Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

To są kpiny,

anulowali mi też B450 Gaming K4 bo

dostępna sztuka na magazynie jest uszkodzona

a nie ma więcej...

Tak właśnie działa zadowolenie. Jak płyta jest 30-50 złotych tańsza, niż u konkurencji to znaczy że mają ostatnie sztuki i chcą się ich pozbyć.

 

Zamiast oddawać na zwrot mogłem Ci sprzedać tego B450 Pro4, używany dwa tygodnie. Ale teraz już za późno, leży na poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilana z molexa, sterowana z USB. Na PCIE działa tylko sieciówka. Audio jest całe odizolowane od PCIE. Można ją wyjąć nawet z obudowy komputera i używać bez wpychania do PCIE.

Nie kumam nic powiem szczerze jak to działa :E:hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie działa zadowolenie. Jak płyta jest 30-50 złotych tańsza, niż u konkurencji to znaczy że mają ostatnie sztuki i chcą się ich pozbyć.

 

Zamiast oddawać na zwrot mogłem Ci sprzedać tego B450 Pro4, używany dwa tygodnie. Ale teraz już za późno, leży na poczcie.

Zastanawiam się co kupić teraz,

Gaming K4 za 370 to była fajna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zewnętrzna karta dźwiękowa z dodanym zasilaczem. Łączysz ją przez USB ( tutaj wewnętrzne USB ) a zamiast zasilacza podpina się molexa ;) Transfer danych idzie po USB asynchronicznie ponoć fajnie dla audio :D

 

Jak miałem płytę mini albo mikro atx to dźwiękówkę miałem wsadzoną w śledzia bez podpinania do płyty głównej, która była za krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co kupić teraz,

Gaming K4 za 370 to była fajna cena.

 

Ja osobiście czekam sobie na sklepowe ceny B550 i wtedy zdecyduję czy brać B550 czy też ponownie X570 Elite/TUF.w międzyczasie jak trafi się 3600 do max 750zł to też sobie zagram na loterii do momentu trafienia czegoś z numerem 201x. A no i jeszcze muszę wybrać między p600s a sg7v tg (szukam czegoś z dobrym przepływem powietrza i możliwością montażu chłodnicy 360mm)

 

 

Niestety moja b450 gryzła się z dźwiękówką więc przy okazji sprzedałem też prosesor który nie był aż taki najgorszy, ale do sztuk robiących 4.4GHz poniżej 1.3V jednak te 0.5V brakowało (3600 miałem więcej niż wszystkich poprzednich procesorów razem).

Do tego sprzedałem GPU bo kończyła się gwarancja a do premiery rtx3xxxx myślę, że jest bliżej niż dalej więc posiedzę sobie na jakimś wynalazku do 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadal procesor R5 2600 i będzie zmieniony

docelowo na Zen3. Mam do wyboru B450 lub X570,

żeby był obsługiwany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zewnętrzna karta dźwiękowa z dodanym zasilaczem. Łączysz ją przez USB ( tutaj wewnętrzne USB ) a zamiast zasilacza podpina się molexa ;) Transfer danych idzie po USB asynchronicznie ponoć fajnie dla audio :D

 

Jak miałem płytę mini albo mikro atx to dźwiękówkę miałem wsadzoną w śledzia bez podpinania do płyty głównej, która była za krótka.

Już czaje bo czytałem o niej jak napisałeś, ale gdzieś ją przykręcić pasuje i tak no nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sg7v tg

Mam tę obudowę, po raz pierwszy od 10 lat mam budę gdzie jest miejsce na ręce podczas składania. No i dodatkowo 178mm na chłodzenie proca, więc każda Noctua wejdzie bez problemu.

 

Trafiła mi się jakaś fatalna sztuka tego Gigabyte X570. Nie jestem w stanie ustabilizować procesora na 4.5Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta na zwrot?

Ja już miałem 3 płyty można powiedzieć

przez ostanie 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę obudowę, po raz pierwszy od 10 lat mam budę gdzie jest miejsce na ręce podczas składania. No i dodatkowo 178mm na chłodzenie proca, więc każda Noctua wejdzie bez problemu.

