Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli czytając między wierszami, dni 5700 XT są raczej policzone. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana karty mu nic nie wniesie poza tym ze po zmianie będzie już szukał jeszcze szybszej karty, taka jest cena LOW ostawień, czy 3080Ti czy jak jej tam będzie da rade unieść 300/300 0,1% w Apex tego nie wiem ale wiem ze 2080Ti @2200Mhz nie uniesie 0.1%@300fps, a wiadomo jak ma 200 dzisiaj to i tak jutro będzie szukał więcej a koszt zmian dość szybko studzi zapal,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czytając między wierszami, dni 5700 XT są raczej policzone. :lol2:

 

Nie, nie :P. Karta do nowego roku u mnie, po premierze ampere/ big navi zobaczymy co dalej.

 

Up@ Chyba właśnie osiągnąłem to co chciałem, tu nie chodzi o liczby, tylko o płynność rozgrywki, na starej platformie niesamowicie gra szarpała przy spadku fps z 240 na 160, na myszce mocno to odczuwałem.

Teraz ustawiłem fps_max 300 , jeden gameplay i gra nie szarpnęła ani razu, mimo że gdzieś tam program odnotował spadek do 200fps. Ja i tak celuję w 240fps, i jak nie będę odczuwał, że mi fps spadają, to wyłączę licznik fps i będę cieszył się z rozgrywki :).

 

 

Więc jeśli, ktoś celował w płyty pod amd za 700-800zł jak ja (x470 taichi), to przesiadka na intela wcale nie jest droga, wbrew obiegowej opinii. Chciałem taichi- mam taichi, i zamiast tracić na losowanie sztuki co zrobi 100mhz+, to tą kasę dołożyłem do wydajniejszego stuffu. Każdy oczywiście może mieć swoje zdanie na ten temat, ale w moich oczach taka zmiana jest u mnie na +.

 

Historia znalezienia tego ogłoszenia jest całkiem śmieszna - w wyszukiwarkę na alledrogo wpisałem "taichi" i pokazała mi się ta oferta. A gdyby nie to, to bym nie spojrzał nawet czy jest jakiś zestaw na 8700k w ciekawej cenie :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest niemożliwe, przeciez AMD po mocarnym OC ramu na śmiesznych crucialach z krzywymi timingami i podniesionym taktowaniem CPU o 200mh względem stocku i zwiększonym poborze mocy o 50% względem stocku i na chłodzeniu o 200zł droższym względem stocku to miała być high end platforma łojąca intela 10gen a tu się okazuje że 5 letni sprzęt jest 100x lepszy :E

 

 

@novi

jeszcze większą "bekę" będę miał jak odkryjesz, że w grach lepszy fps zapewnia i7 8700 nonk i ramy 3600mhz cl 16-16-16-32 lub 3200 cl 14-14-14-14-32 i to na stock coolerze bez jakichś "z pupy nawiewów" w dodatku mając z 700zł w kieszeni, jakies 100 godzin poświęconych na ustawianie no ale na to poczekamy kolejny rok :E

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 8700K wyszedł pod koniec 2017, w dodatku nie był o ile pamiętam dostępny od ręki, może nie aż tak fatalnie jak 10900K ale jednak.

Co do reszty to chyba szukasz zaczepki i próbujesz kolejną wojnę w temacie Intel lepsiejszy od AMD. :E

Novi miał fuksa bo trafił super ofertę, normalnie taki zestaw byłby kilkaset złociszy droższy.

 

@widzę że wpis o "pięcioletnim 8700K" wyparował. :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam zaczepki, śmieję się tylko z tego 100% poświećenia na wyszukiwanie najlepszych binów po dacie produkcji dla +50mhz, jakieś wojny o oznaczeniania pamięci ram a1/b2/a2 itp. setki godzin poświęcone a wystarczy kupić byleco od intela i jest szybsze w zastosowaniach do, których większość używa komputera jak już skończy grać w aida i cinebench :)

 

AMD jest dobre na budżetowe granie w 60 fps 1080p/1440p/4k lub do renderingu. W całej reszcie to tylko oszukiwanie się i kombinowanie na siłe by być tlyko 5% za intelem a nie 15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego pełna zgoda, ja też uważam że Intel do gier jest po prostu lepszy i tyle.

