Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Najwiekszym problemem w ryzenach jest dosc czesto pojawiajaca sie blokada kontrolera i nawet dobre pamieci nic tu nie wniosą

Na intelu powiedzmy ze "wysoki" zegar na memkach masz z pudełka i to jest wystarczająca przwaga

Gdyby FCLK na zen2 chodziło na każdej sztuce po 2K wtedy była by inna rozmowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha to chyba większość to myśliwi, jada budżetowo na przeczekanie polując :E

Nooo do 60fps nie będe tyle hajsu wydawał ale przynajmniej wiem że mam szajs w porównaniu do turbo sprzetów intela i nie próbuję zaginać rzeczywistości.

 

Ryzenikiem to można próbowac wojować vs i5.... poprzedniej genracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak piszesz, nie każdy potrzebuje wyszukać tego ostatniego fpsa, niektórzy wyjmują z pudła instalują gry i grają, i generalnie im zwisa czy mają 138 czy 120 fps, szczególnie na 60Hz monitorze. ;)

 

Ja też lubię podłubać przy sprzęcie, ba marzył mi się 8700k ale nie na moją kieszeń i nie za taką cenę dla tych kilku fpsów.

Aktualnie siedzę ponownie na XMP, bo nie chce mi się męczyć z szukaniem timingów, może trfc trzeba było podnieść z 590+, dostałem jednego losowego restarta po kilku dniach od ustawienia 3733mhz, czekać kolejne kilka dni zanim coś się stanie... tm5 v3 przechodzi na luzie.

 

W BF1, BF5, czy Call of Duty, albo jakieś e-sportowe to zapewne grałbym w 100fps+, bo tak grałem w Battlefielda przy monitorze 75hz, ale poza BF i CoD(zwykły) nie grywam w Apexy, CSy itp.

Ryzen jest mega świetny i bardzo fajna alternatywa, w cenie Intela 8700k miałem 3 party mobo+ proc+ ram, więc wybór mógł być tylko jeden i jednoznaczny.

Jakbym miał do wyboru 10400f to może bym miał jakiś dylemat, ale 9600(k) z 6/6 nie był dla mnie opcją.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 8700K wyszedł pod koniec 2017, w dodatku nie był o ile pamiętam dostępny od ręki, może nie aż tak fatalnie jak 10900K ale jednak.

Co do reszty to chyba szukasz zaczepki i próbujesz kolejną wojnę w temacie Intel lepsiejszy od AMD. :E

Novi miał fuksa bo trafił super ofertę, normalnie taki zestaw byłby kilkaset złociszy droższy.

 

@widzę że wpis o "pięcioletnim 8700K" wyparował. :E

3600 jest na poziomie 8700 bez K i nic się nie zmieniło w tej kwestii do tej pory magicznie, tylko fanboye mieli inne zdanie :) jak novi tam zapodał ram ponad 4k i 4.8 to wiadomo że jest lepij tylko ciekawe jak dlugo posiedzi za nim zechce 8/16 przez konsole :cool::lol2:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44armn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600 jest na poziomie 8700 bez K i nic się nie zmieniło w tej kwestii do tej pory magicznie, tylko fanboye mieli inne zdanie :) jak novi tam zapodał ram ponad 4k i 4.8 to wiadomo że jest lepij tylko ciekawe jak dlugo posiedzi za nim zechce 8/16 przez konsole :cool::lol2:

 

Ale po co Mu te 8/16 skoro gra w zasadzie tylko w Apexa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Mu te 8/16 skoro gra w zasadzie tylko w Apexa ;-)

Podobno po premierze PS5 apex ma przestać działać poniżej 8/16 :banan:8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno po premierze PS5 apex ma przestać działać poniżej 8/16 :banan:8:E

:lol2: To ładny kwas :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole na mnie nie wywieraja presji.

W sumie w dzień zdecydowania się na i7, mogłem kupić 3700x za 899zl 2015 data, ale sprzedawca jakis dziwny był . Cena fajna 8/16, ale nadal bym zyskał max 5%, Intel z k na końcu w niektórych grach potrafi odjechać o 15% po oc. Ramu nie grzebie, mam 2 lewe ręce w oc na intelu, więc szkoda mojego czasu, poprzedni wlasciciel juz pocisnął ram fajnie i tak zostanie :P.

Z rdzeniem zobaczę na sztywno jak to wygląda, bo teraz mam na offsecie podkręcony, może coś wyżej podciągnę, a jeśli nie to i tak nie będę płakał. Jeszcze Windowsa ogarnę pod nowa platformę i będę sobie pogrywał jak wcześniej :). Ja gram tylko w apexa, nie mam aż tyle czasu by ogrywać różne gierki, wieczorkami lubie sobie parę meczyków strzelić. Gorzej jak jestem z kimś to czas leci jak wściekły i patrzysz na zegarek a to 1-2 juz :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co sprzedawca dał ci nastawy z biosu do pamięci i je przeklepałeś ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil był zapisany na płycie, cały komplet od jednej osoby kupiłem :).

