Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepach już coraz ciężej o płyty na chipsecie 400. Sprzeda się to co jest i więcej nie będzie.

Gościu od MSI powiedział, że będą produkować b450 przynajmniej do 2021

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siedzi na 24' FHD, Ryzenie 2600, a jego wewnętrzna potrzeba to wymiana płyty na X570. [im g]https://i.imgur.com/6Lr7xwf.gif[/img]

 

 

 

 

Jak 3600 kręcą się tuż obok 4,7GHz, to 3600XT na bank musi tą barierę przebić.

R5 2600 do czasu Zen3,

za B350 dostałem 300,

B450 zwróciłem,

X570 może zostanie.

Dołożyć 300-400 do czegoś

nowego do zabawy nie fortuna.

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma taką wewnętrzną potrzebę to co tu wnikać, jego kasa i jego zabawa.

O to, to. Musi być #yolo :E Kurde może faktycznie sprzedam tego 3600 z serwera, nawet BOX nieużywany i poczekam na XT zanim ceny zwykłych 3600 siądą...ech musze przestać czytać ten temat, na ch wymieniać cepa w serwerze lol2.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej płycie siedzi ten 3600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warto bawić się w podkręcanie Ryzena 3 serii przez RYZEN Master? Tylko procesor został mi do wykręcenia/ustabilizowania i sam nie wiem czy bawić się w BIOS czy tyn programikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, warto bawić się w podkręcanie Ryzena 3 serii przez RYZEN Master? Tylko procesor został mi do wykręcenia/ustabilizowania i sam nie wiem czy bawić się w BIOS czy tyn programikiem.

 

Ja kręcę proca Masterem i jest dobrze jak i szybciej, jedynie ram sobie ustawiam w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenie z kręceniem ramu

na tanich Asrockach np B450 Pro4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 1080p ladowalbym najwydajniejszy cpu na rynku czyli 10900K a ze gram w 1440p to tylko 10700K :cool:

 

Ja do 1080p wziąłem R3600, a potem zmieniłem moitor na 1440p. Mogę spokojnie przejść na Zen 3, a Ty ze swoją płyta na jaki zmienisz procesor - odpowiedź: żaden lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenie z kręceniem ramu

na tanich Asrockach np B450 Pro4?

 

Hmm ten msi max coś nie banglal ze go zwróciłeś? Pro4 nie ma wyboru llc , ale jako budzetowa konstrukcja jest oki. Co do ramu, pewnie przy zen+ skończy się na +-3400mhz , przy zen2/zen3 nie powinno być problemu z obsługą ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do 1080p wziąłem R3600, a potem zmieniłem moitor na 1440p. Mogę spokojnie przejść na Zen 3, a Ty ze swoją płyta na jaki zmienisz procesor - odpowiedź: żaden lol2.gif

Po pierwsze to zmieniać nie musi bo ZEN 3 i tak go w grach nie przebije, a po drugie to na 11 gen może zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie doświadczenie z kręceniem ramu

na tanich Asrockach np B450 Pro4?

Weź już sobie Gigabyte X570 UD za 525 z proline. Będziesz miał wymarzone X570 niewiele drożej od maxa msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Giguś to jest tragedia, zdecydowanie lepiej brać dobre X470 niż takie kijowe X570, bios i tak dostanie dla Zen 3, a jak ktoś nie zmienia cepa zaraz po premierze to może sobie trochę poczekać na ten stabilny bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm ten msi max coś nie banglal ze go zwróciłeś?

Uważam, że nie był wart swojej ceny dlatego wezmę coś za co nie muszę dopłacać po sprzedarzy b350 czyli np. b450m pro4-f albo jak dopłacać

to do x570 prime-p/tuf.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po pierwsze to zmieniać nie musi bo ZEN 3 i tak go w grach nie przebije, a po drugie to na 11 gen może zmienić.

Jesteś tego pewny? Gdzie takie info podali, że zen3 nie przebije w grach, były już testy  ? Czy tak sobie piszesz żeby nabijać posty .

