Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Daj środkowe llc i ustaw offset najniższy jak się da bez bsod. Zejdziesz z 10 stopni z tempów i zobaczysz ile sztuka może i pamiętaj, że obciążenie bez avx ta ci tak z +100-150 MHz na allcore. Jeśli cpu wykryje avx2 to zegar leci od razu + bierze jeszcze pod uwagę tempy.

No to dałeś kombinację chłopakowi w swoim stylu amerykańskiego naukowca jak najwięcej kombinowania :D:E zamiast wbić z palca 4.2 i 1.25v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawiłem 4.1 na 1.25 ustawiłem jak na tym filmiehttps://www.youtube.com/watch?v=duSAu-d8IC4 wszystko razem z tym global c state control. system wstał :lol2: nic się nie spaliło włączam r20 :P

Test zrobiony 4785 pkt temp 77c duża różnica od PBO gdzie było 87

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ustawiłem 4.1 na 1.25 ustawiłem jak na tym filmiehttps://www.youtube.com/watch?v=duSAu-d8IC4 wszystko razem z tym global c state control. system wstał :lol2: nic się nie spaliło włączam r20 :P

Tylko że on tu pokazuje kręcenie 2700 i dlatego dał 4.1ghz aby mieć pewność że mu wstanie :E na 3700x możesz spokojnie startować od 4.2 cstate nie ma sensu przy podkręcaniu

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok przestawie na 4.2 bałem się więcej na początek

 

No i się udało 4.2 1.25 r20 4921pkt ale temperatura poszła do góry 80c.

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fotki z tematu na PPC:

 

A tu moj wynik z 3700X:

 

Dziwne te wynik ale poczekamy na efekt koncowy.

 

AHq8BE7.png

 

SgXP7zf.jpg

d4wsWvE.jpg

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok przestawie na 4.2 bałem się więcej na początek

 

No i się udało 4.2 1.25 r20 4921pkt ale temperatura poszła do góry 80c.

wynik poniżej 5k na 4.2 i 80c przy 1.25v w c20 to jest mało i ciepło coś tam nie tak masz, jakie oborty wentylator na fortisie osiąga? i czy w obudowie jest jakiś obieg powietrza normalny czy masz to zamknięte w puszce? :P

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :

Do poniedziałku dałem sobie czas do namysłu na zdrapana zdrapke w postaci ryzena 3600 195x . 4.5ghz 1.3v i 4.6@1.35v potwierdzone occt avx2 20min, ale testy robione z ramem 3600mhz i to prawie na xmp z tego co się dowiedziałem. Fclk 1900 na vsoc 1.1 vddg 0.91 i vddp 0.9v wstało normalnie, bo przed chwilą sprawdzaliśmy. Jakbym się nie zdecydował to będzie do sprzedania, dam znać jak sprawy się mają, wiec może jakiś maniak gigahercow będzie chętny xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wczoraj pisałeś że dzisiaj juz będzie w paczkomacie i nie masz pasty jakiś 3600 kolejny więc co się z nim stało ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Blender classroom benchmark 8min 37 sekund pełne obciążenie max temperatura 82c. Wentyl kręci sie max 1430

Dodam że wcześniej na wraith prism temperatura wskakiwała na 95c PBO miałem włączone.

Teraz podczas przeglądania netu 42c a wczwsniej skakało 45-70, może faktycznie mam słabą sztukę ale na tę chwilę jestem zadowolony. Może trzeba bzdzie dołożyć jakiś wiatrak w tej chwili 2x 120 mm jeden przód jeden tył.

Dziękuję wszystkim za rady.