Cpu tez nie kręciłem, wszystko z profilu leci :).

 

Nie chce mi się tykać procka na razie, za jakis czas go sprobuje na sztywno i zobaczę co tam na sztywnych nastawach za zegar wychodzi :).

 

Moje UV karty na intelu posypało się po jednym gameplayu w apexa. Miałem znikające przedmioty. Musiałem 10mv dołożyć i problem znikł. A na ryzenie męczyłem to uv jakiś czas i nic się nie działo :).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne 5ghz atakuj dla satysfakcji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie do jakichś bechow na pewno :).

 

Ooo aio dla mnie : AIO Floe RC360 :E.

Te gskille od 45-46* sypia juz błędami ^^. W moim piekarniku, z chłodzeniem ramu w grach idę na granicy stabilności temperatury :). Patrioty bez chłodzenia ciekawe ile miały, ale pewnie z 60* było na nich ^^. Dziś mam pod 30* w pokoju więc nie jest ciekawie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie do jakichś bechow na pewno :).

 

Ooo aio dla mnie : AIO Floe RC360 :E.

Te gskille od 45-46* sypia juz błędami ^^. W moim piekarniku, z chłodzeniem ramu w grach idę na granicy stabilności temperatury :). Patrioty bez chłodzenia ciekawe ile miały, ale pewnie z 60* było na nich ^^. Dziś mam pod 30* w pokoju więc nie jest ciekawie.

 

 

czekaj czekaj to ile masz papu ze z chlodzeniem pluje bledami? ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz miałem asekuracyjnie 1.52v pod Windowsem. Ale profil miał o 0.05v niżej zapisane napięcie dla ramu, ale podbiłem bo miałem wczoraj problem z startem tego profilu. Ale jak wspomniałem, pstryczek na płycie był załączony na "xmp mode on", przełączyłem suwak na off i profil wstał od kopa. Byłem później w biosie trefi podbić x2 , ale zapomniałem ruszyć napięcia w dół.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne 5ghz atakuj dla satysfakcji :D

Taką magię nikt tanio na allegro nie oddaje ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że novi kasztana dostał co 5Ghz tylko w reklamie 9900K widział? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da. Sam takiego miałem. 8600k i 8700k.

 

W prawie żadnym na allegro nikt nic nie wspomina o OC. Ja tez nie pisałem jak sprzedawałem. Bo wiem że 5.0 było jak niebo dla świnki.

 

Nikt też nie pytał, kupili jak stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką magię nikt tanio na allegro nie oddaje ;P

Pamiętam że phoenixsuple miał fajnego 8700k 5.3ghz :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z moim pierwszym kartoflem R3600 4.1/1.39v 8:E

Nie pytali, to się nie chwaliłem :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da. Sam takiego miałem. 8600k i 8700k.

 

W prawie żadnym na allegro nikt nic nie wspomina o OC. Ja tez nie pisałem jak sprzedawałem. Bo wiem że 5.0 było jak niebo dla świnki.

 

Nikt też nie pytał, kupili jak stało.

 

Llc muszę ustawić bo dałem 1.32v, r20 przechodzi :E.

 

a578dbf1643a9535.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że phoenixsuple miał fajnego 8700k 5.3ghz :cool:

 

Takie na allegro dają w cenie kompletu za ile Novi kupił proca z płytą i ramem.

 

Ja generalnie na ten moment wolałbym 10gen niż polować na suchary 8/9gen. Dobrych procow ludzie niechętnie się pozbywają bo i po co. 10gen nieco pewniejszy w zakupie jeśli chodzi o zegarek.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz że novi kasztana dostał co 5Ghz tylko w reklamie 9900K widział? :E

 

 

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: iiii już się zaczynają podjazdy

 

Llc muszę ustawić bo dałem 1.32v, r20 przechodzi :E.

 

a578dbf1643a9535.jpg

 

 

nie morduj mu kaszy na razie , do CBr220 dodaj około 0.060v i powinno być LINX stable, wtedy tylko podciągniesz kasze a ram sam sie podbije na transferach i zyskasz 0,2-0,3ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache mam 45x na sztywno ustawione, podbiłem llc na "2", 1.31v podaje w occt, ale po minucie błędy :D. W biosie i tak mam wybrane 1.35v. Nie wiem czy llc 1 jest bezpieczne na intelu :hmm: . Na amd płyta "poza odczytami" lubi pompować zdecydowanie wyższe vcore, niż to wybrane w biosie na wysokim llc :). Apfu, nie w tym temacie piszę, takie wpisy to teraz powinny być w dziale intela. 5 na przodzie się pokazała, jest całkiem optymistycznie. Chłodzenie w occt daję radę jeszcze, 70* mam.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnij sobie że intel przyjmie wyższe temp niż ryzen ;)

A co z kwestią gluta ten cpu byl po skalpie czy jak? czy sam będziesz go ciachał :Up_to_s:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...