Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

W teście GN potwierdza się że i5 10400 z pamięciami 2660mhz to paździerz

wystarczyło 4.3ghz na ryzenie + 3200 CL_14 żeby mu odjechać

A w tescie Litpona ten pazdzioch nie jest wolniejszy, wystarczy przenalizowac ustawinia grafiki i jakie sa ramy w tescie Litopna a jakie dal GN. Lipton nie dawal ustawien na Medium tylko 1080 max, w dodatku mial identyczne cl na ramach czego nie ma GN. Wiec wszystko zalezy od ustwien platformy bo jak widac mozna zrobic testy na korzysc kazdej z platform.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten kto kupił, to złapał moja chwile słabości, ale mimo ze to x370 to raczej zrobił dobry interes,

To zapewne zacny człowiek, więc niech mu się szczęści. :E

Przeca pistoletu do głowy nie przystawiał! ;)

Teraz to już i tak chyba lepiej czekać na refreshe niż szukać "złotej sztuki" :Up_to_s:

Tyle że te "refreshe" to właśnie będą "złote sztuki" tyle że z dopłatą za "jakość premium". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A w tescie Litpona ten pazdzioch nie jest wolniejszy, wystarczy przenalizowac ustawinia grafiki i jakie sa ramy w tescie Litopna a jakie dal GN. Lipton nie dawal ustawien na Medium tylko 1080 max, w dodatku mial identyczne cl na ramach czego nie ma GN. Wiec wszystko zalezy od ustwien platformy bo jak widac mozna zrobic testy na korzysc kazdej z platform.

U liptona był puszczony na auto i widać było co się dzieje z budzikiem :E to jest 200mhz różnicy

dlatego ja jakoś bardziej jestem przekonany do testów GN i nie zmienia to oczywiście faktu że intel na 3200mhz jest lepszy i to potwierdza każdy serwis

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novi

 

To wracasz na stary chipset 400? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skoro testujemy proce out of box to chyba jest to miarodajne bo nie sztuka jest podkrecic ryzena zeby zdobyl przewage do testu ;) Jak ktos rozmysla zablokowanego intela to nie mysli o OC bo gdyby tak bylo to by poszedl od razu w amd wiedzac ze mozna wykonac OC.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy ile będzie droższy od zwykłego r5 3600 i ile taki xt będzie w stanie na all cores zrobić - bo jak różnica będzie przykładowo 4300 vs 4500 (ok 5%) a różnica w cenie z 40% no to chyba podziękujemy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że te "refreshe" to właśnie będą "złote sztuki" tyle że z dopłatą za "jakość premium". ;)

 

Nie żebym weszły spisek, ale moze sie okazac, ze "szybko i tanio to już było".

 

Dobre OC tylko z XT Ale przynajmniej z gwarancja świeżości. Jak poznamy daty produkcji to będziemy mogli wyjść z założenia, że wszystko co nowsze bez oznaczenia XT już się nie kręci na 4.4 - 4.5 - 4.6.

No i te z miesiąc starsze, może dwa będą pewnie też przebrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego zależy, że kupując obecnie 3600 dostaniemy już tego lipcowego refresha? Te lepiej kręcące się mają jakieś specjalne oznaczenie lub datę produkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wyjściu obstawiam 1K pln za 3600XT i szczerze chyba bym wolał tego 10400 na zetce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapewne zacny człowiek, więc niech mu się szczęści. :E

Przeca pistoletu do głowy nie przystawiał! ;)

 

 

Ano ale mial inna broń xd. Szybki przelew wystarczył :P. Niech płyta służy :).

 

Refreshe fajne, ale 3600xt będzie w okolicach 1000zl xd. 3800xt około 1500 , jedyny sens jak ktoś miałby chrapkę na 3800x to może wziąć rf.

