Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, moja x570 kosztowała po promocji 450zl. Dwa tomahołki za to bym raczej nie kupił :E

 

Co to za promocja była?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to tu jest fajna sztuka. 4.5ghz widziałem zdjęcie jak zrobił, i teoretycznie 4.6ghz dalo się ja ukręcić na 1.35v z xmp on . Wiec jak ktoś chce może akurat. To nie jest ode mnie cpu, od "znajomego". Kiedyś przez telefon pomagałem mu kręcić tą sztukę, doszliśmy do 4.5ghz na pograniczu 1.3v, jeśli oczywiście mówił szczerze, bo zdjęcie z occt 20min na 4.5ghz podesłał ale napięcia nie widziałem. Pisał, że 4.6ghz 1.35-1.36v też przeszedł occt avx2 duże dane na 20minut, więc może tak być. Fclk uruchamia się na 1900mhz, bo mi sprawdził.

 

 

 

https://allegro.pl/oferta/amd-ryzen-5-3600-box-9349803533?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce to tu jest fajna sztuka. 4.5ghz widziałem zdjęcie jak zrobił, i teoretycznie 4.6ghz dalo się ja ukręcić na 1.35v z xmp on . Wiec jak ktoś chce może akurat. To nie jest ode mnie cpu, od "znajomego". Kiedyś przez telefon pomagałem mu kręcić tą sztukę, doszliśmy do 4.5ghz na pograniczu 1.3v, jeśli oczywiście mówił szczerze, bo zdjęcie z occt 20min na 4.5ghz podesłał ale napięcia nie widziałem. Pisał, że 4.6ghz 1.35-1.36v też przeszedł occt avx2 duże dane na 20minut, więc może tak być. Fclk uruchamia się na 1900mhz, bo mi sprawdził.

 

 

 

https://allegro.pl/o...source=facebook

 

Jak mądre przysłowie mówi, zamienił stryjek siekierę na kijek lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym, za 1200zł kupił 9700k z płytą z390 pro carbon? Więc na moje zmiana sensowna :E. Na ryzenie za 2 miesiące by stracił dużo, a na tej i7 z gołymi jajkami nic nie straci, a jeszcze zyska :).

Ryzena z takim taktowaniem da się wymaksować, żeby miał wyższą wydajność niż w recenzjach, ale nie można zapominać, że i7 też można wymaksować :D. Chyba 5.1ghz ukręca, z tego co jego kolega mówił. W starszych grach z wysokim fps, pewnie prym będzie wiodła i7.

 

Zobaczymy, jak mi zestaw przyjdzie i jak go wymaksuję, czy to kolejna zmiana dla zmiany, czy coś zyskam w minimalnym fpsie :). 4.6ghz też kręci, bez problemu nowy cep :D.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X570-tka ukradła mi 25mhz na procu :E

 

Nie dość, że wcina więcej prądu to teraz jeszcze 4600/4500 wydaje się być stabilnym maksem.

 

Jedyny plus to dodatkowe 133Mhz na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X570-tka ukradła mi 25mhz na procu :E

 

Nie dość, że wcina więcej prądu to teraz jeszcze 4600/4500 wydaje się być stabilnym maksem.

 

Jedyny plus to dodatkowe 133Mhz na pamięciach.

To nie płyta tylko słynna degradacja postępuje :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pamięciach ile teraz kręcisz na tym x570 ? :P Wcześniej, vddg, vddp , vsoc na auto trzymałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słynna degradacja po zmianie płyty. Cud nad Wisłą 2020.

 

Wcześniej, vddg, vddp , vsoc na auto trzymałeś ?

VSOC różnie, czasami nawet 1.3 do testów. Najczęściej okolice 1.18-1.2

Reszta auto.

 

Pamięci teraz 3333, było 3133/3200. Wieczorem sobie usiądę jeszcze nad resztą timingów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim vsoc to nie ma prawa Ci fclk banglać :E. 1.1-1.2v to jest max, a niektóre egzemplarze powyżej 1.15v na vsoc już mają problem z bootowaniem płyty :E. Do takich taktowań ramu to vsoc powinien na 0.9v latać, max na 1v, dopiero przy maksowaniu 3733-3800mhz na ramie, to się karmi po 1.1v i więcej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiedziałbym, za 1200zł kupił 9700k z płytą z390 pro carbon? Więc na moje zmiana sensowna :E. Na ryzenie za 2 miesiące by stracił dużo, a na tej i7 z gołymi jajkami nic nie straci, a jeszcze zyska :).

