Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

no to zwracam swoje i zamówiłem Crucial Ballistix 32GB (2x16GB) DDR4-3600 CL16 White BL2K16G36C16U4W.

 

A które konkretnie zwracasz ? Porównywałem stare Ballistix 3200 z nowym 3600 i różnice były marginalne

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki, że te nowe cruciale mogą latać na b.ciasnych dalszych timingach, sport lt chyba tak nie potrafiły. 1.45v do tych górnych ustawień zarzuciłem, nic więcej. Czyli to co bym na daily mógł trzymać :P.

Masz cierpliwość brachu. :E

Ale na Ryzenie wszystko powyżej 3800 to już sztuka dla sztuki, a czasami nawet na 3600 wypada najlepiej, zależnie od zastosowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czym lepszy? Zobacz że on na 4600 ma jeszcze CR1 na AMD :D

Na intelu nawet gdyby się dało 4T to byłby lepszy ;) tutaj chodzi o zegar NBC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Intel tutaj jest zdecydowanie lepszy (te same Cruciale)

 

[i mg]https://static.chiphell.com/forum/202005/27/062758lz4twfxsrr5rrf9l.jpg[/img]

 

Tylko, że ten ziomuś ma cruciale Maxy 4000mhz cl18 z pudełka :P. Kości topowego sortu edie, lepsze niż w 3600cl16 :P.

 

https://www.x-kom.pl/p/546999-pamiec-ram-ddr4-crucial-16gb-2x8gb-4000mhz-cl18-ballistix-max-black.html?gclid=Cj0KCQjwn7j2BRDrARIsAHJkxmx-F4R1HsMfg4zEN8xny3u4uxWpfhEzRaCNprOyvTAz_sG5q8agwZQaAmJsEALw_wcB

 

Vs 378zł w zadowolenie teraz takie jak moje :P.

 

 

Masz cierpliwość brachu. :E

Ale na Ryzenie wszystko powyżej 3800 to już sztuka dla sztuki, a czasami nawet na 3600 wypada najlepiej, zależnie od zastosowania. ;)

 

 

To bardziej ciekawość niż ciepliwość :P. Klar mi dosycha do polerki to nie mam co robić, więc sobie kutasze przed kompem jeszcze z godzinkę :P.

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W czym lepszy? Zobacz że on na 4600 ma jeszcze CR1 na AMD :D

To teraz odpal 4600 na amd z dzielnikiem 2:1 i zoabcz wyniki w aida :lol2: Te CR1 to tak potrzebne jak zeszloroczny snieg.

 

 

Te kosci za 1k :lol2: To juz mozna za mniej miec Ptrioty 4400cl19 na Bdie a jak widac reszta timingow w tych crucialach luzna jak majty patrzac na latecny przy 5Ghz. One powinny kosztowac z 600zl.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej ciekawość niż ciepliwość :P. Klar mi dosycha do polerki to nie mam co robić, więc sobie kutasze przed kompem jeszcze z godzinkę :P.

No mi ciekawość znowu ustawienia rozwaliła wczoraj, miałem idealnie to chciałem lepiej, i teraz nie pamiętam jak było poustawiane a zapomniałem zapisać profil. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

te zwracam: G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) CL16 F4-3600C16D-32GVKC, fajne są bo 3800mhz na 1.37 CL16-19-19-38-62-1T robią ale wiesz, dopłacę 70-80 zł i będę miał jeszcze lepiej...

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te zwracam: G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) CL16 F4-3600C16D-32GVKC, fajne są bo 3800mhz na 1.37 CL16-19-19-38-62-1T robią ale wiesz, dopłacę 70-80 zł i będę miał jeszcze lepiej...

 

O ile twoje RipjawsV nie były na b-die (nawet słabym), bo jeśli tak to nawet na lepszych timingach cruciale będą wolniejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Te kosci za 1k :lol2: To juz mozna za mniej miec Ptrioty 4400cl19 na Bdie a jak widac reszta timingow w tych crucialach luzna jak majty patrzac na latecny przy 5Ghz. One powinny kosztowac z 600zl.

 

 

Ja już przeglądałem takie zrzuty ekranu, szczerze to większość 5 timingów ustawi ręcznie, reszta na auto i potem takie wianki wychodzą. Mi Tfaw na auto wybrało 50, a z palca na 24 zszedłem np, więc różnica spora.

Ludzie na crucialach maxach/3600cl16 + ryzen z ramem 3800mhz cl14, kręcą po 64-65ns w aidzie, a takty proca w okolicach 4.5ghz, a ja przy 4.4ghz wykręciłem na najsłabszym binie 63.2ns. więc muszą tylko parę timingów ręcznie trzymać, a reszta na auto i takie wyniki wychodzą potem :E. Jakby Twój asus ogarniał spore takty, to ciekawe, czy takie edie dobrze wykręcone na 10gen by nie objechały bdieków, tych co masz :hmm: . Ale to potrzeba do oc ramu kogoś z jajcami, a nie w spódnicy jak na tamtych forach :E.

