Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bios wgrany, problemow brak wiec bez zastrzezen :D

 

zKqY16r.jpg

 

L6ZOwbZ.png

 

 

edit: fajne jest to, że aktualizacja biosu nie skasowała profili OC. I one działają :o 

 

 

 

Kiedys mi nie wchodzily stare profile wiec przepisuje za kazdym razem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w asusie dodali tryb pasywny wentylatorów pwm w tym nowym biosie :>?

 

Jak nie było zmiany agesy to profile powinny latać bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wgrany, problemow brak wiec bez zastrzezen :D

 

zKqY16r.jpg

 

L6ZOwbZ.png

 

 

 

 

Kiedys mi nie wchodzily stare profile wiec przepisuje za kazdym razem :E

Ciekawe co oprócz trimowania śmieci i zmian w szyfrowaniu FW przemycili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w asusie dodali tryb pasywny wentylatorów pwm w tym nowym biosie Up_to_something.gif?

 

Jak nie było zmiany agesy to profile powinny latać bez problemu

 

Sprawdzę. Generalnie mnie to nie interesowało zbytnio ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak tego pizdzika nie słychać, może dlatego że picie ma ustawione na gen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3500x do gier niszczy wszystko. OEM można było kupić za 450zł. Ja kupiłem boxa za 500. Gdyby nie to że brak SMT spowodował znaczny spadek wydajności przy obróbce video to na pewno bym go sobie zatrzymał. Do gier nic lepszego nie da się kupić. Z resztą za 130USD https://pl.aliexpress.com/item/4000217600343.html pod tym adresem siedzi na 99% obejście zakazu sprzedaży 3500X poza chiny. Napisałem do nich czy aby na pewno wyślą 3500X. Myślę że potrwierdzą. 3500X w grach to killer wszystkich inteli jeśli chodzi o cena/wydajność.

 

Tym czasem, borem, lasem przekabaciłem swojego r5 3600 4,1 1,16V na.......... 4.0 1.044V Temperatury perfekt za to są pod AVX2 SMALL.

 

2S2ghbC.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem czy taki 3500x utrzyma 120 kl/s na mapie podziemie 64os w bf5, tam 12 wątków ostro dostaje, wątpię żeby 6 dało radę przy ostrej zadymie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ciekaw jestem czy taki 3500x utrzyma 120 kl/s na mapie podziemie 64os w bf5, tam 12 wątków ostro dostaje, wątpię żeby 6 dało radę przy ostrej zadymie

Dlatego nie napisałem że wszędzie. Pewnie to jest miejsce gdzie będzie odstawać. Czy dużo? nie wiem. Czy w ogóle? bardzo możliwe że tak. Ale to jest cep do taniego grania a nie do 144Hz :lol2: . Ktoś chce mieć top fps to niech kładzie top kesz na stół i nie grymasi ;)

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. Gościu na sprzęcie troszkę droższym od mojego, w mojej ulubionej grze, w tych miejscach co ja, ma tylko 30fps więcej podczas dropu, widać że optymalka gry leży, a nie sprzęt. I to jeszcze w 3 sezonie, gdzie ta mapa miała troszkę lepszą optymalizacje niż teraz.

 

Człowiek się nasłuchał jakich to znajomi fps nie maja "mi nic nie dropi" , a potem na siłę szuka problemu tam gdzie go nie ma :D. Bym teraz na tej nowszej mapie frapsem wyliczył fpsy i bym miał minimalnie niższe niż gościu na 9900ks + rtx2080ti, więc gdzie ja z moją zabaweczką do takiego sprzętu :).

Z każdą kolejną aktualizacją mapy jest coraz gorzej, jak niedawno było wydarzenie Kings Canyon z 1 sezonu to różnica była całkiem spora. Chociaż ja to widzę pod kwestią GPU bo Apex zarzyna mojego RX 480, więc nie wiem czy wstępują tam miejsca typowo procesorowe. Wydaje mi się, że taka specyfikacja silnika, w końcu Source Engine ma swoje lata (chociaż mam wrażenie, że lepiej się trzyma od UE3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę. Generalnie mnie to nie interesowało zbytnio ;-)

 

Dziękować :). I czy można ustawić sobie pizdzik ręcznie, bo na moim x570-p mało brakowało żeby na pulpicie cały czas 0rpm pracował (1-2* dokładnie).

