Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

@Adamiakadam100, stary dobry kurs to był kilka lat temu, dolar poniżej 3 PLN, ile ja sprzętu zaciągnąłem USA to bania mała :D. Nie liczyłbym na szybki spadek kursu, nie w perspektywie krótkoterminowej. Jak będzie chwilowy spadek do 4.00 PLN to faktycznie będzie się opłacało. Chociaż ratingi mamy wysokie, jak ten rząd nic nie sp@#$%#^li to kto wie - w końcu sami względnie kontrolujemy złotówkę i nawet jak gospodarka UE/USA będzie lecieć, złotówka może się trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nowego ryzena upolowałem za 650zl wiec da się tanio kupić ( Wiec wole za tyle 3600 niz nie wiele tanuej 2600). Sztuka z lutego 2020 i na stock idzie na 4200mhz na wszytkich rdzeniach z AVX.

Teraz recznie puszczony na 4.0 z napieciem minimalnie ponad 1v, chlodny i stabilny w każdym benchmarku ( nawet occt male dane + AVX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nowego ryzena upolowałem za 650zl wiec da się tanio kupić ( Wiec wole za tyle 3600 niz nie wiele tanuej 2600). Sztuka z lutego 2020 i na stock idzie na 4200mhz na wszytkich rdzeniach z AVX.

Teraz recznie puszczony na 4.0 z napieciem minimalnie ponad 1v, chlodny i stabilny w każdym benchmarku ( nawet occt male dane + AVX)

Gdzie za tyle uciułałeś :lol2: Bo na pewno nie w sklepie? ALI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie promocja z Neonetu + kod za newslettera i wyszlo 649zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wysłali te procki ? Bo ktoś tam płakał, ze anulowali:p. Jak Cpu skaluje się tak jak u mnie z napięciem to 4.4ghz w okolicach 1.3v powinien Twój Cpu śmigać. 4.0ghz przy 1.03v przy obciążeniu mam stabilne. Ale u mnie na auto w grze to okolice 4ghz, w occt pewnie jeszcze mniej :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Asica10 w OCCT z avx2 ci 4200 trzyma na stocku? Jakie temperatury i napięcie (z ryzen mastera np.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wirtualna cena za tego ryzena 649zł. Trzeba mieć albo farta albo siedzieć przed kompem pół roku albo rok online. Dla normalnego człowieka już lepsze to aliexpress.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc 650 to będzie normalna cena. Nie widzę tego inaczej jeśli Intel wyceni 10400F na 800-900 zł.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wysłali te procki ? Bo ktoś tam płakał, ze anulowali:p. Jak Cpu skaluje się tak jak u mnie z napięciem to 4.4ghz w okolicach 1.3v powinien Twój Cpu śmigać. 4.0ghz przy 1.03v przy obciążeniu mam stabilne. Ale u mnie na auto w grze to okolice 4ghz, w occt pewnie jeszcze mniej :)

 

Mi początkowo też anulowali, ale udalo się po cieżkich bojach że przywrócili.

 

Dokładnie robie mi ok 1.32 4.4ghz. 4.5ghz nie udalo mi sie ustabikizowac by bylo stabilne w malych danych.

 

@Kaktuch sprawdze jutro i wrzuce screeny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, będę mógł zapłakać jaką padaką jest moja sztuka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa że w normalnym codzienny użytkowaniu to 4.5 będzie stabilne i ja bym tak zrobił :) mój żeby w ogóle do windy wejść na 4.3ghz potrzebuje 1.4v o żadnej stabilności nie ma mowy nawet na 1.45 :) masz go na wodzie i trzymasz na 1v przy 4Ghz :Up_to_s: Tak wiem w sygnie jest rx 580 więc nie potrzeba :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi początkowo też anulowali, ale udalo się po cieżkich bojach że przywrócili.

 

Dokładnie robie mi ok 1.32 4.4ghz. 4.5ghz nie udalo mi sie ustabikizowac by bylo stabilne w malych danych.

 

@Kaktuch sprawdze jutro i wrzuce screeny

 

 

Sztuka wydaję się być bardzo podobna do mojej. Czyli jednak, trzeba było walczyć o swoje :). Mi się oczy zaświeciły wtedy na ryzena 3900x, bo chyba 17xx wychodził, + kod więc cena zacna bardzo. Ale sobie odpuściłem i potem pisali właśnie, że anulowane :P.

 

Send1N@ na 1.39v powinno u mnie latać 4.5ghz, do codziennego użytku, ale to trochu duże napięcie. A przy 1.35-6v śmiga mi w occt 4.475ghz, więc na gamestable może te 1.33-1.34v by ogarnął :). W sumie zawsze sobie mówiłem, że robię "Game stable" a wyszło i tak, że wypalarki leciały :E. Ale dziś ram na cl15 chcę dłubnąć, laptop się aktualizuję, to mam chwilę wolną. Wiem, że coś mi broiło randomowo, błędy cpu/ram , ale ja katowałem procodt na 48ohm, potem na 40 poszedłem, a przy 48ohmach procesor coś figlaśny był w ustabilizowaniu, raz błędy raz nie. Dziś próba kolejna, ale na niskim bardzo procodt, i dodatkowo może lekko papu dołożę do vddp, z 0.9 na 0.93v, może akurat. Z resztą, zaraz będę wiedział. Dodatkowo wrzucam chłodzenie ramu, leżą więc co za problem wrzucić, może akurat tu leży mój błąd :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za miesiąc 650 to będzie normalna cena. Nie widzę tego inaczej jeśli Intel wyceni 10400F na 800-900 zł.

