrów dalej. Ciągnięcie dodatkowego kabla rj45 nie wchodzi w grę. Internet podpowiada aby dokupić urządzenie (jedno lub wiecej) typu repeater kompatybilne z EasyMesh i Wifi6. Ale czy to jest najlepsze rozwiązanie? Ponadto tych kompatybilnych urządzeń jest sporo i nie wiem  które wybrać. Optymalnie nie chciałbym wydać za dużo pieniedzy,  ale jeżeli jest jakiś jeden świetny repeater który załatwi sprawę to może byłoby najlepiej. Zastanawiałem się nad https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/wzmacniacze-wi-fi/wzmacniacz-sieci-tp-link-re505x?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwiYOxBhC5ARIsAIvdH52XEsBX_dForirTnCAQKJdhPU8hk19YqzitPqBBqraDo9tzPBdk5cQaAjsBEALw_wcB Ktoś mi zasugerował żeby podlaczyc drugi router AX1800. To ma sens?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...