Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

A to ktoś jeszcze korzysta z usługi indeksowania, zwłaszcza jak ma się SSD?

To jest domyslnie wlaczone w systemie niezaleznie jaki dysk posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest domyslnie wlaczone w systemie niezaleznie jaki dysk posiadasz.

To jest oczywiste, dziwi mnie tylko, że ktoś miałby w dobie dysków SSD jeszcza aktywną tą usługę. Wyłączenie jej to jedna z pierwszych rzeczy po instalce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka dodać można że czasami przez wyłączenie indeksowania niektóre gry się nie zapisują :E i trzeba do danego folderu z save uaktywnić indeksowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka dodać można że czasami przez wyłączenie indeksowania niektóre gry się nie zapisują :E i trzeba do danego folderu z save uaktywnić indeksowanie

To jest ciekawe, nie słyszałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mi np Far Cry 5 nie zapisywał w wersji z witaminką :D i musiałem przydzielić indeksowanie folderu z sejwami

 

Swoją droga: Jak to jest z CCX mogę przydzielić 4 wartości ale nawet jak zostawię 3x 4375mhz i 1x4250 to i tak procek działa na 4x4375, 4x4250 nie da się zrobić np 6x4375 i 2x4250 :Up_to_s: czy tylko u mnie tak jest :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest oczywiste, dziwi mnie tylko, że ktoś miałby w dobie dysków SSD jeszcza aktywną tą usługę. Wyłączenie jej to jedna z pierwszych rzeczy po instalce.

I jakie korzysci wylaczenie jej przynosi? Bo ja nie widze zadnej, ale tez nie widze strat przy domyslnie wlaczonej.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi np Far Cry 5 nie zapisywał w wersji z witaminką :D i musiałem przydzielić indeksowanie folderu z sejwami

 

Swoją droga: Jak to jest z CCX mogę przydzielić 4 wartości ale nawet jak zostawię 3x 4375mhz i 1x4250 to i tak procek działa na 4x4375, 4x4250 nie da się zrobić np 6x4375 i 2x4250 :Up_to_s: czy tylko u mnie tak jest :E

W przeciwieństwie do Intela u AMD możesz chyba tylko kręcić cały CCX czyli 4c/8t, i inaczej się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życiówka w R20 i już więcej nie ukręcę bo nie robię 4.5 a ram trzyma fclk :P

 

VkEx7ol.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny wynik, CB leciał w czasie rzeczywistym ? :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie korzysci wylaczenie jej przynosi? Bo ja nie widze zadnej, ale tez nie widze strat przy domyslnie wlaczonej.

 

Z indeksowaniem jest tak, że najpierw trochę zamuli system, aby potem szybciej coś odnaleźć na dysku i chodzi tu głównie o "poprawę" działania systemu postawionego na HDD. SSD jest wystarczająco szybkie, że wspomaganie się indeksowaniem jest zbędne. Każda dodatkowa, a zbędna usługa w Windowsie obciąża kompa o tym chyba nie trzeba wspominać. Pomijam już generowanie niepotrzebnego zapisu na SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponad :). Teraz chce przeskoczyć barierę 9k pkt, na następnym ryzenie xd.

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/1390159

Haha ten wynik na 6/12 takie to janusze robiły na 3700x na początku :D:E

 

Jasne przyjdzie i oddasz albo sprzedasz a za chwilę płytę i na intela przejdziesz :E

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3700x ostatnio jak wszedłem w wyszukiwarkę to na pierwszych dwóch stronach były praktycznie wszystkie słabsze wyniki niż na 3600 xd.

Nie nie, zostaje na AMD. Jak Intel to tylko i7 za prawie 2 kloce i płyta za tauzena, więc sens zerowy, jak za pół ceny mogę mieć fajna zabawkę. Typowego sleepera :E. Intel to każdy wie ze się kręci, ale ryzeny to przecież się nie kręcą ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie nie, zostaje na AMD. Jak Intel to tylko i7 za prawie 2 kloce i płyta za tauzena, więc sens zerowy, jak za pół ceny mogę mieć fajna zabawkę.

Już niedługo pod AMD też będziesz miał płytę za tauzena, bo B550 zastąpi starsze płyty w sklepach, a taki B550 Tomahawk to będzie kosztował pewnie coś w okolicach 900zł, i się skończy tanie AMD, niestety xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz się skończyło tanie amd. Jest tylko szansa w tym, że x470 i b450 będą wspierać zen3, wiec można upolować jeszcze topowe 470 w znośnej cenie. Ale i tak będzie ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach już coraz ciężej o płyty na chipsecie 400. Sprzeda się to co jest i więcej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę na X570, wewnętrzna potrzeba

została spełniona. Skoro to hobby to czemu nie.

Ostatnio mało wydaje więc zaoszczędzona kasa na

jakieś fajne mobo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach już coraz ciężej o płyty na chipsecie 400. Sprzeda się to co jest i więcej nie będzie.

 

Jeszcze sa, ale cena troszkę wysoka jak na moje xd. 910zl x470 taichi i 1050zl x470 taichi ultimate. Na asusa ch vii nie patrze, bo głównie asrock mnie interesuje. Miałem top x370 od asrocka i mi w głowie namieszał :E. Do tego dobry egzemplarz rysia i jest połączenie idealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę na X570, wewnętrzna potrzeba

została spełniona. Skoro to hobby to czemu nie.

Ostatnio mało wydaje więc zaoszczędzona kasa na

jakieś fajne mobo jest.

Co zamawiasz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach już coraz ciężej o płyty na chipsecie 400. Sprzeda się to co jest i więcej nie będzie.

Ja tam widze jeszcze calkiem spory wybor plyt na a320/b350 a 450 to juz w ogole do wyboru do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siedzi na 24' FHD, Ryzenie 2600, a jego wewnętrzna potrzeba to wymiana płyty na X570. 6Lr7xwf.gif

 

 

 

 

Jak 3600 kręcą się tuż obok 4,7GHz, to 3600XT na bank musi tą barierę przebić.

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma taką wewnętrzną potrzebę to co tu wnikać, jego kasa i jego zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja do 1080p ladowalbym najwydajniejszy cpu na rynku czyli 10900K a ze gram w 1440p to tylko 10700K :cool:

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...