Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

O sorki 7 3700x

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler jest gorący? Jak dla mnie jest za wysoka.

 

Wompierzu, w sumie co za różnica? AMD już tak nie odstaje Intelowi w grach a przy wyższych rozdzielczościach różnice są pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to późnej drażni. Trzy rdzenie 4625, a następne trzy 4525. Najlepiej nie odpalać OSD po tym zabiegu

Liczy się wydajność druga sprawa że ja mam na OSD cpu clock jako jedną wartość a nie 16 :E więdc widzę 4375 :E widziałeś taki wynik na 3700x przy 4.25ghz ? https://browser.geekbench.com/v5/cpu/2310478 dało kopa

 

Do gierek i trochę do programów. Mój 3600 bo robił tylko 4Ghz 1,25v a trafił się w dobrej cenie 3700x to wziąłem i chciałby max wycisnąć na niskim napięciu. Widzę że te 4,4Ghz przy 1,275 prawdopodobnie stabilne wyżej 4,45 na tym samym napięciu po kilku min resety 1,35v 4,5 to samo.

Więc już nic nie musisz testować, mój wystarczy że przejdzie 2 razy Cinebencha R20 i mogę grać godzinami w BF5 a tam proc 8/16 jest dociśnięty nawet na 80% na jednej mapie i wszystko jest ok.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cruciale ballistixy :E

Konkretnie to chodzi mi o parametry, 3600MHz, 3800MHz itp. Ważne też na jakich kościach mają być. A może po prostu zostawić to co mam i pobawić się w podkręcanie?

 

x570? to sprzęt do gier czy do pracy?

Do gier to jednak jak ma być w takiej cenie lepiej chyba dołożyć do intela.

A do pracy to AMD.

W kategorii cena/wydajność Cruciale ballistixy za niecałe 400zł 2x8GB. Szybkie pamięci na dobrych kościach to niestety dwa razy wyższy wydatek.

Nie no to jest tylko do zabawy, gry, net, czasem jakaś kompresja danych czy przekodowanie filmu.

Na Intela się raczej nie przesiądę, chociażby że względu na to jaki pobór energii i temperaturę mają nowe 10. No i do tego jeszcze dochodzą ceny "nowych" płyt na Z490. Gdyby Intel umożliwił legalną przesiadkę na mojej obecnej płycie to nawet bym się nie zastanawiał, a tak to niech się bujają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam krótkie pytanie, czy temperatura 88C na fortis 3 przy pełnym obciążeniu bez oc jest ok, render 40 min w blenderze obciążenie rdzeni 100% średnia częstotliwość wszystkich rdzeni 4075MHz.

Ja mam 10c mniej na fortisie po OC więc dosyć sporo masz, fortis jest na styk do 8/16 więc trzeba w budzie dodatkowo dobry przedmuch ogarnąć bo inaczej ma braki. Jakie masz napięcie przy tym 4075mhz na auto?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuję przesiadkę na AM4 i zasadniczo mam już wybranego procka i płytę na X570...

 

Tak z ciekawości, jaką płytę wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wjechał 2010sus, jutro ożenimy Ryśka z Tusią x570 8:E

A tam 4.2ghz na 1.35v :E:cool:

Kaleb już czeka z włączonym paintem

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam 4.2ghz na 1.35v :E:cool:

 

Nope. Znak jakości by Novi, także ten tego lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. Znak jakości by Novi, także ten tego lol2.gif

Znaczy te wyniki co mu podrasowywałem w Photoshopie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nope. Znak jakości by Novi, także ten tego lol2.gif

Widzę że novi to twój ulubiony sklep :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2001SUT(ek) robi 4.5 przy 1.335. Ale tak na szybko ogarnięte, w weekend będę miał więcej czasu na testowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę że novi to twój ulubiony sklep :D

 

Nooo cool.gif

Novi.pl>Xkom>Morele

lol2.gif

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie to chodzi mi o parametry, 3600MHz, 3800MHz itp. Ważne też na jakich kościach mają być. A może po prostu zostawić to co mam i pobawić się w podkręcanie?

 

 

Ja bym na razie zostawił, zainstalował w nowym sprzęcie i sprawdził na ile się uda podkręcić. Potem można myśleć nad zakupem lepszych. A w między czasie czatować na jakieś promocje na cruciale 3000cl15/3200cl16 albo najlepiej 3600cl16. Promocje tzn np. koło 320 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, jaką płytę wybrałeś?