I jak dorwiemy super ofertę 8700K z płytą i dobrym ramem w cenie średniej oferty 3600 z płytą i dobrym ramem to nie ma się co zastanawiać. :E

Co innego jak trzeba dopłacić tysiaka do kilku klatek ekstra, tutaj już można dyskutować nad sensownością, ale że hobby z założenia jest wydawaniem pieniędzy bez sensu to... :lol2:

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukam zaczepki, śmieję się tylko z tego 100% poświećenia na wyszukiwanie najlepszych binów po dacie produkcji dla +50mhz, jakieś wojny o oznaczeniania pamięci ram a1/b2/a2 itp. setki godzin poświęcone a wystarczy kupić byleco od intela i jest szybsze w zastosowaniach do, których większość używa komputera jak już skończy grać w aida i cinebench :)

 

AMD jest dobre na budżetowe granie w 60 fps 1080p/1440p/4k lub do renderingu. W całej reszcie to tylko oszukiwanie się i kombinowanie na siłe by być tlyko 5% za intelem a nie 15 :)

 

Z tym bym dyskutował. 120Hz monitor ogarnie ale faktycznie, im dalej tym gorzej i na korzyść Intela. No nie ma co się oszukiwać.Niebiescy lepiej napędzają platformy do bezkompromisowego gamingu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, HWmonitor pokazuje mi wysokie temperatury, nie bardzo wiem czego one dotyczą ?

 

[im g]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6e01ce89f59d.jpg[/img]

 

 

Będę wdzięczny za podpowiedź

 

Edit: te temperatury to w idle , przy otwartej przeglądarce

 

Mam ten sam procesor i tę samą płytę i jest podobnie jak u Ciebie - Temp 2=84, Temp 5=88. Ciekawe jest to, że wydaje się jakby przy katowaniu płyty i procka pod dużym obciążeniem temperatury te były nieco niższe. Ale podobnie jak u Ciebie zarówno najniższe, średnie jak i najwyższe wskazania w HWiNFO są takie same. Moim zdaniem jakieś przekłamanie czujników.

 

Przy okazji, czy ktoś z Was orientuje się, które z tych temperatur ze zdjęcia od Pitt_34 są temperaturami sekcji zasilania?

 

I pytanie do Pitt_34. Masz może jakąś kartę dźwiękową(albo jakieś inne urządzenie) podpiętą do PCIe x1(tego na samym dole nad ostatnim slotem PCIe x16)? Albo może możesz coś podpiąć na próbę? Chciałem tam wsadzić dźwiękówkę AIM SC808 i nie mogę, bo u mnie ten slot nie działa(niezależnie co poprzestawiam w biosie). Nie wiem czy coś jest walnięte czy ten typ z jakiegoś względu tak ma.

 

Generalnie całkiem fajna płyta, poza tym jednym mankamentem, no i może sterowaniem wentylatorami. Procesor udało mi się podkręcić do 4.2 na 1.2V, 4.3 na 1.28 i 4.4 na 1.34, więc całkiem znośnie. Dalej nie próbowałem, bo temperatury nawet na Arctic Liquid 360 już trochę dla mnie za wysokie.

 

A w ogóle, gdyby kogoś interesowało, wyszedł nowy bios do tego Asusa, wersja 1409 2020/06/04: https://www.asus.com/pl/Motherboards/ROG-Strix-X570-E-Gaming/HelpDesk_Download/ .

Edytowane przez RyszardGTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy kupić byleco od intela i jest szybsze

Jak np. i3-10100 vs 3300x ;) ? A nie czekaj, będzie drożej i gorzej. Ale jest integra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem że amd jest dobre do budżetowców ( btw czemu nigdzie nie ma testów i3 10320 )?

Integry nie docenia tylko ten komu nigdy nie zepsuła się karta graficzna, ten kto nigdy nie sprzedawał swojej karty i nie szukał nowej, ten kto nigdy nie zj**ał swojej karty przez kombinowanie z biosami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z tym "byleco" to tak nie do końca jednak?

Nikt nie będzie dopłacał dla 300MHz 10320, tak samo jak nikt nie kupuje 3600X względem 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że byleco.

 

Bierzesz i7 2600 do i7 4700 - masz ok wydajność

 

Bierzesz i3 4c/8t - masz spoko wydajność

Bierzesz i7 6700 - masz spoko wydajność

Bierzesz i7 7700 - masz spoko wydajność

 

Bierzesz i7 8700 - masz wypas wydajność, jak najlepsze ryzeny

Bierzesz i7 9700 - masz wypas wydajność, jak najlepsze ryzeny

Bierzesz i5 8400/8500/8600/9400/9500/9600 - masz wypas wydajność, jak najlepsze ryzeny

 

Bierzesz i9 9900 - masz TURBO WYDAJNOŚĆ, jesteś bezkompromisowym wymiataczem high refresh gaming

Bierzesz i5 do i9 10th gen - masz TURBO WYDAJNOŚĆ, jesteś bezkompromisowym wymiataczem high refresh gaming

 

I nie musisz nic kombinować :)

 

 

Z AMD po setkach godzin kombinacji ze sprzetem/ ustawień/ czytaniem co dobrać/ sprawdzaniem list qvl płyt może się zbliżysz do "wypas" wydajność a "turbo" wydajność nigdy nie osiągniesz.