 

Na razie chyba nie . Do dobrej płyty x470 to bym musiał całkiem dużo dopłacić względem asusa x570, więc tak bez sensu. A hero vii nie chce, bo za fajny nie jest, mimo że wysoki tier:) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U liptona był puszczony na auto i widać było co się dzieje z budzikiem :E to jest 200mhz różnicy

dlatego ja jakoś bardziej jestem przekonany do testów GN i nie zmienia to oczywiście faktu że intel na 3200mhz jest lepszy i to potwierdza każdy serwis

Lipton wziął z dupy pamięci i nawet nie wspomniał ile daje ich podkręcenie w przypadku amd - nawet takie 3200 co miał w teście ale podkręcone i zacieśnione by objechały ten zestaw 2666 z intelemem non-oc, a przeważnie ludzie dają 3600mhz obecnie do zen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przecież te testy co oni robią mają tylko ten cel żeby można dać pod spodem linkę do sklepu, nie wiem po co ktoś to jeszcze w ogóle ogląda.

 

Będę monitorował temat X470, coś się fajnego trafi to dam znać. ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lipton wziął z dupy pamięci i nawet nie wspomniał ile daje ich podkręcenie w przypadku amd - nawet takie 3200 co miał w teście ale podkręcone i zacieśnione by objechały ten zestaw 2666 z intelemem non-oc, a przeważnie ludzie dają 3600mhz obecnie do zen2

 

Lipton nie robi tych testów hobbystycznie, tylko zawodowo. Nic dziwnego, że w 1 kolejności musi dbać o interes firmy. Ogólnie bez sensu opierać się tylko na testach ludzi, którzy reprezentują jakieś sklepy swoją działalnością. Zresztą już praktycznie w erze rozdzielczości 1440p+ robić test tylko w 1080p? I to na rtx 2018TI? Kto z taka kartą używa tej rozdzielczości?

Edytowane przez Sidr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w wydajności między chipsetami to głównie błąd pomiarowy,

ale w testach najnowszy ma lepszy wynik, ma pokazać, że jednak

tracimy na starszym i mamy przesiąść się na nowe mobo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lipton wziął z dupy pamięci i nawet nie wspomniał ile daje ich podkręcenie w przypadku amd - nawet takie 3200 co miał w teście ale podkręcone i zacieśnione by objechały ten zestaw 2666 z intelemem non-oc, a przeważnie ludzie dają 3600mhz obecnie do zen2

 

 

Te rzeokomo podkrecone 3200 to profil xmp, mam takie memki tylko 3000Mhz :D

 

Testo out of box ma byc twoim zdaniem podkrecany ??

 

Ja nie wiem czy Ty naprawde nie rozumiesz zwyklego prostego testu?? Zeby wykazac roznice w cpu potrzebne sa takie same warunki czego jak widac nie rozumiesz tylko wyjzezdzasz z tekstem z parowaniem memek na Zen2, bo kazdy oczywiscie kreci na 3600 :E

 

Widac ze o testowaniu zero masz pojecia skoro do tetu Ty bys wrzucil co tobie wygodnie, napewno bylyby miarodajne :lol2:

 

Lipton nie robi tych testów hobbystycznie, tylko zawodowo. Nic dziwnego, że w 1 kolejności musi dbać o interes firmy. Ogólnie bez sensu opierać się tylko na testach ludzi, którzy reprezentują jakieś sklepy swoją działalnością. Zresztą już praktycznie w erze rozdzielczości 1440p+ robić test tylko w 1080p? I to na rtx 2018TI? Kto z taka kartą używa tej rozdzielczości?

A jaka jest stronniczosc w robieniu testu out of box na tych samych nastawach mem?? Serio??

 

Njalepiej robic testy w 4k, wtedy roznice to bedzie blad pomiarowy :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze na intelu można zejść 2666mhz cl10, bo z tego co pamiętam timingi można ruszać, co też doda dodatkowego kopa. Fakt nie zastąpi to normalnego oc pamięci, ale zawsze jest jakiś półśrodek. Nie ma co się drapać po zadkach , Intel jest wydajniejszy w grach , zen3 na pewno nadrobi dużo w tym aspekcie. Póki co jak ktoś celuje w każdego fps więcej to Intel jest n1 i nie ma się co sprzeczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ty masz @Pheonix za to pojęcie o testowaniu Alfo i Omego, jak ci pisałem o powtarzalności wyników w cb, toś się uniósł żebym cie nie uczył testowania, bo taki z ciebie fachura, a kilkanaście postów wstecz już ci rurka zmiękła i jakoś się nauczyłeś robić powtarzalne wyniki - weź zachowaj swoje pouczenia dla kolegów z piaskownicy.

