Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tylko 2 wentyle 1x 120 przód i 1x 120 tył.Jak wsadziłem rękę między forisa a tylny wentyl to ostro wiało, a jak sprawdziłem tylny wentyl poza obudową to już tak sobie, wygląda jakby tylny nie nadążał odbierać powietrza z Fortisa. Myślę żeby dodać jeden 120 na przód i jeden na górę obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi, fani co przespali premierę inteli teraz się obudzili i sprzedają

 

@up

w życiu nie kupię nic z olx bez odbioru osobistego, trzy razy się przejechałem na towarze wysyłanym paczkami gdzie wpłaciłem i straciłem całkowicie zaufanie do ludzi na tym serwisie handlujących co nie dają możliwości sprawdzenia towaru

 

Całkowicie Ciebie rozumiem. W moim przypadku nie było ryzyka, odbiór osobisty. Musiałem pojechać 70 km od miejsca zamieszkania. 1050 zł za 3700X warto było ruszyć d...sko szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko 2 wentyle 1x 120 przód i 1x 120 tył.Jak wsadziłem rękę między forisa a tylny wentyl to ostro wiało, a jak sprawdziłem tylny wentyl poza obudową to już tak sobie, wygląda jakby tylny nie nadążał odbierać powietrza z Fortisa. Myślę żeby dodać jeden 120 na przód i jeden na górę obudowy.

 

To warto dorzucić, wentyle w miejscach gdzie piszesz, gorzej na pewno nie będzie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły pamięci Crucial Ballistix 32GB (2x16GB) DDR4-3600 CL16 White BL2K16G36C16U4W i pobawiłem się nimi przez godzinę, oto wyniki na napieciu 1.425V:

 

7m.jpg

8m.jpg

 

nie kręciłem ich na razie wyżej bo chce aby było synchronicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko. Dalsze timingi na tych ramach powinieneś pięknie docisnąć, co da też boosta, fakt to 2x dual rank , więc opóźnienie będzie lekko wyższe, ale ja poniżej 65ns schodziłem na 3800cl15 i moich crucialach, przy 4.3ghz na cpu :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRCDRD 18 :E jak stabilne to znaczy że 3600 są lepsze od tych wersji 3000 i 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3600 tym właśnie się różnią od 3000 i 3200 :) trcdrd schodzi niżej i trfc:).

 

Procesor przyszedł, jestem pełen optymizmu :E . W tej cenie tylko gupi by nie wziął. Wieczorem rzeźba, bo timingi są do poprawki, i testujemy stabilność . Cpu przy obciążeniu 1.3v, płyta ma koński vdrop z tym prockiem... 0.05v w dół lata napięcie. 4.3ghz wywala testy, ale "FCLK" zaskakuję, 4000mhz na ramie wywala bsoda po załadowaniu pulpitu, może będę później próbował ustawić 4000mhz :).

 

0adab9fa1a93ef8a.jpg

 

 

Chciałbym taki takt ramu widzieć na zen2.. xd. Wieczorem będę rzeźbił wszystko, zacznę od ramu, więc cpu na auto zrzuce. Ale samo to, ze się Aida nie wywaliła z takim taktem ramu jest cudem i wyniki nie wyglądają najgorzej. Ale timingów jest sporo do poprawy, bo to jest nastaw z palca :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przyszły pamięci Crucial Ballistix 32GB (2x16GB) DDR4-3600 CL16 White BL2K16G36C16U4W i pobawiłem się nimi przez godzinę, oto wyniki na napieciu 1.425V:

 

[iM G]http://www.pl.image-share.com/upload/570/7m.jpg[/img]

[iM G]http://www.pl.image-share.com/upload/570/8m.jpg[/img]

 

nie kręciłem ich na razie wyżej bo chce aby było synchronicznie.

