Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przypominam, że ja niczego nie podkręcam, CPU od nowości pracuje na Auto więc u mnie będzie co innego niż u Was na podkręconych CPU. Dla mnie osobiście to jest ogromna zmiana na plus bo przedtem miałem jakieś 1.019V i nigdy niżej w idle.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 MHz to one pracują, jeśli tylko wczytasz profil xmp.

A jak pogrzebiesz i ustawisz wg kalkulatora pamięci dla Ryzenów to pójdą spokojnie 3600-3800 MHz.

 

Aaa to dobrze wiedzieć, że jest takie coś. To program przyjazny dla amatorów? Bo ja ustawiać każdy parametr i testować przez kilka H to nie umiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam podkręconego cpu. Na pewno miałeś niżej w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dochodzi jeszcze różnica HWiNFO vs. Ryzen Master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że ja niczego nie podkręcam, CPU od nowości pracuje na Auto więc u mnie będzie co innego niż u Was na podkręconych CPU. Dla mnie osobiście to jest ogromna zmiana na plus bo przedtem miałem jakieś 1.019V i nigdy niżej w idle.

spoko, jak ci sie pokrywa z svi2 to sobie to obserwuj, jak nie to możesz to olać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę u siebie różnicy, u mnie tak było cały czas, a też proc leci na auto. Aktualnie w tle leci YT.

BQIWJJW.png

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa to dobrze wiedzieć, że jest takie coś. To program przyjazny dla amatorów? Bo ja ustawiać każdy parametr i testować przez kilka H to nie umiem :)

Przyjazny. Masz do wyboru ustawienia ostrożne i bardziej wyostrzone. Przepisujesz wszystko do biosu, tak jak program pokaże i będzie ok.

Jak wybierzesz np. 3600 Mhz i do tego bezpieczne nastawy, to nie ma bata, żeby było niestabilnie na tych Crucialach.

Dopiero jak chcesz wycisnąć ostanie soki z pamięci, to potrzebne będzie dokładniejsze testowanie.

Ja w kompie syna ustawiłem nastawy dla 3600 MHz, a też miałem Cruciale i nie ma żadnych problemów. Działa stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia i zegary w iddle warto podglądać w Ryzen Masterze. Inne programy pokazują napięcie i zegar bez uwzględniania uśpienia rdzenia. Pokazują ostatnią wartość przed uśpieniem.

W rzeczywistości napięcia i zegary są mniejsze a większość rdzeni śpij przy napięciu bliskim 0V

Oba screeny zrobione jednocześnie

post-564961-15912803161676_thumb.jpg

post-564961-1591280849642_thumb.jpg

Edytowane przez koniu22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWiNfo pokazuje to samo, tylko patrz na Effective Clock, nie Core Clock, tylko zamiast sleep masz kilka MHz ;)

 

rfLb7J2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są kpiny,

anulowali mi też B450 Gaming K4 bo

dostępna sztuka na magazynie jest uszkodzona

a nie ma więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że karta dzwiękowa w slocie dodaje latency, wczoraj miałem przez cały dzień pc bez karty w slocie i wypluwało mi ciągle równe 63ns w aidzie a po wsadzeniu xonara cały czas jest 63.4 :E nawet jak soft mam wyłączony także aby atakować rekordy latency trzeba wyjąć wszystko i zostawić tylko to co niezbędne do działania komputera :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E. To widzę grubo... dobrze ze ja dorwałem dobry stuff, i nie musze się tak bujać i martwić czy coś dostane jutro lub po jutrze :). Hype na ryzeny to schodzi co tanie i dobre ^^.

 

Zauważyłem że karta dzwiękowa w slocie dodaje latency, wczoraj miałem przez cały dzień pc bez karty w slocie i wypluwało mi ciągle równe 63ns w aidzie a po wsadzeniu xonara cały czas jest 63.4 :E nawet jak soft mam wyłączony także aby atakować rekordy latency trzeba wyjąć wszystko i zostawić tylko to co niezbędne do działania komputera :lol2:

 

 

To ja mam tak z dacem :). Coś tam kombinowałem, ale latency było o 3-4ns wyższe. W geekbenchu 100pkt mi dać ucina ^^.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novi.. ale Ty sie ciagle bujasz.. jak nie w jedna strone to w drugą xDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że karta dzwiękowa w slocie dodaje latency, wczoraj miałem przez cały dzień pc bez karty w slocie i wypluwało mi ciągle równe 63ns w aidzie a po wsadzeniu xonara cały czas jest 63.4 :E nawet jak soft mam wyłączony także aby atakować rekordy latency trzeba wyjąć wszystko i zostawić tylko to co niezbędne do działania komputera :lol2:

weźcie już dajcie spokój z tym wyłaczaniem i odpinaniem wszystkiego żeby kilka dziesiątych ns urwać - grasz w bf5? to powinieneś testy aida robić z grą na pasku, wtedy bys miał realne dane podczas używania kompa na co dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz kupiłem stuff co do minimum następnego roku nie tykam. Procek swoje kręci, ram bdie dobry bin no i płytka taichi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam tak z dacem :). Coś tam kombinowałem, ale latency było o 3-4ns wyższe. W geekbenchu 100pkt mi dać ucina ^^.

A byłem bez karty w slocie bo moj nowy xonar ma 90% kondensatorów żółtych i w dodatku z białym podświetleniem w budzie wyglądają jak pomarańczowe stwierdziłem że tak nie będzie i aby ich nie malować siedziałem z hotem w ręce i kurczyłem na wymiar koszulki termokurczliwe i zrobiłem im wszędzie kapturki czarne tak aby wchodziły ciasno ale dało się je ściągnąć :lol2: :lol2: ale efekt jest zacny :D to tylko debile mogą taki pomysł mieć :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..także aby atakować rekordy latency trzeba ...

kupić intela i bdie na wypasie :E

 

A byłem bez karty w slocie bo moj nowy xonar ma 90% kondensatorów żółtych i w dodatku z białym podświetleniem w budzie wyglądają jak pomarańczowe stwierdziłem że tak nie będzie i aby ich nie malować siedziałem z hotem w ręce i kurczyłem na wymiar koszulki termokurczliwe i zrobiłem im wszędzie kapturki czarne tak aby wchodziły ciasno ale dało się je ściągnąć :lol2: :lol2: ale efekt jest zacny :D to tylko debile mogą taki pomysł mieć :)

 

Nie masz czarnej osłonki?

5eb22ee632d91aba96dd35d468d734d8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ale te kondensatory widać normalnie jak się patrzy na wprost obudowy nie chodzi mi o backplate :E:E wyżej wrzuciłem już fotki

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilana z molexa, sterowana z USB. Na PCIE działa tylko sieciówka. Audio jest całe odizolowane od PCIE. Można ją wyjąć nawet z obudowy komputera i używać bez wpychania do PCIE.

 

Jak będę się nudził i kupie w końcu słuchawki lepsze od Somic V2, to porównam ją do Shanling UP2 na sabre. Wydaje mi się, że powoli staje się zabytkiem :D BTR5 lub UP4 zjadłyby ją na śniadanie coś tak czuję.

 

Pod kartą mam 2x NVME więc nie wiem czy ona się grzeje czy ją grzeją :E

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...