 

@up Jak wszedł kanion ostatnio, bez przeróbek to miałem 240fps bez żadnego spadku, podczas zrzutu na 195-200fps wisiało :P. Jak ustawiłem max 300, to coś tam chrupnęło, ale nie dużo. Ja w 1 sezonie miałem całkiem innego pcta, z rx570 na czele ;). Więc ciężko mi było się odnieść jak kwestia fps. Tak samo miałem ryzena 1600, potem wpadł rtx2060 to już fps całkiem się zgadzał i na 240 z jakimiś dropami do 180-190 sobie ciurałem.

 

Na tej najnowszej mapie , są miejsca gdzie karta ma 70% obciążenia i mniej, procesor średnio 40-50%, żaden wątek nie dobija do 100% a fps leci do 150-160 :P. Teraz już nie jest to tak denerwujące, bo nie czuć szarpania celownikiem, ale wcześniej to była męczarnia przy dropie fps, celownik się gubił ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym swojego 3900x DELIKATNIE podkręcić, a co najważniejsze napięcie ustawić na sztywno by nie boostował do 1.49 czy 1.5... w okresie letnim renderuje trochę VIDEO na YT i nie chciałbym by mój 3900x się jakoś mocno grzał.

 

PŁYTA GŁÓWNA wiem, nie jest super dobra do OC ale chyba napięcia można ustawić na sztywno.

 

W R20 mój sprzęt uzyskuje 7 000 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bannerlord

 

 

Czyżby opóźnienia pamięci na ryzym powodowały takie dysproporcje.

Bannerlord ma masywne bitwy AI

116619fa167a5c94b07db6a0680efe1cce7b4247edb373f8f3fe92e990556a8e.jpg

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytanie, ale bede skladac znajomemu kompa, ryzen 7 3700x itd bedzie on brac moje ramy, da rade wczytac jakos profil xmp czy musze recznie timingi ustawiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil z pamięci da się wczytać bez problemu bo czego miałoby się nie dać? To tylko 3466 MHz dla IMC w zen2 nie będą stanowiły żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil z pamięci da się wczytać bez problemu bo czego miałoby się nie dać? To tylko 3466 MHz dla IMC w zen2 nie będą stanowiły żadnego problemu.

Nie wiem dlaczego mialoby sie nie dac, pytam bo nie uzywalem ryzenow o czym wspomnialem w poscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platformy amd potrafią wczytywać profil xmp, a czy będą działać poprawnie to już taka sama szansa jak na intelu może będą może nie będą. Zen2 na szczęście ma IMC trochę lepsze i do 3600 nie powinno być większych problemów z działaniem. Sama wydajność to oczywiście co innego ale jeśli chcemy zrobić plug & play to działa to tak samo jak na intelu jeśli bierzemy pod uwagę moduły o niższych taktowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platformy amd potrafią wczytywać profil xmp, a czy będą działać poprawnie to już taka sama szansa jak na intelu może będą może nie będą. Zen2 na szczęście ma IMC trochę lepsze i do 3600 nie powinno być większych problemów z działaniem. Sama wydajność to oczywiście co innego ale jeśli chcemy zrobić plug & play to działa to tak samo jak na intelu jeśli bierzemy pod uwagę moduły o niższych taktowaniach.

O to mi chodzilo, bo z tego co przejrzalem na szybko niby sie dalo wczytac ale np nie wczytywalo voltage itp. W kazdym badz razie najwyzej ustawie manualnie. Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy gra ciśnie ostro po procesorze który musi ciągle odnosić się do pamięci ram.

 

4f14d2955c724eff6db96ff2e73e8912c9c65d090e049af6c4f60e341f984a94.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. Na R7 2700 miałem znacznie lepsze wyniki na ramie niż na 3600. Dopiero 3700X ma pełnowartościowy kontroler RAM. i5 8700K ma zbliżony wynik do 3700X? przecież to się kupy nie trzyma.

 

To dziadostwo co wkleiłeś to jakieś G**** od ruskiego trola. Ryzen 9 3900X gorszy od 8600 ka niżej taktowanego :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Dobrze że tego nie wkleiłeś...........

oRVkvwl.jpg

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...