Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Tak, wyniki masz ok jak na te ustawienia, spróbuj jeszcze oc CCX'ami jak masz 4.3 stabilne allcore to połowa może się okazać że będzie na 4.4 np

 

Dzięki za info. To może coś jeszcze porzeźbię w wolnej chwili :)

Edytowane przez RENMEi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@RENMei jak na 3866 i 4300 to nie jest to dobry wynik (latency)

u mnie przy 3733 i 4200 mam średnio 61,1ns cl16 gdm+

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@RENMei jak na 3866 i 4300 to nie jest to dobry wynik (latency)

u mnie przy 3733 i 4200 mam średnio 61,1ns cl16 gdm+

 

 

To coś Ty tam wystrugał xd?

Ja na patriotach max ciasno + 4.45ghz 61.4ns ukręciłem, na crucialach max 63ns ukrece i nic niżej przy 3800cl14 :).

Chyba ze mowa o zen+ to jest możliwe xd

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zauważyłem takie zjawisko - po zmianie i zapisie obojętnie czego w biosie, jak robiłem zawsze restart to wchodziłem do windy i testy - teraz robię tak, że zapisuję, wchodzę do win, jeszcze raz restart (wtedy krócej mi na chwilę wentyle od grafy sie załączają) i ramy lepiej działają (trochę lepszy odczyt/zapis no i latency)

oczywiście coś strugałem przy timingach bo ten nowy dram calculator mi wszystko popiepszył

na cl15 gdm off to pewnie teraz bym poniżej 65 ns zszedł, tak od odpała robi 65,2 przy 4250 bez wyłączenia procesów i ustawienia priorytetów

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To coś Ty tam wystrugał xd?

Ja na patriotach max ciasno + 4.45ghz 61.4ns ukręciłem, na crucialach max 63ns ukrece i nic niżej przy 3800cl14 :).

Chyba ze mowa o zen+ to jest możliwe xd

Bez kitu coś pokaszanił :) na r5 4200 i patriotach 3733 cl14 max co robiłem to 63.8ns

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:cool:

 

8b625501b0bc.png

 

dodam jeszcze, że teraz jest sztywne jak skała - czasami o 0,1ns jak powtarzam testy ulegnie zmianie ale rzadko

 

nie wiem, całkowicie pozmieniałem CADy (te pierwsze wartości), zmniejszyłem vddg z 1,0 na 950 i vddp na 900 (z 950), SoC dałem z 1,1 na 1,125

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że 61.1 ns wykręcasz średnio:p. Wiec stad takie poruszenie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

o kurde :lol2: czeski błąd chodziło mi o 66,1, bo wcześniej miałem cały czas koło 67

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłop zamieszanie zrobił :D:cool:

 

o kurde :lol2: czeski błąd chodziło mi o 66,1, bo wcześniej miałem cały czas koło 67

67 równe miałem na 3600 @ 4.2 i ripjawsach 3733 17-21-21-trfc 560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym dwukrotnym restarcie po zapisie zmian w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a co sądzicie o tym dwukrotnym restarcie po zapisie zmian w biosie?

To jest częste zjawisko bios musi sobię "ułożyć" niektóre ustawienia i w taki sposób się to objawia przy niektórych zmianach, czasami też to mam

 

BTW https://zapodaj.net/02f8f806c085f.png.html jednak taktowanie mimo że połowy rdzeni wyższe daje boosta nawet przy rtx 2060 w tym miejscu nigdy nie miałem 140fps a użycie gpu nigdy nie wynosiło maxa na 64 graczach, ogólnie na tej mapie przy r5 3600 @ 4.2 co jakiś czas widziałem użycie gpu na 88-90% teraz tego nie ma, jest ciągle 98-99%

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest częste zjawisko bios musi sobię "ułożyć" niektóre ustawienia i w taki sposób się to objawia przy niektórych zmianach, czasami też to mam

 

BTW https://zapodaj.net/02f8f806c085f.png.html jednak taktowanie mimo że połowy rdzeni wyższe daje boosta nawet przy rtx 2060 w tym miejscu nigdy nie miałem 140fps a użycie gpu nigdy nie wynosiło maxa na 64 graczach, ogólnie na tej mapie przy r5 3600 @ 4.2 co jakiś czas widziałem użycie gpu na 88-90% teraz tego nie ma, jest ciągle 98-99%

Walcz o 4.4ghz :D jeszcze lepiej wygląda na osd :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Walcz o 4.4ghz :D jeszcze lepiej wygląda na osd :cool:

Próbowałem ale nie daje rady nawet jak podbiję napięcie Oczko wyżej więc bez sensu :) ram mam dopieszczony bo dzięki cad_bus 60-20-20-24 poszły na 1T bez gdm więc chyba będzie tego grzebania :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym egzemplarzu się pobawie w oc ccx, bo można ugrać dodatkowa stówkę w takcie xd. Szkoda ze wcześniej na to nie wpadłem. Teraz dobra pasta będzie z pewnego źródła, to problemów z temperatura nie powinno być xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o tym dwukrotnym restarcie po zapisie zmian w biosie?