Edytowane przez Skitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wczoraj pisałeś że dzisiaj juz będzie w paczkomacie i nie masz pasty jakiś 3600 kolejny więc co się z nim stało ? :E

 

Ten z x na końcu jutro w paczkomacie, a mam opcje ma 3600 pewniaka xd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten z x na końcu jutro w paczkomacie, a mam opcje ma 3600 pewniaka xd.

czyli będziesz wybierał z dwóch który lepszy :Up_to_s:

 

Blender classroom benchmark 8min 37 sekund pełne obciążenie max temperatura 82c. Wentyl kręci sie max 1430

zdejmij boczny panel i sprawdź temp bo teraz masz jakbyś miał taktowany 4.4ghz na 1.3v chyba że masz gorąco w pokoju :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak :

Do poniedziałku dałem sobie czas do namysłu na zdrapana zdrapke w postaci ryzena 3600 195x . 4.5ghz 1.3v i 4.6@1.35v potwierdzone occt avx2 20min, ale testy robione z ramem 3600mhz i to prawie na xmp z tego co się dowiedziałem. Fclk 1900 na vsoc 1.1 vddg 0.91 i vddp 0.9v wstało normalnie, bo przed chwilą sprawdzaliśmy. Jakbym się nie zdecydował to będzie do sprzedania, dam znać jak sprawy się mają, wiec może jakiś maniak gigahercow będzie chętny xd.

 

Szczwany lis :D

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak mnie to denerwuje :D jak mój pyka 4.5 GHz na 1.25v luźno (niżej w sumie nie testowałem nawet bo mi się nie chciało), a tego 4.6 nie chce dziabnąc przy 1.35 nawet i leci error w CinebenchuR20 po parunastu sekundach :E:mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sztuki powinny na fora trafiać a nie do nieświadomego użytkownika co na auto go ustawi xd. Więc ewentualnie podlinkuje zainteresowanemu jak ja się nie zdecyduje xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż więcej niż 4.5 na napięciu większym niż 1.3 już Fortis 3 by nie ogarnął. Już teraz podczas dłuższej gry potrafi dobić pik do 73 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A średnia temp jaka wyliczona ? Trochę dużo mi się wydaję, jak na fortisa :hmm: . To ja na tym co teraz siedzę mam 1.36v w biosie, pod windowsem 1.35-1.39v w grach i przeglądarce, tak sobie podskakuję napięcie ale na 4.2ghz, co wiem że ma znaczenie, pik w grze przy 100% obciążenia wszystkich rdzeni na raz, to troszkę ponad 60*, a średnia temp 50* :D. Ale jakie napięcie hehe. A pastę jaką nałożyłeś ? Mnie dc1 zaskoczył negatywnie pod koniec jej tubki, urządził mi rożen na procesorze :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak mnie to denerwuje :D jak mój pyka 4.5 GHz na 1.25v luźno (niżej w sumie nie testowałem nawet bo mi się nie chciało), a tego 4.6 nie chce dziabnąc przy 1.35 nawet i leci error w CinebenchuR20 po parunastu sekundach :E:mad2:

 

To jest właśnie najciekawsze.

Masz cacuszko 4.5/1.25v i myślisz, że 4.6 stukni...ba! nawet 4.7 do R20 a tu dupa blada :P

Ciekawe czemu tak jest scratchhead.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A średnia temp jaka wyliczona ? Trochę dużo mi się wydaję, jak na fortisa :hmm: . To ja na tym co teraz siedzę mam 1.36v w biosie, pod windowsem 1.35-1.39v w grach i przeglądarce, tak sobie podskakuję napięcie ale na 4.2ghz, co wiem że ma znaczenie, pik w grze przy 100% obciążenia wszystkich rdzeni na raz, to troszkę ponad 60*, a średnia temp 50* :D. Ale jakie napięcie hehe. A pastę jaką nałożyłeś ? Mnie dc1 zaskoczył negatywnie pod koniec jej tubki, urządził mi rożen na procesorze :/.

 

Średnia temp w grach jak patrzę na OSD waha się w granicach 50 parę do ~62-65. W MSI Afterburner nie ma opcji średniej temp niestety. Pasta to Grizzly. Zmieniony z Pactum PT2, róznica 1-2 stopni tylko. W ogóle ten Pactum jak się tym tragicznie smarowało, nigdy jeszcze mi się tak tragicznie pasty nie smarowało. Jak jakiś silikon albo plastelina :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak w miarę sensownie, kwestia jak mocno gry obciążają.

