Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dostałem ofertę od jakiegoś forumowicza, czy nie chce sprzedać swojego 3600 zanim spadną jego ceny przed premierą 3600xt :E :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawka jak chcesz to ja Ciebie też uwolnię od tego ciężaru :E

 

Sprawdzę Ci też IF do ilu można tam wydusić jak sobie nie radzisz :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na oferty :E może sobie kupie Ryzen 7 3700X :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma już jest trzeba tylko zmienić branżę https://bottegadelgusto.pl/wp-content/uploads/2019/05/Novi_Bottega-1.png :D

Wczoraj pisał że nie ma pasty a proc przyjdzie i tymczasowo może nałożyć nutelle więc coś musi być na rzeczy z tym cukiernictwem :E

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/71yFOUULABL._AC_SX679_.jpg - novi orzeszek

https://bottegadelgusto.pl/wp-content/uploads/2019/03/bottega_Novi_Bottega-19.jpg - novi cukiereczek

https://sklepastoria.pl/pol_pl_Czekolada-NeroNero-99-Kakao-NOVI-Gorzka-Czekolada-99-84_1.png - gorzki novi

 

https://cosdobrego.eu/userdata/public/gfx/2093/novi-crema.jpg - novi na procesorek

 

novi-crema.jpg

 

Czekam na oferty :E może sobie kupie Ryzen 7 3700X :E

 

Dam Ci mojego 3600 i flache :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pocisnąłem R5 2600 na 4.15 GHz,

ram na 3666, ciaśniejsze timingi,

VCore 1.35 V i VSOC 1.15 V

zaczyna robić się gorąco.

Według moich testów teraz mam spadki

w AC Origins do 47-48 zamiast 45.

Nie wiem czy warto po pobór mocy

wzrósł o ok. 30-40 W względem

4.0 Ghz 1.2 V, ramu 3600 luźne timingi VSOC 1.05 V.

Przejrzałem sobie na yt jak wygląda fps Zen/Zen+ o Navi.

Sytuacja identyczna jak u mnie. Poprostu trzeba czekać

na Zen3.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wczoraj dostałem r7 3700x i po złożeniu pierwsze co to rzuciły mi się napięcia procka. Ustawiłem zrównoważony plan AMD jak i pbo w biosie a i tak dalej skacze w idlu nawet do 1.5v. z tego co czytam to normalne, więc ok. Bardziej chodzi mi o napięcia podczas obciążenia. Są raczej stałe na 1.35v. Nie mam się czym martwić? Nie kręcę procka, a te napięcia to mi nie przeszkadzają tylko czy prockowi też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocisnąłem R5 2600 na 4.15 GHz,

ram na 3666, ciaśniejsze timingi,

VCore 1.35 V i VSOC 1.15 V

zaczyna robić się gorąco.

Według moich testów teraz mam spadki

w AC Origins do 47-48 zamiast 45.

Nie wiem czy warto po pobór mocy

wzrósł o ok. 30-40 W względem

4.0 Ghz 1.2 V, ramu 3600 luźne timingi VSOC 1.05 V.

pisałem ci, sprawdź sobie inne ustawienia na grafice, to raczej ona ci w tej grze powoduje spadki, kiepsko nowe radeony sobie radzą w ostatnich assasynach, poszukaj , może na necie ludzie jakiś fix wymyślili co by więcej fps na radku było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pocisnąłem R5 2600 na 4.15 GHz,

ram na 3666, ciaśniejsze timingi,

VCore 1.35 V i VSOC 1.15 V

zaczyna robić się gorąco.

Według moich testów teraz mam spadki

w AC Origins do 47-48 zamiast 45.

Nie wiem czy warto po pobór mocy

wzrósł o ok. 30-40 W względem

4.0 Ghz 1.2 V, ramu 3600 luźne timingi VSOC 1.05 V.

Przejrzałem sobie na yt jak wygląda fps Zen/Zen+ o Navi.

Sytuacja identyczna jak u mnie. Poprostu trzeba czekać

na Zen3.

 

Chcesz 60 fps, kup ZEN2, mam ta grę, na ZEN i ZEN+ są właśnie tego typu spadki fps 1% low, ZEN+ z 3533MHz CL 14 pomaga utrzymać powyżej 50fps, lecz dopiero na ZEN2 mogłem mieć ponad 60fps. ;)

 

Z tego co się orientuje, to ta gra słabo działa na kartach AMD.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na 100% przesiadka

na Zen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, to jest wał?

https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-7-3700x-3-6-4-4ghz-8c-16t-am4-9316709507

 

Od wczoraj w ogłoszeniu, widziałem, że wpłata bezpośrednio na konto tylko hmmm.