Jak zmieniasz ustawienia IF to się zdarza. Jak coś kompowi z memkami nie pasuje to robi to nagminnie jak ustawisz luźniej timingi czy niżej IF to staruje gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy jakaś lepsza sztuka czy może źle testuje ale 3700x 4,3Ghz 1,275v przeszedł mi 30 min occt.

Edytowane przez ankk90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakaś lepsza sztuka czy może źle testuje ale 3700x 4,3Ghz 1,275v przeszedł mi 30 min occt.

To się ciesz, dobre sztuki robią 4.4 na niskim napięciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 4,4 leci na tym samym napięciu kilkanaście minut tylko nie wiem ile testować i czy z avx2 też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Już 4,4 leci na tym samym napięciu kilkanaście minut tylko nie wiem ile testować i czy z avx2 też?

Ja bym nie ruszał avx skoro przeszło 30min bez to będzie stabilny wszędzie do czego ten procesor ma być? Jak do jakiejś pracy z ciągłym obciążeniem 100% to możesz przelecieć 10min avx ale duże dane nie małe.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ruszał avx skoro przeszło 30min bez to będzie stabilny wszędzie do czego ten procesor ma być? Jak do jakiejś pracy z ciągłym obciążeniem 100% to możesz przelecieć 10min avx ale duże dane nie małe.

 

Do gierek i trochę do programów. Mój 3600 bo robił tylko 4Ghz 1,25v a trafił się w dobrej cenie 3700x to wziąłem i chciałby max wycisnąć na niskim napięciu. Widzę że te 4,4Ghz przy 1,275 prawdopodobnie stabilne wyżej 4,45 na tym samym napięciu po kilku min resety 1,35v 4,5 to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym egzemplarzu się pobawie w oc ccx, bo można ugrać dodatkowa stówkę w takcie xd. Szkoda ze wcześniej na to nie wpadłem. Teraz dobra pasta będzie z pewnego źródła, to problemów z temperatura nie powinno być xd.

Ale to późnej drażni. Trzy rdzenie 4625, a następne trzy 4525. Najlepiej nie odpalać OSD po tym zabiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję przesiadkę na AM4 i zasadniczo mam już wybranego procka i płytę na X570, ale pozostaje kwestia pamięci. Planowałem pozostawienie moich obecnych KHX3200 i zainstalowanie ich na nowej platformie, ale patrząc na tutejsze posty odnośnie pamięci zastanawiam się czy ich nie opylić razem z płytą i prockiem Intela i nabyć czegoś szybszego? Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cruciale ballistixy :E

 

@Skitter napisz jaki procesor.

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam krótkie pytanie, czy temperatura 88C na fortis 3 przy pełnym obciążeniu bez oc jest ok, render 40 min w blenderze obciążenie rdzeni 100% średnia częstotliwość wszystkich rdzeni 4075MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

x570? to sprzęt do gier czy do pracy?

Do gier to jednak jak ma być w takiej cenie lepiej chyba dołożyć do intela.

A do pracy to AMD.

W kategorii cena/wydajność Cruciale ballistixy za niecałe 400zł 2x8GB. Szybkie pamięci na dobrych kościach to niestety dwa razy wyższy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Matematyka. Zakladajac 5x 1000 PLN na produkt. promka1: 999 PLN oszczednosci = placisz 4k + 1 PLN promka2: 600 PLN zwrotu = placisz 5k, dostajesz 600 zwrotu.   Ale jak juz masz produkty, powiedzmy po: 5000, 4000, 2000, 2000, 1000, to sie robi ciekawiej: promka1: 999 PLN oszczednosci promka2: 1680 PLN zwrotu  
    • Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze  tak więc to też pewnie nie to. 
    • Masz bardzo atrakcyjny budżet, dla tego zaproponuję przesiadkę z obecnego seta na nowy. Trzeba zmienić płytę, procesor i pamięci. Płyta: https://allegro.pl/oferta/asrock-z790-pg-riptide-s1700-4ddr5-hdmi-dp-atx-15304451907 Procesor: https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i5-14600kf-14-generacja-box-14527986633 Pamięci: https://www.x-kom.pl/p/1131297-pamiec-ram-ddr5-patriot-32gb-2x16gb-7000mhz-cl32-viper-venom.html Napisz, jaki masz zasilacz. Stare graty sprzedasz na allegro i będzie jakiś zwrot gotówki  
    • 😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły. Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości. A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"?  Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów   Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...