 

Z AMD robisz kompromis cenowy i się cieszysz z płynnej gry ale nie ma co się silić na wysoką półke bo i tak będziesz w "pupie" względem tej samej półki cenowej intela

 

 

ofc mowa o grach

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi musi teraz zmienić wątek na Intela... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jaki sens ma całowanie w 240FPS na ekranie FHD TN 144Hz z input lagiem 29ms zamiast kupić sobie po prostu WQHD :E co przy okazji zamknie się w 10ms laga?

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że byleco.

 

Bierzesz i7 2600 do i7 4700 - masz ok wydajność

 

Bierzesz i3 4c/8t - masz spoko wydajność

Bierzesz i7 6700 - masz spoko wydajność

Bierzesz i7 7700 - masz spoko wydajność

 

Bierzesz i7 8700 - masz wypas wydajność, jak najlepsze ryzeny

Bierzesz i7 9700 - masz wypas wydajność, jak najlepsze ryzeny

Bierzesz i5 8400/8500/8600/9400/9500/9600 - masz wypas wydajność, jak najlepsze ryzeny

 

Bierzesz i9 9900 - masz TURBO WYDAJNOŚĆ, jesteś bezkompromisowym wymiataczem high refresh gaming

Bierzesz i5 do i9 10th gen - masz TURBO WYDAJNOŚĆ, jesteś bezkompromisowym wymiataczem high refresh gaming

 

I nie musisz nic kombinować :)

 

 

Z AMD po setkach godzin kombinacji ze sprzetem/ ustawień/ czytaniem co dobrać/ sprawdzaniem list qvl płyt może się zbliżysz do "wypas" wydajność a "turbo" wydajność nigdy nie osiągniesz.

 

Z AMD robisz kompromis cenowy i się cieszysz z płynnej gry ale nie ma co się silić na wysoką półke bo i tak będziesz w "pupie" względem tej samej półki cenowej intela

 

 

ofc mowa o grach

 

I znowu przesadzasz lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak to a niby dlaczego mamy w stopkach wpisane coś takiego

TridentZ 2x 16GB DDR4 (B-Die) @ X.M.P @ 3200 14-14-14-34-75-560-1T || 1.35v || IF 1:1 || SoC 1.1v @ 3733 14-14-15-14-28-42-265-1T || 1.5v || IF 1:1 ||SoC 1.125v

HX426C15FBK2/8@3333Mhz cl16-18-18-18-36 1t trc 54 trfc 175ns 1.35v

 

tylko po to by uwolnić "ukryty" potencjał, który na intelu jest "od razu" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jak to a niby dlaczego mamy w stopkach wpisane coś takiego

TridentZ 2x 16GB DDR4 (B-Die) @ X.M.P @ 3200 14-14-14-34-75-560-1T || 1.35v || IF 1:1 || SoC 1.1v @ 3733 14-14-15-14-28-42-265-1T || 1.5v || IF 1:1 ||SoC 1.125v

HX426C15FBK2/8@3333Mhz cl16-18-18-18-36 1t trc 54 trfc 175ns 1.35v

 

tylko po to by uwolnić "ukryty" potencjał, który na intelu jest "od razu" :E

 

Zaraz, zaraz....to na intelu ludzie nie bawią się w szukanie max cyferek w benchmarkach?scratchhead.gifUp_to_something.gif

Btw. jak zauważysz, w stopce mam podkreślone aktualnie używane nastawy. Tak bardzo szukam ukrytej wydajności co w intelu jest od razu :lol2:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na intelu to ma sens bo podkręcając sprzęt przekraczasz granice i odkrywasz nieznane lądy wydajnośći a podkręcając na amd próbujesz dogonić intela, który to ma od razu ze sklepu więc tak naprawdę podkręcanie amd jest bez sensu i lepiej kupić intela na stocku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać, jak się chcę wydajność to trzeba czy jedną czy drugą platformę kręcić, niżej 8700k 4.8ghz+ 3200cl14, wymaksowany ryzen 3600 miał lepszy końcowy fps:

 

3c8d7533ea2b7a74.jpg

 

 

Jest tylko jedna różnica, intel swoje "skylake" klepie parę lat, już jest wiedza na temat oc tej platformy, na zen2 nie jest kolorowo bo to "nowość". Trzeba na prawdę nieźle kombinować, żeby wyłapać o co chodzi na zen2 w oc ramu. Jak dobrać napięcia itp. Na intela już są schematy/ teorie wszelkie obalone. Ale niestety, przez tą świeżość, zen2 jest trudniejsze w oc ramu. Ale ja nie ukrywam, że mam w małym paznokciu oc ram na zen2, a na intelu leżę :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale na intelu to ma sens bo podkręcając sprzęt przekraczasz granice i odkrywasz nieznane lądy wydajnośći a podkręcając na amd próbujesz dogonić intela, który to ma od razu ze sklepu więc tak naprawdę podkręcanie amd jest bez sensu i lepiej kupić intela na stocku :E