 

Tu kolejny :

 

https://www.olx.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-3700x-fabrycznie-nowy-CID99-IDF2CST.html#e5bd7657e3

 

Coś, amd wczoraj zapowiedziało? Bo od wczoraj widzę że zaczęli ryzeny wystawiać jak opętani, 3600 od 640zł, jeden 3 tygodniowy był :hmm:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka niewiadomego pochodzenia, bez faktury, to chyba nawet nie jest przedsiębiorca, bowiem umożliwia zwrot tylko przez 7 dni. Ja bym nie kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z allegro to jakiś sprzedawca ciuchów, może nie sprawdził ile taki 3700x jest wart, olx przemilcze, bo tam 50/50 wałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten z allegro całkiem legitnie wygląda, maila puściłem do kolesia, żeby wysłał zdjęcia, i czy jest 100% sprawny itp. Cena zacna, ale pewnie Oemówka to jest, bo oemy to już widziałem jak wisiały po miesiącu za 1050-1100zł ;) . Olx, niby konto 9 lat, ale kto wie, chyba że za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki by wysłał to git.

 

Ale amd coś ogłosiło wczoraj? Od 18 do 22 pojawiło się z 5-6 ogłoszeń 3600 w śmiesznych cenach :hmm: .

Czy Fani intela zmieniaja 3600 na 10400f, bo tanie płyty od wczoraj dostępne :D ?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie na 100% przesiadka

na Zen3.

Na r5 2600 bez podkręcania z rtx 2060 plus ramy na 3200mhz miałem w full HD 60 klatek, były spadki w miastach oczywiście poniżej 60, ale tak na pustyniach to z 80 nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z allegro całkiem legitnie wygląda, maila puściłem do kolesia, żeby wysłał zdjęcia, i czy jest 100% sprawny itp. Cena zacna, ale pewnie Oemówka to jest, bo oemy to już widziałem jak wisiały po miesiącu za 1050-1100zł ;) . Olx, niby konto 9 lat, ale kto wie, chyba że za pobraniem z możliwością sprawdzenia paczki by wysłał to git.

 

Ale amd coś ogłosiło wczoraj? Od 18 do 22 pojawiło się z 5-6 ogłoszeń 3600 w śmiesznych cenach :hmm:

Nowe intele się pojawiają w sklepach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na r5 2600 bez podkręcania z rtx 2060 plus ramy na 3200mhz miałem w full HD 60 klatek, były spadki w miastach oczywiście poniżej 60, ale tak na pustyniach to z 80 nawet.

U mnie tylko w miastach są spadki do 45.

Poza miastami to 80+,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z allegro to jakiś sprzedawca ciuchów, może nie sprawdził ile taki 3700x jest wart, olx przemilcze, bo tam 50/50 wałów

 

W podobnej cenie kupiłem swojego z OLX szczerbaty.gif , nowy nie otwierany i jak się okazało warto było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

novi, fani co przespali premierę inteli teraz się obudzili i sprzedają

 

@up

w życiu nie kupię nic z olx bez odbioru osobistego, trzy razy się przejechałem na towarze wysyłanym paczkami gdzie wpłaciłem i straciłem całkowicie zaufanie do ludzi na tym serwisie handlujących co nie dają możliwości sprawdzenia towaru

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 7 3700x ustawiony jak radziliście 1.25 4200MHz. Zrobilemn 4 przebiegi Blender classroom w różnych warunkach w obudowie oto temperatury.

Bez panelu bocznego max 77c

Panel założony,wentyle na 100% max 82c

Panel założony,wentyle na 50% max 84c

Panel zalozony, wentyle off max 88c

Dodam że radiator na fortisie 3 lekko ciepły.

Wnioski - Fortis raczej daje radę, ale trzeba będzie większy przeciąg załatwić w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

novi, fani co przespali premierę inteli teraz się obudzili i sprzedają

 

@up

w życiu nie kupię nic z olx bez odbioru osobistego, trzy razy się przejechałem na towarze wysyłanym paczkami gdzie wpłaciłem i straciłem całkowicie zaufanie do ludzi na tym serwisie handlujących co nie dają możliwości sprawdzenia towaru

 

Ja na ogół z allegro wszystko kupuję, ewentualnie ze swoich źródełek jak są jakieś okazje. Na olx to jedynie części samochodowe zamawiam, to uczciwość jest na poziomie 75%, towar zawsze dotarł, ale nie zawsze zgodny z opisem :E .

 

Znaczy się, od wczoraj jest możliwość zamówienia tanich płyt pod intela, i podejrzewam, że ta sytuacja dała "impuls" fanom intela, którzy siedzieli teraz na amd :P.

 

Gościu na wywalonych jajcach wystawił tego 3700x na alledrogo. Jak oemówka to kijem nawet nie chcę go dotknąć, przy boxie to jeszcze jakaś szansa w razie awarii jest, że gwarancję się załatwi ;)

 

 

Dzień dobry 7 3700x ustawiony jak radziliście 1.25 4200MHz. Zrobilemn 4 przebiegi Blender classroom w różnych warunkach w obudowie oto temperatury.

Bez panelu bocznego max 77c

Panel założony,wentyle na 100% max 82c

Panel założony,wentyle na 50% max 84c

Panel zalozony, wentyle off max 88c

Dodam że radiator na fortisie 3 lekko ciepły.

Wnioski - Fortis raczej daje radę, ale trzeba będzie większy przeciąg załatwić w budzie.

 

 

 

Jaką obudowe masz?

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak źle, z wentylacją nie powinno być. Ile masz wentylatorów? Może warto jakieś dorzucić, żeby zwiększyć przepływ powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...