Ale z hwinfo w tle można sobie wyliczać temp :P.

Pasta przepłacona, ale oki :P. Pt2 to plastelina, ja ją teraz na "X" nałożyłem i będę musiał przy ściąganiu coolera uważać, żeby ryzena z gniazda nie wyciągnąć. Coś czuję, że będzie hard ściągnąc cooler na tej paście :D. Ale wygrzeję occt, w kompie bez szyby to łatwiej puści :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tak w miarę sensownie, kwestia jak mocno gry obciążają.

Ale z hwinfo w tle można sobie wyliczać temp :P.

Pasta przepłacona, ale oki :P. Pt2 to plastelina, ja ją teraz na "X" nałożyłem i będę musiał przy ściąganiu coolera uważać, żeby ryzena z gniazda nie wyciągnąć. Coś czuję, że będzie hard ściągnąc cooler na tej paście :D. Ale wygrzeję occt, w kompie bez szyby to łatwiej puści :P.

Miałem pt2 przez 4 miesiące i chłodzenie zeszło jak je odkręciłem, tyle że lekko na boki poruszyłem ale to raczej normalne przy AMD

Edytowane przez Bodzi3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To nie tak źle :D. Myślałem, że mocniej trzyma. Oczywistą, oczywistością jest, żeby przekręcać coolerem lewo-prawo z minimalnym podciąganiem do góru :P . To mnie uspokoiłeś, nie chcę wyrwać proca z socketu :D. Ps idę pograć, ale muszę ram zrzucić z 4600mhz bo zapomniałem wczytać profilu na 3800mhz, pewnie fps by mnie rozczarowały haha :D. Chociaż odpale apexa z ramem 4600mhz a co mi szkodzi :E . Zobaczę jak tam fpsy wyglądają :P.

 

Blado :o. Ram 4600mhz cl18 ustawiony i w apexie fps bardzo ładne, gra płynna, nie szarpie :o. W dodatku płyta mi rozpięła uclk na 1150mhz, a fclk mam na 1800mhz wybrane.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż więcej niż 4.5 na napięciu większym niż 1.3 już Fortis 3 by nie ogarnął. Już teraz podczas dłuższej gry potrafi dobić pik do 73 stopni.

Czyli standard, też tyle mam. Podczas grania ten Ryzen weźmie 75W, nie jest trudno schłodzić taką "bestię".

 

Co do wątku - raz wyciągnąłem procka z chłodzeniem. MX-2 tak mi się przyssał, że nie szło ani w lewo ani w prawo. Na szczęście wszystkie piny proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chociaż więcej niż 4.5 na napięciu większym niż 1.3 już Fortis 3 by nie ogarnął. Już teraz podczas dłuższej gry potrafi dobić pik do 73 stopni.

Taki pik to nic 90% gry masz pewnie +/- 65 ja mam takie skoki ponad 70 często jak gram w bf'a

 

Czyli standard, też tyle mam. Podczas grania ten Ryzen weźmie 75W, nie jest trudno schłodzić taką "bestię".

 

Co do wątku - raz wyciągnąłem procka z chłodzeniem. MX-2 tak mi się przyssał, że nie szło ani w lewo ani w prawo. Na szczęście wszystkie piny proste.

Ja unikam takich sytuacji i przed demontażem chłodzenia puszczam jakiś podgrzewacz a następnie szybko ściągam chłodzenie jak pasta jest podgrzana

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z x na końcu jutro w paczkomacie, a mam opcje ma 3600 pewniaka xd.

 

Musisz otworzyć firmę "skup / sprzedaż Ryzenów u Noviego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Musisz otworzyć firmę "skup / sprzedaż Ryzenów u Noviego".

Firma już jest trzeba tylko zmienić branżę https://bottegadelgusto.pl/wp-content/uploads/2019/05/Novi_Bottega-1.png :D

Wczoraj pisał że nie ma pasty a proc przyjdzie i tymczasowo może nałożyć nutelle więc coś musi być na rzeczy z tym cukiernictwem :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...