Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Heh . W asusie sekcja kleka przy ryzenie 2600x xd.

 

429b84fca61e04c7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

X570 i Rysio 2600. Zaraz Novi zmieni płytę. Zgadnijcie co będzie później.. znowu wszystko wymieni.

Mi sie wydaje że to jest choroba po prostu tak na poważnie to piszę :D

@Novi jak miałeś wcześniej fazę na motoryzację to jak kupiłeś używane auto które np fabrycznie miało 150km a okazało się że po latach silnik ma już 140 to szukałeś takiego samego modelu kilka razy ? :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety masz racje... dostałem na punkcie PC podobnego bzika jak mam do aut.

 

Ale to nie zmienia faktu, że asus na llc3 nie jest w stanie utrzymać super stabilnego napięcia xd.

 

To robiłem remont :E . Nowe turbo , uszczelki itp itd , a potem płacz przy odsprzedaży bo worek kasy włożony, a auto ma co najwyżej wartość sentymentalna xd

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zakładam że jesteś singlem skoro tak entuzjastycznie się bawisz :E bo z babą w domu byś był zwykłym typowym kapciem januszem bez pasji i pieniędzy :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jesteś singlem skoro tak entuzjastycznie się bawisz :E bo z babą w domu byś był zwykłym typowym kapciem januszem bez pasji i pieniędzy :D

 

No nie generalizowałbym. Po prostu trzeba jakoś to łączyć. Np. w kosztach modernizacji PC uwzględniać 1,2... 3 pary nowych butów dla Żony/partnerki i da się to ogarnąć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kurna jakie dobrać napięcia vddp i vddg.. Mam pytanie czy jak zostawię je na auto to będzie ok? Wszystko jest na auto stabilne więc nie wiem co mi da ich ustawienie na stałe wartości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to nie zmienia faktu, że asus na llc3 nie jest w stanie utrzymać super stabilnego napięcia xd.

AsRock X370 gdzieś tam siedzi i płacze w samotności.

 

@up

też je mam zostawione na auto, nic złego się nie dzieje.

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zakładam że jesteś singlem skoro tak entuzjastycznie się bawisz :E bo z babą w domu byś był zwykłym typowym kapciem januszem bez pasji i pieniędzy :D

 

Z tym akurat trafiłeś. Dlatego realizuje swoje pasje póki mogę, za jakiś czas pewnie to będzie nie możliwe :E. Mam jeszcze jeden duży projekt do skończenia, zejdzie mi pewnie do następnego roku i wtedy w życiu może się zmieniać wszystko ^^.

Zenka2 kupie jeszcze, ale w lipcu raczej, całkiem całkiem ogarnąłem tego 2600x , 4.25ghz@1.28v w obciążeniu, ram 3533mhz cl14, vsoc dałem na 1.08v a miałem 1.12 i ram chyba już będzie stabilny. Nie chce mi się walczyć o więcej, to i tak cep na przeczekanie/zapasowy , a ze się trafił w świetnej kasie to nie jest źle. Jakby nie patrzył to jest wersja z x , box z gwarancją. Wiec nie stracę na nim. Skubany na auto boostuje do 4250mhz na tym asusie co mam xd. Ale lepiej na sztywno na moje, bo ma o wiele niższe napięcia, na auto nawet 1.48v się pokazuje

 

 

Haha niezły mem wjechał:E . Tm5 niech skonczy mielic, to odpalę sotr i zobaczę ile fps na wysokich straciłem. Żeby nie było na 3600 4.2ghz ram 3800mhz cl16 miałem 134fps :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@caleb59 i jego memy

:lol2: :lol2: omg, :P

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie generalizowałbym. Po prostu trzeba jakoś to łączyć. Np. w kosztach modernizacji PC uwzględniać 1,2... 3 pary nowych butów dla Żony/partnerki i da się to ogarnąć :E

 

Ojtam, młodzi jesteście... moja żona twierdzi, że facet bez pasji to nie facet, ale... to druga żona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z tym akurat trafiłeś.

 

Haha niezły mem wjechał:E . Tm5 niech skonczy mielic, to odpalę sotr i zobaczę ile fps na wysokich straciłem. Żeby nie było na 3600 4.2ghz ram 3800mhz cl16 miałem 134fps :P.

Trafiłem bo ja też jestem więc od razu cię wyczułem xD i tak już zostanie jak przypomnę sobie związek 3 lata temu ostatni a bycie singlem to niebo a ziemia beztroskie życie jest najlepsze :E zostań kawalerem aż do smierci to moja rada novi :D

 

@Kaleb jak zwykle na poziomie :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tylko chwilowo tak zostanie, muszę skończyć swoją perełkę, bo później wiem jak to się skończy :<.