No i 7 6700 będą latać po 350 to będzie normalna cena. Nie widzę tego inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest szansa że w normalnym codzienny użytkowaniu to 4.5 będzie stabilne i ja bym tak zrobił :) mój żeby w ogóle do windy wejść na 4.3ghz potrzebuje 1.4v o żadnej stabilności nie ma mowy nawet na 1.45 :) masz go na wodzie i trzymasz na 1v przy 4Ghz :Up_to_s: Tak wiem w sygnie jest rx 580 więc nie potrzeba :cool:

 

Niestety woda czy nie woda problem z odprowadzaniem ciepła jest spory na tych cpu... na 1.45 potrafi grzać sie do 93 stopni... co jest zdecydowanie za duzo ( a woda ma ok 37...)

 

@Kaktuch chyba pokłamelem z Avx i male dane na stocku jest 4.0ghz na wszystkich redziach i napiecie 1.28V oraz temp 91 stopni

Duze dane + AVX jesr juz 4.1ghz i napięcie 1.43V

 

Jedynie w grach boostuje do 4.2ghz

 

Temp przy auto i malych danych to

Edytowane przez Asica10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety woda czy nie woda problem z odprowadzaniem ciepła jest spory na tych cpu... na 1.45 potrafi grzać sie do 93 stopni... co jest zdecydowanie za duzo ( a woda ma ok 37...)

 

@Kaktuch chyba pokłamelem z Avx i male dane na stocku jest 4.0ghz na wszystkich redziach i napiecie 1.28V oraz temp 91 stopni

Duze dane + AVX jesr juz 4.1ghz i napięcie 1.43V

 

Jedynie w grach boostuje do 4.2ghz

 

Temp przy auto i malych danych to

To po co testujesz małe dane jak wiadomo że tam sie grzeje że hej ten cep, pisałeś coś wcześniej że masz stabilne 4.4ghz przy 1.32v a 4.5 nie jest w stanie przejść tylko małych danych a teraz że przy 1.28v robi ponad 90c :hmm: Duże dane ci wystarczą do testowania stabilności

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co testujesz małe dane jak wiadomo że tam sie grzeje że hej ten cep, pisałeś coś wcześniej że masz stabilne 4.4ghz przy 1.32v a 4.5 nie jest w stanie przejść tylko małych danych a teraz że przy 1.28v robi ponad 90c :hmm: Duże dane ci wystarczą do testowania stabilności

 

To jest na auto. Bo duże dane i napięcie 1.32V + 4.4Ghz temp to ok 80stopni. Co dziwne na 4Ghz i napięciu poniżej 1V małe dane przechodził aż miło, ale wywalał się na dużych...

 

 

 

Tak z ciekawości mój cep zbootował przy 4.6ghz i 1.48V ale oczywiscie pod obciążeniem wywala się odrazu :)

ApiAk0a.png

 

Kto da wiecej:P ?

Edytowane przez Asica10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To posmaruj mu wiecej i sprawdz czy odpali jakas gre bez wypalarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba juz nie bedzie bezpieczne jak mu dam wiecej niz 1.5V ... :P więc wole nie próbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości mój cep zbootował przy 4.6ghz i 1.48V ale oczywiscie pod obciążeniem wywala się odrazu :)

I już zdążył zrobić ponad 70c przy delikatnym obciążeniu :E nieźle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ApiAk0a.png

 

Kto da wiecej:P ?

 

 

Do pulpitu :E? Chyba 4.6 na 1.39v mi wchodzi bo więcej mu nie dawałem:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już zdążył zrobić ponad 70c przy delikatnym obciążeniu :E nieźle :P

 

No niestety urok 7nm... ciekawe co będzie przy 5nm i mniej... Tutaj nawet woda nie pomaga bo temp w ulamku sekundy skacze

 

 

Do pulpitu :E? Chyba 4.6 na 1.39v mi wchodzi bo więcej mu nie dawałem:p

 

Do pulpitu. Nie wiem czy na mniejszym napięciu zbootuje nie patrzylem ( wiem ze 4.7 nie ruszy ;P)

Edytowane przez Asica10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh gdzie to zaciecie do OC. Majac takie sztuki nie probowac wbic rekordow bo sie ktos przejmuje napieciem, szanuje za rozsadek ale nie moglbym spac po nocachgdybym tego nie sprawdzil majac cpu z takimi zadatkami :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety urok 7nm... ciekawe co będzie przy 5nm i mniej... Tutaj nawet woda nie pomaga bo temp w ulamku sekundy skacze

 

 

 

 

Do pulpitu. Nie wiem czy na mniejszym napięciu zbootuje nie patrzylem ( wiem ze 4.7 nie ruszy ;P)

 

 

Teraz testuję 3800mhz cl15 gdm off na ramie, to nie sprawdzę.

 

Ja mam rekord w geekbenchu 5 (chyba :P) 8742pkt wbiłem. Może ktoś go już pobił, to będę musiał zmienić egzemplarz na inny :E . Albo po prostu wrzucić 1.43v, ale nie wiem czy go schłodzę do testu :P

 

 

Ps. Ale to gdm off jest je... puściłem hci, 400% bez błędu, puściłem Intel burn test i na 2 przejściu leży procek. Dovoltowałem, zszedlem na 4.2ghz 1.3v więc z ogromnym zapasem i proc cały czas błędami sypie :P. Czy to normalne zjawisko jak przy gdm off są złe dobrane np cady?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...