Właściwie jestem zdecydowany na Asus TUF Gaming Plus, ale na dniach ma być dostępny X570 Tomahawk od MSI, więc może jednak wezmę tę drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10c mniej na fortisie po OC więc dosyć sporo masz, fortis jest na styk do 8/16 więc trzeba w budzie dodatkowo dobry przedmuch ogarnąć bo inaczej ma braki. Jakie masz napięcie przy tym 4075mhz na auto?

Puściłem cine r20 4763 pkt, napięcie 1.3 4075 MHz, temp 87C. Mam 2 wiatraki 120mm jeden z przodu 2 tył, buda od góry z otworkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę że novi to twój ulubiony sklep :D

 

 

Ładnie logo namalowałem na Cepie, z gwarancją oc :E .

Ostanio Marco, coś się czaił na mojego 2001sut, ale ostatecznie się nie zdecydował, to tak napisałem, a nóż i akurat się dogadaliśmy :).

Wiem, że mu nie zależy na oc pod korek, a ta sztuka 2010 do trzymania na niskich napięciach jest super :thumbup:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra namieszałem trochę miałem ustawione w biosie PBO na 3 i stąd te temperatury 88c napięcie 1,3 4075 MHz r20 wynik 4773.

Przestawiłem na auto wszystko i temperatury to 66C napięcie 1,1 3875MHz, r20 to tylko 4460 masakra jakaś, ten procek to na auto powinien robić w r20 ok 4800pkt :hmm::mad2:

Procek to 7 3700x

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RENMei jak na 3866 i 4300 to nie jest to dobry wynik (latency)

u mnie przy 3733 i 4200 mam średnio 61,1ns cl16 gdm+

 

ram-speed.png

 

 

Teraz jest chyba dobrze, po prostu musiałem po pierwszym teście od razu drugi raz zrobić test i taki wynik wskoczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie 1.1V więc nic dziwnego, że trzyma mały zegar. Weź go tam na 1.25V 4.2-4.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra namieszałem trochę miałem ustawione w biosie PBO na 3 i stąd te temperatury 88c napięcie 1,3 4075 MHz r20 wynik 4773.

Przestawiłem na auto wszystko i temperatury to 66C napięcie 1,1 3875MHz, r20 to tylko 4460 masakra jakaś, ten procek to na auto powinien robić w r20 ok 4800pkt :hmm::mad2:

Procek to 7 3700x

Auto właśnie tyle robi ;) dlatego nastaw na sztywno jest lepszy, taktowanie na auto zależy też od sztuki jaką trafiłeś 3875mhz na allcore to już żart :E

 

Teraz jest chyba dobrze, po prostu musiałem po pierwszym teście od razu drugi raz zrobić test i taki wynik wskoczył :)

Wynik jak najbardziej OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam jakąś trefną sztukę :mad2: . Na oc się nie znam ale spróbuję. Czyli co na początek wyłączyć PBO ustawić zegar sztywno na początek 4,2 i napięcie 1.25 tyle to potrafię coś jeszcze przestawić. A może zostawić jak jest i jechać z tym PBO bo jak to włączę to w r20 mam 4750 więc nie jest źle aż tak bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to mam jakąś trefną sztukę :mad2: . Na oc się nie znam ale spróbuję. Czyli co na początek wyłączyć PBO ustawić zegar sztywno na początek 4,2 i napięcie 1.25 tyle to potrafię coś jeszcze przestawić. A może zostawić jak jest i jechać z tym PBO bo jak to włączę to w r20 mam 4750 więc nie jest źle aż tak bardzo?

Tak ustaw na sztywno 4.2 all core napięcie daj 1.25-1.27 w trybie override mode, możesz SOC voltage dać na sztywno od razu na 1.1v

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj środkowe llc i ustaw offset najniższy jak się da bez bsod. Zejdziesz z 10 stopni z tempów i zobaczysz ile sztuka może i pamiętaj, że obciążenie bez avx ta ci tak z +100-150 MHz na allcore. Jeśli cpu wykryje avx2 to zegar leci od razu + bierze jeszcze pod uwagę tempy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja to tu tylko zostawię, od tej sekundy zaczynać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...