Ryzena z takim taktowaniem da się wymaksować, żeby miał wyższą wydajność niż w recenzjach, ale nie można zapominać, że i7 też można wymaksować :D. Chyba 5.1ghz ukręca, z tego co jego kolega mówił. W starszych grach z wysokim fps, pewnie prym będzie wiodła i7.

 

Zobaczymy, jak mi zestaw przyjdzie i jak go wymaksuję, czy to kolejna zmiana dla zmiany, czy coś zyskam w minimalnym fpsie :). 4.6ghz też kręci, bez problemu nowy cep :D.

 

 

Nooo jak ktos ma takie kontakty, ze mu za poł darmo sprzet oddaja.. Sam bym wzial.

 

Chyba, ze to jakies baju baj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słynna degradacja po zmianie płyty. Cud nad Wisłą 2020.

 

 

VSOC różnie, czasami nawet 1.3 do testów. Najczęściej okolice 1.18-1.2

Reszta auto.

 

Pamięci teraz 3333, było 3133/3200. Wieczorem sobie usiądę jeszcze nad resztą timingów.

Chłopie dla tych taktów memek to 1.025v to jest już w opór wystarczające. Kurcze nawet 3.6 GHz na tym lata. 1.3v na ostrym llc na testach to przepis na sponiewieranie sobie kontrolera :E Nawet na auto powyżej 3.6 płyty pompują 1.2v z dropem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam powodu nie wierzyć. Wziął te graty od kumpla co wrzucił 10gen do budy. Okazję się zdarzają :).

 

Również bym taki stuff łyknął, w takiej kasie, bym nie musiał kombinować żeby mieć więcej o te 20-30fps minimalnego w ulubionej grze. Cena jak za ryzena 3600 + jakas podstawowa płyta:).

 

Mi tam AMD nie płaci za posiadanie ich sprzętu, więc jestem otwarty na konkurencję, tylko kwestia ceny... normalnie z allegro bym musiał długo polować na coś w okazyjnej cenie. 6 gołych jajek z k na końcu miałem, i niestety brakowało wątków do mojej gry i sporego fps :/. A i7 są w chorych cenach, porównując do ryzena 3600.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam AMD nie płaci za posiadanie ich sprzętu, więc jestem otwarty na konkurencję, tylko kwestia ceny... normalnie z allegro bym musiał długo polować na coś w okazyjnej cenie. 6 gołych jajek z k na końcu miałem, i niestety brakowało wątków do mojej gry i sporego fps :/. A i7 są w chorych cenach, porównując do ryzena 3600.

I słusznie, durne fanbojstwo bez oparcia w faktach to najgorsze co może być. ;)

 

A i7 trzymają cenę, jak ktoś kupił w 2017 na premierę Ryzena 1700 to obecnie przy sprzedaży dostanie realnie pewnie z 400-500 zł czyli około 1000 mniej niż cena zakupu. Jak ktoś kupił w tym samym roku 8700K, które były w podobnych pieniądzach, to obecnie będzie w plecy góra 400-500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po premierze xt 3600 zwykle pewnie -100zl będą w sklepach, dolar słaby wiec zwiastuje to cenę na poziomie nawet 680zl w sklepie. Chyba ze xt wejdzie w nowej cenie a nie w cenę 3600x xd. Fakt, a jak ktoś kupił i7 w okolicach 1200zl w sklepie to dziś dotanie to samo, płyty na Intela te dobre trzymają ceny , i tu pojawia się nieopłacalność dla kupującego, i zerowa strata dla sprzedającego. Daj za 8700k 1200zl , zrób delid to jest z 70zl u PatrykaT, okazuje się że sztuka kończy się na 4.7-4.8ghz i rozczarowanie. Do tego sensowna plyta 500-600zl , i robi się zestaw za około 1800-1900zl. Niestety, trochę dużo w porównaniu do AMD. Ale jak ktoś upoluje jak znajomy, i7 z k i sensowna plyta za 1200-1400zl to jest dobra cena, ale w cenach allegrowych opłacalność i sens zakupu Intela leży. A nowy 10600kf + płyta np gaming plus to okolice 2100zl, więc około 900-800zl więcej niż zestaw na AMD. A zysk wydajności po wymaksowaniu obu platform to z 15% w grach dla Intela. Wiec doplata nieadekwatna do zysków wydajności. A nie zapominajmy, że 10600k to jest ten sam procesor co 8700k, tylko lutowany :). Dopiero 10700 jest troszkę wydajniejszy od poprzednika.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie dla tych taktów memek to 1.025v to jest już w opór wystarczające. Kurcze nawet 3.6 GHz na tym lata. 1.3v na ostrym llc na testach to przepis na sponiewieranie sobie kontrolera :E Nawet na auto powyżej 3.6 płyty pompują 1.2v z dropem