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ty masz @Pheonix za to pojęcie o testowaniu Alfo i Omego, jak ci pisałem o powtarzalności wyników w cb, toś się uniósł żebym cie nie uczył testowania, bo taki z ciebie fachura, a kilkanaście postów wstecz już ci rurka zmiękła i jakoś się nauczyłeś robić powtarzalne wyniki - weź zachowaj swoje pouczenia dla kolegów z piaskownicy.

Nie wiesz co odp czyli jedziesz po najmniejszej lini oporu i wyjezdzasz mi a alfa i omega przytaczajac tamta sytuacje ktora nie ma nic wspolnego z tym o czym rozmawiamy teraz a nigdzie nigdy nie pisalem ze jestem fachura bo sam pisalem ze jestem otwarty na wiedze i nie wiem wszystkiego. Ty za to widze glowa w chmurach, nie badz taki pyszalkowaty ;)

 

Nauczylem sie robic powtarzalne wyniki, wylaczylem CAM NZXT z paska i puscilem wiecej niz 1 przebieg w CB20 ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton wziął z dupy pamięci i nawet nie wspomniał ile daje ich podkręcenie w przypadku amd - nawet takie 3200 co miał w teście ale podkręcone i zacieśnione by objechały ten zestaw 2666 z intelemem non-oc, a przeważnie ludzie dają 3600mhz obecnie do zen2

 

Testy z pudełka to podstawa dla większości osób, testy OC to mogą być dodatkowe testy dla zainteresowanych, szczególnie w tak niskim segmencie.

 

Wytrzymaj jeszcze trochę i refresh pozamiata jak będzie te 4.7 czyli 4.4-4.5 realnie, szczególnie jak AMD dociśnie ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

ja nie muszę nic wytrzymywać, ja nie z tych co zmieniają cepa dla 200-300 mhz bo oprócz smarków nie widzę potrzeby takiego manewru, przynajmniej jak się posiada 2070s i w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownie dobrze na intelu można zejść 2666mhz cl10, bo z tego co pamiętam timingi można ruszać, co też doda dodatkowego kopa. Fakt nie zastąpi to normalnego oc pamięci, ale zawsze jest jakiś półśrodek. Nie ma co się drapać po zadkach , Intel jest wydajniejszy w grach , zen3 na pewno nadrobi dużo w tym aspekcie. Póki co jak ktoś celuje w każdego fps więcej to Intel jest n1 i nie ma się co sprzeczać.

Ja miałem rewelacyjne Predatory 2666 CL13, robiły 3200 bez ruszania czegokolwiek, ale poniżej CL12 nie chciały zejść, ale ja tam mistrzem oc nie jestem. ;)

 

Fakt że Intel robi lepsze cepy pod gry jest raczej bezdyskusyjny, dyskutować więc można jedynie o kwestii opłacalności dopłaty z 3700X na 10700K, bo moim zdaniem się nie opłaca.

No ale poszukiwacze ostatniego fps'a mają swoje własne wykresy opłacalności więc z reguły dyskusja jest bezcelowa. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale chyba ktoś puszczał na cl10 przy 2666mhz, coś mi świta.

10700kf ciekawy cep, ale opłacalność wątpliwa. Z drugiej strony... Taniej jest od 9900k, więc nie tragicznie. Fakt, płyty główne nie za tanie.

Dlatego siedzę na amd, miałem intela "zamówionego", ale anulowałem :P. Rozsądek podpowiedział, że dopłata tak duża, jest nie zasadna. Lepiej wylosować dobrą sztukę ryzena 3600 + wrzucić monitor 1440p, to i spokój ducha będzie i wydajność :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Njalepiej robic testy w 4k, wtedy roznice to bedzie blad pomiarowy :E

 