 

Wczytaj jeden z moich profili- bo chyba nie zdążyłem usunąć, to będziesz miał show :E. A tak serio, to najlepiej nadpisywać od razu po sprawdzeniu stabilności, ja tak robię i w razie problemu, zawsze mogę wrócić do innego nastawu :P.

 

 

O ile twoje RipjawsV nie były na b-die (nawet słabym), bo jeśli tak to nawet na lepszych timingach cruciale będą wolniejsze :D

 

W tamtym ramie miał cjry- gskill w tych nowych ramach końcówką C oznacza, że to CJR :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pytanie z dupy, czy 10900k jest w ogóle do kupienia? Bo morelowi niby mają ale bez czasu wysyłki czyli to chyba po prostu placeholder.

Nie miałem dawno Intela, do Zen3 bym se w sumie na nim posiedział, na refreshe nie mam zamiaru się nabierać bo 200 mhz w porywach za 500 zł ekstra to raczej frajerska dopłata. (3900XT na pewno wyżej nie poleci)

 

No chyba został jeden profil bo sobie testowe pozapisywałem, ale mój ram go nie ogarnie na bank. :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele nie mają nawet informacji od dystrybutora kiedy te proce będą. Info od pracownika sklepu. W X-KOMIe podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które konkretnie zwracasz ? Porównywałem stare Ballistix 3200 z nowym 3600 i różnice były marginalne

te zwracam: G.Skill RipjawsV DDR4 32GB (2x16GB) CL16 F4-3600C16D-32GVKC, fajne są bo 3800mhz na 1.37 CL16-19-19-38-62-1T robią ale wiesz, dopłacę 70-80 zł i będę miał jeszcze lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z dupy, czy 10900k jest w ogóle do kupienia? Bo morelowi niby mają ale bez czasu wysyłki czyli to chyba po prostu placeholder.

Nie miałem dawno Intela, do Zen3 bym se w sumie na nim posiedział, na refreshe nie mam zamiaru się nabierać bo 200 mhz w porywach za 500 zł ekstra to raczej frajerska dopłata. (3900XT na pewno wyżej nie poleci)

 

No chyba został jeden profil bo sobie testowe pozapisywałem, ale mój ram go nie ogarnie na bank. :E

 

Tam jeden był z patriotów 4400mhz cl19 na ostro zostawiony, i reszta dla cruciali 3800mhz cl14/15 :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jakaś, XT miał mieć stock na 4Ghz, a tutaj jest jak w 3900X, poza tym maksymalny boost 4625 Mhz to ja też mam na swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po analizie ten wynik to śmiech :E

3800X robi to lepiej niż odświeżony 3800XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600xt w single core r20 kreci wynik na poziomie ryzena 3600 4.6ghz, na sąsiednim forum , użytkownik wrzucił 529pkt dla 4575ghz na ryzenie 3600. Więc mniej więcej single na takim poziomie by mógł być. Z resztą troszkę ponad 2tyg i będzie wszystko wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi single nie blokuje termicznie niczego więc wynik może być okej

to że na pół sekundy boost wskoczy na 4600mhz to nic nie znaczy ;) w teście fizyki widać że zegary muszą chodzić jak na "starym" R3800X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się xd. Czyli na pudełeczko wskoczy wyższy stały zegar o kawałek i napis max boost 4.7ghz i tyle :E? Kwestia chłodzenia jeszcze dużo będzie miała do gadania. Jak teraz na arcticu napięcie w okolicach 1.36v-1.37 mam w r20 i temp poniżej 70* , a to tylko kwestia pasty. Zobaczymy co to będzie xd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele nie mają nawet informacji od dystrybutora kiedy te proce będą. Info od pracownika sklepu. W X-KOMIe podobnie.

Przygotowali 50 sztuk na Polskę i nazwali to premierą xDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile przykładowo takiego occt musi przejść r5 3600 żeby na 99% była pewność że jest stabilny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm ciekawe jak to wygląda przy takim 3900x na chwilę obecna mam 4300 na 1.23

Może uda się skręcić 6 na 4.5? :]

Rozumiem że wtedy główny mnożnik masz na auto?

Nic nie jest na auto, zamiast allcore jest ustawione per CCX i kombinacja 4375-4250-4400-4375 bo tak najwyżej poszło na 1.3v, sprawdzę jeszcze 3x4400 i jeden zostanie 4250 jak podbiję napięcie "oczko wyżej" czy nie przejdzie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze swoim Ryśkiem się pobawiłem i to jest max co udało mi się urzeźbić.

 

OC-Rysiek-3600.png

 

Wyniki pamięci są w normie? Bo się kompletnie na tym nie znam scratchhead.gif

 

Do 60Hz to nie ma co cudować. Teraz grzecznie sobie poczekam na Ryzeny 4000 i coś fajnego wtedy się zapoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, wyniki masz ok jak na te ustawienia, spróbuj jeszcze oc CCX'ami jak masz 4.3 stabilne allcore to połowa może się okazać że będzie na 4.4 np

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na sąsiednim forum Ryzen 3600 4.65ghz ma 538pts Single Core w Cinebenchu r20.

Nie chciałem wrzucać screena.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...