Fakt, są plusy i pewne minusy bycia singlem, ale najpierw mam priorytet- zapnę wszelkie sprawy na ostatni guzik , wtedy się to zmieni :P.

 

Różnica wydajności ryzen 3600 4200mhz, 3800mhz cl16 i ryzen 2600x 3533mhz cl14 :

 

 

2e3aba32c2fef8c5.jpg

 

 

Podejrzewam, że na kolegi setupie z tym 5700xt, bym zrobił marne 110fps może :E. Ciekawe ile bdie by tu podbiło fpsy :hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jakie są teraz ceny np patriotów 4400 :E dobrze że kupiłem "kiedyś" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem :E. Nie duże xD. : https://allegrolokalnie.pl/oferta/patriot-viper-steel-ddr4-2x8gb-4000mhz-bcm-gwara

 

Dawałem typowi 450zł z wysyłką przez olxa , to wystawił na aukcję i dostał 370zł na rękę :E . Podziwiam ludzi nieraz haha.

 

Jednak zen2 w grach na silniku source sobie ultra lepiej radzi niż zen+, i tu prawdopodobnie ram 3800mhz na tym 2600x nie pomógłby :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie. Jakie pamięci polecacie które zrobią 3800mhz z cl16 przynajmniej? Moje 3733mhz i ściana. Na 4 prockach nie poszło 3800mhz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to jest wersja 4000 :) nowe 4400 w sklepie 750zł :E

 

Panowie, szybkie pytanie. Jakie pamięci polecacie które zrobią 3800mhz z cl16 przynajmniej? Moje 3733mhz i ściana. Na 4 prockach nie poszło 3800mhz..

Jesteś pewny że to nie problem IF? bo ja mam drugi cpu ZEN2 i też na 3733 jest ściana przez kontroler, pc odpala ale ram nie jest stabilny nawet na bardzo luznych nastawach i to samo było na r5 3600 którego miałem

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest wersja 4000 :) nowe 4400 w sklepie 750zł :E

 

 

Jesteś pewny że to nie problem IF? bo ja mam drugi cpu ZEN2 i też na 3733 jest ściana przez kontroler, pc odpala ale ram nie jest stabilny nawet na bardzo luznych nastawach i to samo było na r5 3600 którego miałem

Tak jestem pewny bo włożyłem procek kolegi który ma 3800x 2010sut i 1900fclk.. Na moich kościach 3800mhz błąd po kilku minutach.. a ja u siebie dzisiaj robiłem drugi test hci 500% i wysypał błąd na 3800mhz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na if 1900 imc cepa i ramy muszą być z pierwszej ligi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak jestem pewny bo włożyłem procek kolegi który ma 3800x 2010sut i 1900fclk.. Na moich kościach 3800mhz błąd po kilku minutach.. a ja u siebie dzisiaj robiłem drugi test hci 500% i wysypał błąd na 3800mhz..

Jak nie interesują cię najciaśniejsze nastawy świata, to możesz kupić wersję 4000mhz patriotów steel np tą co zalinkował novi za 4stówki na bank zrobią 3800 nawet i CL15xxxx, noviego cruciale też lecą na 3800 na 15-20-15xxx

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem sobie test pamięci na kompie 4.4Ghz i wyszło tak:

 

9m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3800 cl14 lecą :P. Tylko trzeba je trzymać pod 1.5v xd. Ale niestety moje akurat musze chłodzić :/.

 

Parę meczyków obleciałem na 2600x , szczerze jak na moje wymagania cep nie ogarnia :E. Fps spadają do 100, w dużej ilości miejsc, czuć to na myszy. Zenek 2 , w postaci kasztanka jednak ma o wiele lepiej. Zapewne w innych grach by się dało przyjemnie pograć na tym 2600x. Ale dziś sobie w apexa pogram tylko. Jutro zobaczę inne gry :). Pobor w piku w apexie ponad 100w , średnio 80w , temperatura średnia okolice 52* , wiec chłodzenie raczej działa. Max temp w piku 66* :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Send1n 4000 i 4133 z tego co mozna poszukac na necie jednak odbiega mozliwosciami od topa 4400 cl19

Mozna trafic naprawde slabe sztuki

Sa jeszcze 3866 cl18 na b-die

Edytowane przez Tornado3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...