Posuwasz się do manipulacji tym co napisałem. Podobnie jak autor tego testu próbujący udowodnić coś na siłę. Nie wiem po co. Chyba w Twoim interesie też jest by testy były wiarygodne i miarodajne? Nie pisałem, że testy mają być tylko w 1440p lub 2160p. Moim zdaniem test powinien uwzględniać potrzeby osób do których jest kierowany - czyli potencjalnych nabywców tego sprzętu, więc powinien uwzględniać 3 najpopularniejsze rozdzielczości - albo chociaż 2. Kolejna sprawa, to programy użytkowe. To, że Lipton ich nie pokazuje, tylko o nich wspomina jest manipulacją (zagrywką psychologiczna) i takie rzeczy się od razu rzucają w oczy bardziej wyczulonym na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton wziął z dupy pamięci i nawet nie wspomniał ile daje ich podkręcenie w przypadku amd - nawet takie 3200 co miał w teście ale podkręcone i zacieśnione by objechały ten zestaw 2666 z intelemem non-oc, a przeważnie ludzie dają 3600mhz obecnie do zen2

No tylko że on używa 3200Mhz z CL 14-14-14-34T-48T. Może to nie są rekordowe wyniki, ale aby takie kupić z profilem XMP na dziś to wydatek ponad 600zł za 16GB. Większość i tak kupi jakieś 3200Mhz CL16. Masz link -

: masz tam linijkę pamięci.

 

Ale żeby nie było: TechJezus zmasakrował i5 w recenzji :lol2: -

""Do Not Buy: Intel i5-10400 CPU Review & Benchmarks vs. 3300X, 3600, 10600K (ft. 2666 & 3200 RAM)" - także prawda leży pośrodku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Posuwasz się do manipulacji tym co napisałem. Podobnie jak autor tego testu próbujący udowodnić coś na siłę. Nie wiem po co. Chyba w Twoim interesie też jest by testy były wiarygodne i miarodajne? Nie pisałem, że testy mają być tylko w 1440p lub 2160p. Moim zdaniem test powinien uwzględniać potrzeby osób do których jest kierowany - czyli potencjalnych nabywców tego sprzętu, więc powinien uwzględniać 3 najpopularniejsze rozdzielczości - albo chociaż 2. Kolejna sprawa, to programy użytkowe. To, że Lipton ich nie pokazuje, tylko o nich wspomina jest manipulacją (zagrywką psychologiczna) i takie rzeczy się od razu rzucają w oczy bardziej wyczulonym na to.

Jak widac kazda osoba ma inne zyczenia co do testu, jeden wspomni o zegarach, drugi o pamiecach a tak jak Ty o rozdzielczosci. Ja to doskonale rozumiem ale testy cpu wykonuje sie w takiej a nie innej rzodzielczosci bazowej, inne sa opcjonalne a to ze dany tester nie wykonal go w innych to juz jego wola i nic mi do tego. Dlatego kazdy moze zagladnac na rozne kanaly i dostac to czego oczekuje. Przeciez Lipton wrzuca zawsze jakies testy wielowatkowe poza grami, rozumiem ze nie ma takich jakie Ty oczekujesz :hmm:

 

Ja poruszylem tylko temat warunkow testow ktore sa wporzdzadku a nie tego co w tym tescie sie znajduje a czego nie ma. Nigdy tak nie bedzie ze jeden test zadowoli kazdego, ja tez przegladam dziesiatki testow zanom znajde ten, ktory jest najblizszy moim oczekiwaniom. Ale jesli test w danej konstelacji jest wykonany prawidlowo to go nie neguje tylko dlatego ze nie jest zrobiony po mojemu ;)

 

Cruciale chyba ktoś puszczał na cl10 przy 2666mhz, coś mi świta.

10700kf ciekawy cep, ale opłacalność wątpliwa. Z drugiej strony... Taniej jest od 9900k, więc nie tragicznie. Fakt, płyty główne nie za tanie.

Dlatego siedzę na amd, miałem intela "zamówionego", ale anulowałem :P. Rozsądek podpowiedział, że dopłata tak duża, jest nie zasadna. Lepiej wylosować dobrą sztukę ryzena 3600 + wrzucić monitor 1440p, to i spokój ducha będzie i wydajność :P

Ceny sa z podatkiem od nowoci wiec intel tutaj traci na oplacalnosci na start, do dzis pamietam jak slaba dostepnosc Ryzen 3900X windowala cene po 2700zl-2800zl.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...