Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja robię 64.8ns na Ryzen 5 3600 4,4GHz i Crucial Sport LT 3200@3800 (16-20-16-30).

Timmingi do podszlifowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię 64.8ns na Ryzen 5 3600 4,4GHz i Crucial Sport LT 3200@3800 (16-20-16-30).

Timmingi do podszlifowania.

W moim przypadku nie patrz na opóźnienie bo mam procka na stock, poza tym timingi już mocno dociśnięte, jest pewnie jakiś zapas ale minimalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie zauważyłem, że to 3900X.

Ogólnie bardzo dobry wynik. Moje Sport LT nie chcą zrobić CL15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, nie zauważyłem, że to 3900X.

Ogólnie bardzo dobry wynik. Moje Sport LT nie chcą zrobić CL15.

Tutaj procek 4.4ghz

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę być, wyjścia nie mam. Juz mam syf z aktywacja Windowsa, więc gdzie dalej coś kombinować :). Na Daily będę się trzymał do okolic 1.33v, zobaczę co za zegar stabilny ukręce. Ramy to dokładnie f4-3200c14d-16gtz , z 2016r dlatego całkiem dobry bin się trafił :).

O jakim syfie mówisz ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie mobo/CPU trzeba ponownie aktywować system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupił takiego "kombajna", że aktywacja nie chce przejść :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim syfie mówisz ? :P

 

Systemu nie mogę aktywować :E. Usunąłem kompa z profilu microsoftu i nie może mi aktywacji zrobić... Teraz coś windows mieszał, bo jak tylko miałem neta to od razu aktywował się na nowej płycie... Bez mojej zgody, i może ostatnia aktywacja w tym roku poszła się je na asusie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz musiał kontaktować się z Microszajsem bo nie jestem pewny ale chyba jest jakiś limit aktywacji na danej licencji.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-many-times-can-i-reactivate-win-10-after/cf5ed6ba-ab8a-4b8c-9fb2-6be9317d7d08

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System oem czy box? Oba mają takie limity?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych którzy mieli problem z dźwiękiem na ryzenie przez infinity fabric, jakie są tego objawy? Na przykład w grach? Co się dzieje z dźwiękiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to OEM kupiony po januszowemu to dupa zbita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemu nie mogę aktywować :E. Usunąłem kompa z profilu microsoftu i nie może mi aktywacji zrobić... Teraz coś windows mieszał, bo jak tylko miałem neta to od razu aktywował się na nowej płycie... Bez mojej zgody, i może ostatnia aktywacja w tym roku poszła się je na asusie...

Nawet jeśli masz wersję boksową to jest roczny limit aktywacji. Już to przerabiałem - mam box 8.1 upgrade'owany do 10, i przy czwartej aktywacji/zmianie płyty pokazał mi środkowy palec. Musisz czekać, dzwonić do microsoftu, albo instalować linuksa ;)

Przy czym zmiana procesora nie skutkuje koniecznością ponownej aktywacji, tylko wymiana płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można za 2 dolce kupić nowy klucz na Jebaju i zapomnieć o sprawie.

Bodziek, a co się dzieje? Przeważnie jak coś jest z integrą to traski lub dźwiek jakby w zwolnionym tempie, tak zachowywały się stare Intele z przekręconym BCLK.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego można za 2 dolce kupić nowy klucz na Jebaju i zapomnieć o sprawie.

Bodziek, a co się dzieje? Przeważnie jak coś jest z integrą to traski lub dźwiek jakby w zwolnionym tempie, tak zachowywały się stare Intele z przekręconym BCLK.

Szukam najmniejszego stabilnego napięcia dla soc i nie wiem czym się objawiają te problemy dźwięku jeżeli jest za mało papu. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja to może tutaj zostawię...

 

GsZpug6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pomyliłeś kolejność ^^. Jest moc :).

Ale musze jeszcze trochę posiedzieć, żeby ustawić wszystko elegancko :). Mało czasu dziś miałem, dopiero po 21 się wziąłem za pcta... Ale się wymaksuje na spokojnie :).

Taichi ma trochę inny bios niż miałem na profesjonalu, musze się odnaleźć :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemu nie mogę aktywować :E. Usunąłem kompa z profilu microsoftu i nie może mi aktywacji zrobić... Teraz coś windows mieszał, bo jak tylko miałem neta to od razu aktywował się na nowej płycie... Bez mojej zgody, i może ostatnia aktywacja w tym roku poszła się je na asusie...

hwidgen nie daje rady z aktywacją?

 

Mam pytanko do tych którzy mieli problem z dźwiękiem na ryzenie przez infinity fabric, jakie są tego objawy? Na przykład w grach? Co się dzieje z dźwiękiem?