 

Trafiła mi się jakaś fatalna sztuka tego Gigabyte X570. Nie jestem w stanie ustabilizować procesora na 4.5Ghz.

 

Nieźle :P. Co płyta podaję za napięcie w obciążeniu? Ja już z płytą poniżej tieru 2 nie schodzę. Jak się raz miało mercedesa S klasy, to potem każda płyta z niższego tieru jest jak opel astra ...

Dlatego poszedłem w taichi, mega płytki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślice po premierze B550

ceny B450 spadną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia płyty, uprzednio na X570 UD zrobiłem rekord w CB20. Po prostu ta sztuka jest jakaś felerna.

 

Chyba, że po prostu RAM mi siadł. Dzikie jazdy są zarówno na 2133Mhz jak i na 3333Mhz. OCCT po 5 minutach wypluwa 300 błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios w tej samej wersji co na tej wcześniejszej ? Ram 2 i 4 slot włożony :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiła mi się jakaś fatalna sztuka tego Gigabyte X570. Nie jestem w stanie ustabilizować procesora na 4.5Ghz.

To raczej wina CPU, chyba że dajesz 1.4V a pod obciążeniem zostaje 1.35V i nie da się tego już podbić LLC ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie takie jak było zawsze, 1.32V co na AsRocku dawało 4625 CCX1/4525CCX.

 

@novi

BIOS ten sam, najnowszy. Pokombinuje jeszcze, dopiero 20.30. Jutro się do brata przejdę, jak jego biedna płyta B350 utrzyma mi 4525@1.32 to zwracam tego X570 UD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może płyta ma większy vdrop ? Ustawisz 1.32v a ona zrzuca napięcie w obciążeniu do 1.25v np ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipne te wasze X570 za grube hajsy :D Moj tony hołk trzyma napięcie jak skała, wystarczy wrzucić LLC3 lub 2 i tyle ile ustawisz w biosie tyle trzyma :D:pimp: byly problemy z biosami ale to bylo w tamtym roku teraz można śmiało te płyty brać po taniości i robić OC ile wlezie tym bardziej jak poszło info że mają jednak dostać wsparcie zen3 :frajer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Professional gaming i taichi ma również skałę napięcie :D. Zobaczę, czy ten taichi będzie trzymał takie samo napięcie jak professional mi trzymał, ale to ten sam tier, więc nie powinno być problemu :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI EDGE z beznadziejnym VRM również trzyma napięcia jak trzeba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile fps daje płyta 2x droższa niż zwykły tomahołk :hmm::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na razie sobie ustawiłem 4.3Ghz na 1.13V. Zostawię tak aż znajdę normalną płytę.

 

Może X470 Gaming Plus MAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 4fps w sotrze xd . Asrock x370 kosztował mnie taniej niż uzywany tomahawk, więc można powiedzieć, że to byly płyty z podobnej polki cenowej na rynku wtórnym ^^. Asus 65-70% więcej od asrocka i strata 4fps bo gdm nie ogarnę raczej na nim i bgsa nie offne ^^.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile fps daje płyta 2x droższa niż zwykły tomahołk :hmm::P

 

Nie wiem, moja x570 kosztowała po promocji 450zl. Dwa tomahołki za to bym raczej nie kupił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na razie sobie ustawiłem 4.3Ghz na 1.13V. Zostawię tak aż znajdę normalną płytę.

 

Może X470 Gaming Plus MAX?

wez asrocka X370 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taichi czy professional na x370 teraz od 600zł się zaczynają , x470 taichi to okolice 700-800zł na rynku wtórnym i 900zł nowa w proshopie co parę dni wskakuję :D. Trzeba mieć cierpliwość, żeby trafić takie wypasione płyty nawet na x370 poniżej 500zł :P. x370 k4 to jest niewypał, przez tą płytę straciłem zaufanie do tej firmy, ale professional wymazał mi z pamięci, tamtą płytę i zmienił moje nastawienie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...