U mnie soc 1.15 nie bootuje wcale przy 3733mhz na ramie a na r5 3600 musiałem tyle mieć aby mieć pełną stabilność ramu i dzwięku w grach :E więc nie zawsze pompuje 1.2v :D teraz jadę na 1.1125 przy 3700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nowy 10600kf + płyta np gaming plus to okolice 2100zl, więc około 900-800zl więcej niż zestaw na AMD. A zysk wydajności po wymaksowaniu obu platform to z 15% w grach dla Intela. Wiec doplata nieadekwatna do zysków wydajności.

Nie rozumiesz że 900 zł za 15% ekstra to jest bardzo dobra cena? No wejdź tylko do wątku intelowskiego i sam się przekonasz. :E

Przyznam że sam sobie chciałem przeskoczyć na 10900K aż do premiery Zen 3, ale to jest procesor widmo, jest tylko kilka sztuk dostępne od jakichś handlarzyn z Alledrogo, tyle że cena to MSRP +1000 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma nadmiar gotówki to bierze Intela, ktoś kto dziaduje bierze AMD - od zawsze tak było, jest i będzie a Wy chcecie na nowo koło wymyślać. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, wypasione procki swoje kosztują, bo na ogół powinno się kupować procek z zapasem i tylko zmieniać karty, ale z drugiej strony dopłata 80% do 15% zysku jest dziwna. Rozumiem pójście w 10700k/kf i zostawienie na parę lat, ale 10600k to jest to samo co 8700k, tylko że na chwilę obecną w wyższej, po 2 latach cenie :D. Więc strzał w kolano. Ale jak wspomniałem, i7 na rynku wtórnym trzymają ceny, więc tak na prawdę nie wiadomo co kupić :D.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mamy AMD i można na nim dziadować. Zawsze to lepsze dziadowanie na czymś tańszym niż na droższym :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proste, jak kupujesz komputer i wymienisz CPU zawsze razem z płytą to Intela można brać.grunt to kupić najtańsza płytą bo te droższe lecą z ceny i nikt ich nie odkupuje. Same proce cene trzymają.

 

Plus i nie plus. Bo kupując i3-i5 z myślą wymiany później tanio kończy się zawsze tak samo. Trzeba sporo dopłacać i lepiej było na premierę kupić i7 lub i9.

 

W zasadzie jak ktoś kupił i5 8600k za 1150zl zamiast i7 8700k za 1500zl, to dzisiaj do wymiany musi dopłacić więcej niż w dniu premiery. Do tego na allegro 99% procow i7k to kartofle.

 

Jeszcze gorzej jak w myśl tej wymiany ktoś kupił Maximusa za 1400pln. Teraz ma chrapkę na i9 10900k A stara płytą w odsprzedaży wyglada podobnie jak ryzen 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intela miałem kupę lat, jak kupiłem z170 extreme 4 w dolku cenowym za 450zl? 6600k za 800zl , używałem rok tych gratów, odsprzedałem z strata 50zl po tym czasie. Płyty w miedzy czasie poszły do góry, procesor 50zl straty, na rok amortyzacji sprzętu wydaje mi się mala strata. Na intelu to mało co traciłem, używałem dłuższy czas i albo dostawałem to samo, albo traciłem jakieś grosze 50-100zl. Na AMD strat nie liczę, najwięcej chyba straciłem 80zl na ryzenie 2600, a to tylko dzięki temu, że przeskoczyłem na okazyjnie kupionego ryzena 1600, bo 2-3tygodnie później , 2600 chodziły około 100zl mniej niż dostałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma nadmiar gotówki to bierze Intela, ktoś kto dziaduje bierze AMD - od zawsze tak było, jest i będzie a Wy chcecie na nowo koło wymyślać. :E

 

Ta tendencja się skończy wraz z preierą zen3 :E przeczuwam srogie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mamy AMD i można na nim dziadować. Zawsze to lepsze dziadowanie na czymś tańszym niż na droższym :thumbup:

Ja pamiętam jeszcze czas jak AMD było na topie. Pozwolę sobie sparafrazować klasyka jeśli chodzi o ceny "Intel was tak nie wy****ał, jak wy****a was AMD. Aż was kukle będą swędziały z bólu"

 

Już teraz zen2 nie poleci tak na pysk bo nie ustępuje jakoś wyraźnie intelowi a zen3? :E Ja co prawda się nie przesiadam ale już mnie swędzi od samego myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...