Ja na wszystkim poniżej 1.15v na soc przy ramie na 3733 i r5 3600 w bfie np miałem takie pykanie jakby które zaczynało się po paru minutach rozgrywki (teraz przy 3700x już mogę dawać mniej i jest git), inne problemy ze ściną dźwięku to były już od sterownikow sata amd, jakiś trzasków nie zauważyłem przy zabawie w oc pewnie dlatego że na integrze realteka wytrzymałem parę dni później miałem już różne karty na pcie

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, HWmonitor pokazuje mi wysokie temperatury, nie bardzo wiem czego one dotyczą ?

 

6e01ce89f59d.jpg

 

 

Będę wdzięczny za podpowiedź

 

Edit: te temperatury to w idle , przy otwartej przeglądarce

Edytowane przez Pitt_34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bzdury, zainstaluj najnowsze hwinfo zamiast monitora stare wersje tez potrafią pokazywać bzdury tym bardziej że te wartości nie mają min/avg/max tylko wszędzie są identyczne

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to mnie zastanawia że pokazuje wszędzie te same temperatury. Włączyłem stress test i po 30 minutach, temperatura CPU max 79C. Dotykałem radiatorów na sekcji zasilania i praktycznie są delikatnie ciepłe , można do rana trzymać i nie ma szans żeby się poparzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli masz wersję boksową to jest roczny limit aktywacji. Już to przerabiałem - mam box 8.1 upgrade'owany do 10, i przy czwartej aktywacji/zmianie płyty pokazał mi środkowy palec. Musisz czekać, dzwonić do microsoftu, albo instalować linuksa ;)

Przy czym zmiana procesora nie skutkuje koniecznością ponownej aktywacji, tylko wymiana płyty głównej.

dokładnie tyż mam identyczną dystrybucję :E i po zmianach chiba z 5 płyt przelazło i już za którymś razem zabawa z telefonem i wklepywanie numerków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mózg rozwalony jak ten boost działa :E EDC z 35 do 40, scalar x10, reszta na 450W. Bardzo agresywnie boostuje, cały czas pod 4.5GHz single. 

W GTA V dzieja sie dziwne rzeczy, wedlug afterburnera CPU siada do 2.8-3.6GHz ale po FPS tego nie widać, teraz testuje Snowrunnera i nie ma tego problemu.

 

 

 

WXGTNQb.png

 

WuueGY1.png

 

 

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc już nie trzymam dłużej w niepewności. Opuszczam czerwony oboz na rzecz niebieskiego :).

 

Trafiłem ciekawa oferte na allegro na stuff 8700k+ z370 taichi + g.skill 3200mhz cl14, nie pisze jaka kwote dałem, ale napisze ile maksymalnie dopłaty mnie wyjdzie.

Sprzedałem Cruciale, ryzena 3600 2001sut , została płyta, jest zarezerwowana , jeśli pójdzie za cenę z ogłoszenia to dopłacę równe- 80zł , w najgorszym wypadku 150zl.

Licząc, że w zestawie znajdują się samsungi bdie dobrego binu, to można powiedzieć że dopłaty nie ma. Do bdie musiałbym dopłacić około 150zl od ceny za którą poszły cruciale. Więc oferta wydała mi się okazyjna. Dodatkowo wyszło, że stuff jest od forumowicza, więc się zdecydowałem. Jak ktoś pamięta moja przygodę z lutego , co się wydarzyło po przejściu na Intela, to wie dlaczego bym nie kupił od "obcego" takiego zestawu. Wczoraj, przez moją nieznajomość zestawu, grzebałem patykiem w kupie. Nie mogłem ustawić oc ramu za chiny ludowe, a wystarczyło przełączyć pstryczek na płycie. Dziś do tego doszedłem, albo w pakowaniu/transporcie się przełączyl w nieodpowiednie położenie, albo przy montażu. Ale dziś odpocząłem, przeglądnąłem i doszedłem przyczyny problemu. Praca nad oc ram forumowicza nie poszła na marne - profil 4266mhz cl17 zaskoczył od strzała. Cpu mam na razie na 4.8ghz, napięcie w okolicach 1.3v trzyma przy takim taktowaniu, bo zestaw jest podkręcony przez offset mode. Jeszcze trochę czasu minie, zanim wyczuje platformę. Uruchomiłem dziś benchmark sotr, 144fps na dzień dobry wyliczyło, na ryzenie 3600 4.45ghz + 3800mhz cl14 max ciasno bdie miałem 140-141fps wyliczone. Na intelu karta ma 99% obciążenia w całym benchmarku, na ryzenie byly miejsca gdzie obciążenie spadało. Zalącze zrzut ekranu za chwilkę. W apexie nie czuje najmniejszej ścinki, avg fps ponad 293, 1%low okolice 200 trzyma, wiec by wychodziło, że osiągnąłem co chciałem. Wieczorem pogram dłużej to powiem coś więcej, ale w apexie gra leci ultra płynnie hmm. Ale jak wspomniałem, wieczorem więcej coś napisze jak to wygląda. Teraz widać, że hamulcem recznym będzie karta, bo procek ma chęć więcej fps pompować ^^.

 

 

655ce66f3c4b1f9f.jpg

dc5a3cd7cd8a7b8f.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...