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Giguś to jest tragedia, zdecydowanie lepiej brać dobre X470 niż takie kijowe X570, bios i tak dostanie dla Zen 3, a jak ktoś nie zmienia cepa zaraz po premierze to może sobie trochę poczekać na ten stabilny bios.

Tragedia to się dopiero zacznie jak taki Gigabyte B460 HD3 będzie kosztować tyle co ma kosztować czyli 489 złotych. Te X570 UD pod względem możliwości to prawdziwa maszyna jakby je porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzieliście plotę na wccftech odnośnie kolejnych cpu Intela?

W 2022 ipc wyższe skylake o 80%, wątpliwe.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uważam, że nie był wart swojej ceny dlatego wezmę coś za co nie muszę dopłacać po sprzedarzy b350 czyli np. b450m pro4-f albo jak dopłacać

to do x570 prime-p/tuf.

 

Skoro, msi Max, był dla Ciebie niewarty dopłaty, to raczej "budżetowe" x570 u Ciebie odpadają, bo tak na prawdę tylko poza tym, że mają x570, alc1200 bez daca, i minimalnie lepszą sekcję, to będzie taka sama jakość jak ten msi :E. Ty nie licz, że tuf x570 , to poziom jakościowy choćby x370 taichi, taichi go na śniadanie zjada, bez popijania, mimo "zabytkowego" chipsetu ;). Podejrzewam, że musisz kupić płytę odpowiedniego tieru, żeby być usatysfakcjonowany "dopłatą", bo budżetowy x570 tak na prawdę Cię nie zadowoli (czytając do 1000zł) ;).

 

Na moje, płyty które by Cię zadowoliły to x570 unify i x570 tomahawk, z najtańszych :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem pastę na CPU - Zobaczyłem datę produkcji - 1932 :E

 

Ryzen, pls :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź już sobie Gigabyte X570 UD za 525 z proline. Będziesz miał wymarzone X570 niewiele drożej od maxa msi.

 

Jak w takiej cenie tą płytkę wyrwać? Chętnie bym takiego "paździerza przytulił" Up_to_something.gif. Na na dźwięku mi nie zależy, gigabitowy ethernet mi styknie, sekcja 10+2 też, tym bardziej, że w budzie mam wiater, a nie musiał bym dużo dopłacać jak bym sprzedał B450 Tomahawka Max. Tylko na sklepie cena jest 679zł scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na owocowym z kodem GAMER20 , wychodzi około 590zl ta płyta.

 

Dziś wymieniłem pastę na CPU - Zobaczyłem datę produkcji - 1932 :E

 

Ryzen, pls :E

 

Ja miałem 1932sus, co się b.dobrze kręcił, 4.4ghz@1.39v , na tamte czasy to była sztuka taka, jak dziś co kręci 4600mhz+ :E.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to jak zwykle z tymi promkami to tak mam, wszystko koło nosa mi przechodzi. Ale pomyślę chwilę za te 590zł, chociaż 525zł dużo fajniej wyglądało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Promocja jest cały czas aktywna, można dodać do koszyka, kod działa

 

EDIT. Widzę, że ktoś zakosił właśnie ostatnią sztukę. Ale jak weźmiecie sobie inną rzecz z tej promki, która nie została jeszcze wyprzedana, to kod normalnie wchodzi, mimo, że teoretycznie promocja się skończyła.

Edytowane przez Radio_Tirana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzieliście testy RX 5500 4/8gb

na pcie 3.0 i 4.0?

Dla 8gb na pcie 4.0 10-15% więcej,

4 gb zyskała mocniej.

Z czego wynika taka różnica

skoro RTX 2080ti jest minimalnie ograniczny

przez pcie 3.0.

 

QFnBsy7.gif

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzieliście testy RX 5500 4/8gb

na pcie 3.0 i 4.0?

Dla 8gb na pcie 4.0 10-15% więcej,

4 gb zyskała mocniej.

Z czego wynika taka różnica

z doboru testu i testującego :lol2:

też ktoś tutaj wrzucał test od folksdojczów gdzie 3300x był o 2% szybszy od 3600 w grach, gdzie wszędzie jest trochę w tyle

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...