 

I dlatego masz Ryzena :lol2:

btw. nie próbuję dogonić intela, bo jakbym chciał to bym go po prostu kupił. Miałem 8700K ;-)

 

Uderzam do Twoich słów o tym jakoby platforma AMD wymuszała setki godzin testów u kombinacji aby była używalna.Ryśki też są plug&play, a że mniej wydajne to wszyscy o tym wiemy ;-)

Natomiast w jednym i drugim obozie, benchmarki i szukanie max cyferek posiadanego sprzętu, zajmują mnóstwo czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, więc już nie trzymam dłużej w niepewności. Opuszczam czerwony oboz na rzecz niebieskiego :).

 

Trafiłem ciekawa oferte na allegro na stuff 8700k+ z370 taichi + g.skill 3200mhz cl14, nie pisze jaka kwote dałem, ale napisze ile maksymalnie dopłaty mnie wyjdzie.

Sprzedałem Cruciale, ryzena 3600 2001sut , została płyta, jest zarezerwowana , jeśli pójdzie za cenę z ogłoszenia to dopłacę równe- 80zł , w najgorszym wypadku 150zl.

Licząc, że w zestawie znajdują się samsungi bdie dobrego binu, to można powiedzieć że dopłaty nie ma. Do bdie musiałbym dopłacić około 150zl od ceny za którą poszły cruciale. Więc oferta wydała mi się okazyjna. Dodatkowo wyszło, że stuff jest od forumowicza, więc się zdecydowałem. Jak ktoś pamięta moja przygodę z lutego , co się wydarzyło po przejściu na Intela, to wie dlaczego bym nie kupił od "obcego" takiego zestawu. Wczoraj, przez moją nieznajomość zestawu, grzebałem patykiem w kupie. Nie mogłem ustawić oc ramu za chiny ludowe, a wystarczyło przełączyć pstryczek na płycie. Dziś do tego doszedłem, albo w pakowaniu/transporcie się przełączyl w nieodpowiednie położenie, albo przy montażu. Ale dziś odpocząłem, przeglądnąłem i doszedłem przyczyny problemu. Praca nad oc ram forumowicza nie poszła na marne - profil 4266mhz cl17 zaskoczył od strzała. Cpu mam na razie na 4.8ghz, napięcie w okolicach 1.3v trzyma przy takim taktowaniu, bo zestaw jest podkręcony przez offset mode. Jeszcze trochę czasu minie, zanim wyczuje platformę. Uruchomiłem dziś benchmark sotr, 144fps na dzień dobry wyliczyło, na ryzenie 3600 4.45ghz + 3800mhz cl14 max ciasno bdie miałem 140-141fps wyliczone. Na intelu karta ma 99% obciążenia w całym benchmarku, na ryzenie byly miejsca gdzie obciążenie spadało. Zalącze zrzut ekranu za chwilkę. W apexie nie czuje najmniejszej ścinki, avg fps ponad 293, 1%low okolice 200 trzyma, wiec by wychodziło, że osiągnąłem co chciałem. Wieczorem pogram dłużej to powiem coś więcej, ale w apexie gra leci ultra płynnie hmm. Ale jak wspomniałem, wieczorem więcej coś napisze jak to wygląda. Teraz widać, że hamulcem recznym będzie karta, bo procek ma chęć więcej fps pompować ^^.

 

 

W końcu udostępnił publicznie co kupił, ja już przed premierowo wiedziałem co ma :E

 

 

 

Po co te wojenki, mi starcza stock + nawet RAM na XMP, bo nie gram w 144fps, a te 60-70fps na moim monitorze to z palcem... wykarmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz, nie każdy potrzebuje wyszukać tego ostatniego fpsa, niektórzy wyjmują z pudła instalują gry i grają, i generalnie im zwisa czy mają 138 czy 120 fps, szczególnie na 60Hz monitorze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem królem budzet buildów i dlatego teraz mam ryzena zią.

Płyta < 300 pln

Ram 120 pln

K graficzna 200 pln

Ryzen 589 pln / tu można było ogarnąć r5 1500x lub r3 3100 ale miałem kaprys

Corsair sf450 200 pln

Obudowa 180

 

Tego nie pobijesz ale jak trafie jakiegoś itxa z390 po taniości to wjeżdża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tego nie pobijesz ale jak trafie jakiegoś itxa z390 po taniości to wjeżdża

 

 

hahaha to chyba większość to myśliwi, jada budżetowo na przeczekanie polując :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...