 

Kurde nie wiem, mam niby te bdie ale chyba jakiś shit u mnie przy 1.5v... cl 14 robią max 3666 MHz ��

2x16 stock jest 4000 MHz przy cl 19

A tu takie cruciale zjadają tridienty na śniadanie ��

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3866 wstaje tyle że z błędami w tm5 natomiast 3933 CL_16 reset przy logowaniu :E na luźniejszych nie próbowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś tam gdzieś czytałem kiedyś że niby na płytach z x570 pamięci lepiej się dogadują, ale nie wiem co jest w tym prawdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę specjalnej różnicy między B350, a X570 (ale to pewnie dlatego, że mój RAM jest wystrugany z drewna i wyżej jak 3133Mhz nie pójdzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem, mam niby te bdie ale chyba jakiś shit u mnie przy 1.5v... cl 14 robią max 3666 MHz ��

2x16 stock jest 4000 MHz przy cl 19

A tu takie cruciale zjadają tridienty na śniadanie ��

 

Miałem 2x8GB 3600cl15-15-15 i żebym się osrał, to CL14 nie robiły nawet na 1.7V przy 3600. Czyli raczej powinieneś zejść na ziemię bo chyba nie doceniasz tego co masz? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 3600mhz na ramie to zabawa nie na dziś xd. Błędy w teście nr 6, jakby cady broiły, bynajmniej tak było na zen2 xd . Dziwne żeby nie ustabilizować nawet 3733mhz skoro na 3933mhz Aida przechodzi z całkiem sensownymi wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mnie oczy nie mylą @novi, czy ty 2600x teraz wsadziłeś? no to zamienił stryjek .... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem za niego mniej niż za ram co teraz mam, zabawa będzie przednia na nim xd . A teraz zakup 3600 jest bez sensu, ptaszki cwierkaja ze ceny zen2 za parę dni spadną:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mnie oczy nie mylą @novi, czy ty 2600x teraz wsadziłeś? no to zamienił stryjek .... :lol2:

@Novi powinnien usunąć w sygnaturce RAM CPU I MOBO

Winno zostać gpu psu i obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

eee. Buda i zasilacz do zmiany niebawem. Płyta chyba zostanie bo nie mogę w dobrej cenie namierzyć x470 taichi, ram może bdie. Ryzen może rf , a jak nie to ... zen2 jakiś, zobaczymy jakie ceny będą po premierze zen2 refresh :).

 

Nie wiem czemu na asusie taki vdrop jest :(. A to tylko ryzen z poborem 150w w r20 :E

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo tylko ten niebieski tekst powinien zostawić i zmienić na

 

"ciągłe zmiany" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sztuka niewiadomego pochodzenia, bez faktury, to chyba nawet nie jest przedsiębiorca, bowiem umożliwia zwrot tylko przez 7 dni. Ja bym nie kupował.

Ja taką kupiłem za 1240 :E

Czyli gorzki novi kupił 2600x :E to teraz apex nawet w menu będzie miał spadki i jutro zostanie wyjęty z socketu :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 3600mhz na ramie to zabawa nie na dziś xd. Błędy w teście nr 6, jakby cady broiły, bynajmniej tak było na zen2 xd . Dziwne żeby nie ustabilizować nawet 3733mhz skoro na 3933mhz Aida przechodzi z całkiem sensownymi wynikami :)

Novi masz tu Aida Stable :lol2: :lol2:

 

8117efd100e1d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem 2x8GB 3600cl15-15-15 i żebym się osrał, to CL14 nie robiły nawet na 1.7V przy 3600. Czyli raczej powinieneś zejść na ziemię bo chyba nie doceniasz tego co masz? :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=oKqTP5JR4Z4

 

 

7d439d44e2d1fa92.png

 

Moje dają radę.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3600-3466mhz pluje błędami :E. To ex 1600 uruchamiał pulpit na 3666mhz a 3600 było 100% stabilne, a tu o tyle oczek różnicy w stabilności a uruchomieniu? 600mhz różnicy xd? Jakiś timing może mam agresywnie ustawiony jak na zen+ i może tu leży problem.

Procek mam na auto jakby coś:)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dupa blada, włączyłem swoją scenę w blenderze, ruszyło ostro GPU i procek i co po 2 min 88c. Masakra jakaś, może źle założyłem chłodzenie,radiator na fortisie ledwo ciepły. Albo procek jakiś walnięty? Ryzen 7 3700x ustawiony na 1.25 4.2 MHz+ Fortis 3. Niby AMD podaje 95c max temp dla tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to będę się pozbywał swojego r5 3600 za 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...